Και ο Jon Schaffer στο Καπιτώλιο;

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...

Πέμ 07 Ιαν 2021, 19:59

theBox έγραψε:
Πέμ 07 Ιαν 2021, 19:54
https://www.efsyn.gr/kosmos/boreia-amer ... -toy-tramp

Χοντραίνει η φάση...
Εγώ το έχω πει. Αν κάνουν αυτά στον πρόεδρο των ΗΠΑ, φαντάσου σε εμάς τι θα κάνουν. Λίγο μετά τις εκλογές μίλαγε κάπου και τον έκοψαν στον αέρα...Τον πρόεδρο των ΗΠΑ (να υποθέσω τότε δεν υπήρχε κάποιος λόγος να σεβαστούν κάποιοι την δημοκρατία)...Του είχαν κατεβάσει και πολλά tweets προηγουμένως...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?

Πέμ 07 Ιαν 2021, 20:03

Εντάξει, βεβαια καποιος κακοπροαίρετος θα μπορουσε να ισχυριστεί πως χρησιμοποιώντας τα σοσιαλ πηγε να υποκινήσει πραξικόπημα.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.

Πέμ 07 Ιαν 2021, 20:09

theBox έγραψε:
Πέμ 07 Ιαν 2021, 20:03
Εντάξει, βεβαια καποιος κακοπροαίρετος θα μπορουσε να ισχυριστεί πως χρησιμοποιώντας τα σοσιαλ πηγε να υποκινήσει πραξικόπημα.
Σωστό, αλλά αν αρχίσουμε να μετράμε ποιοι έκαναν τι με τα social, οι Δικτατορικοί θα βγουν by far πρώτοι. Με πρώτη και καλύτερη υποκρισία το ότι δεν άφηναν κανέναν να ανοίξει την επιχείρησή του και ήταν ένθερμοι υποστηρικτές των BLM (που διαδήλωση ίσον συνωστισμός). Κάπου έβαλα πριν κάποιο καιρό εδώ και ένα βίντεο με ένα ρεπουμπλικάνο να ζητάει από τον Φάουτσι να καταδικάσει τον συνωστισμό των BLM, και δεν το έκανε, ούτε την 5η φορά που τον ρώτησε...
Άσε που με τους fast checkers τόσο καιρό, άφηναν (και αφήνουν) όποια δημοσίευση/βίντεο ήθελαν εκείνοι να υπάρχει...
Zippo190 έγραψε:
Πέμ 07 Ιαν 2021, 19:08

1. Έφεραν τον Ντονάλντο στην εξουσία το 2016 κατεβάζοντας την πιο αχώνευτη γυναίκα της Αμερικάνικής πολιτικής σκηνής, τίγκα συστημική και μαζί όλο το star system και τα mass media μαζί της. Ας κατέβαζαν τον Μπέρνι και τα λέγαμε.
Είναι φίλος του Μπαρουφάκη αυτός. Μίλαγε δημόσια με λόγια θαυμασμού για τον Γιάνη...Δεν ξέρω αν είναι ανησυχητικό...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?

Πέμ 07 Ιαν 2021, 20:29

ο Bernie ρε είναι ριζοσπαστικός αριστερός, ούτε οι Democrats δεν τον θέλουνε, τον έριξαν δύο φορές για δύο επαγγελματίες πολιτικούς.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.

