WARLORD, Πρασούλας κ Ελληνικό κοινό

The Official WARLORD Discussion Board
Κλειδωμένο
White Wolf

WARLORD, Πρασούλας κ Ελληνικό κοινό

Δημοσίευση από White Wolf »

Scrollkeeper έγραψε: Δευ 08 Ιούλ 2019, 22:50 Σκέψου να έγραφε κάποιος κάτι αντίστοιχο για σένα.
Στα αληθεια. Σκεψου το. Πολυ.
Παρε ολα αυτα που εχεις πει... και σκεψου να τα λεει ο Χ αναφερομενος σε εσενα.
Οχι με γεγονοτα. Απλα επειδη τα νομιζει... Επειδη υπαρχουν συνονυμιες, ενδειξεις, πραγματα που ενδεχομενως δεν μπορει να εξηγησει οποτε τους βαζει μια ταμπελα και παει λεγοντας...

Ο Υ τωρα, βλεπει τι λεει ο Χ για εσενα και αντιδραει:
Υ: "Ρε! Μη λετε για τον Απειθαρχο το Α, το Β και το Γ χωρις να εχετε τιποτα που να το αποδεικνυει."

Ο Χ δεν μασαει απο τετοια, αισθανεται οτι η υπερασπιση αυτη ειναι λογοκρισια:
Χ: "Θα λεω για τον Απειθαρχο οτι θελω. Αφηστε τη λογοκρισια. Αυτα που λεω ειναι εντελως αναποδεικτα και εγω το τονισα οταν τα ελεγα. Αρα αυτο μου δινει το δικαιωμα να τα λεω και κανενας να μην αντιδρα γιατι θα του πω οτι με λογοκρινει κιολας. Τα λεω μονο και μονο για να τα ψαξετε. Τροφη για σκεψη ειναι..."


Αυτο που ονομαζεις απο πανω, "εμμεση λογοκρισια" ειναι μια φυσιολογικη αντιδραση καποιου που διαβαζει αερολογιες.
Οταν γραφεις αερολογιες, θα πρεπει να περιμενεις πως αυτοι που τις διαβαζουν δε θα γουσταρουν, και θα αντιδρασουν.
Μπορει να σου πουν να σταματησεις να τις γραφεις. Φυσιολογικη αντιδραση ειναι, οχι λογοκρισια. Ουτε αμεση, ουτε εμμεση.

Να εισαι σιγουρος οτι αν καποιος ξεκινουσε να γραφει αναποδεικτες κατηγοριες για εσενα, θα του ελεγα να σταματησει.
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

WARLORD, Πρασούλας κ Ελληνικό κοινό

Δημοσίευση από apeitharxos »

Scrollkeeper έγραψε: Δευ 08 Ιούλ 2019, 22:50 [off-topic]
apeitharxos έγραψε: Δευ 08 Ιούλ 2019, 20:50 Αιχμηρή κριτική μπορεί να κάνω κάποιες φορές, αλλά το κάνω γιατί το συγκεκριμένο μέσο το χαϊδεύετε
Νομίζω πως αν ψάξεις τα topics θα δεις πως οι απαντήσεις στο συγκεκριμένο θέμα έχουν να κάνουν με τη προσωπική εμπειρία του καθενός. Δλδ αν κάποιος γούσταρε αυτά που διάβαζε ή που διαβάζει ακόμα κ σήμερα, εμάς – εμένα, εσένα, κλπ – δεν μας πέφτει κ πολύ λόγος. Δεν υπάρχει «γραμμή» αν αυτό υπονοείς, αλλά αν όντως νομίζεις κάτι τέτοιο, ξαναδιάβασε τα θέματα που λες οτι χαϊδεύουμε αυτιά κ δείξ' τα μου κ εμένα για να έχω εικόνα κ να μην μιλάω στον αέρα.

