Σημαντικά άλμπουμ που ΔΕΝ έχετε στη δισκοθήκη σας

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...

Τρί 01 Μάιος 2018, 23:37

Ωχ...

Iron Maiden - Piece of Mind που είναι και ο πρώτος metal δίσκος που άκουσα... πάντα υπάρχει κάποιος λόγος να το πάρω μετά, από 13 χρονών...
Manilla Road - Crystal Logic βινύλιο σε clear βινύλιο
Manilla Road - Atlantis Rising από Iron Glory σε άσπρο βινύλιο
Blind Guardian - Nightfall in Middle Earth
Skyclad - Prince of the Poverty line
Running Wild - Pile of Skulls
Manowar - Warriors of the World
Death SS δεν έχω τπτ ακόμη...
Ούτε και Bathory
Helstar - Nosferatu

Πρέπει να είναι κιάλλα αλλά μου διαφεύγουν τώρα...

Τρί 01 Μάιος 2018, 23:42

Zippo190 έγραψε:
Τρί 01 Μάιος 2018, 23:13
Priamos έγραψε:
Τρί 01 Μάιος 2018, 22:58
Zippo190 έγραψε:
Τρί 01 Μάιος 2018, 22:35
Αρκετά: έχω την τύχη να έχω δίδυμο αδελφό οπότε διάφορα cd τα είχε αγοράσει εκείνος. Πχ δεν έχω κανένα Omen, τα έχει ο αδελφός μου, όπως και Blind Guardian και διάφορα άλλα (Helloween, Iron Maiden κ.α.).
Ρε μπας και δεν έχεις δίδυμο και είσαι απλά σχιζοφρενής; Λέω εγώ τώρα... Μια υπόθεση κάνω. Για διασταυρωσε το με τους γονείς σου, πάντως, για να είσαι σίγουρος...
όχι έχω δίδυμο αλλά γιατί να είμαι σχιζοφρενής; Ούτε παραληρητικές ιδέες έχω, ούτε ψευδαισθησεις ηχητικές ή ακουστικές, ούτε μανιοκαταθληπτικά συπτώματα. Λίγο κυκλοθυμικός είμαι αλλά έχω πλήρη διαύγεια.
Ναι ρε ,αλλά δεν γουστάρεις Primordial και αυτό στο βιβλίο μου είναι ένδειξη βαριάς ψυχοπαθειας...Το γνώριζες ότι από όλους τους serial killer, κανεις δεν άκουγε Primordial?
ΥΓ. Άσε που ενω γουστάρεις γιδες, ακούς (φανατικά) και Μαντώ!! :D
Race of Cain, ascend to heaven,
And cast God down upon the earth!

Τρί 01 Μάιος 2018, 23:43

LuciferSteele έγραψε:
Τρί 01 Μάιος 2018, 22:56
έτσι να ξεροψήνεσαι και να εκτιμήσεις κάποια πράγματα!!!
κάνε τα κουμάντα σου τώρα που θα κατέβω!

Τετ 02 Μάιος 2018, 05:15

Αυτή η λίστα είναι ατελείωτη ρε!
Για κάποιον ανεξηγητο λόγο το Black album δεν βρέθηκε ποτέ στη δισκοθήκη μου.
Δεν έχω κανένα running wild εκτός του port royal.
Maiden εσκεμμενα έχω αγοράσει ελάχιστα και μου λείπουν όλα από το Number Of the beast έως το Χfactor.
Warlord είχα πάρει την συλλογή μικρός και δεν αγόρασα ποτέ τίποτα άλλο από τις επανακυκλοφοριες.

Τετ 02 Μάιος 2018, 07:02

Ε, είναι κάμποσα...κυρίως τα cd-r φταίνε γι αυτό. Κάποια που μου έρχονται ετσι χωρίς πολυ ψάξιμο:

1.Blind Guardian - Imaginations
2. Domine - Champion Eternal (αυτό σκοπευω να το διορθώσω, έστω και 20 χρόνια μετά)
3. Asia (us) - Asia
4. Savatage - Gutter Ballet
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.

