Υπάρχει κάποια μπάντα που έχετε αδικήσει;

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Υπάρχει κάποια μπάντα που έχετε αδικήσει;

Δημοσίευση από CountRaven »

Υπάρχει κάποια μπάντα που νιώθετε ότι έχετε αδικήσει, μην δίνοντας της την πρέπουσα σημασία, ενώ από την ελάχιστη επαφή μαζί της έχετε δείγματα ότι αξίζει τον κόπο;

Ξεκινάω πρώτος και θα πω τους δικούς μας Dexter Ward. Ότι κομμάτι τους έχω ακούσει στα πεταχτά στο youtube μου έχει κάνει πολύ καλή εντύπωση. Τους είδα live και γούσταρα, αλλά ποτέ δεν έχω καθίσει να ακούσω έναν ολόκληρο δίσκο τους με προσοχή και συγκέντρωση. Δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος για αυτό, απλά έχει συμβεί και πρέπει να αλλάξει. Το μελωδικό Αμερικάνικης κοπής Μέταλ τους, μου ακούγεται μια χαρά!

Για πείτε τα δικά σας!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Υπάρχει κάποια μπάντα που έχετε αδικήσει;

Δημοσίευση από LuciferSteele »

νομίζω λίγο πολύ τις αδικίες τις έχω αποκαταστήσει, δεν έχω κάτι υπόψιν το οποίο να παράβλεψα εν γνώση μου και να παραμένει έτσι
άργησα πολύ να εκτιμίσω Coroner ας πούμε αλλά εδώ και κάποια χρόνια το διόρθωσα
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Υπάρχει κάποια μπάντα που έχετε αδικήσει;

Δημοσίευση από theBox »

Ετοιμάστε τους πυρσούς και τις τσουγκράνες σας κύριοι...δεν μου έκατσαν ποτε οι CIRITH UNGOL...there, I said it...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Υπάρχει κάποια μπάντα που έχετε αδικήσει;

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Νομίζω πρέπει αν μετονομάσουμε το τόπικ "out of the closet" :D :D
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Υπάρχει κάποια μπάντα που έχετε αδικήσει;

Δημοσίευση από theBox »

Scrollkeeper έγραψε: Πέμ 04 Ιαν 2018, 18:47 Νομίζω πρέπει αν μετονομάσουμε το τόπικ "out of the closet" :D :D
χαχα...fair enough...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Υπάρχει κάποια μπάντα που έχετε αδικήσει;

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Να πω και γω τη μαύρη μου αλήθεια, ποτέ, μα πότε δεν μου έκατσαν οι Slauter Xtroys πέρα από κάποια συγκεκριμένα κομμάτια. Ίσως επειδή δεν είμαι και τρελός φαν του ιδιώματος... Σίγουρα δεν εχουν φάει Χ, απλά περιμένω τις καταλληλες συνθήκες για ακόμα μια προσπάθεια.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Υπάρχει κάποια μπάντα που έχετε αδικήσει;

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Και για να μην παρεξηγηθώ σχετικά με το "ιδίωμα", όταν τους πρωτο-άκουσα του θεωρησα σπιντ/θρας/προγκ :D
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Lilith
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:07

Re: Υπάρχει κάποια μπάντα που έχετε αδικήσει;

Δημοσίευση από Lilith »

Οι Omen αν και τα δύο πρώτα άλμπουμς τα έχω ακούσει και υπάρχουν κομμάτια που μου αρέσουν - μετρημένα στα δάχτυλα - αλλά το τελευταίο άλμπουμ " Hammer Damage " δεν το άγγιξα κάν όπως δεν έχω ακούσει ολόκληρα και τα επόμενα μετά από το " Warning of Danger ". Αν κάποια στιγμή έχω την διάθεση και αρχίσω ακρόαση ίσως να έχω και πιο ολοκληρωμένη άποψη για την μπάντα.
From the ashes, a fire shall be woken
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken
The crownless again shall be king...
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Υπάρχει κάποια μπάντα που έχετε αδικήσει;

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Άλλη μία μπάντα που αδικούσα για χρόνια ήταν οι Ayreon. Όλα αυτά μέχρι που απλά έδωσα λίγο παραπάνω βαρύτητα ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Υπάρχει κάποια μπάντα που έχετε αδικήσει;

Δημοσίευση από CountRaven »

Πάμε όλα τα άπλυτα στη φόρα. !!!!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Υπάρχει κάποια μπάντα που έχετε αδικήσει;

Δημοσίευση από Zippo190 »

Βlack Sabbath περιόδου Ozzy. Με εξαίρεση το πρώτο, το "Vol 4" και τα δύο τελευταία (όχι της επανασύνδεσης) τα υπόλοιπα είναι απάλευτα. Επίσης Ozzy από "No rest..." και μετά, απάλευτος.

Α και Motorhead μου αρέσει κυρίως η περίοδος που ήταν τέσσερις.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
darkredskies
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 18:30

Re: Υπάρχει κάποια μπάντα που έχετε αδικήσει;

Δημοσίευση από darkredskies »

Θυμάμαι, όταν είχε πρωτοβγεί το Mirage των Memory Garden δεν μου άρεσε. Το είχα θάψει μάλιστα σε μια κριτική μου. Εκ των υστέρων ανακάλεσα και το θεωρώ από τους πολύ καλούς τους δίσκους. Ακόμη δεν μπορώ να χωνέψω το Tides, πράγμα που αποτελεί σημείο τριβής με κολλητούς φίλους, αλλά μετά το Forever εγώ δεν πειθόμουν εύκολα από doom metal με λόξυγγα.

Επίσης, όχι ότι τους αδικούσα ποτέ, αλλά όταν είδα Entombed live, είδα το φως το αληθινό και ανέβηκαν κατακόρυφα στην εκτιμησή μου.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: Υπάρχει κάποια μπάντα που έχετε αδικήσει;

Δημοσίευση από rbrigade »

Έχω αδικήσει τον Rivera... μπουάχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχα! :D :D :D :D (οι φατσούλες θέλουν αλλαγή, είναι ξενέρωτες)
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Υπάρχει κάποια μπάντα που έχετε αδικήσει;

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

rbrigade έγραψε: Παρ 05 Ιαν 2018, 16:35(οι φατσούλες θέλουν αλλαγή, είναι ξενέρωτες)
(Δουλεύουμε πυρετοδώς για αποκατάσταση :roll: )
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Υπάρχει κάποια μπάντα που έχετε αδικήσει;

Δημοσίευση από LuciferSteele »

rbrigade έγραψε: Παρ 05 Ιαν 2018, 16:35 Έχω αδικήσει τον Rivera... μπουάχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχα! :D :D :D :D (οι φατσούλες θέλουν αλλαγή, είναι ξενέρωτες)
τον εαυτό σου έχεις αδικήσει 8]
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”