Αυτά που σου γράφουμε δεν έχουν να κάνουν απαραίτητα με το φόβο μας για ενδεχόμενη "συκοφαντικη δυσφημιση". Από ένα σημείο κ μετά για μένα τουλάχιστον, – για να μην μιλάω για άλλους – είναι κ θέμα σεβασμού σε όσους συμμετέχουν στο forum ή απλά μας διαβάζουν. Ο χαμός που επικρατεί στο FB μας οδήγησε να ξανανοιξουμε το φόρουμ για να κάνουμε τη μουσική μας φάση μας λιγο πιο ανθρώπινη, και θεωρίες που μπλέκουν μεσα ονόματα μόνο και μόνο «επειδή νομίζουμε πως έτσι είναι» πιστεύω πως μας απομακρύνουν από αυτό το στόχο.

Θες να σχολιάσεις κάτι που έγραψε κάποιος σε ένα περιοδικό ή ακόμα κ να τον σκιαγραφήσεις σαν προσωπικότητα με βαση τα γραφόμενά του – όπως γίνεται σε τόσες σελίδες για τον Πρας; Κάντο. Σου έχει «δώσει» το δικαίωμα με το να εκθέσει τις απόψεις του δημόσια μέσω των κειμένων του. Αλλά τοποθετήσεις «αυτός πήγε εκεί γιατί αν δεν ήταν βύσμα κ κομματόσκυλο πως αλλιώς θα πήγαινε;» και που δεν προκύπτουν από πουθενά, είναι στην καλύτερη «ατσούμπαλες».

Σκέψου να έγραφε κάποιος κάτι αντίστοιχο για σένα. Τι θα σκεφτόσουν για τον ίδιο αλλά και για το μέσο που θα φιλοξενούσε τις απόψεις του; Φαντάζομαι όχι τα καλύτερα.

Δεν τα γράφω αυτά για να στη πω, απλά για να σου εξηγήσω πως σκέφτομαι γιατί αυτό το «λογοκρίνω» που είπες ήταν 100% άστοχο. Το φόρουμ έχει εκατοντάδες θέματα και χιλιάδες δημοσιεύσεις για τη μουσική που γουστάρουμε. Έχει δημοσιεύσεις ακόμα και για τη μουσική που δε γουστάρουμε :P Και όπως θα έχεις δει, υπάρχει και χώρος για κοινωνικοπολιτικη κουβεντούλα όπου χωράνε όλες οι απόψεις, ασχέτως διαφωνιών. Ας αφήσουμε λοιπόν τις θεωρίες για 3ους κ ας ασχοληθούμε με κάτι πιο χειροπιαστό :pasok:
Μισό λεπτό γιατί χάνουμε την μπάλα λίγο. Συζητάμε για το αν η ΜΟΥΣΙΚΟΕΚΔΟΤΙΚΗ ΑΒΕΕ, η οποία έχει στην ιδιοκτησία της το εν λόγω περιοδικό, λειτουργεί αυτόφωτα ή αν, έστω και αν δεν γίνεται οφθαλμοφανές αυτό, πρέπει να μπαίνει σε κάποια ιδεολογικά πλαίσια ως προς το προφίλ λειτουργίας της (τα οποία ήταν αντίθετα με το ιδεολογικό προφίλ του κυρίου Sun Knight).

Ως πρώτη παρατήρηση λοιπόν, μια εταιρεία η οποία λειτουργεί ως νομική μορφή ΑΒΕΕ (ούτε ατομική επιχείρηση, ούτε ΕΠΕ) και έχει κάνει διάφορες σοβαρές επενδύσεις (δεν θα τις αναφέρω) δεν είναι συστημική;

Εδώ πρέπει να αναρωτηθούμε πώς βρήκε τα λεφτά, πώς ξεκίνησε.
Διότι δεν μιλάμε για ένα φανζίν εδώ πέρα, όπου ο x οπαδός από την αγάπη για αυτή τη μουσική αποφασίζει να δημιουργήσει κάτι έντυπο για να στηρίξει το χώρο.
Μιλάμε ότι ένας επενδυτής, ο οποίος λογικά είναι άσχετος με το αντικείμενο, αποφάσισε να δημιουργήσει ένα περιοδικό που από την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας του είχε την διαφήμιση από τις μεγάλες πολυεθνικές, και την διανομή σε όλη την Ελλάδα.
Η επόμενη ερώτηση είναι αν δανείζεται από τράπεζες, και αν δανείζεται με την ευκολία που δανείζεσαι εσύ και εγώ.
Επίσης, πρέπει να αναρωτηθούμε ποια είναι η εμπειρία μας, με τις μεγάλες εταιρείες γενικά στην Ελλάδα. Λειτουργούν ανεξάρτητα πολιτικής τοποθέτησης; Μήπως όσοι έχουν τις πλάτες, έχουν και τη δυνατότητα να τρέξουν μια εταιρεία που θα λειτουργήσει ως ΑΒΕΕ; Ερώτηση θέτω. Ο καθένας ας δώσει τις απαντήσεις με βάση τι βλέπει γύρω του, την πληροφόρησή του, και την προσωπική του εμπειρία...

