Τραγούδια για να ρίξετε γκομενα - ΟΧΙ ΜΠΑΛΑΝΤΕΣ!

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Τραγούδια για να ρίξετε γκομενα - ΟΧΙ ΜΠΑΛΑΝΤΕΣ!

Δημοσίευση από castledemon »

ΌΧΙ ΜΠΑΛΑΝΤΕΣ!!!

Θα ξεκινουσα με κάτι από Spiritual beggars ίσως.
Πολύ δυνατά παίζουν τα Savatage - Edge of thorns, gutter ballet
Και το Ivory Gate of dreams, όπως και το Change of seasons που είναι και μεγάλα σε διάρκεια, ώστε να ασχοληθώ με το γκομενακι αντί να κάνω τον DJ :D :D
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Τραγούδια για να ρίξετε γκομενα - ΟΧΙ ΜΠΑΛΑΝΤΕΣ!

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Όχι ακριβώς για να ρίξεις γκόμενα αλλά πιστεύω ακούγονται ευχαριστα και απο μη μεταλλάδες:







Άνετα έχωνα και κανα Cirith Ungol έτσι για το καλτ :twisted: :twisted: :twisted:
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Τραγούδια για να ρίξετε γκομενα - ΟΧΙ ΜΠΑΛΑΝΤΕΣ!

Δημοσίευση από rbrigade »

Πως ακριβώς θα ρίξεις γκόμενα με Ivory gates of dreams??? Ως λάτρης Alder era Fates Warning μπορώ να σου πω ότι επιστράτευσα όλες τις μπαλάντες από No exit έως Inside out και προκοπή δεν είδα...

Και που εννοείς ότι θα έβαζες το Ivory ή το Change, σε σπίτι ας πούμε;
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Τραγούδια για να ρίξετε γκομενα - ΟΧΙ ΜΠΑΛΑΝΤΕΣ!

Δημοσίευση από castledemon »

rbrigade έγραψε:Πως ακριβώς θα ρίξεις γκόμενα με Ivory gates of dreams??? Ως λάτρης Alder era Fates Warning μπορώ να σου πω ότι επιστράτευσα όλες τις μπαλάντες από No exit έως Inside out και προκοπή δεν είδα...

Και που εννοείς ότι θα έβαζες το Ivory ή το Change, σε σπίτι ας πούμε;
Ναι στο σπιτι για να φτιάξεις ατμόσφαιρα. Αν με τόσο λυρισμο δε λυγισει το γκομενακι τότε μάλλον θα θέλει να ακούσει τα τσικουλατα για να πέσει

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Τραγούδια για να ρίξετε γκομενα - ΟΧΙ ΜΠΑΛΑΝΤΕΣ!

Δημοσίευση από rbrigade »

Άρα μιλάμε για μεταλλού γκόμενα που δεν χρειάζεται σοφτ υλικό για να γουστάρει. Αλλά και πάλι τι το ερωτικό έχει το Ivory... Νομίζω ότι για να φτιαχτεί ριξηματική φάση χρειάζονται είτε ατμοσφαιρικά κόλπα τύπου Eloy (Μάθε μπαλίτσα από Κώστα Μυλωνά, τα εξηγάει όμορφα) είτε πρόστυχα σληζ, Whitesnake, Motley Crue και τέτοια...
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Τραγούδια για να ρίξετε γκομενα - ΟΧΙ ΜΠΑΛΑΝΤΕΣ!

Δημοσίευση από rbrigade »

Πάντως δεν θα έπρεπε να λέω πολλά γιατί έχω ρίξει όλη μου την ζωή μόλις μία μεταλού (και δεν έπαιξε ρόλο η μουσική) και μια αορού (εκεί έπαιξε, αλλά το AOR προσφέρεται τρελλά)
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Τραγούδια για να ρίξετε γκομενα - ΟΧΙ ΜΠΑΛΑΝΤΕΣ!

Δημοσίευση από castledemon »

rbrigade έγραψε:Άρα μιλάμε για μεταλλού γκόμενα που δεν χρειάζεται σοφτ υλικό για να γουστάρει. Αλλά και πάλι τι το ερωτικό έχει το Ivory... Νομίζω ότι για να φτιαχτεί ριξηματική φάση χρειάζονται είτε ατμοσφαιρικά κόλπα τύπου Eloy (Μάθε μπαλίτσα από Κώστα Μυλωνά, τα εξηγάει όμορφα) είτε πρόστυχα σληζ, Whitesnake, Motley Crue και τέτοια...
Το τοπικ λέει όχι μπαλάντες. Οπότε για να πέσει η γκομενα πρέπει να γουστάρει λίγο ροκ αλλιώς δε γίνεται.
Τι να πω, με το Ivory Gate of dreams μάλλον δε θα έριχνα ούτε θυληκια κατσαριδα έτσι όπως μου τα λες ( και μάλλον έχεις δίκιο). Μπορεί να είναι από εκείνες τις fail επιλογές που είχαμε όλοι μας κάποια στιγμή στη ζωή μας και το γκομενακι γλυστρισε από τα χέρια μας χαχα

Ποιον Κώστα Μυλωνα λες;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Τραγούδια για να ρίξετε γκομενα - ΟΧΙ ΜΠΑΛΑΝΤΕΣ!

