Brocas Helm Movie? Brocas Helm nazis?

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Brocas Helm Movie? Brocas Helm nazis?

Δημοσίευση από CountRaven »

Όσο για την συμμετοχή με music stuff που έθιξαν οι [mention]theBox[/mention] και [mention]JimmyF[/mention], άτομα που ανοίγουν συχνά αξιόλογα και ποιοτικά τόπικ, να σημειωθεί και αυτό, οκ παίδες μην κολλάτε με τα new releases αν σας φαίνεται δύσκολη η ανάλυση τους σε αρχικό επίπεδο ακρόασης. Ανοίξτε θέματα για παλιά έπη που γουστάρετε ή μια νέα κυκλοφορία διαχειριστήτε την απλά ενημερωτικά. Μπάντα, τίτλος και το πρώτο single, δύο paste είναι, σε φάση μάγκες βγαίνει αυτό. Tips είναι αυτά για όσους θέλουν να ψάχνουν το know how. Με ανάλογα ποστ του [mention]JimmyF[/mention] εγώ προσωπικά άκουσα πολύ ωραία πράγματα στο παρελθόν.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Corum Jhaelen Irsei
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Σάβ 21 Μαρ 2020, 22:20

Brocas Helm Movie? Brocas Helm nazis?

Δημοσίευση από Corum Jhaelen Irsei »

Επειδη υπαρχουν διαφορες αποψεις για το γιατι το φορουμ δεν προχωραει και για την κουραση και για τα παιδια και τα 40 (ή 50 ή 60) χρονια μας ισως θα πρεπει να μιλησουμε λιγο με ορους χρονου και διαθεσης.

Εγω οταν μπαινω εδω, μπαινω για να διαβασω και να γραψω για μουσικη. Νομιζω οτι εδω ειναι ενα φορουμ που οι ανθρωποι συζητανε για μουσικη.
Οταν μπαινω στο "Heavy Metal καταστασεις" και για να διαβασω ενα τοπικ σχετικο με μουσικη πρεπει να περασω πανω απο 3 που μιλανε για ασχετα πραγματα. Οταν μεσα στα τοπικ που ειναι για μουσικη υπαρχουν 4 ποστ για μουσικη και 2-3 με οτι να ναι "παρε κοσμε" γνωση και φιλοσοφια απο τον παντογνωστη.

Τοτε, δεν θα μπω για να διαβασω και βεβαια ουτε να γραψω. Γιατι ειμαι 500 χρονων, εχω δουλεια και οικογενεια και ο χρονος και η διαθεση μου ειναι περιορισμενα. Δεν θα τα ξοδευω για να ξεχωρισω την μουσικη απο το ασταματητο σπαμαρισμα με δηθεν αναλυσεις τις πραγματικοτητας.
Με αμπελοφιλοσοφια τυπου "εγω ξερω και εσεις οχι". Με τα πολιτικα και τα κοινωνικα κολληματα του καθενος.
Αν θελω τετοια, ξερω που μπορω να τα βρω και δεν ενδιαφερομαι.

Μοιραια λοιπον, με το σπαμαρισμα που υπαρχει, παυω να ασχολουμαι, οπως θα κανουν και ηδη κανουν και αλλοι.
Θα μεινετε να τα συζητατε μεταξυ σας.... Συζητησεις "Σας τα λεγα εγω", "Δεν υπαρχει ελευθερια του λογου", "Εγω ξερω ασε εσυ"... κενες νοηματος, χιλιοειπωμενες και σε ΛΑΘΟΣ ΜΕΡΟΣ.

Εδω ειναι μουσικο φορουμ. Πρωτα μουσικη, πολυ μουσικη και μετα οτιδηποτε αλλο.

Ανοιξτε μια υποκατηγορια με τιτλο: "Ζαβαρακατρανεμια" και γραφτε απο εκει κατω. Πατε αλλου να γραψετε. Μπορειτε!

Επισης, σε αυτους που τρεχουν το φορουμ... αν θελετε να υπαρχει ενδιαφερον, πρεπει θεματα οπως αυτο να φευγουν αμεσως κατω απο το "Heavy Metal καταστασεις" και να πηγαινουν αλλου. Το ιδιο και ολα τα αλλα που εχου αναλογο περιεχομενο.

Οι κατηγοριες, υπαρχουν για καποιο λογο...
Δεν είμαι καμιά αδερφή να πετάω σπόντες.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6263
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Brocas Helm Movie? Brocas Helm nazis?