Ως δεύτερη παρατήρηση λέω ότι πολλοί από τους συντάκτες εκεί, εκφράζουν συγκεκριμένες απόψεις, προς μία κατεύθυνση, σωστά ως εδώ; Ρωτάω λοιπόν, τι θα γινόταν αν εξέφραζαν διαφορετικές απόψεις; Θα εξακολουθούσαν να είναι συντάκτες;

Το ίδιο θα ρωτούσα και για όσους συνέχισαν την καριέρα τους σε άλλα ενημερωτικά μέσα. Ούτε είπα ότι είναι κομματόσκυλα, ούτε τίποτα. Είπα, αν δεν είχαν τις πολιτικές απόψεις που έχουν, πού θα ήταν;

Απλές ερωτήσεις κάνω, που μπορούν να απαντηθούν με ένα ναι ή όχι.

Και ως τελευταία παρατήρηση, που έχει να κάνει με την γενικότερη πολιτική του περιοδικού: Εδώ έχουμε το εξής παράδοξο. Οι αυτοπροσδιοριζόμενοι ως υποστηρικτές των αδυνάτων συντάκτες του περιοδικού, αριστεροί πάντα, γιατί μόνο οι αριστεροί είναι τέτοιοι και έχουν ευαισθησίες, συνεχώς προβάλλουν τα προϊόντα των μεγάλων πολυεθνικών, στο 90% της ύλης τους. Λίγο περίεργο δεν είναι; Δηλαδή όλη η αφρόκρεμα της μουσικής είναι συγκεντρωμένη σε ό,τι κυκλοφορούν 3-4 εταιρείες; Και η υπόλοιπη δισκογραφία να αγνοείται;
Corum Jhaelen Irsei έγραψε: Δευ 08 Ιούλ 2019, 23:14 Αυτο που ονομαζεις απο πανω, "εμμεση λογοκρισια" ειναι μια φυσιολογικη αντιδραση καποιου που διαβαζει αερολογιες.
Μόνιμα στο ignore, γιατί είσαι αγενής...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
White Wolf

WARLORD, Πρασούλας κ Ελληνικό κοινό

Δημοσίευση από White Wolf »

apeitharxos έγραψε: Τρί 09 Ιούλ 2019, 14:05
Corum Jhaelen Irsei έγραψε: Δευ 08 Ιούλ 2019, 23:14 Αυτο που ονομαζεις απο πανω, "εμμεση λογοκρισια" ειναι μια φυσιολογικη αντιδραση καποιου που διαβαζει αερολογιες.
Μόνιμα στο ignore, γιατί είσαι αγενής...
Να βαλεις στο ignore και τον εαυτο σου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

WARLORD, Πρασούλας κ Ελληνικό κοινό

Δημοσίευση από CountRaven »

Ρε [mention]apeitharxos[/mention] 2 ποστ παραπάνω σου είπα να σταματήσεις να αναφέρεις επωνυμίες κτλ και εσύ το συνεχίζεις κάνοντας focus και στον τύπο της εταιρίας;

Σου είπα σταμάτα το. Τίποτα από αυτά που λες δεν ισχύει. Κόψε τα ονόματα και τις εταιρικές επωνυμίες. Εδώ είμαστε ένα μουσικό φόρουμ. Αν είσαι λογιστής ή ντέντεκτιβ, είσαι σε λάθος μέρος.

