Το καλύτερο Live που πήγα ποτέ μου ήταν______

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...

Τετ 04 Απρ 2018, 00:31

Δύσκολο το ερώτημα αλλά Candlemass (με messiah) νομίζω.
Και οι Twisted sister πάντα έσπερναν . Τρελό πάρτυ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος castledemon την Τετ 04 Απρ 2018, 00:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Τετ 04 Απρ 2018, 00:42

Riot με Tireli γύρω στο 2006 και Wig Wam στην ίδια υπόγα της Θεμιστοκλέους, ίσως και την ίδια χρονιά. Και τα δύο πολύ μικρά σε διάρκεια αλλά απίστευτα σε ενέργεια. Επίσης HTP στην Θεσσαλονίκη πριν καμιά 15αριά χρόνια και Scorpions στο ΣΕΦ όταν είχαν έρθει με Roth και Michael Schenker.

Τετ 04 Απρ 2018, 09:43

Κάμποσα Saxon, Twisted Sister, και original Black Sabbath το 2005.
Site Admin
Επικοινωνία:

Τετ 04 Απρ 2018, 09:55

Πρώτη φορά DIO στις αρχές '00s, τριπλέτα SA το 2006, Candlemass EDM reunion κάπου το 2011 (?), Heaven and Hell, Psychotic Waltz.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Επικοινωνία:

Τετ 04 Απρ 2018, 10:56

Manowar το 2007. Tα πρωτα 2 Skyclad. To πρωτο Overkill. Solitude Aeturnus για υποκειμενικους λογους κ καψας.
"Hell has no limits, nor is circumscribed, for where we are is Hell, and where Hell is, there we must be"
Severian

"Farewell, friend. I was a thousand times more evil than thou!"
Stormbringer

Τετ 04 Απρ 2018, 11:06

οταν ηρθαν οι Solitude Aeturnus ειχα κανονισει ταξιδι ΗΠΑ. Αντί να τους πετύχω εκεί πουθενά, μου ήρθαν Ελλάδα πανω στο ταξίδι μου.
Είναι μεγάλη καψούρα και η πρώτη μπάντα από τα must see που δεν έχω καταφερει να δω ακόμη (οπως και οι Helstar για έναν ανεξήγητο λόγο μου ξεφεύγουν)
Επικοινωνία:

Τετ 04 Απρ 2018, 14:07

castledemon έγραψε:
οταν ηρθαν οι Solitude Aeturnus ειχα κανονισει ταξιδι ΗΠΑ. Αντί να τους πετύχω εκεί πουθενά, μου ήρθαν Ελλάδα πανω στο ταξίδι μου.
Είναι μεγάλη καψούρα και η πρώτη μπάντα από τα must see που δεν έχω καταφερει να δω ακόμη (οπως και οι Helstar για έναν ανεξήγητο λόγο μου ξεφεύγουν)
Και δυστυχως δεν βλεπω και να ξαναβλεπουμε ποτε. Ο Perez εχει βολευτει με τα μανατζεριλικια του και γουσταρει πολυ οτι κανει, ο Lyle εχει τα βιβλια του και τους Ghoultown που πανε μια χαρα, και ο Ροβερτος Χαμηλος μεταξυ φθορας και αφθαρσιας παει τωρα στους Tyrant. Waste of talent κατ εμε και ας λενε οτι θελουν οι οπαδοι των Tyrant. Οι οποιοι στο περσινο απ δε χαμερς, ηταν απο τις χειροτερες μπαντας που χω πετυχει συναυλιακα.
"Hell has no limits, nor is circumscribed, for where we are is Hell, and where Hell is, there we must be"
Severian

Stormbringer

Τετ 04 Απρ 2018, 14:11

Severian έγραψε:
Τετ 04 Απρ 2018, 14:07
castledemon έγραψε:
Και δυστυχως δεν βλεπω και να ξαναβλεπουμε ποτε. Ο Perez εχει βολευτει με τα μανατζεριλικια του και γουσταρει πολυ οτι κανει, ο Lyle εχει τα βιβλια του και τους Ghoultown που πανε μια χαρα, και ο Ροβερτος Χαμηλος μεταξυ φθορας και αφθαρσιας παει τωρα στους Tyrant. Waste of talent κατ εμε και ας λενε οτι θελουν οι οπαδοι των Tyrant. Οι οποιοι στο περσινο απ δε χαμερς, ηταν απο τις χειροτερες μπαντας που χω πετυχει συναυλιακα.
για όσους θέλουν αρχέγονο ατσάλι μια χαρά ήταν. :roll:
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Επικοινωνία:

Τετ 04 Απρ 2018, 14:18

Ξερω πολλους που το θελαν και ξενερωσαν με την ζωη τους :P
Severian

Stormbringer

Τετ 04 Απρ 2018, 20:44

Manowar 2007 βάζει τον πήχη τόσο ψηλά που ακόμα και ο Σεργκέη Μπούμπκα περνάει από κάτω
από και και πέρα η Armored Saint στο ΑΝ και η Savatage στο Ρόδον ήταν ο ορισμός της μεταφυσικής-θρησκευτικής εμπειρίας
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you

Τετ 04 Απρ 2018, 21:18

LuciferSteele έγραψε:
Τετ 04 Απρ 2018, 20:44
Manowar 2007
Στο παλιό Ελληνικό; Αυτό το live λες Luci;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Επικοινωνία:

Τετ 04 Απρ 2018, 21:32

Ναι αυτο
Severian

Stormbringer

Τετ 04 Απρ 2018, 21:48

Είμαι Manowar-ας κολλημένος. Όσες φορές τους είδα Live, επειδή έχω απαιτήσεις, απογοητευτηκα. Δεν αντέχω τα καραγκιοζιλικια του De maio και τα μισαωρα παραληρηματα. Το 2007 δεν ήμουν όμως αν δεν απατώμαι.

Τετ 04 Απρ 2018, 22:01

Psychotic Waltz
Solitude Aeturnus
Manowar το 2007
Dio εκεί αρχές 2000
Judas Priest με Halford σε κάποιο Rockwave.
Black Sabbath και Heaven And Hell πάλι σε Rockwave.
Candlemass αρχές 00ς σε ένα γήπεδο μπάσκετ.
Titan Force σε Up The Hammers
Ryche στο Λυκαβηττό.
Merciful Fate σε Rockwave τέλη 90ς.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018

Τετ 04 Απρ 2018, 22:39

CountRaven έγραψε:Psychotic Waltz
Solitude Aeturnus
Manowar το 2007
Dio εκεί αρχές 2000
Judas Priest με Halford σε κάποιο Rockwave.
Black Sabbath και Heaven And Hell πάλι σε Rockwave.
Candlemass αρχές 00ς σε ένα γήπεδο μπάσκετ.
Titan Force σε Up The Hammers
Ryche στο Λυκαβηττό.
Merciful Fate σε Rockwave τέλη 90ς.
Ξεκολλατε με τους Solitude ρε, μην ξυνετε πληγές.
Και εντάξει, οι Manowar ήταν στ'αληθεια τόσο γαματοι το '07?? Ή είστε fanboys που και η κλαδιά του demaio σας σηκώνει τη τρίχα κάγκελο;
Ryche ήταν ωραίο Live, ο Λυκαβηττός τέλειο μέρος αλλά δεν μπαίνει στα τοπ 5 μου. Στα 10 ίσως.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”