Επιστροφή JOHAN LANGQUIST στους CANDLEMASS

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Επιστροφή JOHAN LANGQUIST στους CANDLEMASS

Δημοσίευση από castledemon »

THE RETURN TO DOOM!!

EPICUS DOOMICUS METALLICUS SINGER JOHAN LANGQUIST IS BACK IN CANDLEMASS

Shocking news! EPICUS singer Johan Langquist is back after a 32 year hiatus replacing Mats Levén who’s been with the band since 2012. This is right in the middle of recording the new album. What happened?

“We wanted to find our way back to the roots of Candlemass, back to the soul and essence of the band. Johan Langquist is back and we hope this will give us some new energy and kickstart the heart of doom again. We don’t know if it will last 10 more years or even 5, but if it will give us just another year of having fun and playing the music that we love so much, it will be a blast! The circle is closed, Johan is back!"

More news will follow soon….
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Αυτό ερχόμουν να ποστάρω! Για να δούμε ;)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από castledemon »

Καλός ο Ματς αλλά αυτα είναι πολύ καλά νέα νομίζω. Αναμένω τουρ με ολακερο το epicus
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Έτσι. Βασικά ο Leven αν κ φωνάρα δε μου κόλλαγε ποτέ στους Candlemass. Για Krux καλός είναι, αλλά στους Candlemass ακουγόταν πολύ generic. Ας ελπίσουμε οτι ο μαέστρος δε θα βάλει μπροστά 15.000 paywall από καζίνο κ τέτοιες μλκίες. Αυτά που λένε για επιστροφή στις ρίζες κλπ τα ακούω λίγο βερεσέ, αλλά αυτή τη στιγμή περνάνε σε δεύτερη μοίρα :toothy:

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Aphelian »

Ε ρε γλεντια
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Zippo190 »

castledemon έγραψε: Δευ 03 Σεπ 2018, 15:24 Καλός ο Ματς αλλά αυτα είναι πολύ καλά νέα νομίζω. Αναμένω τουρ με ολακερο το epicus
Έχει γίνει ήδη μια φορά με χλιαρά αποτελέσματα.

Βασικά μου φαίνεται για τελειωμένο rip-off οπότε άντε γειά Candlemass...
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Priamos »

Η φαση Candlemass μου θυμιζει"τρελο γουικεντ στου Μπερνι". Μπορει να γλενταει, πινει, κανει σεξ (!) ...αλλα ειναι πεθαμενο και μονο τα κοροϊδα μπορει να ξεγελασει πλεον. Ελπιζω να διαψευστω.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Zippo190 έγραψε: Δευ 03 Σεπ 2018, 16:18 Έχει γίνει ήδη μια φορά με χλιαρά αποτελέσματα.
Μακάρι όλα τα "χλιαρά" αποτελέσματα να ήταν έτσι :twisted: :twisted: Ας ξαναζήσουμε τέτοιες στιγμές και ας πάρουν σύνταξη μετά. Νομίζω ακόμα θυμάμαι τον Λούσυ σε εκείνο το λάιβ αγκαλιά με το κάγκελο όταν έπαιζαν οι ΓΚΟΣΤ :D :D =] :toothy: ❤️



Πέρα από τη πλάκα, στα στουντιακά κρατάω μικρό καλάθι και ελπίζω σε επικά λάιβ. Το γεγονός ότι ο τύπος μπήκε στα μισά των ηχογραφήσεων "κλαδεύοντας" από πίσω σαν τελευταίος παίχτης τον Λεβεν δεν είναι κ πολύ ευοίωνο. Αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία B)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6251
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από theBox »

Ευχάριστα νέα, μιας και ειναι ο καλύτερος (δλδ ο αγαπημενος μου) τραγουδιστής που πέρασε ποτε από την μπάντα. Παρόλα αυτά, το καλάθι είναι μικρό.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Xstroyer »

Όπως λέει ο Σκρόλλυ, το μισάωρο που είχε ανέβει ο Θεός και ακούστηκε ολόκληρο το Epicus, ήταν συγκλονιστική συναυλιακή στιγμή. Περιττό να πούμε πως ο Lowe φάνηκε μικρός και λίγος εκείνη την ημέρα.

Δεν ξέρω τι να περιμένω από στούντιο και δεν μου αρέσει το γεγονός ότι ήρθε στα μισά του παιχνιδιού, αλλά στο σανίδι, γλεντάνε το σύμπαν με το Θεό, του οποίου η φωνή ήταν αναλλοίωτη.

Περιμένω πως και πως να τους ξαναδώ.

