Keep It True tickets 2019: 99 €

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Xstroyer »

Η διοργάνωση προτιμάει τον Ross The Boss, οπότε no comment...
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Zippo190 »

Xstroyer έγραψε: Πέμ 12 Απρ 2018, 18:28 Η διοργάνωση προτιμάει τον Ross The Boss, οπότε no comment...
Λογικό αφού πλοιρει τα κριτήρια για 80ς cult που θέλει το KIT.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από castledemon »

Για να έχουμε όλοι εικόνα... Το ΚΙΤ είναι διήμερο; τριήμερο; ή τιμή που λέμε είναι για πόσες μέρες;
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από CountRaven »

Xstroyer έγραψε: Πέμ 12 Απρ 2018, 10:44 Τα πάντα έχουν να κάνουν με τις παροχές και αποκλειστικές εμφανίσεις που σου προσφέρει το κάθε φεστιβάλ αφού δεν είναι όλα ίδια. Έχοντας πάει 7 φορές στο συγκεκριμένο, σχεδόν πάντα πέρναγα μια χαρά. Αν αυτοί που πηγαίνουν σταθερά δεν στηρίξουν την αύξηση της τιμής επειδή θεωρούν πως δεν την αξίζει, θα δείξει ο χρόνος τι θα γίνει.
Πολύ σωστά. Για κάποιον πχ που θα πάει πρώτη φορά, δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης, θα πληρώσει το αντίτιμο του εισιτηρίου του και off we go. Ο κόσμος που πηγαίνει χρόνια στο φεστιβάλ μπορεί να κρίνει και να συγκρίνει με το παρελθόν και την Χ αύξηση τιμής και την βελτίωση ή όχι των παροχών. Γεγονός που σε ένα Υ βάθος χρόνου, ίσως επηρεάσει και την προσέλευση, πάντοτε φυσικά σε σχέση και με τις μπάντες που εμφανίζονται που είναι το πρώτο και βασικό κριτήριο.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Zippo190 »

LuciferSteele έγραψε: Πέμ 12 Απρ 2018, 17:28 το συγκεκριμένο φεστιβάλ το αποχαιρέτησα πριν 3 χρόνια μετά από 11 χρόνια συνεχούς παρουσίας και δεν πρόκειται να ξαναπάω οτι και να φέρει
ο χαρακτήρας που το έκανε μοναδικό χάθηκε πιά γιά μένα και αντιθέτως έχει μετατραπεί σε ένα τραστ καθόλου ελκυστικό γιά τη δική μου φιλοσοφία
Δεν έχει άδικο ο Τράμπ. Εκεί που τα reunions ήταν μια ευχάριστη έκπληξη πλέον έχουν γίνει στεγνή μπίσνα. Και πλέον θεωρώ ότι αρκετά φεστιβάλ στηρίζονται σε αυτό (80ς memberberries) παρά στην ανάδειξη νέων ονομάτων.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Xstroyer »

Tα περισσότερα νέα ονόματα (it happens now φάση) και οι ενεργές παλιότερες μπάντες (Armored Saint κτλ) είναι το βασικότερο θέμα που με ενδιαφέρει σε αυτά τα φεστιβάλ, Το reunion είναι το συμπλήρωμα για μένα.

Εδώ να βάλω μια παρατήρηση. Δεν είναι αξιοσημείωτο που το "untrue" Rockwave των Maiden, Priest, Saxon, Accept είναι πιο φτηνό;

Από'κει και πέρα, φεστιβάλ υπάρχουν για όλους και ο καθένας κάνει τις επιλογές του.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Xstroyer έγραψε: Παρ 13 Απρ 2018, 10:50 Εδώ να βάλω μια παρατήρηση. Δεν είναι αξιοσημείωτο που το "untrue" Rockwave των Maiden, Priest, Saxon, Accept είναι πιο φτηνό;
Ισως έχει να κάνει με το ότι το Rockwave είναι mainstream διοργάνωση με περισσότερους σπόνσορες, προβολή κλπ κ μικρότερο μπίλινγκ (και ευρωπαϊκό billing). Μπορείς να δεις άτομα σε οποιαδήποτε από τις τρεις μερες, που δεν έχουν καμία σχέση με τη μουσική κ απλά πήγαν για το event. Eπίσης αν μπει (λεμε τωρα) μέσα από τη μέταλ μέρα, έχει άλλες δύο που μπορεί να βγάλει τα σπασμένα πιο ευκολα. Τα $$ στα $$ :P
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Zippo190 »

Scrollkeeper έγραψε: Παρ 13 Απρ 2018, 11:37
Xstroyer έγραψε: Παρ 13 Απρ 2018, 10:50 Εδώ να βάλω μια παρατήρηση. Δεν είναι αξιοσημείωτο που το "untrue" Rockwave των Maiden, Priest, Saxon, Accept είναι πιο φτηνό;
Ισως έχει να κάνει με το ότι το Rockwave είναι mainstream διοργάνωση με περισσότερους σπόνσορες, προβολή κλπ κ μικρότερο μπίλινγκ (και ευρωπαϊκό billing). Μπορείς να δεις άτομα σε οποιαδήποτε από τις τρεις μερες, που δεν έχουν καμία σχέση με τη μουσική κ απλά πήγαν για το event. Eπίσης αν μπει (λεμε τωρα) μέσα από τη μέταλ μέρα, έχει άλλες δύο που μπορεί να βγάλει τα σπασμένα πιο ευκολα. Τα $$ στα $$ :P
νομίζω ότι τα φλόκwave μπαίνουν περισσότερο μέσα από τις λοιπές μέρες παρά τις metal ημέρες. Πάντως συγκρίνουμε ανόμοια μεγέθη, το KiT παραμένει μια σταλιά μπροστά στο πουπwave και σε επίπεδο κόσμο και σε επίπεδο σπόνσορων κ.α. Εγώ θεωρώ ότι η τιμή 99€ για ένα underground φεστιβάλ (και καλά) είναι υπερβολή, Τώρα τι σούπερ exclusives θα έχει θα δούμε.