Δημοσίευση από theBox »

Για να κανω το δικηγορου του Διαβολου πάντως, το 90% των θεματων μενουν καθαρα και μονο στη μουσικη ή δεν προχωρανε καθολου περα του ενος ή δυο ποστς. Και ακριβως επειδη ΔΕΝ ειναι ενεργα, μοιραια χανονται στην αφάνεια και μενουν "πρωτοσελιδο" το 10% που γινεται κόλαση.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Corum Jhaelen Irsei
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Σάβ 21 Μαρ 2020, 22:20

Brocas Helm Movie? Brocas Helm nazis?

Δημοσίευση από Corum Jhaelen Irsei »

Δεν εκανες το δικηγορο του διαβολου.
Απλα επιβεβαιωσες το ο,τι εγραψα...
Δεν είμαι καμιά αδερφή να πετάω σπόντες.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6263
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Brocas Helm Movie? Brocas Helm nazis?

Δημοσίευση από theBox »

Η εκφραση αυτη πηγαινε στο γεγονος οτι 90% των θεματων ειναι αμιγως μουσικα.


Στο οτι μενουν ανευ σχολιασμου (ή με ελαχιστο εκτος αν προκειται για manowar/warlord/priest) συμφωνουμε μιας και ειναι προφανες.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
ManowarakiasWsToSign
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Τρί 01 Δεκ 2020, 20:36

Brocas Helm Movie? Brocas Helm nazis?

Δημοσίευση από ManowarakiasWsToSign »

vasilis2112 έγραψε: Πέμ 03 Δεκ 2020, 02:59
Πάει να γίνει μια σωστή κουβεντούλα με τον καινούριο μανογοορ χρήστη (που πιστεύω ότι είναι κάποιο 2nd account)
Αν εννοεις εμενα, οχι, 1η φορα συμμετεχω στο φορουμ. Το παρακολουθω ως επισκεπτης εδω και λιγους μηνες και εχω ανακαλυψει καποια πολυ ωραια πραγματα, obscure και μη, οποτε τουλαχιστον για αυτο εχετε σιγουρα τις ευχαριστιες μου ορισμενα μελη. Ελεγα να δημιουργησω λογαριασμο και το συγκεκριμενο θεμα εγινε τελικα η αφορμη. Το ονομα παραπεμπει σιγουρα σε τρολ οποτε καταλαβαινω το σκεπτικο, αλλα ηθελα να ειναι στο πνευμα του φορουμ και να εχει και (για μενα τουλαχιστον) πλακα.

Για Brocas τωρα, περα απο οσα ειπα, πολυ ευστοχα απαντησε ο @[mention]RedSharks[/mention] περι ρολων και ταινιων.

Για ολα τα υπολοιπα εξωπραγματικα δεν μπορω να προσθεσω κατι.
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Brocas Helm Movie? Brocas Helm nazis?

Δημοσίευση από vasilis2112 »

CountRaven έγραψε: Πέμ 03 Δεκ 2020, 06:42 Υγ. Πάντως εγώ ποτέ δεν έγραψα να απαγορευτεί το political και social talk στο φόρουμ. Είπα απλά να κρατάμε ισορροπίες.
Δεν είπες εσυ κάτι τέτοιο, αλλά.
Διαβάζω πολλά φόρουμ για ηχοσυστήματα και ήχο που το ξεκαθαρίζουν με μεγάλα μεγάλα γράμματα τύπου: ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ
Ότι ακούς στη γειτονιά σου, καρτέρα το και στη γωνιά σου λέει τη ρητό.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Brocas Helm Movie? Brocas Helm nazis?

Δημοσίευση από CountRaven »

ManowarakiasWsToSign έγραψε: Πέμ 03 Δεκ 2020, 15:22
vasilis2112 έγραψε: Πέμ 03 Δεκ 2020, 02:59
Πάει να γίνει μια σωστή κουβεντούλα με τον καινούριο μανογοορ χρήστη (που πιστεύω ότι είναι κάποιο 2nd account)
Αν εννοεις εμενα, οχι, 1η φορα συμμετεχω στο φορουμ. Το παρακολουθω ως επισκεπτης εδω και λιγους μηνες και εχω ανακαλυψει καποια πολυ ωραια πραγματα, obscure και μη, οποτε τουλαχιστον για αυτο εχετε σιγουρα τις ευχαριστιες μου ορισμενα μελη. Ελεγα να δημιουργησω λογαριασμο και το συγκεκριμενο θεμα εγινε τελικα η αφορμη. Το ονομα παραπεμπει σιγουρα σε τρολ οποτε καταλαβαινω το σκεπτικο, αλλα ηθελα να ειναι στο πνευμα του φορουμ και να εχει και (για μενα τουλαχιστον) πλακα.