Τετ 02 Μάιος 2018, 08:50

Priamos έγραψε:
Τρί 01 Μάιος 2018, 23:42
Zippo190 έγραψε:
Τρί 01 Μάιος 2018, 23:13
Priamos έγραψε:
Τρί 01 Μάιος 2018, 22:58

Ρε μπας και δεν έχεις δίδυμο και είσαι απλά σχιζοφρενής; Λέω εγώ τώρα... Μια υπόθεση κάνω. Για διασταυρωσε το με τους γονείς σου, πάντως, για να είσαι σίγουρος...
όχι έχω δίδυμο αλλά γιατί να είμαι σχιζοφρενής; Ούτε παραληρητικές ιδέες έχω, ούτε ψευδαισθησεις ηχητικές ή ακουστικές, ούτε μανιοκαταθληπτικά συπτώματα. Λίγο κυκλοθυμικός είμαι αλλά έχω πλήρη διαύγεια.
Ναι ρε ,αλλά δεν γουστάρεις Primordial και αυτό στο βιβλίο μου είναι ένδειξη βαριάς ψυχοπαθειας...Το γνώριζες ότι από όλους τους serial killer, κανεις δεν άκουγε Primordial?
ΥΓ. Άσε που ενω γουστάρεις γιδες, ακούς (φανατικά) και Μαντώ!! :D
ε αυτό είναι κριτήριο καλού γούστου. Και για την ακρίβεια παραληρητικές ιδέες είναι να ακούς φανατικά Primordial έχοντας παθολογική αγάπη στον Πρέκα σε βαθμό που να τα φέρνεις όλα στα σταθμά του! :toothy: Αν και φοβάμαι ότι είναι απλά γεροντοέρωτας o_O o_O o_O

castledemon έγραψε:
Τετ 02 Μάιος 2018, 05:15
Δεν έχω κανένα running wild εκτός του port royal. Warlord είχα πάρει την συλλογή μικρός και δεν αγόρασα ποτέ τίποτα άλλο από τις επανακυκλοφοριες.
μέγα λάθος, να διορθωθεί άμεσα. Ειδικά κάποιες κυκλοφορίες που βρίσκονται άνετα στα μεταχειρισμένα (δεν χρειάζεται να πάρεις τις άθλιες επανεκδόσεις) μπορείς να τις τσιμπήσεις
theBox έγραψε:
Τετ 02 Μάιος 2018, 07:02
Ε, είναι κάμποσα...κυρίως τα cd-r φταίνε γι αυτό. Κάποια που μου έρχονται ετσι χωρίς πολυ ψάξιμο:

1.Blind Guardian - Imaginations
2. Domine - Champion Eternal (αυτό σκοπευω να το διορθώσω, έστω και 20 χρόνια μετά)
3. Asia (us) - Asia
4. Savatage - Gutter Ballet
Savatage ούτε εγώ έχω κάτι γιατί θα τα έπαιρνε ο αδελφός μου (ετσι είχαμε συμφωνήσει μικροί) αλλά δεν το έκανε ποτέ. Θέλω να τσιμπήσω μερικά στο μέλλον! Domine μεγάλο σφάλμα, αλλά Asia δεν είναι κάτι must.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Site Admin
Επικοινωνία:

Τετ 02 Μάιος 2018, 12:44

Αφού δεν μετράμε κασσέτες/cdr θα έλεγα ότι η δισκοθήκη μου είναι τρύπια σαν ελβετικό τυρί. Πραγματικά είναι ντροπή αχχααχ. Από τα μεγάλα συγκροτήματα άντε να έχω 2, το πολύ 3, κυκλοφορίες σε επισημο format και τα υπόλοιπα σε κασέτες/cdr. Ο λόγος για αυτό είναι ότι όταν ξεκίνησα να ακούω, "αναγκαστικά" τα πρώτα (που ήταν και τα γνωστά) τα πήρα από φίλους αντιγραμμένα, και όταν αργότερα ήθελα να αγοράσω κάτι, αυτό θα ήταν κάτι που δεν είχα ξανακούσει. Τώρα τελευταία άρχισα να κλείνω τρύπες (γι αυτό και γκρίνιαζα για τις τιμές σε "κλασικά" άλμπουμ).

Απλά για να καταλάβετε για τι τρύπες μιλάμε, θα αναφέρω μόνο αυτά που έχω από μεγάλες μπάντες:

- JUDAS PRIEST: Rockarolla, Sad Wings, Screaming for Vengeance
- METALLICA: Kill 'Em All
- MANOWAR: Into Glory Ride, Hail to England
- HELLOWEEN: Walls of Jericho, Keeper 1
- SAXON: Crusader, Denim and Leather
- MEGADETH: Peace Sells...
- BATHORY: Blood on Ice, Hammerheart
- IRON MAIDEN: S/T, Killers, Virtual XI (ναι είμαι από αυτούς)

Σταυρώστε με χαχααχ!

Από την άλλη, έχω σχεδόν συμπληρωμένες δισκογραφίες από μπάντες που, ντρέπομαι που το λέω, αλλά πλέον δεν "ακούγονται" χααχαχ
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.

