Διέλυσαν οι ΜΕΤΑL INQUISITOR

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost

Διέλυσαν οι ΜΕΤΑL INQUISITOR

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Tέλος εποχής για τους Γερμανούς ΜΕΤΑL INQUISITOR. Το συγκρότημα ανακοίνωσε πριν λίγη ώρα την απόφασή του να μην συνεχίσει. Να θυμίσουμε ότι ακούστηκαν αρκετά με το ντεμπούτο τους "The Apparition" (2002) και το "Doomsday for the Heretic" (2005) αλλά το ενδιαφέρον άρχισε σιγά-σιγά να ξεφτίζει.

"Hey folks,

the last few months have been tough for all of us and unfortunately these times do not seem to have come to an end. With a heavy heart we have to announce that Metal Inquisitor is no more due to the decision to dissolve the band. We thank all friends and fans for 23 fantastic years.
Please understand that this is a painful step for us and refrain from messages and interview requests.

Stay healthy!

~ Metal Inquisitor

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Progress_Lost την Κυρ 05 Δεκ 2021, 18:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
TitusGroan

Re: Διέλυσαν οι ΜΕΤΑL INQUISITOR

Δημοσίευση από TitusGroan »

Ψιλοαδιαφοροι
Άβαταρ μέλους
Zippo190

Δημοσίευση από Zippo190 »

ποοοο απίστευτο κρίμα. Θυμάμαι τις επικές εμφανίσεις τους στο UTH. Η αλήθεια είναι ότι εμπορικά δεν νομίζω ότι πήγαιναν ιδιαίτερα καλά αλλά οι δίσκοι τους ήτανε πάντα ποιοτικοί.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Celephais

Δημοσίευση από Celephais »

Για μένα πολύ ωραία μπάντα, ειδικά το 2ο και 3ο πολύ μεγάλες δισκάρες ατόφιου heavy metal και όλες οι κυκλοφορίες τους από αρκετά καλές και πάνω. Πολύ κρίμα πιστεύω είχαν και άλλα να δώσουν.
Άβαταρ μέλους
Vourvachis

Δημοσίευση από Vourvachis »

Κρίμα...Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω εντρυφήσει επαρκώς στη δισκογραφία τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven

Δημοσίευση από CountRaven »

Ποτέ δεν ήταν του γούστου μου αλλά θυμάμαι με χαρά εκείνη την εμφάνιση τους νομίζω στο πρώτο Up the Hammers. Είχαν παίξει πολύ ψυχωμένα και σαν άτομα ήταν γαμώ.

Νομίζω ότι εκείνη η πρώτη εποχή του φεστιβάλ ήταν πολύ πιο έπος γενικά.

Κρίμα που διέλυσαν πάντως.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele

Δημοσίευση από LuciferSteele »

όντως κρίμα
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”