Επιστροφή JOHAN LANGQUIST στους CANDLEMASS

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Επιστροφή JOHAN LANGQUIST στους CANDLEMASS

Δημοσίευση από rbrigade »

Άλλο λέω, μπορεί να τον εκτιμάς σαν φωνή (και μένα μου αρέσει σε κάνα δυο δίσκους) αλλά μπορείς να νιώσεις οπαδός του; Με ποια μπάντα; Μόνο λόγω φωνητικών ικανοτήτων; Σε ποιον δίσκο και σε ποιο κομμάτι μεγάλης εμβέλειας έχει τραγουδήσει πρώτη εκτέλεση;
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Επιστροφή JOHAN LANGQUIST στους CANDLEMASS

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Κάποιοι αρέσουν στον κόσμο για αυτό που προσφέρουν και ας μην είναι μεγάλης εμβέλειας. Εδώ έχουν οπαδούς μπάντες του μισού 7" 30 χρόνια μετά την κυκλοφορία του, δεν θα έχει ο Λεβέν που έχει παίξει σε Malmsteen, Therion κ Candlemass;
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Επιστροφή JOHAN LANGQUIST στους CANDLEMASS

Δημοσίευση από rbrigade »

Εσύ δηλαδή νιώθεις οπαδός του Leven; Εγώ ας πούμε μια χαρά νιώθω οπαδός των Randy, Virtue, Traitors Gate κτλ γιατί ότι έχω ακούσει με φτιάχνει άσχημα και στον μικρόκοσμό μου είναι τεράστιας εμβέλειας.

Edit: Άλλαξε το μεγάλης εμβέλειας στην αρχική μου ερώτηση και κάντο ''σπουδαίο δίσκο/σπουδαίο τραγούδι''
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Επιστροφή JOHAN LANGQUIST στους CANDLEMASS

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

rbrigade έγραψε: Πέμ 06 Σεπ 2018, 01:19 Εσύ δηλαδή νιώθεις οπαδός του Leven;
Μα δεν μιλάμε για μένα. Αφού με ρωτάς πάντως να πω οτι μου άρεσε στους Therion και τους Krux, και σε ορισμένες λάιβ/γκεστ εμφανίσεις. Δεν ξέρω αν αυτό με κάνει οπαδό ή όχι.
rbrigade έγραψε: Πέμ 06 Σεπ 2018, 01:19 Εγώ ας πούμε μια χαρά νιώθω οπαδός των Randy, Virtue, Traitors Gate κτλ γιατί ότι έχω ακούσει με φτιάχνει άσχημα και στον μικρόκοσμό μου είναι τεράστιας εμβέλειας.
Αφού εσύ νιώθεις οπαδός των συγκροτημάτων που αναφέρεις, γιατί να είναι παράλογο κάποιος να είναι οπαδός του Λεβέν; Δεν θα βρεις εύκολα άτομο να σου πει οτι ο Λεβέν ήταν χάλια σε λάιβ ή οτι φαλτσάρει στο Χ κομμάτι.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Επιστροφή JOHAN LANGQUIST στους CANDLEMASS

Δημοσίευση από Xstroyer »

Eγώ προσωπικά, νιώθω οπαδός Leven, λόγω Αbstrakt Algebra και της βασικής του μπάντας, Krux, που λατρεύω. Όπως και κάποιοι μπορεί να νιώθουν οπαδοί άλλων "γυρολόγων" όπως ο Mark Boals (επίσης φωνάρα) για κάποιους σπουδαίους δίσκους που έχει τραγουδήσει.

Όταν βλέπω πως ο Leven τραγουδάει κάπου, το τσεκάρω αμέσως, και παίρνει ένα credit παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Επιστροφή JOHAN LANGQUIST στους CANDLEMASS

Δημοσίευση από CountRaven »

Xstroyer έγραψε: Πέμ 06 Σεπ 2018, 09:11 Eγώ προσωπικά, νιώθω οπαδός Leven, λόγω Αbstrakt Algebra και της βασικής του μπάντας, Krux, που λατρεύω. Όπως και κάποιοι μπορεί να νιώθουν οπαδοί άλλων "γυρολόγων" όπως ο Mark Boals (επίσης φωνάρα) για κάποιους σπουδαίους δίσκους που έχει τραγουδήσει.