Τετ 02 Μάιος 2018, 12:48

Εντάξει, δεν είναι όλοι συλλέκτες. Άλλοι ξοδεύουν το μισό μηνιατικο σε άλμπουμ, άλλοι ένα μικρό σεβαστό ποσό (εκεί μπαίνω και γω, προσπαθώ να περιοριζω τις αγορές μου το κατά δύναμη) και άλλοι απλά ενδιαφέρονται μόνο για τη μουσική ανεξαρτήτου format (ακόμα και mp3)

Τετ 02 Μάιος 2018, 13:31

Πάντως αυτό το "δεν έχεις τον τάδε κλασσικό δίσκο" είναι λίγο έως πολύ άσχημο: δεν γίνεται όλοι να γεννιούνται με μια φούλ ενημερωμένη δισκογραφία, ούτε να μπαίνουν στην διαδικασία να ξοδεύουν υπέρογκα ποσά (ειδικά σήμερα) για την απόκτηση της. Καλό είναι να αγοράζει ο καθένας ότι θέλει.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Site Admin
Επικοινωνία:

Τετ 02 Μάιος 2018, 13:49

Zippo190 έγραψε:
Τετ 02 Μάιος 2018, 13:31
Πάντως αυτό το "δεν έχεις τον τάδε κλασσικό δίσκο" είναι λίγο έως πολύ άσχημο
Άσε που πλέον - στη σημερινή γενιά δλδ - δεν έχει καν νόημα η φάση "κλασικός δίσκος" όπως τον εννούμε εμείς.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.

Τετ 02 Μάιος 2018, 17:24

έτσι να μας βλέπω να εκτιθέμεθα

τώρα που το είδα δεν έχω και εγώ το Skyclad - Prince of the Poverty Line το οποίο τυγχάνει να είναι το δεύτερο αγαπημένο μου μετά το ντεμπούτο!
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you

Τετ 02 Μάιος 2018, 19:16

LuciferSteele έγραψε:
Τρί 01 Μάιος 2018, 22:25
άσε τα ψόφια ρεεεεε
λοιπόν τα πρώτα δύο που σκέφτηκα γιά μένα

Bathory - Under the Sign of the Black Mark
Blind Guardian - Battalions of Fear

και χρειάστηκε να κοιτάξω τη δισκοθήκη μου γιά να βεβαιωθώ, μιλάμε γιά τέτοια αναπηρία
2 στα 2 είμαι εδώ. Τρύπες προφανώς και υπάρχουν πολλές αλλά αυτά τα δύο τα έχω βάλει στο μάτι καιρό αλλά μπα

Τετ 02 Μάιος 2018, 21:28

LuciferSteele έγραψε:
έτσι να μας βλέπω να εκτιθέμεθα

τώρα που το είδα δεν έχω και εγώ το Skyclad - Prince of the Poverty Line το οποίο τυγχάνει να είναι το δεύτερο αγαπημένο μου μετά το ντεμπούτο!
Αυτό το έχει ο VXN123 σε βινύλιο και δεν νομίζω να καίγεται ιδιαίτερα, χωρίς να είμαι και σίγουρος βέβαια ότι θα το πούλαγε...

Τετ 02 Μάιος 2018, 22:34

Kαταρχήν ο Metal Warrior θέλει ξύλο. Από κει και πέρα, έχω μόνο ένα Motorhead με μια γρήγορη ματιά...

Πέμ 03 Μάιος 2018, 10:07

manillard έγραψε:
Τρί 01 Μάιος 2018, 23:37
Skyclad - Prince of the Poverty line
LuciferSteele έγραψε:
Εικόνα

Πήρα εγώ τις κοπιές σας ρε, γιαυτο λειπουν :P

Η λίστα μου απο τα άλμπουμ που θέλω στα συλλογή μου αλλά δεν υπάρχουν ειναι απλα ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ.
Ήμουν και εγώ της νοοτροπίας "το βρίσκω άνετα όποτε θέλω το τάδε, ας πάρω κάτι άλλο πιο δύσκολο". Τα τελευταια χρόνια έφτιαξα λίγο... Λίγο....

Με μια πρόχειρη σκέψη, αγαπημένες δισκάρες που δεν απεκτησα ποτε σε κάποιο φορμάτ:
Savatage - Hall of the Mountain King
Helstar - Distant Thunder
Sanctuary - Refuge Denied
Sanctuary - Into the Mirror Black
Metallica -Ride the Lightning
Iron Maiden - Brave New World
Skullview - Legends of Valor
Doomsword δεν έχω ούτε δείγμα στη δισκοθήκη

Επίσης δεν έχω καμιά Skyclad κυκλοφορία της NOTVD και αυτό πονάει :(
Συνημμένα
10203156879256870.jpg
10203156879256870.jpg (68.79 KiB) Προβλήθηκε 1166 φορές