Δεν μας ενδιαφέρει η διαπλοκή στον μουσικό τύπο που σου είπε η φίλη της ξαδέλφης σου.

Μην κάνεις σαν οχτάχρονο.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

WARLORD, Πρασούλας κ Ελληνικό κοινό

Δημοσίευση από apeitharxos »

CountRaven έγραψε: Τρί 09 Ιούλ 2019, 14:45 Ρε @apeitharxos 2 ποστ παραπάνω σου είπα να σταματήσεις να αναφέρεις επωνυμίες κτλ και εσύ το συνεχίζεις κάνοντας focus και στον τύπο της εταιρίας;

Σου είπα σταμάτα το. Τίποτα από αυτά που λες δεν ισχύει. Κόψε τα ονόματα και τις εταιρικές επωνυμίες. Εδώ είμαστε ένα μουσικό φόρουμ. Αν είσαι λογιστής ή ντέντεκτιβ, είσαι σε λάθος μέρος.

Δεν μας ενδιαφέρει η διαπλοκή στον μουσικό τύπο που σου είπε η φίλη της ξαδέλφης σου.

Μην κάνεις σαν οχτάχρονο.
Απάντησα στο ερώτημα του Scrollkeeper Χρίστο, τίποτε παραπάνω τίποτε παρακάτω. Χρησιμοποίησα κάποιες πληροφορίες γνωστές που μπορούν όλοι να τις βρουν, ούτε υποθέσεις έκανα αυτή τη φορά, ούτε τίποτα.
Επίσης, ανέφερα κάποια λογική που πολλές εταιρείες λειτουργούν στην Ελλάδα, την έθεσα υπό τη μορφή ερωτήματος. Δεν ισχύει κατ' εσένα; Δεκτόν. Κανένα πρόβλημα. Συμφωνώ και εγώ μαζί σου, τώρα που το λες.

Θες να σβήσεις την παραπάνω απάντηση; Σβήστην δεν έχω πρόβλημα, πραγματικά καμία παρεξήγηση.

Μουσικό φόρουμ όπως είπες είναι εδώ πέρα, έπρεπε να το έχεις αντιληφθεί πολύ πολύ νωρίτερα στην συζήτηση...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

WARLORD, Πρασούλας κ Ελληνικό κοινό

Δημοσίευση από CountRaven »

Θες να σβήσεις την παραπάνω απάντηση; Σβήστην δεν έχω πρόβλημα, πραγματικά καμία παρεξήγηση.
Ρε Κυριάκο δεν θέλω να σβήσω καμιά απάντηση. Αν ήταν να σβήνουμε θα το κλείναμε το μαγαζί. Ζήτησα κάτι από σένα και θέλω να γίνει, όχι γιατί το λέω εγώ αλλά γιατί κάποια πράγματα καλό είναι να μένουν μέσα σε όρια και είμαστε και μεγάλα παιδιά έτσι;

Από σένα ειδικά που έχεις και μια επαφή με το μπίζνες κομμάτι της φάσης περίμενα αυτά να τα καταλαβαίνεις από μόνος σου, δεν κάνουμε ούτε τους λογιστές ούτε τους ντεντέκτιβ. Όποιος θέλει να ψάξει για πράγματα ας ψάξει.

Το να αρχίσουμε να αραδιάζουμε φήμες για ονόματα σε συνδυασμό με το λογιστικό installment της κάθε εταιρίας, δεν είναι και η καλύτερη φάση, το καταλαβαίνεις αυτό έτσι;

Λοιπόν το κλείνουμε εδώ.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

WARLORD, Πρασούλας κ Ελληνικό κοινό

Δημοσίευση από apeitharxos »

CountRaven έγραψε: Τρί 09 Ιούλ 2019, 15:10
Θες να σβήσεις την παραπάνω απάντηση; Σβήστην δεν έχω πρόβλημα, πραγματικά καμία παρεξήγηση.
Ρε Κυριάκο δεν θέλω να σβήσω καμιά απάντηση. Αν ήταν να σβήνουμε θα το κλείναμε το μαγαζί. Ζήτησα κάτι από σένα και θέλω να γίνει, όχι γιατί το λέω εγώ αλλά γιατί κάποια πράγματα καλό είναι να μένουν μέσα σε όρια και είμαστε και μεγάλα παιδιά έτσι;

Από σένα ειδικά που έχεις και μια επαφή με το μπίζνες κομμάτι της φάσης περίμενα αυτά να τα καταλαβαίνεις από μόνος σου, δεν κάνουμε ούτε τους λογιστές ούτε τους ντεντέκτιβ. Όποιος θέλει να ψάξει για πράγματα ας ψάξει.