Επίσης για να γίνω και λίγο αιρετικός όσοι έχετε βρεθεί αρκετές φορές στα KiT και UtH (εγώ σε όλα τα UtH και σε ένα KiT) πόσες φορές το exclusive πραγματικά άξιζε;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Xstroyer »

Nαι, αλλά αν μπεις μέσα στο Rockwave μπορεί να πας φυλακή, ενώ σε ένα μικρό φεστιβαλ απλώς να ξανασκεφτείς κάποια πράγματα και πρακτικές.

Σαφώς και είναι διαφορετικά, δεν το συζητάμε αυτό, αλλά και το underground πλέον, έχει mainstreamοποιηθεί λίγο.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Xstroyer έγραψε: Παρ 13 Απρ 2018, 12:08 το underground πλέον, έχει mainstreamοποιηθεί λίγο.
Αρκετά και ίσως και να μην υπάρχει διαχωριστική γραμμή πλεον. Όλα έχουν να κάνουν με τους αριθμούς και όχι με την διαφορετικη "κουλτούρα" όπως ήταν πιο παλια.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Silenius »

castledemon έγραψε: Παρ 13 Απρ 2018, 00:13 Για να έχουμε όλοι εικόνα... Το ΚΙΤ είναι διήμερο; τριήμερο; ή τιμή που λέμε είναι για πόσες μέρες;
Είναι διήμερο και η τιμή είναι για τις 2 ημέρες
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Τρί 13 Μαρ 2018, 20:31

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Spyros »

Πραγματικά δεν μπορώ να μην εκφράσω αυτή την απορία, που είναι πραγματικά απορία όμως γιατί ούτε λογιστής κανενός είμαι και στο κάτω κάτω δεν με ενδιαφέρει και το τι κάνει ο καθένας, όσο εμένα με ικανοποιεί αυτό που μου προσφέρεται.. Αν δεν είμασταν ελλάδα, και πληρώναμε αεροπορικό εισιτήριο έτσι κι αλλιώς, πιο δελεαστική, αναλογικά πάντα με τις μπάντες που θα δεις, είναι η τιμή του ΚΙΤ ή του UtH που επίσης για κάποιο λόγο φέτος δεν έχει πια 2ήμερα εισιτήρια, έστω για να γλιτώσεις τα 5-10Ε..
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Zippo190 »

Spyros έγραψε: Παρ 13 Απρ 2018, 14:56 Πραγματικά δεν μπορώ να μην εκφράσω αυτή την απορία, που είναι πραγματικά απορία όμως γιατί ούτε λογιστής κανενός είμαι και στο κάτω κάτω δεν με ενδιαφέρει και το τι κάνει ο καθένας, όσο εμένα με ικανοποιεί αυτό που μου προσφέρεται.. Αν δεν είμασταν ελλάδα, και πληρώναμε αεροπορικό εισιτήριο έτσι κι αλλιώς, πιο δελεαστική, αναλογικά πάντα με τις μπάντες που θα δεις, είναι η τιμή του ΚΙΤ ή του UtH που επίσης για κάποιο λόγο φέτος δεν έχει πια 2ήμερα εισιτήρια, έστω για να γλιτώσεις τα 5-10Ε..
συγκρίνεις ανόμοια μεγέθη: το KiT έχει διπλάσιο μέγεθος, περισσότερα ονόματα, περισσότερα "exclusives" διαφορετικές εγκαταστάσεις (γίνεται στην επαρχία πχ φαντάσου το UtH να γινόταν 'ξέρω 'γώ στην Καστοριά) και διαφορετικές παροχές.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Xstroyer »

Εμένα πάντως, φέτος μου αρέσει περισσότερο το lineup του Up The Hammers. Αν ήμουν π.χ. Ιταλία και έπρεπε να πάω σε ένα από τα 2, θα πήγαινα UTH.

Από'κει και πέρα, όλοι κοιτάνε τη τσέπη τους, αλλά σε ένα ταξίδι εξωτερικό, η διαφορά 10-20-30 ευρώ στο εισιτήριο είναι το λιγότερο αφού κοιτάς το ευρύτερο budget του ταξιδιού, ανάλογα με τις παροχές και τις ανάγκες του καθενός, φυσικά.

Το πως διαμορφώνεται η τιμή ενός εισιτηρίου νομίζω δεν μπορεί να το αντιληφθεί εύκολα κάποιος από εμάς που είναι εκτός χορού και μπορεί μόνο εικασίες να κάνει.
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Τρί 13 Μαρ 2018, 20:31

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Spyros »

Συμφωνώ και με τους δύο. Γι'αυτό έγραψα ότι δεν είμαι στα παπούτσια κανενός και προσωπικά είμαι ευχαριστημένος από αυτό που μου προσφέρεται στην ελλάδα. Απλά μου έκανε εντύπωση ότι σχολιάζεται το εισιτήριο του ΚΙΤ, που για τον αριθμό των γκρουπ που προσφέρει, δεν μου φαίνεται και τόσο ψηλό..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”