Πέμ 07 Ιαν 2021, 20:46

Zippo190 έγραψε:
Πέμ 07 Ιαν 2021, 20:29
ο Bernie ρε είναι ριζοσπαστικός αριστερός
και είναι καλό αυτό? Φόρους βάζουν οι αριστεροί μόνο, άσχετα αν εμείς στην Ελλάδα πιστεύουμε κάτι άλλο, και κάθε φορά που βγαίνει ένα αριστερό κόμμα λέμε ότι 'δεν είναι τελικά αυτή η αριστερά'.
Το ξέρω ότι είναι radical left, υπάρχει μάλιστα και φωτογραφία του με τον Τσε και τον Κάστρο.
Κοίτα, εγώ ως radical left λογίζω τους πάντες, όσους βάζουν τη χώρα σε υπερεθνικούς οργανισμούς και θέλουν ανοιχτά σύνορα. Και στην πραγματικότητα έτσι είναι, διότι επειδή τελικά δεν βγαίνει η εξίσωση με αυτό τον τρόπο, αυξάνεται η φορολογία, και άρα ο δανεισμός, προκειμένου να διατηρείται το καθεστώς των πραιτωριανών (δηλ. ψηφοφόρων-πελατών-δημοσίων υπαλλήλων & συνταξιούχων), αφού άλλωστε μειώνονται και τα έσοδα από τους δασμούς στις εισαγωγές.
Δηλαδή, οι υπερεθνικοί οργανισμοί όπως είναι η ΕΕ και οι συνθήκες Μάαστριχτ ευνοούν μόνο τις μεγάλες βιομηχανικές χώρες, και ειδικά την Γερμανία, γιατί μόνο η Γερμανία ως η ατμομηχανή της Ευρώπης εξάγει στις υπόλοιπες χώρες (άντε και η Ολλανδία).
Επομένως, αλλιώς νομίζουμε εμείς ότι είναι η αριστερά, άλλα έχουν στο κεφάλι τους οι αριστεροί ηγέτες, οι οποίοι σκέφτονται με όρους Τσαουσέσκου, δηλαδή να ξεζουμίσω τον κοσμάκη προκειμένου να κυβερνώ.
Αν δηλαδή δεις το ποσοστό δημοσίων δαπανών/ΑΕΠ για τις ευρωπαϊκές χώρες, κάτω του 40% δεν βρίσκεις χώρα (πλην Γερμανίας που είναι στο 35% και κάτι, και αυτό λόγω αυξημένου παρανομαστή, όχι λόγω μικρού αριθμητή, αν με νοείς), υπάρχει νεποτισμός. Στον οποίο η Γαλλία είναι πρωταθλήτρια χώρα, και εμείς ερχόμαστε δεύτεροι.
Δηλαδή, για να πω εγώ ότι πράγματι ζούμε σε ένα φιλελεύθερο καθεστώς το ποσοστό των ΔΔ/ΑΕΠ δεν πρέπει να υπερβαίνει το 25%. Μόνο δηλαδή το 25% της οικονομίας πρέπει να είναι κράτος. Και θα δεις πως, με αυτόν τον τρόπο, θα λύνεται αυτομάτως και το πρόβλημα της ανεργίας.
Ακόμα και όταν μπήκαμε στα μνημόνια είχαμε 2 επιλογές: Ή ό,τι ακολουθήσαμε ή να πούμε κόβουμε μισθούς-συντάξεις από την πρώτη ημέρα, και πληρώνουμε ό,τι βγει στο ύψος της συνολικής φορολογίας, και δεν δανειζόμαστε. Που, φυσικά, αν ακολουθούσαμε το δεύτερο σενάριο σήμερα θα ήμασταν Γη της Επαγγελίας.

Για τον Σάντερς πάντως, κάποτε, είχε γράψει αυτό:

To 1972, σε ένα άρθρο του στην εναλλακτική εφημερίδα Vermont Freeman, θέλοντας να υπερθεματίσει εναντίον της Πατριαρχίας ξεκίναγε κάπως έτσι:
A man goes home and masturbates his typical fantasy. A woman on her knees, a woman tied up, a woman abused.
A woman enjoys intercourse with her man — as she fantasizes being raped by 3 men simultaneously.
Ένας άνδρας γυρνάει σπίτι και αυνανίζεται στην τυπική φαντασία του: Μια γυναίκα στα γόνατα, μια γυναίκα δεμένη, μια γυναίκα που έχει υποστεί κακομεταχείριση.
Η γυναίκα, από την άλλη, όταν συνουσιάζεται με τον άνδρα της, φαντασιώνεται να την βιάζουν 3 άνδρες ταυτόχρονα!
Και συνέχιζε το άρθρο: Do you know why the newspaper with the articles like "Girl 12 raped by 14 men" sell so well? To what in us are they appealing?
Γνωρίζετε γιατί εφημερίδες με άρθρα όπως: 'Κορίτσι βιάστηκε από 14 άνδρες' πουλάνε τόσο πολύ; Τι είναι αυτό που τα κάνει τόσο ελκυστικά;
https://www.vox.com/2015/5/28/8682503/b ... BHqhC77jKk
Advancing Yokeda:

