Icon-Disc

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Icon-Disc

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

Ο γνωστός (και απ' οσο ξέρω πολύ αγαπητός στους περισσότερους εδώ...) Bob Katsionis λανσάρισε αυτό που πιστεύει ειναι το μέλλοντικό φορμάτ των άλμπουμς για τους μουσικόφιλους.

Έχει κάνει διαθέσιμο το άλμπουμ του από το 2012 που κατεβαίνει offline σαν application, το κάθε κομμάτι έχει αναλυτικό commentary και δικό του artwork. Ενδιαφέρον, και ομολογώ πως για instrumental κυκλοφορίες δουλεύει καλά! Τώρα αν δεν σε ενδιαφέρει να μάθεις που βρήκε ο δημιουργός την έμπνευση για το κάθε πέρασμα, ή σε τι μέτρο ειναι γραμμένο μπορεί να μην είναι τόσο ελκυστική η ιδέα. Εγώ πάντως το άκουσα άλλη μια φορά το άλμπουμ από την αρχή ως το τέλος, παρότι το έχω από το 2012.

Δεν νομίζω οτι αυτό ειναι το μέλλον της μουσικής βιομηχανίας, αλλα ενδιαφέρον πείραμα. Το app ειναι δωρεάν σε android και ios, ψάχτε το σαν bob katsionis rest in keys. Απ'οτι κατάλαβα προσπαθεί να πουλήσει την ιδέα της πλατφόρμας, γι'αυτό και το δωρεάν.

Τσεκάρετε, αν μη τι άλλο, το άλμπουμ ειναι καλό! (αν και το λιγότερο αγαπημένο μου από τα προσωπικά του)
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Icon-Disc

Δημοσίευση από LuciferSteele »

μπράβο του που το ψάχνει γενικά
οι εποχές είναι δύσκολες και ευμετάβλητες γιά να μπορούμε να μιλάμε γιά το "μελλον της μουσκής βιομηχανίας"
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Icon-Disc

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Icon-Disc

Δημοσίευση από CountRaven »

Σίγουρα δεν έχουμε να κάνουμε με το μέλλον της μουσικής βιομηχανίας, αλλά με μια καλή προσπάθεια και μπράβο του.

Κάπου πήρε το μάτι μου και ανακοίνωση και online υλικό για νέο άλμπουμ Bob.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”