Για Brocas τωρα, περα απο οσα ειπα, πολυ ευστοχα απαντησε ο @@RedSharks περι ρολων και ταινιων.

Για ολα τα υπολοιπα εξωπραγματικα δεν μπορω να προσθεσω κατι.
Πολύ ωραία! Πέρνα και από εδώ να σου πούμε ένα καλώς ήρθες!

viewtopic.php?f=5&t=11&p=49938&hilit=%C ... %B5#p49938
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14659
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Brocas Helm Movie? Brocas Helm nazis?

Δημοσίευση από CountRaven »

theBox έγραψε: Πέμ 03 Δεκ 2020, 00:38 Σχετικα με την μειωμενη κινητικοτητα στο φορουμ εχω να πω παντως το προφανες:

Οταν εισαι +/- 40 με παιδια, δουλεια και καθημερινοτητα να τρεχει, οι ρυθμοι ακροασης και αφομοιωσης καινουριου υλικου (ποσο μαλλον απο καινουριες μπαντες που δεν ξερεις) ειναι αναμενομενα πεσμενοι. Ε, τι να κανουμε μεγαλώσαμε, παμε πιο αργά αλλά προσπαθουμε να ακουμε οσο το δυνατον περισσοτερα πραγματα που ερχονται στην επιφανεια εδω μεσα και να εκφερουμε και την αποψη μας. Μακάρι να ερθουν και νεοτερα μέλη με περισσοτερη ενεργεια, και ΧΡΟΝΟ για κατι τετοιο.

Τα "σεντονια" στα άλλα θεματα ειναι προφανως πιο ευκολο να γραφτουν γιατι ειναι κειμενα που εχεις ήδη μέσα σου και δεν χρειαζεται να επενδυσεις χρονο σε προσεκτικες ακροασεις κτλ για να τα παράξεις. Αυτο ισχυει και για τοπικς μουσικα αλλά με ΗΔΗ γνωστο και κλασσικο υλικο.
Πιστεύω πως έχουμε ήδη μέσα μας και πολύ υλικό για μουσική που αξιοποιείται on the fly και όχι μόνο για political / social stuff, τι λες;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6263
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Brocas Helm Movie? Brocas Helm nazis?

Δημοσίευση από theBox »

CountRaven έγραψε: Πέμ 03 Δεκ 2020, 21:58
theBox έγραψε: Πέμ 03 Δεκ 2020, 00:38 Σχετικα με την μειωμενη κινητικοτητα στο φορουμ εχω να πω παντως το προφανες:

Οταν εισαι +/- 40 με παιδια, δουλεια και καθημερινοτητα να τρεχει, οι ρυθμοι ακροασης και αφομοιωσης καινουριου υλικου (ποσο μαλλον απο καινουριες μπαντες που δεν ξερεις) ειναι αναμενομενα πεσμενοι. Ε, τι να κανουμε μεγαλώσαμε, παμε πιο αργά αλλά προσπαθουμε να ακουμε οσο το δυνατον περισσοτερα πραγματα που ερχονται στην επιφανεια εδω μεσα και να εκφερουμε και την αποψη μας. Μακάρι να ερθουν και νεοτερα μέλη με περισσοτερη ενεργεια, και ΧΡΟΝΟ για κατι τετοιο.

Τα "σεντονια" στα άλλα θεματα ειναι προφανως πιο ευκολο να γραφτουν γιατι ειναι κειμενα που εχεις ήδη μέσα σου και δεν χρειαζεται να επενδυσεις χρονο σε προσεκτικες ακροασεις κτλ για να τα παράξεις. Αυτο ισχυει και για τοπικς μουσικα αλλά με ΗΔΗ γνωστο και κλασσικο υλικο.
Πιστεύω πως έχουμε ήδη μέσα μας και πολύ υλικό για μουσική που αξιοποιείται on the fly και όχι μόνο για political / social stuff, τι λες;
Αμέ! Εγω οτι μουσικο ξερω/θυμαμαι (περα απο τα τρεχοντα), το επικοινωνω και το σχολιαζω. Μονο με συμμετοχη (στα μουσικα) "ανεβαινει το επιπεδο", σίγουρα όχι με αποχή.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Brocas Helm Movie? Brocas Helm nazis?