Πέμ 07 Ιαν 2021, 20:59

Οπότε, συμπληρώνω, προκειμένου ο κόσμος να χάνει τις δουλειές του (διότι αυτό θέλουν οι περισσότεροι ηγέτες-μην με ρωτήσεις γιατί) σου πετάνε το παραμυθάκι του ότι είναι αντιρατσιστές (που είναι μόνο όπου τους συμφέρει) και με την προπαγάνδα των ΜΜΕ βγαίνει ένας ΄'δημοκράτης' 'αντιρατσιστής' που στην πραγματικότητα είναι φορομπήχτης μεγάλος, με αποτέλεσμα να χάνεις την δουλειά σου. Και κανείς δεν ξέρει ποιος φταίει μετά για αυτό...
Το ζούμε στην Ελλάδα αυτό το έργο δεκαετίες τώρα...Από όλα τα κόμματα...
Advancing Yokeda:

Πέμ 07 Ιαν 2021, 21:55

Zippo190 έγραψε:
Πέμ 07 Ιαν 2021, 19:08
φίλτατε @ManowarakiasWsToSign δεν υπάρχει "λάθος" και "σωστό". Στο μυαλό του ο καθένας θεωρεί ότι κάνει το σωστό και το καλύτερο για αυτόν και τους δικούς του. Υπάρχει όμως λάθος και σωστός τρόπος και ΚΑΜΙΑ από τις δύο μεριές δεν το έκανε με σωστό τρόπο.
Δεν συμφωνω. Υπαρχει αντικειμενικο σωστο και αντικειμενικο λαθος σε καποιες περιπτωσεις. Η ακροδεξια και οτι συνεπαγεται μεσω αυτης για παραδειγμα, ειδικα με μια στοιχειωδη γνωση της ιστοριας, δηλαδη πως ξεκινησε, πως κορυφωθηκε, ολη η πορεια της και η μονιμη ζημια που προκαλεσε σε συνειδησεις, κατατασσεται στην κατηγορια ''λαθος''. Ειναι κατι αντι-ανθρωπινο στη βαση της. Κατι που εχει μολυνει μονιμα και προκαλεσει σοβαρη ζημια σε καθε πιθανο επιπεδο. Βεβαια καποιοι εδω μεσα θεωρουν πως δεν υπαρχει νεοναζισμος, αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα.

Συμφωνω απολυτα ομως για το λαθος και σωστο τροπο εκφρασης που αναφερεις, αυτο ισχυει παντου, ειναι κατι που ηθελα να γραψω και ξεχασα στο ποστ.
ManowarakiasWsToSign έγραψε:
Πέμ 07 Ιαν 2021, 18:00
apeitharxos έγραψε:
Πέμ 07 Ιαν 2021, 04:47
Αλλά εν πάση περιπτώσει, ο τύπος των Iced Earth είναι δικαίωμά του να κάνει ό,τι γουστάρει στην προσωπική του ζωή.
Θέλει να κάθεται σπιτάκι του και να βλέπει από την τηλεόραση ό,τι συμβαίνει καναπεδάτος? Τέλεια, κανένα πρόβλημα. Θέλει να διαδηλώσει? Κανένα πρόβλημα επίσης.
Ναι, οπως επισης κανενα προβλημα να λαμβανει ολη τη χλευη και το δουλεμα που του αρμοζει, μεσω της συμμετοχης του σε ομαδα ηλιθιων ακροδεξιων. Χερακι χερακι και συντροφικοτητα με proud boys, γεια σου ρε τζον παλικαρι, πατριωτη. Μονο ντροπη, τιποτα αλλο. Το οτι μαχεται για κοινο σκοπο μαζι με ακροδεξιους speaks in volumes που λενε και στο χωριο μου.
apeitharxos έγραψε:
Άρα δηλαδή οι ΗΠΑ (με 70εκ. plus που ψήφισαν τον Τραμπ) είναι μια κοινωνία ακροδεξιών?
ο Τραμπ άνοιγε τις πολιτείες και ήταν ακροδεξιός, και οι δημοκρατικοί τις έκλειναν και έκλειναν επιχειρήσεις και ήταν δημοκράτες? Ήμαρτον κάπου δηλαδή.
Οχι, δεν ειναι. Ουτε ο Τραμπ ειναι ακροδεξιος, showman/businessman ρατσιστης ειναι. Αλλα ιδεολογικα βρισκει προσφορο εδαφος εκει και εχει τοσους υποστηρικτες απο ακροδεξια, δεν ειναι καθολου τυχαιο. Ολη η συντηρητικη αμερικη τον ψηφισε σαφως. Ηθελε να κηρυξει τους αντιφα τρομοκρατικη οργανωση, αλλα με proud boys ως σκυλακια, ολα οκ μωρε.

