THUNDERSTEEL MAGAZINE (ARGENTINA) RIP-OFF LUCAS THUNDER

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

THUNDERSTEEL MAGAZINE (ARGENTINA) RIP-OFF LUCAS THUNDER

Δημοσίευση από apeitharxos »

Ό,τι λέει ο τίτλος. Ο άνθρωπος είναι ένας απατεώνας. Όχι ότι δεν βγάζει το περιοδικό, το περιοδικό το εκδίδει, απλώς δεν θα έρθει ποτέ σε εσένα αν είσαι από Ευρώπη, ειδικά αν κάνεις το λάθος να μην τον πληρώσεις μέσω paypal θα χάσεις και τα λεφτά σου...
Το όνομά του είναι Lucas Thunder (έχει και account ως Lucas Rimaudo) και είναι Αργεντίνος. Μετά από 2 χρόνια, ακόμη περιμένω την παραγγελία μου.
Επίσης, τα cd που βάζει δώρο μαζί με το περιοδικό είναι CD-R.
Η πλάκα είναι ότι είχα σκοπό να έχω κάποια μόνιμη συνεργασία μαζί του, και να φέρνω κόπιες από κάθε νέο τεύχος, αν και γραμμένο στα ισπανικά, αλλά δυστυχώς δεν συνεννοείσαι με τέτοιους απατεώνες.

Λεπτομέρειες για το πόσο μαλάκας είναι ο τύπος εδώ (γράφω ως lightenunderground):
https://forum.metal-archives.com/viewto ... 2&t=109391

Να το πω και στα αγγελικά για όσους ξένους επισκέπτονται το forum:
IF YOU LIVE IN EUROPE, AVOID ORDERING THUNDERSTEEL MAGAZINE FROM LUCAS THUNDER (ALSO LUCAS RIMAUDO) IN ARGENTINA. THIS MAN IS RIP-OFF. YOU WILL NEVER RECEIVE YOUR ORDER.
THE SPANISH VERSION OF THE MAGAZINE IT IS TOTALLY SAFE TO ORDER IT FROM THUNDERSTEEL RECORDS IN SPAIN (IF STILL AVAILABLE).
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

THUNDERSTEEL MAGAZINE (ARGENTINA) RIP-OFF LUCAS THUNDER

Δημοσίευση από Starman »

Αυτό που σου έλεγα στο θέμα με τους Sorceress. Είναι μεγάλα λαμόγια εκεί κάτω. Την έχω πατήσει και εγώ κάποιες φορές, όχι από τον συγκεκριμένο όμως καθώς ποτέ δεν παράγγειλα. Μάλιστα ένας πριν καμιά δεκαπενταριά χρόνια, από το Μεξικό μου είχε στείλει και mail με το tracking number της παραγγελίας. Αφού περίμενα 2 – 3 μήνες και τους ξαναενόχλησα, η απάντηση που πήρα ήταν ότι είχαν έναν υπάλληλο που δεν έκανε σωστά τη δουλειά του και τον έδιωξαν. Μου είπαν ότι θα στείλουν άλλο πακέτο αλλά δεν υπήρχαν πια όλοι οι τίτλοι της παραγγελίας μου. Όσο τα είδες εσύ, τα είδα και εγώ. Δυστυχώς είχα πληρώσει με πιστωτική καθώς paypal δεν έπαιζε τότε. Το συγκεκριμένο περιοδικό το έχω δει και το έχω ζηλέψει αλλά με τέτοιες εμπειρίες είναι αποτρεπτική η όποια παραγγελία από κει κάτω. Καλά που ενημέρωσες για τον συγκεκριμένο.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

THUNDERSTEEL MAGAZINE (ARGENTINA) RIP-OFF LUCAS THUNDER

Δημοσίευση από LuciferSteele »

και μένα με είχε δαγκώσει ο Κολομβιανός που έβγαζε τα Revenge... γενικά πολύ καλόπαιδια εκεί πέρα
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

THUNDERSTEEL MAGAZINE (ARGENTINA) RIP-OFF LUCAS THUNDER

Δημοσίευση από apeitharxos »

Όπως πιθανόν να διαβάσετε στο λινκ που έβαλα από την μέταλ εγκυκλοπαίδεια, υπάρχει ένας Περουβιανός ο οποίος καταζητείται στην κυριολεξία. Φτιάχνει συνεχώς άλλους λογαριασμούς με διαφορετικά ονόματα και ριποφάρει τους πάντες.
Είχα διαβάσει (στο λινκ αυτό, δεν θυμάμαι, βαριέμαι να τα ξαναδιαβάσω όλα από την αρχή) ότι δίνει tracking number, αλλά είναι ψεύτικο, δεν ξέρω πώς το κάνουν.
Πάντως ένα πολύ χρήσιμο λινκ που διαβάζει όλα τα tracking number από οπουδήποτε στον κόσμο είναι αυτό

http://parcelsapp.com/en

Είναι καλό να ζητάτε το tracking number να μπορεί να διαβαστεί από το παραπάνω λινκ για αποστολές από άλλες χώρες.
Και πάντα μα πάντα πληρωμές στο paypal, μην ξεγελαστείτε όταν σας λένε ότι δεν έχουν paypal και να σας πληρώσει από τράπεζα ή Western Union.
Εκτός και αν μιλάμε για Ιάπωνες ή Δυτικοευρωπαίους, που είναι εγγύηση...
[mention]Starman[/mention] ποιο label από το Μεξικό ήταν αυτός που σε ριπόφαρε;
LuciferSteele έγραψε: Τρί 15 Σεπ 2020, 21:19 και μένα με είχε δαγκώσει ο Κολομβιανός που έβγαζε τα Revenge... γενικά πολύ καλόπαιδια εκεί πέρα
Ο Rata Mutante?
Starman έγραψε: Τρί 15 Σεπ 2020, 19:23 Το συγκεκριμένο περιοδικό το έχω δει και το έχω ζηλέψει αλλά με τέτοιες εμπειρίες είναι αποτρεπτική η όποια παραγγελία από κει κάτω. Καλά που ενημέρωσες για τον συγκεκριμένο.
Θες να ρωτήσω ένα label από Ισπανία ο οποίος παίζει να έχει κόπιες; Αυτός είναι πολύ καλό παιδί και σίγουρα θα σε εξυπηρετήσει...Στο λέω γιατί εσύ δεν έχεις facebook να επικοινωνήσεις απ' ευθείας...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

THUNDERSTEEL MAGAZINE (ARGENTINA) RIP-OFF LUCAS THUNDER

Δημοσίευση από Starman »

apeitharxos έγραψε: Τετ 16 Σεπ 2020, 14:04 @Starman ποιο label από το Μεξικό ήταν αυτός που σε ριπόφαρε;
Δυστυχώς έχουν περάσει πολλά χρόνια και δεν τον θυμάμαι, ούτε μπορώ να ανατρέξω σε mail καθώς είχα άλλο λογαριασμό τότε. Πάντως είναι σίγουρο πως θα έχει αλλάξει εκατό προφίλ αν είναι ακόμα στη φάση.
apeitharxos έγραψε: Τετ 16 Σεπ 2020, 14:04 Θες να ρωτήσω ένα label από Ισπανία ο οποίος παίζει να έχει κόπιες; Αυτός είναι πολύ καλό παιδί και σίγουρα θα σε εξυπηρετήσει...Στο λέω γιατί εσύ δεν έχεις facebook να επικοινωνήσεις απ' ευθείας...
Ναι κάνε του μια ερώτηση και ας μου απαντήσει στο mail μου. Νομίζω το έχεις.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”