Όταν βλέπω πως ο Leven τραγουδάει κάπου, το τσεκάρω αμέσως, και παίρνει ένα credit παραπάνω.
Και μιας και αναφέρθηκε το Abstrakt να πως για μένα είναι μάλλον η κορυφαία του στιγμή ερμηνευτικά. Ισάξια .ίσως με πρώτο krux.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Επιστροφή JOHAN LANGQUIST στους CANDLEMASS

Δημοσίευση από Zippo190 »

Οι Krux δεν μου άρεσαν ποτέ. Πάντα τους έβλεπα σαν δευτεροκλασσάτους.

Επίσης είναι ιδέα μου ή ο Leven προσπαθεί να κρύψει την πίκρα του. Θεωρώ ότι ο Leif τον "άδειασε" για τα καλά....
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Επιστροφή JOHAN LANGQUIST στους CANDLEMASS

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Xstroyer έγραψε: Πέμ 06 Σεπ 2018, 09:11 Eγώ προσωπικά, νιώθω οπαδός Leven, λόγω Αbstrakt Algebra και της βασικής του μπάντας, Krux, που λατρεύω. Όπως και κάποιοι μπορεί να νιώθουν οπαδοί άλλων "γυρολόγων" όπως ο Mark Boals (επίσης φωνάρα) για κάποιους σπουδαίους δίσκους που έχει τραγουδήσει.

Όταν βλέπω πως ο Leven τραγουδάει κάπου, το τσεκάρω αμέσως, και παίρνει ένα credit παραπάνω.
+1

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Επιστροφή JOHAN LANGQUIST στους CANDLEMASS

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Εγώ βασικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να σταμπάρονται οι "γυρολόγοι". Μυθοποιούνται μπάντες και άτομα που έλειπαν από το χώρο εδώ και 20 χρόνια, και τα άτομα που έχουν συνεχή παρουσία αδειάζονται ως "αρπαχτές" κ "που^$νες" του μέταλ. Τι να κάνουμε ρε παίδες, κάποιοι πρέπει να ζήσουν και επέλεξαν να κάνουν τη μουσική επάγγελμα. Από τη στιγμή που δεν κάνουν καφριλίκια (πχ καζίνα, meet n greet των 200Ε, preorder πριν καν κουρδίσουν κλπ) και σέβονται το κοινό τους, με γεια τους με χαρά τους.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Επιστροφή JOHAN LANGQUIST στους CANDLEMASS

Δημοσίευση από CountRaven »

Βάλτε δηλώσεις Leven να διαβάσουμε δράμα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Επιστροφή JOHAN LANGQUIST στους CANDLEMASS

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Δεν έχει δράμα, απλά πετάει ένα "η ιστορία επαναλαμβάνεται" και αυτό ήταν :toothy:
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Επιστροφή JOHAN LANGQUIST στους CANDLEMASS

Δημοσίευση από Zippo190 »

έχω πίστη στο ότι υπάρχει αρκετό δράμα και θα βγεί σιγά σιγά....
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Επιστροφή JOHAN LANGQUIST στους CANDLEMASS

Δημοσίευση από CountRaven »

Scrollkeeper έγραψε: Πέμ 06 Σεπ 2018, 12:51 Δεν έχει δράμα, απλά πετάει ένα "η ιστορία επαναλαμβάνεται" και αυτό ήταν :toothy:
Paste or it didn't happen.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Επιστροφή JOHAN LANGQUIST στους CANDLEMASS

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Τατιανομέταλ :D :D

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Επιστροφή JOHAN LANGQUIST στους CANDLEMASS

Δημοσίευση από CountRaven »

Scrollkeeper έγραψε: Πέμ 06 Σεπ 2018, 13:50 Τατιανομέταλ :D :D
Ναταλάκι ή Λαμπίρη συνήθως.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”