Το να αρχίσουμε να αραδιάζουμε φήμες για ονόματα σε συνδυασμό με το λογιστικό installment της φάσης δεν είναι και η καλύτερη φάση, το καταλαβαίνεις αυτό έτσι;

Λοιπόν το κλείνουμε εδώ.
οκ, πάντως επαναλαμβάνω, από εμένα δεν υπάρχει απολύτως καμία παρεξήγηση αν θες να διαγράψεις κάτι, από τη στιγμή που ξέρω ότι δεν το κάνεις επειδή δεν συμφωνείς, αλλά για άλλους λόγους, που εσύ γνωρίζεις καλύτερα.
Δεν σου απάντησα εν βρασμώ, ούτε ειρωνικά παραπάνω δηλαδή, το είπα με την καλύτερη των διαθέσεων.
Όσο για την 'δευτερολογία' στην παρατήρηση του scroll παραπάνω, απλά θεώρησα ότι θα έπρεπε να κάνω μια πιο formal και απλοποιημένη διατύπωση υπό τη μορφή ερωτήσεων, σε όσα είχα γράψει παραπάνω σε πιο 'χαλαρό ύφος', ώστε να μην εκληφθούν ως αβάσιμα...
Αυτό και μόνο.
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

WARLORD, Πρασούλας κ Ελληνικό κοινό

Δημοσίευση από CountRaven »

οκ, πάντως επαναλαμβάνω, από εμένα δεν υπάρχει απολύτως καμία παρεξήγηση αν θες να διαγράψεις κάτι, από τη στιγμή που ξέρω ότι δεν το κάνεις επειδή δεν συμφωνείς, αλλά για άλλους λόγους, που εσύ γνωρίζεις καλύτερα.
Δεν σου απάντησα εν βρασμώ, ούτε ειρωνικά παραπάνω δηλαδή, το είπα με την καλύτερη των διαθέσεων.
Ναι ρε και από εδώ κυριλέ διάθεση. Όλα καλά!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

WARLORD, Πρασούλας κ Ελληνικό κοινό

Δημοσίευση από rbrigade »

Η χ,ψ εταιρεία που πουλάει ένα περιοδικό στα όρια του mainstream (κάποτε είχε μεγάλη κυκλοφορία και τo heavy metal δεν ήταν πάντα underground, ούτε απαραίτητα είναι τώρα), θέλει να είναι και λίγο politically correct και θέλει και να συμβαδίζει με τις κυρίαρχες απόψεις (όπως τις αντιλαμβάνεται) του target group της για να μην χάνει πωλήσεις από τυχόν ασυμφωνίες. Αυτά είναι κοινή λογική και στρατηγικές μάρκετινγκ και όχι σενάρια. Οπότε γιατί κουράζεσαι να εφευρίσκεις συνωμοσίες και από την μία μας λες για Σαμαράδες και από την άλλη για αριστερούς; (please μην αρχίσεις post σεντόνι ότι αριστεροί και δεξιοί είναι το ίδιο και βρίσκονται υπό τις διαταγές της μασωνίας ή κάτι τέτοιο).
Ναι, ο Πράσουλας δεν ήταν ούτε politically correct ούτε ταίριαζε με το αριστερών τάσεων σχετικά κυρίαρχο ρεύμα της ροκ/μέταλ μουσικής, ούτε ταίριαζε στο γενικότερο κλίμα στην Ελλάδα που υπαγόρευε ότι μπορείς να λες με περηφάνια ότι είσαι αριστερός αλλά αν ήσουν δεξιός σε έκανε να βάζεις ένα κεντρο- μπροστά για να μην κακοχαρακτηριστείς. Ξαναλέω, αυτά είναι γενικώς διαπιστωμένες καταστάσεις που δεν χρειάζονταν συνωμοσίες.
Δεν έχω αντιληφθεί να υπάρχει γλείψιμο στο FS για το Hammer, ίσα ίσα πέφτει συχνά πυκνά μπόλικο κράξιμο από αρκετά μέλη και γενικότερα η μουσική τάση που εκφράζει το FS έχει πολλά παράπονα από το Hammer ειδικά μετά το 1995 που έγινε έντονη η στροφή στον μοντέρνο ήχο και παραγκωνίστηκε το κλασικό μέταλ. Εσύ σε λίγο θα πεις ότι φοβόμαστε το Hammer γιατί μας στέλνει μπράβους στο σπίτι ξέρω γω...
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

