DOLDRUM (US) - The Knocking, or the Story of the Sound That Preceded Their Disappearance (2022)

Ό,τι λέει ο τίτλος.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

DOLDRUM (US) - The Knocking, or the Story of the Sound That Preceded Their Disappearance (2022)

Δημοσίευση από CountRaven »



Με κάτι τέτοιες κυκλοφορίες η θεωρία μου ότι η Αμερική παίρνει τα σκήπτρα ΚΑΙ στο Black Metal, επιβεβαιώνεται.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: DOLDRUM (US) - The Knocking, or the Story of the Sound That Preceded Their Disappearance (2022)

Δημοσίευση από theBox »

Τι εγινε ρε παιδια, ποιος εσβησε τα φωτα?
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: DOLDRUM (US) - The Knocking, or the Story of the Sound That Preceded Their Disappearance (2022)

Δημοσίευση από CountRaven »

theBox έγραψε: Σάβ 28 Μάιος 2022, 15:34 Τι εγινε ρε παιδια, ποιος εσβησε τα φωτα?
Γόνιμη μέρα σήμερα δεν μπορείς να πεις.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: DOLDRUM (US) - The Knocking, or the Story of the Sound That Preceded Their Disappearance (2022)

Δημοσίευση από CountRaven »

Έχω σοκαριστεί πραγματικά με το υλικό. Ηχητική δυστοπία, άγνωστο κακό και ταυτόχρονα φουλ επικό συναίσθημα σε ένα σχεδόν σπαρακτικά οργισμένο συνολικό αποτέλεσμα

Πόσο ταιριάζει το βινύλιο σαν format σε ΤΕΤΟΙΟ υλικό και πόσα καντήλια ρίχνω στη γαμημένη φάση με ταχυδρομικά και τελώνια που καταστρέφει το χόμπυ μας και γαμάει τη θέληση μας να στηρίξουμε με ειλικρίνεια.

25 δολλάρια το δίνει η μπάντα το βινύλιο σίγουρα άλλα τόσα τα ταχυδρομικά με USPS και πόσο θα πάει το τελώνιο; Τρέχα γύρευε.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Re: DOLDRUM (US) - The Knocking, or the Story of the Sound That Preceded Their Disappearance (2022)

Δημοσίευση από Silenius »

CountRaven έγραψε: Σάβ 28 Μάιος 2022, 15:27
Με κάτι τέτοιες κυκλοφορίες η θεωρία μου ότι η Αμερική παίρνει τα σκήπτρα ΚΑΙ στο Black Metal, επιβεβαιώνεται.
Εγώ απλά θα πω ότι ξεσκονίζοντας τις indie κυκλοφορίες στον ευρύτερο χώρο του black μεταλ για το 2022, ώστε να βγάλω ύλη για το πρώτο τεύχος του Poetic Blasphemies, η Αμερική έχει σχεδόν διπλάσιες σε αριθμό κυκλοφορίες από τη 2η χώρα, και πως γενικώς το black metal είναι υπόθεση 10 χωρών με την Ελλάδα να βρίσκεται σε αρκετά υψηλή θέση ανάμεσα τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Extreme metal κυκλοφορίες / επανακυκλοφορίες”