Παικταραδες που αδικουνται ή αδικουν τους εαυτούς τους στις μπάντες που παίζουν

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Παικταραδες που αδικουνται ή αδικουν τους εαυτούς τους στις μπάντες που παίζουν

Δημοσίευση από Xstroyer »

Eκτός από οργανοπαίκτες, μπορώ να σκεφτώ αμέτρητους τραγουδιστές που χαντακώνονται. Από obscure μπάντες, μέχρι γνωστά ονόματα, αλλά για την ώρα θα αναφέρω τον Tony Martin (εκτός Black Sabbath, φυσικά).
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Παικταραδες που αδικουνται ή αδικουν τους εαυτούς τους στις μπάντες που παίζουν

Δημοσίευση από castledemon »

Για να πω την αμαρτία μου ακούγοντας τον witherfall να τραγουδάει sanctuary επίσης μου δίνει την εντύπωση ότι δεν πιάνει ούτε κατά διάνοια το peak των δυνατοτήτων του στους witherfall
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Παικταραδες που αδικουνται ή αδικουν τους εαυτούς τους στις μπάντες που παίζουν

Δημοσίευση από LuciferSteele »

οι Witherfall όμως υπηρετούν διαφορετικό σκοπό και απαιτούν μία χαμαιλεοντική θεατρικότητα την οποία διαθέτει ο συγκεκριμένος
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Παικταραδες που αδικουνται ή αδικουν τους εαυτούς τους στις μπάντες που παίζουν

Δημοσίευση από Zippo190 »

Πάντως σε αρκετές περιπτώσεις είναι συνειδητοποιημένες επιλογές και πολλές φορές προέρχονται από ανάγκη ικανοποίησης των οπαδών.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Παικταραδες που αδικουνται ή αδικουν τους εαυτούς τους στις μπάντες που παίζουν

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Δεν ξέρω αν το βλέπει και κανείς άλλος έτσι, αλλά νομίζω ότι ο Tyrant θα μπορούσε να είχε φάνει περισσότερο. Δλδ σε όλες σχεδόν τις μπάντες που έπαιξε ήταν αυτός που έκανε τη διαφορά κ "κουβαλούσε", έπαιρνε κάτι μέτριο κ το έκανε έπος. Επίσης είναι τοπ στα λάιβ.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

Παικταραδες που αδικουνται ή αδικουν τους εαυτούς τους στις μπάντες που παίζουν

Δημοσίευση από trigger »

Scrollkeeper έγραψε: Δευ 07 Μάιος 2018, 01:16 Δεν ξέρω αν το βλέπει και κανείς άλλος έτσι, αλλά νομίζω ότι ο Tyrant θα μπορούσε να είχε φάνει περισσότερο. Δλδ σε όλες σχεδόν τις μπάντες που έπαιξε ήταν αυτός που έκανε τη διαφορά κ "κουβαλούσε", έπαιρνε κάτι μέτριο κ το έκανε έπος. Επίσης είναι τοπ στα λάιβ.
???
Ο Τyrant έπαιξε με Titan Force, οι οποίοι τεχνικά ήταν πρώτη κλάση. Μάλλον η μπάντα έχει αδικηθεί εν προκειμένω, εάν βοηθούσαν και οι ίδιοι, θα έπρεπε να ήταv αρκετά πιο αναγνωρίσιμοι από Panzer.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Παικταραδες που αδικουνται ή αδικουν τους εαυτούς τους στις μπάντες που παίζουν

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ναι ρε συ, όπου και αν έπαιξε ήταν η αιχμή του δόρατος, απλά οι μπάντες δεν έφτασαν στο ανάλογο στάτους
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Παικταραδες που αδικουνται ή αδικουν τους εαυτούς τους στις μπάντες που παίζουν

Δημοσίευση από Zippo190 »

LuciferSteele έγραψε: Δευ 07 Μάιος 2018, 09:16 ναι ρε συ, όπου και αν έπαιξε ήταν η αιχμή του δόρατος, απλά οι μπάντες δεν έφτασαν στο ανάλογο στάτους
είναι μάλλον επειδή δεν έπαιξε ντυμένος Rocky Horror show. :toothy:
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Παικταραδες που αδικουνται ή αδικουν τους εαυτούς τους στις μπάντες που παίζουν