Δημοσίευση από apeitharxos »

Πάντως ρε Tom Sawyer, ε συγγνώμη 2112 Βασίλη ήθελα να πω (κομματάρα και το Tom Sawyer), εσύ το ειδες ότι τα ανακάτεψα όλα σε μια κατσαρόλα...
Στην πραγματικότητα, σου παρουσίασα μια αλληλουχία γεγονότων (την επικράτηση δηλαδή του διεθνισμού μετά το τέλος του β'ππ, ακριβώς εξαιτίας της ιδεολογίας που δαιμονοποίησε ό,τι θεωρείται έθνος και παράδοση, και εξωραϊστηκαν από την αριστερά κάθε τέτοια λεγόμενα ως ναζιστικού περιεχομένου), η οποία μας έφερε στα πρόθυρα ενός παγκόσμιου υπερ-κράτους που πρόκειται να δημιουργηθεί.
Εκτός αν δεν έκανα σωστή διατύπωση, δεν φταίω εγώ που τα αντιλήφθηκες διαφορετικά από ό,τι έγραψα.
Οπότε, τώρα σου λέω πως εκείνη η περίοδος έστρωσε το έδαφος για το σήμερα, είναι μια αλληλουχία γεγονότων που καθόλου τυχαία δεν συνέβησαν παρά είδαμε το έργο με τον καλό και τον κακό μπάτσο τότε, ώστε να στρωθεί το έδαφος για το σήμερα.
Το βλέπεις και μόνος σου ότι ο παλιός τρόπος ζωής καταργείται. Καταργείται για να έρθει μια στιγμή που ο κόσμος να μην θυμάται τι έγινε την 28η Οκτ. ή την 25η Μαρτίου, ή τι γιορτάζουμε το Πάσχα π.χ.. Ή θα έρθει και η στιγμή που και η οικογένεια θα χωριστεί (ήδη το λένε αν έχεις ακούσει, ο Σύψας, ο Μαγιορκίνης βρίσκουν διάφορες προφάσεις για να πουν και καλά ότι ο ιός μεταδίδεται στην οικογένεια κλπ)

Ούτε σε λέω ψεκασμένο όταν σε κάθε επέτειο Πολυτεχνείου ολοκληρώνεις την πορεία σου έξω από την Αμ. Πρεσβεία. Έχεις αποδείξεις ότι οι αμερικάνοι επενέβησαν στα εσωτερικά μας τότε;
Εδώ και 10 χρόνια λέω στο metaldome ότι θα έρθει η στιγμή που ο άνθρωπος θα ιχνηλατείται ψηφιακά σε κάθε του κίνηση. Βλέπεις ότι σχεδόν έφτασε η ώρα (που απεύχομαι πραγματικά να συμβεί και να συνεχίσεις να με λες ψεκασμένο.). Τότε έλεγα κάτι μη αντιληπτό στον πολύ κόσμο, και άκουγα ό,τι άκουγα, σήμερα όμως είναι πολύ ορατός ο κίνδυνος. Τι να κάνουμε; Η πολιτική ορθότητα είναι αυτή που υποβαθμίζει την αντιληπτική ικανότητα του εγκεφάλου. Σαν μια αστυνομία σκέψης, που να σου λέει, ε, μην τα λες αυτά διότι δεν είναι άμεσα αντιληπτά στον πολιτικό ορίζοντα, και άρα δεν ισχύουν.
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Brocas Helm Movie? Brocas Helm nazis?

Δημοσίευση από TitusGroan »

Συμφωνω με Corum. Τετοια θεματα πρεπει να βρισκονται στην κατηγορια "και τα λοιπα" και οποιος θελει τα διαβαζει και σχολιαζει
Άβαταρ μέλους
ManowarakiasWsToSign
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Τρί 01 Δεκ 2020, 20:36

Brocas Helm Movie? Brocas Helm nazis?

Δημοσίευση από ManowarakiasWsToSign »

Εικόνα

“The main thing that I learned about conspiracy theory, is that conspiracy theorists believe in a conspiracy because that is more comforting. The truth of the world is that it is actually chaotic. The truth is that it is not The Iluminati, or The Jewish Banking Conspiracy, or the Gray Alien Theory.

