ΑΥΤΟ το riff στη μέση του τραγουδιού!

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
alexandros
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Σάβ 15 Αύγ 2020, 15:00

ΑΥΤΟ το riff στη μέση του τραγουδιού!

Δημοσίευση από alexandros »

Δώστε προσοχή στο 2.25. Νομίζω ότι δεν έχω ακούσει πιο-όνομα και πράμα-doom riff.Κανονική καταδίκη. Από το λατρεμένο like gods of the sun των λατρεμένων my dying bride.

Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

ΑΥΤΟ το riff στη μέση του τραγουδιού!

Δημοσίευση από theBox »

Η συγκεκριμμενη μπάντα εχει (είχε?) τελειοποιησει το "ριφφ στη μεση του κομματιου" approach. Θυμαμαι πανω απο τα μισα κομματια του Dreadful Hours ειχαν αυτο το χαρακτηριστικο και αν θυμαμαι καλα το εκαναν πολυ και στο Light at the end of the world. Δισκοι 10αρια και τα δυο btw...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
alexandros
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Σάβ 15 Αύγ 2020, 15:00

ΑΥΤΟ το riff στη μέση του τραγουδιού!

Δημοσίευση από alexandros »

Θα σου πω ψέματα αν σου πω ότι θυμάμαι σε ποια τραγούδια υπάρχει αυτό που λες, αλλά έχω την εντύπωση ότι όντως αυτό το κάνουν αρκετά. Δύσκολη μπάντα σαν άκουσμα,σου σκίζει το ''είναι'', αλλά σπουδαία. Και πολύ συνεπείς στη δισκογραφία τους. Καταφέρνουν να είναι μίζεροι τόσα χρόνια χωρίς να καταντήσουν γραφικοί. Για μένα το απόλυτο δεκάρι τους είναι το like gods of the sun,όμως. Υπέροχο.
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

ΑΥΤΟ το riff στη μέση του τραγουδιού!

Δημοσίευση από Silenius »

Γύρισμα και ριφάρα στο 4:35 που μου έχει κολλήσει στο μυαλό από την 1η ακρόαση και με κάνει να επιστρέφω ξανά και ξανά. Και σα να μην έφτανε αυτό, επιστρέφει με δεύτερη αλλαγή και riff έπος στο 5:35

Άβαταρ μέλους
alexandros
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Σάβ 15 Αύγ 2020, 15:00

ΑΥΤΟ το riff στη μέση του τραγουδιού!

Δημοσίευση από alexandros »

Τρελή αλμπουμάρα!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”