WARLORD, Πρασούλας κ Ελληνικό κοινό

Δημοσίευση από apeitharxos »

rbrigade έγραψε: Τρί 09 Ιούλ 2019, 18:43 please μην αρχίσεις post σεντόνι ότι αριστεροί και δεξιοί είναι το ίδιο και βρίσκονται υπό τις διαταγές της μασωνίας ή κάτι τέτοιο.
Περιορίζομαι στα της μουσικής και στα γύρω γύρω ό,τι άπτεται αυτής (άλλωστε δεν υπάρχει σχετική θεματική ενότητα εδώ και ούτε πρόκειται να ανοιχθεί), οπότε δεν θα σε ταλαιπωρήσω ούτε θα ταλαιπωρηθώ, ούτε θα ταλαιπωρήσουμε τους υπόλοιπους γιατί ξέρω ότι θα ακολουθήσει νέο σεντόνι από εσένα, μετά το δικό μου κοκ...Άλλωστε είσαι ήδη ταλαίπωρος, όπως μας περιέγραψες σε άλλη παράγραφο, οπότε ρίξε καμιά βουτιά καλύτερα...Ανωμαλία είναι καλοκαιριάτικα να αρχίσουμε να ανακυκλώνουμε εδώ πέρα ό,τι έχουμε ήδη πει...
Πάντως αν θες σελίδα στο facebook όπου ελεύθερα θα μπαίνεις, θα διαβάζεις ειδήσεις που δεν είναι τόσο γνωστές και θα μπορείς να την κάνεις αρένα χωρίς συνέπειες για τους γύρω σου, μπορώ να σου πω, εκεί σε κονταροχτυπάω...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

WARLORD, Πρασούλας κ Ελληνικό κοινό

Δημοσίευση από Xstroyer »

Χωρίς να ασχοληθώ με τις αερολογίες και θεωρίες συνωμοσίας, είναι τόσα πολλά τα λάθη και οι ανακρίβειες, που δεν ξέρω από που να το πιάσω.

Απλώς να πω πως το Metal Hammer δεν υπάγεται στην ΜΟΥΣΙΚΟΕΚΔΟΤΙΚΗ όπως αναφέρθηκε, αλλά η έκδοση και η εμπορική εκμετάλλευση ανήκει στην TRECK A.B.E.E.

Μπορείτε να συνεχίσετε, εμένα θα μου επιτρέψετε να επιστρέψω στο μουσικό forum όταν αυτό ξανα αποκτήσει μουσικό ενδιαφέρον.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

WARLORD, Πρασούλας κ Ελληνικό κοινό

Δημοσίευση από CountRaven »

Xstroyer έγραψε: Τετ 10 Ιούλ 2019, 14:26 Χωρίς να ασχοληθώ με τις αερολογίες και θεωρίες συνωμοσίας, είναι τόσα πολλά τα λάθη και οι ανακρίβειες, που δεν ξέρω από που να το πιάσω.

Απλώς να πω πως το Metal Hammer δεν υπάγεται στην ΜΟΥΣΙΚΟΕΚΔΟΤΙΚΗ όπως αναφέρθηκε, αλλά η έκδοση και η εμπορική εκμετάλλευση ανήκει στην TRECK A.B.E.E.