Επίσης, στο "Η φαση Candlemass μου θυμιζει 'τρελο γουικεντ στου Μπερνι'. Μπορει να γλενταει, πινει, κανει σεξ (!) ...αλλα ειναι πεθαμενο και μονο τα κοροϊδα μπορει να ξεγελασει πλεον. Ελπιζω να διαψευστώ", του Πρίαμου, μάλλον θα άλλαζα το Candlemass με κανα Warlord. :twisted:
Άβαταρ μέλους
starchild
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Τετ 10 Ιαν 2018, 17:05

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από starchild »

Εξαιρετικά νέα. Μακάρι να τους πετύχω κάποια στιγμή.
Επίσης, το timing μπορεί να τον έχει και στο KIT για το Manilla Road tribute ή μπαα?
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Zippo190 »

Xstroyer έγραψε: Δευ 03 Σεπ 2018, 19:03 Όπως λέει ο Σκρόλλυ, το μισάωρο που είχε ανέβει ο Θεός και ακούστηκε ολόκληρο το Epicus, ήταν συγκλονιστική συναυλιακή στιγμή. Περιττό να πούμε πως ο Lowe φάνηκε μικρός και λίγος εκείνη την ημέρα.
ρε σεις άλλη μπάντα είδατε;

Σε επίπεδο φωνητικών/ερμηνείας/επαγγελματισμού δέχομαι ότι δεν υπήτχε σύγκριση αλλά ο Langquist είχε συνέχεια μια έκφραση "τι κάνω εγώ εδώ πέρα". Πιο αμήχανος και από οριακά ενήλικη που βγαίνει για πρώτη φορά στο κλαρί.

Και να πω και κάτι ακόμα; Δεν ξέρω τι θα κάνουν στο στούντιο, παραδέχομαι ότι ο Λέιφ έχει ένα ακαθόριστο ταλέντο στο να γράφει κομματάρες (ακόμα και ο τελευταίος Candlemass ήταν δισκάρα) αλλά μετά από τα καζίνο και τα reunions και τις μαλακίες απλά θεωρώ ότι ψάχνει να βρεί τρόπο να τα αρπάξει και γενικά έχω ξενερώσει πολύ με την πάρτη τους.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Zippo190 έγραψε: Δευ 03 Σεπ 2018, 19:16 ρε σεις άλλη μπάντα είδατε;

Σε επίπεδο φωνητικών/ερμηνείας/επαγγελματισμού δέχομαι ότι δεν υπήτχε σύγκριση αλλά ο Langquist είχε συνέχεια μια έκφραση "τι κάνω εγώ εδώ πέρα". Πιο αμήχανος και από οριακά ενήλικη που βγαίνει για πρώτη φορά στο κλαρί.
Ε προφανώς είναι μια ακόμα φορά που το συναίσθημα >>>> την "αντικειμενικότητα".

Εκείνη τη μέρα είχα κουραστεί με Γκοστ/Χελ και χρειάστηκαν να βγουν οι TROUBLE για να ξυπνησω λίγο. Ε, με το που πέσανε οι πρώτες νότες με Langquist απλά είδα το φως μου. Το ότι ήταν αμήχανος το αποδίδω στο ότι δεν περίμενε τη μουνόπλακα που είχε παθει το κοινό από κάτω, δλδ ούτε στα πιο τρελά του όνειρα (με τα μιλφόνια στα βίντεο που γύριζε στα ποτάμια) δε περίμενε τέτοια υποδοχή. Άσε που αυτό το μινιμαλ δε-ξέρω-τι-μου-λέτε-εγώ-θα-κάτσω-κύριος attitude κολλάει γάντι με την ατμόσφαιρα του EDM. Πιο στοϊκός και βραχονησίδα. Αν δε παίξει κανα στράβωμα στο τελος, μιλάμε για ένα αντικειμενικά ιστορικό γεγονός B)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Xstroyer »

Ρε τι λες και εσύ... Οι Trouble ήταν για γέλια εκείνη την ημέρα, ενώ οι Hell ισοπέδωσαν!
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Xstroyer έγραψε: Δευ 03 Σεπ 2018, 19:32 Ρε τι λες και εσύ... Οι Trouble ήταν για γέλια εκείνη την ημέρα, ενώ οι Hell ισοπέδωσαν!
ΧΑχααχ απ' ότι φαίνεται είμαστε ο καθένας στο δικό του σύμπαν χαχα.

Εντάξει, HELL δε τρελάθηκα που τους είδα λάιβ κ μου φάνηκε κ λίγο too much το όλο σκηνικό, νομίζω τους προτιμώ στούντιο. TROUBLE για ιστορικούς λόγους και μόνο, πιστεύω πως άξιζε που το είδα. Γούσταρα που άκουσα και 4-5 κομμάτια που ήθελα να ακούσω standar κ μετά απλά περίμενα το "κυρίως πιάτο". Ο WARRIOR SOUL αποδείχθηκε λίγος μιας κ κατα στιγμές νομιζες ότι εβλεπες Pozer Doom, αλλά παρόλα αυτά, μουσικά οι κιθαρίστες ήταν "εκεί" και έκαναν σωστή δουλειά.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”