Hot Νέα!!

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ισχυρίζονται πως έχουν τραγουδιστή και είναι έτοιμοι για συναυλίες. υποθέτω πως το άκυρο έπεσε από διοργανωτές στο σκεπτικό "no Olivieri, no party"
πάω να δω τι γράφει ο ΚΙΤ
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

LuciferSteele έγραψε: Τετ 13 Φεβ 2019, 17:53 πάω να δω τι γράφει ο ΚΙΤ
Εικόνα
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Starman »

Νέο lyric video από το επερχόμενο Iron Savior.
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Silenius »

[mention]Starman[/mention] Πεπατημένη αλλά ωραία πεπατημένη
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Starman »

Κυκλοφορία έκπληξη από το πουθενά. Σε ψηφιακή μόνο μορφή για την ώρα. Όταν το ακούσω σωστά και όχι στο πόδι όπως τώρα θα τοποθετηθώ.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από theBox »

Starman έγραψε: Πέμ 28 Φεβ 2019, 07:42 Κυκλοφορία έκπληξη από το πουθενά. Σε ψηφιακή μόνο μορφή για την ώρα. Όταν το ακούσω σωστά και όχι στο πόδι όπως τώρα θα τοποθετηθώ.
Τα σπάει και αυτό όπως και οτι έχουν κυκλοφορήσει μέχρι τώρα (2 αλμπουμς και 3 ep με αυτο). Μάλιστα έχω την εντύπωση πως αν και ep, είναι μάλλον το καλύτερο μεχρι τώρα. Η ιδιαιτερότητα που έχει (για μένα) η μπάντα, είναι οτι η αισθητική και ατμόσφαιρα των στίχων είναι καπως λιγότερο σοβαρή και πιο χαβαλετζίδικη/cartoonish. Το πρώτο κομμάτι του ep, για παράδειγμα , το king of monsters, μιλάει για την επέλαση του godzilla (ή κατι παρεμφερούς) στο Tokyo. Fun Stuff. Μουσικά πάντως ειναι ΑΚΡΩΣ εθιστικοι, με πλούσια και παιχνιδιάρικα ριφ και μελωδίες/δισολίες (όπως ακριβως μου αρέσει δλδ), ενώ μπορώ να διακρίνω και αμυδρά στοιχεια pop punk (offspring πχ) στον τρόπο που προσεγγίζουν κάποια ρυθμικά μοτίβα (κανονικά θα με χάλαγε, αλλά εδω δένει ωραία)

Σας αφήνω με στίχο απο το bug hunt (προφανως επιρρεασμένο απο το aliens και το starship troopers)

The company that owns you,
says that you've got killing to do.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Zippo190 »

τα λέω χρόνια για τους Colossus, χαίρομαι που πλέον αναγνωρίζονται.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Lilith
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:07

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Lilith »

Εγω να πω την αμαρτία μου δεν τούς ήξερα. Ετυχε να ακούσω το Ep που κυκλοφόρησαν φέτος και άμεσα φρόντισα να πάω να ακούσω και το ντεμπούτο τους.
From the ashes, a fire shall be woken
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken
The crownless again shall be king...
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από theBox »

Lilith έγραψε: Πέμ 28 Φεβ 2019, 15:50 Εγω να πω την αμαρτία μου δεν τούς ήξερα. Ετυχε να ακούσω το Ep που κυκλοφόρησαν φέτος και άμεσα φρόντισα να πάω να ακούσω και το ντεμπούτο τους.
By ντεμπουτο, δεν εννοείς το hyperglave ετσι; Έχουν αλλο ένα άλμπουμ και δυο ep υπο ελάχιστα διαφορετικο όνομα "colossus"
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Lilith
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:07

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Lilith »

theBox έγραψε: Πέμ 28 Φεβ 2019, 15:53
Lilith έγραψε: Πέμ 28 Φεβ 2019, 15:50 Εγω να πω την αμαρτία μου δεν τούς ήξερα. Ετυχε να ακούσω το Ep που κυκλοφόρησαν φέτος και άμεσα φρόντισα να πάω να ακούσω και το ντεμπούτο τους.
By ντεμπουτο, δεν εννοείς το hyperglave ετσι; Έχουν αλλο ένα άλμπουμ και δυο ep υπο ελάχιστα διαφορετικο όνομα "colossus"
Διαφώτισε γιατί βλέπεις την ασχετοσύνη. Πρόσφατα τους ανακάλυψα και πρόσεξα οτι αναφέρεται το "Hyperglave" ως ντεμπούτο( Ως Mega Colossus) και για αυτο έγραψα πρίν. Τσέκαρα και τις δουλειές τους ως Colossus όπότε έχω δουλειά και μελέτη..thanks :kirb:
From the ashes, a fire shall be woken
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken
The crownless again shall be king...
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από theBox »