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ο καλλιτέχνης δεν έχει όρια και φραγμούς στην έκφρασή του
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Παικταραδες που αδικουνται ή αδικουν τους εαυτούς τους στις μπάντες που παίζουν

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Ναι ρε παίδες αυτό εννοώ, ότι οι μπάντες στις οποίες επαιξε δεν έτυχαν ποτε ιδιαίτερης αναγνώρισης και ότι είχε την ικανότητα σαν τραγουδιστής/frontman για πολλά παραπάνω, όχι ότι οι TF είναι κουλάδια :P
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Παικταραδες που αδικουνται ή αδικουν τους εαυτούς τους στις μπάντες που παίζουν

Δημοσίευση από Xstroyer »

Scrollkeeper έγραψε: Δευ 07 Μάιος 2018, 11:06 Ναι ρε παίδες αυτό εννοώ, ότι οι μπάντες στις οποίες επαιξε δεν έτυχαν ποτε ιδιαίτερης αναγνώρισης και ότι είχε την ικανότητα σαν τραγουδιστής/frontman για πολλά παραπάνω, όχι ότι οι TF είναι κουλάδια :P
Νομίζω πως τον Tyrant τον κράτησε πίσω το γεγονός ότι δεν ήταν μάχιμος σε συνεχόμενες συναυλίες. Δηλαδή, τον έχω πετύχει σε φάση "τρίτη συναυλία σε τέσσερεις μέρες" και δεν του έβγαινε η φωνή, ενώ στη πρώτη ήταν τιτάνας. Αυτή είναι μια σημαντική διαφορά σε καταξιωμένους επαγγελματίες τραγουδιστές, με είδωλα των 5 συναυλιών το χρόνο.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Παικταραδες που αδικουνται ή αδικουν τους εαυτούς τους στις μπάντες που παίζουν

Δημοσίευση από castledemon »

Xstroyer έγραψε:
Scrollkeeper έγραψε: Δευ 07 Μάιος 2018, 11:06 Ναι ρε παίδες αυτό εννοώ, ότι οι μπάντες στις οποίες επαιξε δεν έτυχαν ποτε ιδιαίτερης αναγνώρισης και ότι είχε την ικανότητα σαν τραγουδιστής/frontman για πολλά παραπάνω, όχι ότι οι TF είναι κουλάδια [emoji14]
Νομίζω πως τον Tyrant τον κράτησε πίσω το γεγονός ότι δεν ήταν μάχιμος σε συνεχόμενες συναυλίες. Δηλαδή, τον έχω πετύχει σε φάση "τρίτη συναυλία σε τέσσερεις μέρες" και δεν του έβγαινε η φωνή, ενώ στη πρώτη ήταν τιτάνας. Αυτή είναι μια σημαντική διαφορά σε καταξιωμένους επαγγελματίες τραγουδιστές, με είδωλα των 5 συναυλιών το χρόνο.
Θα πληρωνα όσο όσο έστω και για να τον ακούω να ρευεται στο μικρόφωνο.

Πάντως μια που ανέφερες τραγουδιστές με ατελείωτα απανωτά Live. Είδε κανείς τι έχει κάνει ο θεουλης ο Fabio Lione φέτος;
Ένα μήνα καθημερινά Live με Rhapsody και καπάκι χωρίς κενό (Αντε μια μέρα βαριά) ένα μήνα σερί (ίσως και παραπάνω) με Angra. Πως Σκατα τα έβγαλε πέρα δεν ξέρω.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Παικταραδες που αδικουνται ή αδικουν τους εαυτούς τους στις μπάντες που παίζουν

Δημοσίευση από Zippo190 »

Μην μπερδεύετε τα μεγέθη, ο Lione είναι επαγγελματίας τραγουδιστής, προφανώς επενδύει πάνω στο asset του και κάνει ό,τι μπορεί για να το διατηρεί σε υψηλά επίπεδα.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”