Μεταγενέστερα άλμπουμ και σύγκριση με τα πρώτα.

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Μεταγενέστερα άλμπουμ και σύγκριση με τα πρώτα.

Δημοσίευση από theBox »

Zippo190 έγραψε: Πέμ 23 Αύγ 2018, 12:28 Σχετικό/άσχετο εγώ στα "μετεγενέστερα άλμπουμ" βάζω περισσότερο δίσκους που βγήκαν μετά την εκάστοτε "χρυσή εποχή" της μπάντας. Το να βάλω το "Somewhere in time" δεν λεεί κάτι δεδομένου ότι ανοίκει στην "χρυσή εποχή" και δεν είχαν πιάσει καν την κορυφή τους (που έγινε μετά). Δηλαδή πιο legit θα ήταν η σύγκριση με τα "Dance of death" η "Final frontier"...
Ακριβώς, παρόλο που ΕΓΩ ανέφερα somewherε in time, γράφω και παραπάνω οτι θεωρώ οτι είμαστε off topic με αυτη την προσεγγισή.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Μεταγενέστερα άλμπουμ και σύγκριση με τα πρώτα.

Δημοσίευση από LuciferSteele »

γιά να χαρντροκίσω λίγο το θέμα, γιά μένα οι Gotthard απογειώθηκαν με την τριάδα Human Zoo/Lipservice/Domino Effect και ας είχαν προηγηθεί μερικοί εξαιρετικοί δίσκοι
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Μεταγενέστερα άλμπουμ και σύγκριση με τα πρώτα.

Δημοσίευση από rbrigade »

Priamos έγραψε: Τετ 22 Αύγ 2018, 15:36
Scrollkeeper έγραψε: Τετ 22 Αύγ 2018, 15:12 Εικόνα
Sorry γιατί είσαι και τ αφεντικό, αλλά θα μου επιτρέψεις:
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Ω ρε μάνα μου!! Εσύ κι ο box θα με πεθάνετε!!! Τώρα όπου να ναι θα πεταχτεί κι ο Lucy και θα μας λέει για το Triumph of Steel!!!! :P

ΥΓ. Για να είμαι αντικειμενικός νομίζω ότι βρήκα άλλο ένα: Rust in Peace.
Πεθαίνω!!! Η λογική αυτοκτονεί στην τοποθεσία των server του FS!

Καλά από Zippo περιμέναμε κάποια ανάλογη ομορφιά, αλλά δεν μπορώ να μην σταθώ στο Somewhere... Έλεος πια που είναι και το καλύτερο Maiden, νισάφι, είπαμε, ok, ωραίος δίσκος, αλλά όταν έχει προηγηθεί Piece of mind και έχει ακολουθήσει Seventh Son τι συζητάμε τώρα, ούτε καν στην πρώτη πεντάδα δεν είναι... Επίσης είναι πολύ άσχετη η αναφορά, αφού περιλαμβάνεται στην πρώτη χρυσή περίοδο της μπάντας. Ομοίως και το Black Album είναι στην πρώτη περίοδο της μπάντας και δεν θα το έλεγα καλύτερο όταν έχει προηγηθεί το Ride the lightning. Γενικά όταν αναφερόμαστε σε άλμπουμ της πρώτης δεκαετίας της δισκογραφίας μιας μπάντας δεν είναι πολύ σοφό να τα διαχωρίζουμε, συνήθως η ακμή των μεγάλων συγκροτημάτων ήταν περίπου τόσο, 5-10 χρόνια.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Μεταγενέστερα άλμπουμ και σύγκριση με τα πρώτα.

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Μεταγενέστερα άλμπουμ και σύγκριση με τα πρώτα.

Δημοσίευση από LuciferSteele »

τι εννοείς? έπη όλα αλλά ΤΙΠΟΤΑ δεν μπορεί να ξεπεράσει το ΜΕΤΑΛ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”