Lilith έγραψε: Πέμ 28 Φεβ 2019, 15:58
theBox έγραψε: Πέμ 28 Φεβ 2019, 15:53
Lilith έγραψε: Πέμ 28 Φεβ 2019, 15:50 Εγω να πω την αμαρτία μου δεν τούς ήξερα. Ετυχε να ακούσω το Ep που κυκλοφόρησαν φέτος και άμεσα φρόντισα να πάω να ακούσω και το ντεμπούτο τους.
By ντεμπουτο, δεν εννοείς το hyperglave ετσι; Έχουν αλλο ένα άλμπουμ και δυο ep υπο ελάχιστα διαφορετικο όνομα "colossus"
Διαφώτισε γιατί βλέπεις την ασχετοσύνη. Πρόσφατα τους ανακάλυψα και πρόσεξα οτι αναφέρεται το "Hyperglave" ως ντεμπούτο( Ως Mega Colossus) και για αυτο έγραψα πρίν. Τσέκαρα και τις δουλειές τους ως Colossus όπότε έχω δουλειά και μελέτη..thanks :kirb:
Colossus and the rift of pan dimensional gods λεγεται το ντεμπουτο και ακολουθούν 2 ep. Το hyperglave, χωρις να ειναι κακο, ειναι μάλλον η λιγοτερο αγαπημένη μου κυκλοφορία απο τα παιδιά.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Priamos »

Έχω πλήρη δισκογραφία, αλλά μου αρέσουν μόνο κάποια κομμάτια τους. Οι "εξωσχολικές" επιρροές που αναφέρθηκαν προηγουμένως με ξενίζουν. Το NIMH πάντως είναι έπος.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Zippo190 »

Lilith έγραψε: Πέμ 28 Φεβ 2019, 15:58
theBox έγραψε: Πέμ 28 Φεβ 2019, 15:53
Lilith έγραψε: Πέμ 28 Φεβ 2019, 15:50 Εγω να πω την αμαρτία μου δεν τούς ήξερα. Ετυχε να ακούσω το Ep που κυκλοφόρησαν φέτος και άμεσα φρόντισα να πάω να ακούσω και το ντεμπούτο τους.
By ντεμπουτο, δεν εννοείς το hyperglave ετσι; Έχουν αλλο ένα άλμπουμ και δυο ep υπο ελάχιστα διαφορετικο όνομα "colossus"
Διαφώτισε γιατί βλέπεις την ασχετοσύνη. Πρόσφατα τους ανακάλυψα και πρόσεξα οτι αναφέρεται το "Hyperglave" ως ντεμπούτο( Ως Mega Colossus) και για αυτο έγραψα πρίν. Τσέκαρα και τις δουλειές τους ως Colossus όπότε έχω δουλειά και μελέτη..thanks :kirb:
Hyperglave = μυσταγογικό έπος. Όταν έλεγα για παραγγελία από Killer Metal που βγάζει τους δίσκους τους αρκετοί δυστυχώς προσπεράσατε. Δεν πειράζει, ποτέ δεν είναι αργά. Εν το μεταξύ οι στιχουργικές επιρροές από Fritz Leiber κάνουν ακόμα πιο μαγική αυτή την μπάντα.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ελπίζω να έρθει κόσμος από νωρίς να τους δει να ανοίγουν το Warm Up The Hammers
και να στηρίξει και το merch τους
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Aphelian »

:iouiou: :iouiou: :iouiou: :iouiou: :iouiou:

The tour is set to promote the band’s new album called "The Final Battle," which is to come out in three parts later this year, DeMaio said.

"'The Final Battle' record is going to be released in three parts. The first part will come in April. Our songs are about winning, you know. And no matter how hard your life is, you can find a way, a good way to win," he said.

DeMaio noted that the album’s title should not confuse fans and this is not the band’s "farewell tour."



More:
http://tass.com/society/1047128?fbclid= ... pl6IedXAIg

Αν δεν ειναι τυπου "Κουλουρι" τοτε, WTF?!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”