Και ο Μητσοτακης δεν ειναι ακροδεξιος, αλλα η ΝΔ μια χαρα απορροφησε ακροδεξιους και στο κομμα, και στις ψηφους.
apeitharxos έγραψε:
Ξεκάθαρα για εμένα όμως, το έχω ξαναπεί: Το metal είναι μουσική ενάντια σε κάθε καταπίεση και ο μεταλλάς πρέπει να λογίζεται ως επαναστάτης, και όχι ως 'επαγγελματίας καριερίστας'.
Αλλιώς, δεν έχει λόγο ύπαρξης η μουσική αυτή. Τελεία και παύλα (το συζητούσαμε πάλι το θέμα αυτό εδώ κάποια στιγμή).
Τώρα ξαφνικά το metal δεν είναι η μουσική της 'ελευθεριότητας', όπως είπε κάποιος από εδώ μέσα πριν κάποιο καιρό?
Είναι απλά και μόνο θέμα lifestyle? Δηλαδή, τι Βανδή, τι Fates Warning, απλώς στον ήχο και το life-style είναι η διαφορά?
μαλλον μπερδευεις το μεταλ με το punk/hardcore. Αυτα τα ειδη δημιουργηθηκαν λογω κοινωνικης/πολιτικης καταπιεσης, η μεταλ στο 90%, ειδικα στα 80ς, ειχε αλλες ''ανησυχιες''. Παντα ηταν μουσικη escapism κατα βαση, καμια απολυτως επανασταση.
apeitharxos έγραψε:
Τίποτε δεν μπερδεύω. Μαστούρια είναι οι βερμουδάτοι οι πιο πολλοί και τίποτε άλλο, υπόκοσμος. Το ένας εναντίον όλων, πρώτοι οι Manowar το λάνσαραν.
Ο μόνος χώρος της μουσικής στον οποίον τα ναρκωτικά δεν έχουν θέση, και δεν χρησιμοποιούνται ως μέσο προμοταρίσματος είναι το US metal.
Κάποτε ρωτήσαν τον Anselmo: Και πώς περνάτε την ώρα σας στο στούνιο? Απάντηση Anselmo: Πολύ μπύρα και πολύ χόρτο! Οι συλλέκτες του metal hammer θα βρουν το τεύχος, είναι δεκαετία '90.
Μπερδευεις σιγουρα εμενα. Ποιοι ειναι οι βερμουδατοι και τα μαστουρια? Οι πανκηδες ολοι? To straight edge τοτε τι ειναι?

https://en.wikipedia.org/wiki/Straight_edge

Καλο ειναι να μην τσουβαλιαζουμε αν δεν εχουμε ιδεα για ποιο πραγμα μιλαμε.

για το χορτο, ο πατερας του μεταλ, ο ριφφμαστερ, ειχε τις καλυτερες σχεσεις μαζι του παντως, και με την εκτενη χρηση του εκανε κατι πραματακια. Και οι beatles, και, και, και, και...

περι μανογουρ, ασχολιαστο.
. Το να εξισωνουμε το κινημα BLM και τους λογους υπαρξης του με αυτα τα γελοια υποκειμενα ειναι ντροπη.
apeitharxos έγραψε:
Σωστά, οι BLM είναι looters και κλέφτες. Γης Μαδιάμ τα έκαναν, όπως και οι κουραδόμαγκες οι δικοί μας εδώ, υπό την ανοχή της αστυνομίας. Όπως τότε που έπιασαν τον γιο του Βούρτση και τον άφησαν ελεύθερο.
Αστυνομικοί γονάτιζαν μπροστά στους BLM ως ένδειξη σεβασμού, μόλις το καλοκαίρι έγιναν αυτά, τα ξέχασες?
Α, οντως? Και γω που νομιζα πως λογω αναριθμητων θανατων μαυρων και γενικοτερης διακρισης/κακομεταχειρησης απο μπατσους δημιουργηθηκε το συγκεκριμενο κινημα.

