CONTEMPT OF THE LIGHT (SWE) - In The Darkest Of Times (2021)

Ό,τι λέει ο τίτλος.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5969
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

CONTEMPT OF THE LIGHT (SWE) - In The Darkest Of Times (2021)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Λυρική παγωμάρα.

CONTEMPT OF THE LIGHT, a side project of the metal-pioneer Mickael Broberg from Unanimated, are releasing their debut album „In The Darkest Of Times“ under the banner of Silent Watcher Records. The songs were produced / mixed by Mickael itself and mastered by the famous Dan Swanö (Edge Of Sanity) in Unisound Studio. The artwork was made by Andreas Söderlund. The album contains 1 intro and 7 songs of pure evil melodic black metal made in Sweden. For fans of DISSECTION, UNANIMATED, VINTERLAND, LORD BELIAL and other old-school Swedish Metal-Gods. This article: Transparent frost blue vinyl in gatefold cover (hand numbered) incl. CD in jewel case.


Εικόνα





List of song:

1. Inferno Of Plague And Pestilence (Intro)
2. Serpent’s Tongue
3. Sworn To Eternity
4. The Black Flame
5. The Moonlight’s Bane
6. Shadows Under The Sun
7. In The Darkest Of Times
8. Released Into Oblivion

Full-length stream incoming:

cc: @theBox @CountRaven

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3363
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: CONTEMPT OF THE LIGHT (SWE) - In The Darkest Of Times (2021)

Δημοσίευση από Priamos »

Για πείτε ρε αν είναι καλό. Εκτός από Vinterland , δεν έχω βρει άλλους καλούς συνεχιστές των Dissection.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1836
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: CONTEMPT OF THE LIGHT (SWE) - In The Darkest Of Times (2021)

Δημοσίευση από Xstroyer »

Priamos έγραψε: Παρ 25 Ιουν 2021, 23:23 Για πείτε ρε αν είναι καλό. Εκτός από Vinterland , δεν έχω βρει άλλους καλούς συνεχιστές των Dissection.
Τσέκαρε και Sacramentum αν δεν έχεις ασχοληθεί.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3363
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: CONTEMPT OF THE LIGHT (SWE) - In The Darkest Of Times (2021)

Δημοσίευση από Priamos »

Xstroyer έγραψε: Σάβ 26 Ιουν 2021, 09:27
Priamos έγραψε: Παρ 25 Ιουν 2021, 23:23 Για πείτε ρε αν είναι καλό. Εκτός από Vinterland , δεν έχω βρει άλλους καλούς συνεχιστές των Dissection.
Τσέκαρε και Sacramentum αν δεν έχεις ασχοληθεί.
Μπαααα...τους έχω τσεκαρει.Ηταν δοκάρι κι έξω.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14599
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: CONTEMPT OF THE LIGHT (SWE) - In The Darkest Of Times (2021)

Δημοσίευση από CountRaven »

Το βλέπω συνέχεια μπροστά μου αυτές τις μέρες και εν τέλη έβαλα να ακούσω. Πολύ καλό είναι απλά θα ήθελα λίγο πιο σφιχτή παράγωγη στα τύμπανα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6244
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: CONTEMPT OF THE LIGHT (SWE) - In The Darkest Of Times (2021)

Δημοσίευση από theBox »

Priamos έγραψε: Σάβ 26 Ιουν 2021, 15:26
Xstroyer έγραψε: Σάβ 26 Ιουν 2021, 09:27
Priamos έγραψε: Παρ 25 Ιουν 2021, 23:23 Για πείτε ρε αν είναι καλό. Εκτός από Vinterland , δεν έχω βρει άλλους καλούς συνεχιστές των Dissection.
Τσέκαρε και Sacramentum αν δεν έχεις ασχοληθεί.
Μπαααα...τους έχω τσεκαρει.Ηταν δοκάρι κι έξω.
Επειδη ειμαι λιγο "στη φαση" παλι (ειναι αυτη η εποχη του χρονου) μπορω να πω οτι ο,τι προτεινεται συνηθως ως εναλλακτικη σε dissection αποτυγχανει οικτρα στο ρόλο του δυστυχως. Το κλειδι στο ολο κολπο ειναι τα ΧΕΒΥΜΕΤΑΛΛΙΚΑ ριφφς στα οποια οι "επιγονοι" δεν εστιαζουν τοσο , οσο στο black metal aspect. Αυτο που μου ερχεται περισσοτερο συνειρμικα στο μυαλο σαν καλη εναλλακτικη αν και δεν υπαρχει ενα-προς-ενα μουσικη ομοιοτητα, ειναι το At the heart of winter των immortal. Χωρις να ειναι τοσο dissection, ξυνει την dissection φαγουρα μου αποτελεσματικότερα απο ο,τιδηποτε άλλο.

Το ιδιο και οι Σουηδοί DAWN ως ενα βαθμο.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14599
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: CONTEMPT OF THE LIGHT (SWE) - In The Darkest Of Times (2021)

Δημοσίευση από CountRaven »

theBox έγραψε: Σάβ 31 Ιούλ 2021, 07:57
Priamos έγραψε: Σάβ 26 Ιουν 2021, 15:26
Xstroyer έγραψε: Σάβ 26 Ιουν 2021, 09:27

Τσέκαρε και Sacramentum αν δεν έχεις ασχοληθεί.
Μπαααα...τους έχω τσεκαρει.Ηταν δοκάρι κι έξω.
Επειδη ειμαι λιγο "στη φαση" παλι (ειναι αυτη η εποχη του χρονου) μπορω να πω οτι ο,τι προτεινεται συνηθως ως εναλλακτικη σε dissection αποτυγχανει οικτρα στο ρόλο του δυστυχως. Το κλειδι στο ολο κολπο ειναι τα ΧΕΒΥΜΕΤΑΛΛΙΚΑ ριφφς στα οποια οι "επιγονοι" δεν εστιαζουν τοσο , οσο στο black metal aspect. Αυτο που μου ερχεται περισσοτερο συνειρμικα στο μυαλο σαν καλη εναλλακτικη αν και δεν υπαρχει ενα-προς-ενα μουσικη ομοιοτητα, ειναι το At the heart of winter των immortal. Χωρις να ειναι τοσο dissection, ξυνει την dissection φαγουρα μου αποτελεσματικότερα απο ο,τιδηποτε άλλο.

Το ιδιο και οι Σουηδοί DAWN ως ενα βαθμο.
Μόνο Abbath που δεν μπορεί να παίξει αυτά που γράφει.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6244
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: CONTEMPT OF THE LIGHT (SWE) - In The Darkest Of Times (2021)

Δημοσίευση από theBox »

Priamos έγραψε: Παρ 25 Ιουν 2021, 23:23 Για πείτε ρε αν είναι καλό. Εκτός από Vinterland , δεν έχω βρει άλλους καλούς συνεχιστές των Dissection.


You are in luck...μάλλον.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Extreme metal κυκλοφορίες / επανακυκλοφορίες”