Η επιστροφή των Ragenheart στo προσκήνιο

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Η επιστροφή των Ragenheart στo προσκήνιο

Δημοσίευση από CountRaven »

Με μεγάλη χαρά βλέπω μια από από τις πραγματικά ταλαντούχες Ελληνικές μπάντες, να επιστρέφει επιτέλους με νέο άλμπουμ. Ελπιδοφόρο το ότι κατάφεραν να ξεπεράσουν τις όποιες δυσκολίες, να βγουν από τον πάγο και να επιστρέψουν δισκογραφικά. Όσοι έχουν ακούσει το παλιότερο υλικό τους, ξέρουν ακριβώς για τι μπαντάρα μιλάμε.

Εικόνα
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Η επιστροφή των Ragenheart στο προσκήνιο

Δημοσίευση από Zippo190 »

είχα τσιμπήσε τότε τον πρώτο δίσκο τους και δηλώνω φαν. Χαίρομαι πολύ που επέστρεψαν!
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: Η επιστροφή των Ragenheart στo προσκήνιο

Δημοσίευση από rbrigade »

Ήταν πολλά υποσχόμενη μπάντα, τους παρακολουθούσα από την εποχή του demo ep και συμπτωματικά είχα γνωρίσει από διαφορετικές μεριές τρία μέλη, είχε πολύ πλάκα η φάση, τον Νίκο τον μπασίστα τον βρήκα να τα πίνει δίπλα μου σε ένα πάρτυ Scorpions, στο αμάξι του πληκτρά βρέθηκα καθοδόν για tango party (όχι ρε νιαμού, δεν είμαι ντιγκιντάγκας και δεν χορεύω τανγκό, γκόμενα προσπαθούσα να βγάλω) και τον Άγγελο τον κιθαρίστα τον γνώρισα σε κάτι live (Omen ή Tygers of Pan Tang).
Αυτή η κομματάρα ελπίζω να είναι ο μπούσουλας για τον νέο δίσκο. Και ελπίζω σε καλή παραγωγή, χάνανε πόντους εκεί

Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Η επιστροφή των Ragenheart στo προσκήνιο

Δημοσίευση από Priamos »

Πραγματι ειναι κομματαρα, αλλα αν χορευεις τανγκο εισαι ντικιντανγκας... 8] Εγω δεν εχω προβλημα με τους ντικινταγκες, εχω φιλους ντιγκινταγκες... Αρκει να μην προκαλουν χορευοντας τανγκο. :twisted:
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Η επιστροφή των Ragenheart στo προσκήνιο

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Priamos έγραψε: Τετ 07 Μαρ 2018, 17:19 Πραγματι ειναι κομματαρα, αλλα αν χορευεις τανγκο εισαι ντικιντανγκας... 8] Εγω δεν εχω προβλημα με τους ντικινταγκες, εχω φιλους ντιγκινταγκες... Αρκει να μην προκαλουν χορευοντας τανγκο. :twisted:
με πρόλαβες, κλαίω

κατά τα άλλα από τις πιό αξιόλογες μπάντες εκεί έξω. και απορούσα που χαθήκανε
τραγουδάει ακόμα ο Κορωναίος?
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Η επιστροφή των Ragenheart στo προσκήνιο

Δημοσίευση από CountRaven »

καθοδόν για tango party
Το φόρουμ μπορεί να ξανακλείσει μετά από αυτή την δήλωση. xD
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Η επιστροφή των Ragenheart στo προσκήνιο

Δημοσίευση από CountRaven »

Έχω ακούσει δείγματα του δίσκου από την εποχή των ηχογραφήσεων. Αν το τελικό αποτέλεσμα είναι κοντά σε εκείνα τα δείγματα θα πέσουν κάστρα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Η επιστροφή των Ragenheart στo προσκήνιο

Δημοσίευση από Zippo190 »

θα με ενδιέφερε να μάθω τανγκό, είναι πολύ ερωτικός χορός.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Η επιστροφή των Ragenheart στo προσκήνιο

Δημοσίευση από CountRaven »

τραγουδάει ακόμα ο Κορωναίος?
Ναι.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
angel priest
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ 2018, 19:36

Re: Η επιστροφή των Ragenheart στo προσκήνιο

Δημοσίευση από angel priest »

Kαλησπερα σε ολα τα παιδια, και να σας ευχαριστησω για το ενδιαφερον. Γι αυτο θα ποσταρω εδω στο forgotten scroll ενα teaser μερικων τραγουδιων για να παρετε μια γευση. (λιγο προχειρο αλλα εγινε βιαστικα λογω προβληματος στο pc)
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Re: Η επιστροφή των Ragenheart στo προσκήνιο

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

angel priest έγραψε: Τετ 07 Μαρ 2018, 20:47 Kαλησπερα σε ολα τα παιδια, και να σας ευχαριστησω για το ενδιαφερον. Γι αυτο θα ποσταρω εδω στο forgotten scroll ενα teaser μερικων τραγουδιων για να παρετε μια γευση. (λιγο προχειρο αλλα εγινε βιαστικα λογω προβληματος στο pc)
ωραία πράγματα, ευχαριστούμε για το sampler!
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: Η επιστροφή των Ragenheart στo προσκήνιο

Δημοσίευση από rbrigade »

Ωραία τα δείγματα, φουλ λυρισμός!
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Η επιστροφή των Ragenheart στo προσκήνιο

Δημοσίευση από CountRaven »

Metal_Warrior έγραψε: Τετ 07 Μαρ 2018, 21:35
angel priest έγραψε: Τετ 07 Μαρ 2018, 20:47 Kαλησπερα σε ολα τα παιδια, και να σας ευχαριστησω για το ενδιαφερον. Γι αυτο θα ποσταρω εδω στο forgotten scroll ενα teaser μερικων τραγουδιων για να παρετε μια γευση. (λιγο προχειρο αλλα εγινε βιαστικα λογω προβληματος στο pc)
ωραία πράγματα, ευχαριστούμε για το sampler!
Ευχαριστούμε για το sampler! Πατάω play άμεσα!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Η επιστροφή των Ragenheart στo προσκήνιο

Δημοσίευση από Priamos »

Ευχαριστούμε αδερφέ. Θα τσεκαρω σύντομα.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
white_knight
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:33
Επικοινωνία:

Re: Η επιστροφή των Ragenheart στo προσκήνιο

Δημοσίευση από white_knight »

Μακάρι να ειναι στα επίπεδα του πρωτου...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”