Keep It True tickets 2019: 99 €

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Zippo190 »

είδα αυτό στην σελίδα του κιθαρίστα των Elvenpath:

https://www.facebook.com/till.elvenpath ... 1839519610

τι γνώμες έχετε; Ένα φεστιβάλ σαν το KiT μπορεί να χρεώνει τέτοιες τιμές και αν το κάνει έχει πιθανότητες επιβίωσης;

θα αλλάξει ο συναυλιακός χάρτης της Ευρώπης από του χρόνου με μια τέτοια κίνηση;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Το ποστ κατέβηκε οποτε δεν προλαβα να δω. Τι έγραφε; Έχει ανακοινωθεί πουθενά το τελικό lineup?
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Silenius »

Αφου ειναι sold out καθε χρονο γιατι να μην το κανουν. Ας εχουν του χρονου 100 ατομα για να δουμε τι θα κανουν το 2020... Αλλα δυστυχως ο κοσμος δε ξερει να αντιδρα.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Zippo190 »

Μου το βγάζει κανονικά το πόστ αλλά θα βάλω ότι ακριβώς έγραψε:
Keep It True tickets 2019: 99 €. Ugh.
What's your opinion on this, fellow pilgrims of steel? Still worthy to purchase and attend or is it time to say goodbye and look elsewhere to praise the glory of Metal?
δεν ξέρω ακριβώς από που την έχει την πληροφορία.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Silenius »

English Version:

Hello Friends,

we have some news and changes for the upcoming KEEP IT TRUE 2018.

Since last year we thought a lot about improvements for the festival and we hope these will be helpful to you:

- We will have Security during the nights at the camping ground. They will be walking around the camping ground and take care everyone is safe there in the night.

- For the first time we will also have flush toilets on the campground.

- We will have a bigger variety of food this time. All food will now be sold outside and we will have two more stands with Pizza, Asian Food, etc additionally to our usual KIT Steak, Schnitzel, French Fries, etc.

- Instead of food inside the venue we will expand the drinks there and add a cocktail bar inside.

- If you want to buy Merch and Tickets you can now also pay with credit card and EC-card. So you won't need to go to an ATM.

Also we will have a new payment system. For the first time we will use cards (like credit cards) at the food and drink stands. You will get a card for 2 Euro deposit and you can add money to it and pay with it for all food and drinks at KIT. Cash payment won't be possible at drinks and food anymore. The card will be in a very nice KIT design. Once the festival is over you can easily return the card to get back the remaining credit and your 2 EUR deposit. Another option is to keep the card as you can use it again together with your current credit for the upcoming Keep It True festivals, too. This will help to reduce queues at all the stands and will make it all more easy for everyone.

- Now for another very important info. This time we have to raise the ticket price for 2019 much more than usual. The expenses of the last years exploded and despite the fact we are sold out, we cannot break even with the actual ticket price anymore. The cause for that are the rising fees for bands, the more expensive flights and also costs for workers, waste disposal and cleaning. Till now we never asked for a camping fee and we won't in the future to keep the KIT spirit alive. But we have to raise the ticket price to 99 Euro. We know this is a big step, but its absolutely necessary to assure the future of the festival, especially in the high quality of the band booking. We are right now dealing with an amazing and big headliner, that will be worth every cent. We hope for your trust and understanding!

Metal On,

Oli + Tarek
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Δεν εχω ασχοληθεί ποτέ μου με το ΚΙΤ για να είμαι ειλικρινής. Όταν λέω "ασχοληθεί" εννοώ το να δω τι παρέχει πέρα από το μουσικό κομμάτι σαν εγκαταστασεις, ηχητική κλπ. Σε πρώτο ακουσμα μου φαίνονται πολλά, αλλά δε ξερω και το billing. Αν όλες οι μπάντες είναι από US όσο να 'ναι ανεβαίνει το κοστος. Από την άλλη είναι κ αυτό που λέει ο SILENIOUS, όταν κάτι πουλάει κάποιοι κοιτάνε τη τσέπη τους και καλά κάνουν (edit: όλα είναι εμποριο και το προτιμώ από τις ψεύτικες αδελφοσύνες).

Όσο για τον συναυλιακό χάρτη νομίζω ότι έχει ήδη αρχίζει να αλλάζει ανεξάρτητα από τις τιμές του ΚΙΤ. Το Malta Doom έφτασε πλεον τα 10 χρόνια κ "χτυπάει"στα ισα αντίστοιχες διοργανώσεις, το ίδιο και το UTH όπως επίσης και το Chania Rock Festival & Over The Wall με αρκετά exclusives. Μετά έχουμε το Madrid is the Dark (στο οποίο θα εμφανιστούν και οι WHW) και διάφορα άλλα. Και οκ, σε όλα τα πράγματα κάπου έρχεται και ο κορεσμός. Το θέμα είναι να μην συνδυαστεί με ατυχείς επιλογές.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1858
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Xstroyer »