Μπορείτε να συνεχίσετε, εμένα θα μου επιτρέψετε να επιστρέψω στο μουσικό forum όταν αυτό ξανα αποκτήσει μουσικό ενδιαφέρον.
Νομίζω πως δεν θα μπορούσα να είμαι ποιο σαφής όταν έγραψα πριν μερικά ποστς πως τίποτα από τα παραπάνω που γράφονται με αναφορές σε ονόματα και εταιρίες δεν ισχύει. Και για αυτό μεταξύ άλλων, ζήτησα να σταματήσει και η συγκεκριμένη αναφορά. Δεν θεώρησα σκόπιμο εφόσον ζητάω παύση να προβώ σε διορθώσεις... Άσε που δεν θα έφτανε μια ντουλάπα με σεντόνια.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

WARLORD, Πρασούλας κ Ελληνικό κοινό

Δημοσίευση από rbrigade »

apeitharxos έγραψε: Τετ 10 Ιούλ 2019, 13:23 Άλλωστε είσαι ήδη ταλαίπωρος, όπως μας περιέγραψες σε άλλη παράγραφο, οπότε ρίξε καμιά βουτιά καλύτερα...
Μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι εγώ μια χαρά είμαι, εσύ τρώγεσαι μονίμως με τα ρούχα σου
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

WARLORD, Πρασούλας κ Ελληνικό κοινό

Δημοσίευση από apeitharxos »

Εκτός του ότι σχολιάζεις του 100% των όσων γράφω σαν να ήσουν πεμπτοφαλαγγίτης ή Ιαβέρης και δεν σου έχω πει ποτέ τίποτα , και συνήθως όντας μέγας υβρεολόγος ή είρωνας σε ό,τι μου απαντάς, εκτός του ότι εδώ πέρα σε αυτό το thread προηγουμένως έθιξες άτομα που δεν ήξερες και προσπεράστηκε έτσι, να σου πω αρχικά πως όποιος απαντά σοβαρά στο χιούμορ, έχει σοβαρό πρόβλημα με το χιούμορ.
Επίσης, ό,τι έχεις να μου πεις επί προσωπικού πες τα μου αλλού στο facebook, ή πες μου να έρθω προς Καστέλλα μεριά να το συζητήσουμε το πράγμα, γείτονες είμαστε, δεν μου κάνει κόπο...Αν θέλεις προσωπικές αντιπαραθέσεις είμαι στη διάθεσή σου αλλά δεν θα γίνει από εδώ. Είπα κάποιες πληροφορίες εδώ, κατά τη γνώμη των διαχειριστών δεν ήταν συμβατές αυτές με το πνεύμα του φόρουμ, άκουσα όσα με έκραξαν, από αυτούς και από άλλους, τέλος, το βούλωσα.
Καλά ή κακά όσα είπαν όλοι, επί προσωπικού δεν έθιξε κανείς...
Σου απάντησα στο τελευταίο σου σχόλιο με χιούμορ πασιφανέστατα, έχω κάνει εδώ ούτε 70 δημοσιεύσεις, εσύ έχεις κάνει +3.000 και επιτίθεσαι και προσωπικά από πάνω; Μόνο εσύ δηλαδή έχεις το δικαίωμα να σχολιάζεις επί παντός επιστητού, αλλά όσοι έχουν κάνει κάποια παρεμβατικά σχόλια υποδεκπλάσια των όσων κάνεις εσύ τρώγονται με τα ρούχα τους;
Κάνε μας τη χάρη...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

WARLORD, Πρασούλας κ Ελληνικό κοινό

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Έλα παίδες, επειδή το σκηνικό είναι εξελίσσεται σε dejavu, ίδιο με πριν από 10 χρόνια, ας το λήξουμε.

Δεν θα αναλύσω τι κ πως, καθώς αυτό που ζητήσαμε και ο Χρήστος κ εγώ πριν από μερικά posts δεν έγινε σεβαστό. Θα παρακαλέσω να κλείσει από ΟΛΟΥΣ εδώ, χωρίς αναλύσεις κλπ. και να ασχοληθούμε με τα εκατοντάδες άλλα topics που υπάρχουν στο φόρουμ.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Warlord Battle Choir MMXXIV”