Τα πιο γαμάτα κ άκυρα merch που έχουν υπάρξει κ ιδεες

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Τα πιο γαμάτα κ άκυρα merch που έχουν υπάρξει κ ιδεες

Δημοσίευση από castledemon »

Μετά το χαμούλη με τους κουλοχέρηδες Candlemass ας ανοίξουμε ένα τόπικ για τα πιο άκυρα Merch που εχουν υπάρξει, τα πιο γαμάτα/ξεχωριστά που έχετε δει/αγοράσει και όποιος έχει καμια γαμάτη ή καμμένη (ή και τα δύο μαζί) πρόταση για Merch που δεν έχει πέσει ακόμα στην αγορά.

Προσωπικά έχω δει κάτι κορυφαία σεντόνια Maiden, Metallica κτλ. Μου θυμίζουν το δωμάτιο που μεγάλωσα παιδί γεμάτο αφίσες. Τί δε θα έδινα τοτε για ενα σετ σεντόνια Manowar
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος castledemon την Τρί 03 Απρ 2018, 16:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Τα πιο γαμάτα κ άκυρα merch που έχουν υπάρξει κ ιδεες

Δημοσίευση από Priamos »

castledemon έγραψε: Τρί 03 Απρ 2018, 16:38

Προσωπικά έχω δει κάτι κορυφαία σεντόνια Maiden,
Σεντονια Maiden γαματα! Μετα υπαρχουν προφυλακτικα Manowar, δονητες Ramstein και διαφορα αλλα ευτραπελα...
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Τα πιο γαμάτα κ άκυρα merch που έχουν υπάρξει κ ιδεες

Δημοσίευση από castledemon »

Νομιζω το συγκεκριμενο ποστ θελει οπωσδηποτε upload φωτογραφιες

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Τα πιο γαμάτα κ άκυρα merch που έχουν υπάρξει κ ιδεες

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Για αυτούς που κολλάνε ένσημα ρομαντισμού και ψάχνουν να γλυκάνουν το έταιρο ήμισυ, υπάρχει κ αυτό εδώ το τουβλάκι σοκολάτας για όσους θυμούνται:

Εικόνα

Κάπου έχω κ κάτι ωτοασπίδες Manowar με μότο "All Men Play On 10" από ένα λάιβ που είχαν κανει 8]
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Τα πιο γαμάτα κ άκυρα merch που έχουν υπάρξει κ ιδεες

Δημοσίευση από castledemon »

Η ΙΟΝ να υιοθετήσει το 'Ο' των Manowar άμεσα παρακαλώ.
Βρες τις ωτοασπίδες και ανεβασε φωτο. Ειναι must.

Προτασεις:
Μηχανές Harley από Motorhead
Φέρετρα Mayhem
(θα κανω edit μετά με περισσότερες, δεν έχω πολύ εμπνευση τωρα)
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Τα πιο γαμάτα κ άκυρα merch που έχουν υπάρξει κ ιδεες

Δημοσίευση από rbrigade »

Γυαλιά Porcupine Tree/Steven Wilson
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Τα πιο γαμάτα κ άκυρα merch που έχουν υπάρξει κ ιδεες

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

castledemon έγραψε: Τρί 03 Απρ 2018, 17:43 Βρες τις ωτοασπίδες και ανεβασε φωτο. Ειναι must.
αχχαα μην φανταστείς τπτ τρελό. κλασσικές ωτοασπίδες σε πλαστικό κύλινδρο που είχαν μεσα αυτό το χαρτάκι:

Εικόνα
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Τα πιο γαμάτα κ άκυρα merch που έχουν υπάρξει κ ιδεες

Δημοσίευση από LuciferSteele »

τις ωτοασπίδες τις έχω και εγώ όπως έχω και τη μινιατούρα νταλίκα Manowar από τη συναυλία του 2007, ακόμα στη συσκευασία της
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Τα πιο γαμάτα κ άκυρα merch που έχουν υπάρξει κ ιδεες

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Εκείνο το λάιβ το είχα χάσει γιατί με είχε πιασει γαστρεντερίτιδα και έπαιξε τρελή σερπατίνα, αλλά μου τις είχε κάνει δώρο ο Πέτρος (ο οποίος είπε ότι θα μπεί κάποια στιγμή στο φόρουμ :D )
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Τα πιο γαμάτα κ άκυρα merch που έχουν υπάρξει κ ιδεες

Δημοσίευση από LuciferSteele »

αυτό το λάηβ δε χανόταν ούτε με έμπολα φίλε, σόρυκιόλλας
επίσης θέλουμε Πέτρο ΕΝΕΡΓΟ και όχι να ποστάρει μία φορά το μήνα σαν την περίοδο
ΕΤΣΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ :D
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Τα πιο γαμάτα κ άκυρα merch που έχουν υπάρξει κ ιδεες

Δημοσίευση από Zippo190 »

Scrollkeeper έγραψε: Τρί 03 Απρ 2018, 17:27 Για αυτούς που κολλάνε ένσημα ρομαντισμού και ψάχνουν να γλυκάνουν το έταιρο ήμισυ, υπάρχει κ αυτό εδώ το τουβλάκι σοκολάτας για όσους θυμούνται:

Εικόνα

Κάπου έχω κ κάτι ωτοασπίδες Manowar με μότο "All Men Play On 10" από ένα λάιβ που είχαν κανει 8]
best σοκολάτα έβερ; :~( :~(
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Τα πιο γαμάτα κ άκυρα merch που έχουν υπάρξει κ ιδεες

Δημοσίευση από Zippo190 »

LuciferSteele έγραψε: Τρί 03 Απρ 2018, 20:44 αυτό το λάηβ δε χανόταν ούτε με έμπολα φίλε, σόρυκιόλλας
επίσης θέλουμε Πέτρο ΕΝΕΡΓΟ και όχι να ποστάρει μία φορά το μήνα σαν την περίοδο
ΕΤΣΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ :D
αν εννοείς τον Asgardlord να τον πείς να στείλει και με το αεροπλάνο κανένα δίκιλο παγωτό χαρούπι-καρύδα Παπαφιλίπου και λίγο οφτό κλέφτικο από τον "Πρόσφυγα". =] =] =] =]
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Τα πιο γαμάτα κ άκυρα merch που έχουν υπάρξει κ ιδεες

Δημοσίευση από Xstroyer »

Tα έχουμε ξαναπεί. Μας γλεντάνε όλους οι KISS, με αποκορύφωμα το "χορδές για air guitar" που ήταν ένα άδειο διάφανο σακουλάκι με τη φωτογραφία τους.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Τα πιο γαμάτα κ άκυρα merch που έχουν υπάρξει κ ιδεες

Δημοσίευση από Zippo190 »

Xstroyer έγραψε: Πέμ 05 Απρ 2018, 02:09 Tα έχουμε ξαναπεί. Μας γλεντάνε όλους οι KISS, με αποκορύφωμα το "χορδές για air guitar" που ήταν ένα άδειο διάφανο σακουλάκι με τη φωτογραφία τους.
καλά τα λέμε αλλά όντως οι KISS ήταν πρωτοπόροι σε αυτό. Σχετικό-άσχετο, ξέρει κανείς μερικά ιστορικά στοιχεία, δηλαδή ποια μπάντα πρωτοκυκλοφόρησε μπλουζάκια και στοχευμένο merch;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Τα πιο γαμάτα κ άκυρα merch που έχουν υπάρξει κ ιδεες

Δημοσίευση από Priamos »

Για μπλουζάκια, κάπου διάβασα για τους Grateful Dead για πρωτοπόρους.
Surreal Killer
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”