Πάντα όλοι αδέλφια στο χώρο του Metal

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven

Πάντα όλοι αδέλφια στο χώρο του Metal

Δημοσίευση από CountRaven »

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... =664730247
Ευχαριστώ τον ανώνυμο "φίλο" (κοτούλα) που στέλνει στους ατζέντηδες των συγκροτημάτων ποσό κακός επαγγελματίας είμαι, γιατί ξεκίνησε από τους Eternal champion και το show εγινε sold out. Παμε δυνατα και για τα επομενα!
Κάτι τέτοια διαβάζω και χαίρομαι που είμαστε όλοι μια μεγάλη, αγαπημένη οικογένεια.
Συνημμένα
IMG_20221006_212602.jpg
IMG_20221006_212602.jpg (133.32 KiB) Προβλήθηκε 364 φορές
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
castledemon

Re: Πάντα όλοι αδέλφια στο χώρο του Metal

Δημοσίευση από castledemon »

τι να πεις... φρέσκια δική μου εμπειρία: 'συνάδελφος' με τον οποίο έχω ανταλλάξει μόλις μετρημένες δυο τρεις online κουβέντες, μου ζητούσε προσκλήσεις για τα event μου που φυσικά δεν του έδωσα, με συνέπεια να με θαβει σε συνεργάτη μου (και ποιος ξερει που αλλου) και να μιλάει για 'δεοντολογίες' και μαλακίες.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer

Δημοσίευση από Xstroyer »

Αυτό με τις προσκλήσεις και όλες αυτές τις μαλακίες πρέπει να τελειώσει. Δεν γίνεται ένα event που θα προσελκύσει 200 άτομα να έχει καμιά 20αριά προσκλήσεις. Αυτό πρέπει να το καταλάβουν όλοι όσοι ζητάνε αυτές τις προσκλήσεις. Και κανένα μέσο δεν κάνει χάρη σε κανέναν promoter και συναυλία, αν γράψει ένα review για το event.

H σοβαρή προσέγγιση είναι κάπου στη μέση. Που πρέπει να δίνει ένας διοργανωτής προσκλήσεις;

ΜΙΑ πρόσκληση σε κάθε σημείο προπώλησης (και είναι στην καλή του θέληση να δώσει και άλλη αν του ζητήσουν, ειδικά αν είναι μόνιμοι συνεργάτες που αλλάζει το θέμα). Αν δεν δίνει πρόσκληση σε σημεία προπώλησης, τα σημεία αυτά μπορούν να ζητούν προμήθεια, αλλιώς δεν χρειάζεται να βάζουν άλλη μια δουλειά στο κεφάλι τους.

ΜΙΑ πρόσκληση σε ΚΑΠΟΙΑ μέσα, αναλόγως με το μέγεθος του event. Δηλαδή ένα Release ή ένα Iron Maiden event, μπορεί να δώσει σε όλα τα μέσα, σε κάποια και περισσότερες από μια προσκλήσεις (όσες θέλει, αναλόγως με τη μορφή συνεργασίας). Αλλά σε ένα event τύπου Eternal Champion, οι προσκλήσεις (από μια) θα μπορούσαν να είναι μόνο σε 2-3 μέσα και τέλος. Εκτός και αν ο διοργανωτής θέλει από μόνος του να "εξυπηρετήσει" κάποιους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven

Δημοσίευση από CountRaven »

Xstroyer έγραψε: Παρ 07 Οκτ 2022, 15:58 Αυτό με τις προσκλήσεις και όλες αυτές τις μαλακίες πρέπει να τελειώσει. Δεν γίνεται ένα event που θα προσελκύσει 200 άτομα να έχει καμιά 20αριά προσκλήσεις. Αυτό πρέπει να το καταλάβουν όλοι όσοι ζητάνε αυτές τις προσκλήσεις. Και κανένα μέσο δεν κάνει χάρη σε κανέναν promoter και συναυλία, αν γράψει ένα review για το event.

H σοβαρή προσέγγιση είναι κάπου στη μέση. Που πρέπει να δίνει ένας διοργανωτής προσκλήσεις;

ΜΙΑ πρόσκληση σε κάθε σημείο προπώλησης (και είναι στην καλή του θέληση να δώσει και άλλη αν του ζητήσουν, ειδικά αν είναι μόνιμοι συνεργάτες που αλλάζει το θέμα). Αν δεν δίνει πρόσκληση σε σημεία προπώλησης, τα σημεία αυτά μπορούν να ζητούν προμήθεια, αλλιώς δεν χρειάζεται να βάζουν άλλη μια δουλειά στο κεφάλι τους.

ΜΙΑ πρόσκληση σε ΚΑΠΟΙΑ μέσα, αναλόγως με το μέγεθος του event. Δηλαδή ένα Release ή ένα Iron Maiden event, μπορεί να δώσει σε όλα τα μέσα, σε κάποια και περισσότερες από μια προσκλήσεις (όσες θέλει, αναλόγως με τη μορφή συνεργασίας). Αλλά σε ένα event τύπου Eternal Champion, οι προσκλήσεις (από μια) θα μπορούσαν να είναι μόνο σε 2-3 μέσα και τέλος. Εκτός και αν ο διοργανωτής θέλει από μόνος του να "εξυπηρετήσει" κάποιους.
Ναι σε όλα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”