κοιτα να δεις τι κρυφες αληθειες που μας αποκρυπτουν μαθαινει κανεις στο φορουμ του forgotten scroll.

Πέμ 07 Ιαν 2021, 22:16

https://www.protothema.gr/culture/artic ... kapitolio/

"...Με δυο λόγια είχε ποτιστεί από νωρίς με την ρητορική του μίσους. Ίσως αυτός ήταν ο λόγος που τον έσπρωξε προς την χέβι – μέταλ μουσική μέσω της οποίας βρήκε έναν τρόπο να εκφράσει τα βίαια ένστικτά του..."

Τι ειπε ρε σεις;
1 ManowarakiasWsToSign

Πέμ 07 Ιαν 2021, 22:18

Σορυ, με όλο τον σεβασμό, δεν ξέρω αν πρέπει να συνεχίσω την συζήτηση μαζί σου, διότι βλέπω ότι γράφεις ιδεοληπτικά. Τι εννοώ ιδεοληπτικά: Γράφεις ότι ο Τραμπ είναι ρατσιστής και 70εκ. ακόμα Αμερικανοί είναι συντηρητικοί.
Εκτός του ότι ρατσιστής διάφορο του συντηρητικός, δεν μου εξηγείς γιατί είναι ρατσιστής. Σε ρώτησα και παραπάνω, πλην των White Supremacists, γιατί πιστεύεις ότι 70εκ. Αμερικανοί που τον ψήφισαν (και πολλοί μαύροι εξ αυτών) είναι ρατσιστές.
Επίσης, δεν μου απάντησες σε κάποια κρίσιμα ερωτήματα που έθεσα πιο πάνω, όπως επίσης μου δίνεις την εντύπωση ότι δεν παρακολουθείς τι γράφω τόση ώρα (η απάντηση στον ζίπο, περί οικονομίας, φορολογίας, ανεργίας κλπ αναφέρεται και σε εσένα).
Για τον ρατσισμό στις ΗΠΑ, το είπα και σε άλλο topic. Δεν θεωρώ ότι υπάρχει! Και εξήγησα το γιατί, είναι πολύ πρόσφατο και πρέπει να το έχεις διάβασει ήδη. Τον ρατισσμό τον βάζουν μπροστά οι Δικτατορικοί και οι Ρεπουμπλικάνοι ΟΛΟΙ (πλην Τραμπ) για να κερδίσουν τις εκλογές! Αυτοί είναι πολύ χειρότεροι ρατσιστές απέναντι σε όλη την ανθρωπότητα.
Αν θες λοιπόν, να σχολιάσεις επί των ερωτημάτων που έθεσα, ευχαρίστως να συνεχίσουμε την κουβέντα.
Και χίλια συγγνώμη δεν σε τσουβαλιάζω, απλώς από το πέρα δώθε στα Εξάρχεια τόσα χρόνια δεν σχημάτισα και τις καλύτερες εντυπώσεις.
Ε, τώρα για αυτό που είπες για την ΝΔ, τι να σχολιάσω: Το ξέρω ότι ο Μητσοτάκης απορρόφησε ακροδεξιούς. Στην πραγματικότητα είναι αυτοί που δεν θα ψήφιζαν ποτέ τον Τραμπ! Γιατί, ως ακροδεξιοί, είναι με το σύστημα και τον ισχυρό πάντα (το αυτό ισχύει και για τους επαγγελματίες αναρχικούς και λοιπά κομματόσκυλα).
Άλλο ακροδεξιός, άλλο ακροαριστερός, άλλο Έλληνας. Πολύ αμφιβάλλω αν οι δύο πρώτες κατηγορίες ανήκουν στους Έλληνες.
Εγώ το καλό της χώρας μου θέλω. Το τι γίνεται στις ΗΠΑ με αφορά ως ένα σημείο (για λόγους που δεν θέλω τώρα να εξηγώ). ΕΔΩ τι γίνεται με ενδιαφέρει. Ο καθένας τα του οίκου του.