The truth is far more frightening - Nobody is in control.

The world is rudderless.”

― Alan Moore
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Brocas Helm Movie? Brocas Helm nazis?

Δημοσίευση από apeitharxos »

Εδώ ο ίδιος ο Κένεντυ είχε μιλήσει για μυστικές κοινωνίες λίγο πριν τον δολοφονήσουν, υπάρχει και γραπτό και ηχητικό απόσμασμα.

Άρα δηλαδή δέχεσαι ότι ποτέ στα εσωτερικά της Ελλάδας δεν έχει επέμβει κάποιος ξένος παράγοντας, και ότι όλοι οι πολιτικοί λειτουργούν αυτοβούλως, μάλλον να υποθέσω;

Οκ, σεβαστό.
Άρα κακώς η πορεία στο Πολυτεχνείο καταλήγει στην Αμερικάνικη Πρεσβεία, να υποθέσω. Είναι απλώς μια θεωρία συνωμοσίας ότι ο Παπαδόπουλος ήταν μέλος της CIA και ότι η χούντα ήταν αμερικανοκίνητη.
Ή ότι π.χ. στην διχοτόμηση της Κύπρου έγινε...του Κίσινγκερ!

Στο metaldome πάντως περιέγραφα μια κατάσταση που θα συμβεί και στην οποία είμαστε πολύ κοντά στο να τη ζήσουμε, ωστόσο, ό,τι λέω πιο πάνω.
Και η οποία για κάποιο λόγο εξόργιζε μια ορισμένη κάστα συνομιλητών (όχι όλους). Ωστόσο, τείνω να βγω δικαιωμένος, σχετικά με αυτό (που δεν θα το ήθελα).

Δες ωστόσο και μια εκδοχή για τον όρο 'θεωρίες συνωμοσίας'

Conspiracy theories have a long history, but the actual term “conspiracy theory” emerged much more recently. It was only a few decades ago that the term took on the derogatory connotations it has today, where to call someone a conspiracy theorist functions as an insult.

So it may come as no surprise that there is even a conspiracy theory about the origins of the label. This conspiracy theory claims that the CIA invented the term in 1967 to disqualify those who questioned the official version of John F Kennedy’s assassination and doubted that his killer, Lee Harvey Oswald, had acted alone.

There are even two versions of this conspiracy theory. The more extreme version claims that the CIA literally invented the term in the sense that the words “conspiracy” and “theory” had never been used before in combination. A more moderate version acknowledges that the term existed before, but claims that the CIA intentionally created its negative connotations and so turned the label into a tool of political propaganda.

https://theconversation.com/theres-a-co ... why-132117
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
ManowarakiasWsToSign
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Τρί 01 Δεκ 2020, 20:36

Brocas Helm Movie? Brocas Helm nazis?

Δημοσίευση από ManowarakiasWsToSign »

Υπαρχουν πραγματι ορισμενες επιβεβαιωμενες θεωριες συνομωσιας.

Γινονται 1002 πραγματα πισω απο την πλατη μας και απο ατομα με υψηλες θεσεις, και με χαμηλοτερες, σαφεστατα.

Το προβλημα δημιουργειται οταν οι conspiracy enthusiasts (χωρις παντα αρνητικη χροια αυτη η λεξη, αναλογα με το ατομο), χανονται μεταξυ δεδομενων και απλων θεωριων-πιθανοτητων, με γενναια δοση υπερβολης παντοτε, επιχειροντας συνδεσεις/διασυνδεσεις που κανουν ολους τους κυκλους των x-files μαζι να ωχριουν μπροστα τους.

Ο κορονοιος για παραδειγμα ειναι ενα προβλημα, το οποιο μπορει εκμεταλλευτει με πολλους τροπους μια κυβερνηση προς οφελος της.

Αυτο ομως δεν αναιρει πως δεν υπαρχει αντικειμενικο προβλημα με τον ιο για μια μεριδα του πληθυσμου. Εγω ειμαι βορειοελλαδιτης και εδω γινεται χαμος. Ο πατερας καλου μου φιλου εκανε σχεδον 2 μηνες σε ΜΕΘ λογω κορονοιου. Υπαρχουν πολλα παραδειγματα. Μην τα τσουβαλιαζουμε ολα και μαζι με οποια δικια εχουμε, χανουμε και αυτα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”