Τα πάντα έχουν να κάνουν με τις παροχές και αποκλειστικές εμφανίσεις που σου προσφέρει το κάθε φεστιβάλ αφού δεν είναι όλα ίδια. Έχοντας πάει 7 φορές στο συγκεκριμένο, σχεδόν πάντα πέρναγα μια χαρά. Αν αυτοί που πηγαίνουν σταθερά δεν στηρίξουν την αύξηση της τιμής επειδή θεωρούν πως δεν την αξίζει, θα δείξει ο χρόνος τι θα γίνει.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Zippo190 »

Μια και μόνο φορά που πήγα στο KiT μου άρεσε και εμένα αρκετά. Όχι μόνο σαν ονόματα αλλά σαν γενικότερη διοργάνωση η οποία ήταν σε αρκετά σημεία ανώτερη από τις αντίστοιχες δικές μας (μεγέθη, χώροι κ.α.). Ειδικά δε το πως προσπαθούσαν να κρατήσουν όλο τον χώρο άκαπνο ήταν εξωπραγματικό την στιγμή που εδώ (όχι συγκεκριμένα στο UtH γενικά) βαράνε και μπάφους ανενόχλητοι σε συναυλίες.

Επίσης θεωρώ ότι το KiT έχει γίνει κάτι σαν θεσμός στους Ευρωπαίους οπαδούς. Παρόλα αυτά βλέπουμε ότι με την πάροδο του χρόνου έχουν ξεπηδήσει αρκετά φεστιβάλ (ένα δικό μας + άλλο ένα που πήγε καλά πέρυσι) τα οποία πιστεύω ότι θα κλέψουν κόσμο από το KiT. Πχ ο Έλληνας οπαδός μπορεί να βολευτεί με το UtH χωρίς να ξοδεύει 200-300 ευρώ (στην καλύτερη) για ένα ταξίδι στην Γερμανία και αντίστοιχα πιστεύω ο Ισπανός οπαδός ή ο Βρετανός. Ή ακόμα και οι Αμερικανοί που πλέον έχουν αρκετά φεστιβάλ.

Τώρα όσον αφορά την αύξηση της τιμής αν βάλεις την άκρη τα exclusive ονόματα έχω μερικές παρατηρήσεις:

1. Θεωρώ άστοχο το να βάζεις φαγητό την στιγμή που το φεστιβάλ διεξάγεται σε κατοικημένη περιοχή όποτε μπορεί όποιος θέλει να βρει φαγητό. Αντίστοιχα με τις μπύρες και το κοκταιλ μπάρ. Επιπροσθέτως πως γίνεται να είναι "έξοδο" το φαγητό την στιγμή που οι εταιρίες τροφοδοσίας λογικά θα τσακώνονται για το ποια θα πάρει την δουλειά.

2. Αντίστοιχα με το card payment system αντιλαμβάνομαι ότι θέλουν να ελέγχουν τον κόσμο ώστε να μένει εντός χώρου αλλά ποιός ο λόγος την στιγμή που μπορεί το κάθε περίπτερο να έχει pos.

3. Συμφωνώ με το θέμα ασφάλειας.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
starchild
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Τετ 10 Ιαν 2018, 17:05

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από starchild »

να δεις που με τετοια τιμή Manowar θα φέρουν
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από rbrigade »

Πόσο κόσμο έχει το KIT;
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1858
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Xstroyer »

rbrigade έγραψε: Πέμ 12 Απρ 2018, 17:14 Πόσο κόσμο έχει το KIT;
Μέχρι πριν 2 χρόνια τύπωνε 2000 εισιτήρια και από τότε που βγήκε το market εκτός του συναυλιακού χώρου (2016 με το reunion Fates Warning - Awaken The Guardian) πρόσθεσε άλλα 1000 εισιτήρια αν δεν κάνω λάθος.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από LuciferSteele »

το συγκεκριμένο φεστιβάλ το αποχαιρέτησα πριν 3 χρόνια μετά από 11 χρόνια συνεχούς παρουσίας και δεν πρόκειται να ξαναπάω οτι και να φέρει
ο χαρακτήρας που το έκανε μοναδικό χάθηκε πιά γιά μένα και αντιθέτως έχει μετατραπεί σε ένα τραστ καθόλου ελκυστικό γιά τη δική μου φιλοσοφία
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

LuciferSteele έγραψε: Πέμ 12 Απρ 2018, 17:28 και δεν πρόκειται να ξαναπάω οτι και να φέρει
θα γίνω λίγο προβοκάτορας, αλλά θα παίξει Χ ακόμα κ αν μιλάμε για τη τελευταία συναυλία Manowar? :twisted: :twisted:

Τι άλλαξε που σε χάλασε; (δεν εχω καθολου εικόνα τι παιζοταν παλια)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από LuciferSteele »

δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση γιά Manowar η διοργάνωση είναι αρκούντως άμπαλη σε ότι αφορά τους Βασιλιάδες
δεν υπάρχει κάτι να αναλύσω, είμαι ρομαντικός και τα πράγματα μου αρέσουν διαφορετικά
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Keep It True tickets 2019: 99 €

Δημοσίευση από rbrigade »

Και γω εκεί ήθελα να καταλήξω, σιγά μην παίξουν οι Manowar και ειδικά τελευταία συναυλία στο KIT. Αφού μαζεύουν πολύ περισσότερο κόσμο και μπορούν να κάνουν δικές τους διοργανώσεις
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”