Δημοσίευση από Zippo190 »

Νομίζω ότι με οτιδήποτε από Primordial και με μερικές ποιητικές συλλογές εκδόσεων bibliotheque πεταμένες πρόχειρα στο τραπέζι δίπλα στα καιριά και στο κόκκινο κρασί Οινοποιείου Πιερίας Ερατεινή παίζεις μπάλα. =]

rbrigade έγραψε: Τετ 04 Απρ 2018, 01:06 Πως ακριβώς θα ρίξεις γκόμενα με Ivory gates of dreams??? Ως λάτρης Alder era Fates Warning μπορώ να σου πω ότι επιστράτευσα όλες τις μπαλάντες από No exit έως Inside out και προκοπή δεν είδα...
:roll:
ενώ αν επιστράτευες Piledriver κάτι θα γινόταν :toothy:
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Τραγούδια για να ρίξετε γκομενα - ΟΧΙ ΜΠΑΛΑΝΤΕΣ!

Δημοσίευση από Priamos »

Zippo190 έγραψε: Τετ 04 Απρ 2018, 08:47 Νομίζω ότι με οτιδήποτε από Primordial και με μερικές ποιητικές συλλογές εκδόσεων bibliotheque πεταμένες πρόχειρα στο τραπέζι δίπλα στα καιριά και στο κόκκινο κρασί Οινοποιείου Πιερίας Ερατεινή παίζεις μπάλα. =]


Α, για αυτό έχω τόση επιτυχία στο άλλο φύλο;; Και αγχωνομουν ότι με θέλαν για την παχυλή μου σύνταξη... :D :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
white_knight
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:33
Επικοινωνία:

Τραγούδια για να ρίξετε γκομενα - ΟΧΙ ΜΠΑΛΑΝΤΕΣ!

Δημοσίευση από white_knight »

Εγω την δικια μου παντως την εριξα με το crimson idol...Αντε μαθατε και τα προσωπκα μου κουτσομποληδες... :D
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Τραγούδια για να ρίξετε γκομενα - ΟΧΙ ΜΠΑΛΑΝΤΕΣ!

Δημοσίευση από Priamos »

Εγώ πάλι την έριξα με την ατάκα "Κοπελιά, έχω καινούριο κομμάτι Blind Guardian (Mirror Mirror) που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα. Θέλεις να το ακούσουμε παρέα;" :D
Χαχα πλάκα κάνω, αυτό έγινε αφού την είχα ήδη ψήσει. Η αλήθεια είναι ότι την έριξα με τα ξανθά μου μαλλιά και τα γαλάζια μου μάτια.... :S o_O
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Τραγούδια για να ρίξετε γκομενα - ΟΧΙ ΜΠΑΛΑΝΤΕΣ!

Δημοσίευση από rbrigade »

castledemon έγραψε: Τετ 04 Απρ 2018, 01:24 Ποιον Κώστα Μυλωνα λες;
Συγγνώμη κύριε, τι κάνετε εδώ;

Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Τραγούδια για να ρίξετε γκομενα - ΟΧΙ ΜΠΑΛΑΝΤΕΣ!

Δημοσίευση από LuciferSteele »

χαχαχα έπος τόπικ, σκάλωσα όμως, δεν μου έρχεται κάτι
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Τραγούδια για να ρίξετε γκομενα - ΟΧΙ ΜΠΑΛΑΝΤΕΣ!

Δημοσίευση από rbrigade »

LuciferSteele έγραψε: Τετ 04 Απρ 2018, 20:40 χαχαχα έπος τόπικ, σκάλωσα όμως, δεν μου έρχεται κάτι
Δεν σου έρχεται γιατί χωρίς μπαλάντες δεν γίνεται δουλειά, το τόπικ αυτοαναιρείται!
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Τραγούδια για να ρίξετε γκομενα - ΟΧΙ ΜΠΑΛΑΝΤΕΣ!

Δημοσίευση από castledemon »

rbrigade έγραψε:
LuciferSteele έγραψε: Τετ 04 Απρ 2018, 20:40 χαχαχα έπος τόπικ, σκάλωσα όμως, δεν μου έρχεται κάτι
Δεν σου έρχεται γιατί χωρίς μπαλάντες δεν γίνεται δουλειά, το τόπικ αυτοαναιρείται!
Εκεί είναι η πρόκληση :)
Αλλιώς θα ανεβαζε ο καθένας την κλασική καψουροmixtape

Να ένα καλό παράδειγμα : Paris by night Από ostrogoth
Και λιωμα το γκομενακι μόλις ακούσει Παρίσι χαχα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”