Νομίζω πάντως ότι ο Ζούκεμπεργκ μόλις επιβεβαίωσε εμένα, ότι ζούμε σε μια διεθνιστική δικτατορία, ζούμε ιστορικές στιγμές.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος apeitharxos την Πέμ 07 Ιαν 2021, 22:25, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
1 Silenius
Advancing Yokeda:

Πέμ 07 Ιαν 2021, 22:19

πρωτο θεμα, εγγυηση για να κανεις τα γελια σου :korn3:
2 theBoxZippo190

Πέμ 07 Ιαν 2021, 22:27

Γιατι συζηταμε την ιδεολογικη συσταση των 70.000.000 ΡΕΠΟΥΜΠΛΚΑΝΩΝ (οχι δλδ κατ αναγκη οπαδων του Τραμπ) ενω το θεμα της κουβεντας ειναι το ποιοι ΜΠΗΚΑΝ ΧΘΕΣ στο καπιτωλιο;

Πέμ 07 Ιαν 2021, 22:38

apeitharxos έγραψε:
Πέμ 07 Ιαν 2021, 22:18
Και χίλια συγγνώμη δεν σε τσουβαλιάζω, απλώς από το πέρα δώθε στα Εξάρχεια τόσα χρόνια δεν σχημάτισα και τις καλύτερες εντυπώσεις.

Νομίζω πάντως ότι ο Ζούκεμπεργκ μόλις επιβεβαίωσε εμένα, ότι ζούμε σε μια διεθνιστική δικτατορία, ζούμε ιστορικές στιγμές.

Δεν χρειαζεται να ζητησεις για κατι συγγνωμη, δεν θεωρω οτι τσουβαλιασες εμενα. Δεν παιρνω προσωπικα οτι λες για antifa, δεν εχω λογο. Αντιφασιστας με τη βασικη εννοια του ορου ειμαι, ''antifa'' δεν ειμαι. Για το ''ολοι οι πανκηδες ειναι περιθωριο και ναρκομανεις'' πηγαινε.

Και γω θεωρω πως δεν ωφελει η συζητηση, δεν προκειται να βρουμε ακρη η κοινο εδαφος, αλλα δεν πειραζει.

Και για αυτο ακριβως δεν απαντω σε ολα τα ερωτηματα που θετεις αλλα σε ορισμενα. Διαφωνω και τα βρισκω παραλογα σε καθε επιπεδο, οποτε ειναι ανωφελο, δεν το λεω υποτιμητικα ομως αυτο. Απλα ειναι καθαρο χασιμο χρονου και για τους 2 μας. Εννοειται πως και συ μπορεις να θεωρεις πως λεω αρλουμπες και ειναι δικαιωμα σου. ετσι παει, κανενα προβλημα.

Κατι τελευταιο ομως, δεν μπορω να μη το σχολιασω. Σχετικα με την απενεργοποιηση λογαριασμου trump, ειναι απολυτως λογικο και δεν προκειται για παγκοσμια δικτατορια.

Ο τυπος επιχειρησε πραξικοπημα λεγοντας σε νεοναζι (proud boys) ''stand by''. Με το στατους που εχει βουλωσαν το στομα του για να μη γινει χειροτερη η κατασταση, ειναι αρκετα απλο, δεν προκειται για πλεκτανη.
1 theBox

Πέμ 07 Ιαν 2021, 22:40

theBox έγραψε:
Πέμ 07 Ιαν 2021, 22:27
Γιατι συζηταμε την ιδεολογικη συσταση των 70.000.000 ΡΕΠΟΥΜΠΛΚΑΝΩΝ (οχι δλδ κατ αναγκη οπαδων του Τραμπ) ενω το θεμα της κουβεντας ειναι το ποιοι ΜΠΗΚΑΝ ΧΘΕΣ στο καπιτωλιο;
Ε μα συγγνώμη τώρα, μας χειραγωγεί τώρα ο κάθε ένας που έχει συμφέροντα ως προς τον Τζον Σάφερ.
Και στο κάτω κάτω, τώρα το ανακαλύψατε? Αφού ξέρατε τις δηλώσεις του και τις απόψεις του, σήμερα σας ήρθε?
Αυτές οι απόψεις είναι δηλωμένες χρόνια από τον κιθαρίστα (που εγώ δεν ασχολήθηκα ποτέ να δω τι είπε και πώς το είπε).

Εγώ απλά μπήκα για να συμπληρώσω το εξής: Ποιος είναι ένας εκ των οποίων απολαμβάνει ιδιαίτερης μεταχείρισης από τα Mainstream Media? Με ποιον πολιτικό είχε χαιρετούρες ο Όζυ, πιο παλιά?
Με τον Τζόρτζ Μπους. Του οποίου ο παππούς είναι ο Πρέσκοτ Μπους. Τι ήταν ο ΠΜ? Χρηματοδότης του Χίτλερ!

Δεν βλέπω τέτοιο μένος απέναντι στον Τζωρτζ Μπους, ωστόσο, από τα MM και τον Ζούκενμπεργκ!
Και φυσικά το περιστατικό με τον Όζυ έχει ξεχαστεί! Μήπως να τα ανεφέρει κάποιος όλα αυτά?

Α, και επίσης, αυτοί που κατηγορούν τον Σάφερ, από Ευρώπη μεριά, κανένα δημόσιο ανάθεμα στους παππούδες τους έριξαν ή όχι ακόμα?
Πέμ 07 Ιαν 2021, 22:38

Ο τυπος επιχειρησε πραξικοπημα λεγοντας σε νεοναζι (proud boys) ''stand by''. Με το στατους που εχει βουλωσαν το στομα του για να μη γινει χειροτερη η κατασταση, ειναι αρκετα απλο, δεν προκειται για πλεκτανη.
Το πραξικόπημα ήταν η γενικότερη απάτη που έγινε προκειμένου να τον βγάλουν από την μέση εδώ και ένα χρόνο (και η νοθεία των εκλογών). Τώρα, αν τους κάλεσε στο Καπιτώλιο, αυτό το περιστατικό συμφωνώ ότι λογίζεται ως casus belli. Όμως οι περισσότεροι Αμερικάνοι είναι εξαγριωμένοι με την απάτη (την γενικότερη), οπότε δεν θεωρώ πως ό,τι έγινε δεν εξέφραζε 70εκ. Αμερικάνους. Όπως εξαγριωμένοι είναι και οι Έλληνες για τα εδώ.
Επίσης, ως απάντησή μου σε αυτό, θεώρησε ό,τι λέω για τον Μπους πιο πάνω. Και θα προσθέσω και τους Κλίντον, Ομπάμα που αιματοκύλησαν την Γιουγκοσλαβία, το Ιράκ, την Αίγυπτο, την Τυνησία, την Ουκρανία, και, περισσότερο όλων, τη Συρία.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος apeitharxos την Πέμ 07 Ιαν 2021, 22:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Advancing Yokeda:

Πέμ 07 Ιαν 2021, 22:46

Σορρυ παρεξηγηση...δεν εννοουσα τον Σαφερ. ΧΕΣΤΗΚΑ για τον Σαφερ. Για τους υπολοιπους που μπουκάρανε λέω...λες να ήταν μαυροι υποστηρικτες του Τραμπ ή μετριοπαθεις "παραδοσιακα ρεπουμπλικανοι" ψηφοφοροι.

Οχι, ηταν proud boys και συγγενικα νεοναζι σκυλολογια ως επι το πλειστον.
1 ManowarakiasWsToSign

Πέμ 07 Ιαν 2021, 22:49

theBox έγραψε:
Πέμ 07 Ιαν 2021, 22:46
Σορρυ παρεξηγηση...δεν εννοουσα τον Σαφερ. ΧΕΣΤΗΚΑ για τον Σαφερ. Για τους υπολοιπους που μπουκάρανε λέω...λες να ήταν μαυροι υποστηρικτες του Τραμπ ή μετριοπαθεις "παραδοσιακα ρεπουμπλικανοι" ψηφοφοροι.

Οχι, ηταν proud boys και συγγενικα νεοναζι σκυλολογια ως επι το πλειστον.
Αμερικάνικες σημαίες κρατούσαν οι περισσότεροι και σημαίες της Συνομοσπονδίας. Σβάστικα κρατάει η Μέρκελ. Απλώς τώρα έχει αλλάξει σχήμα και έχει γίνει τα αστεράκια της Ευρωπαϊκής Ένωσης.
Advancing Yokeda:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”