Ο Γολγοθάς ενός vinyl pressing

Unleash your inner music nerd!
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Ο Γολγοθάς ενός vinyl pressing

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Wanna know what we did when all those records showed up last week? Here's a video I did on my private youtube channel about it, geared more towards people who are not already heavily invested in the metal scene and music things but maybe some of you will enjoy this, if only for seeing me doing some actual work for once.


https://www.facebook.com/rafchild.recor ... 4434764776
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Re: Ο Γολγοθάς ενός vinyl pressing

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Scrollkeeper έγραψε: Κυρ 31 Οκτ 2021, 18:36
Wanna know what we did when all those records showed up last week? Here's a video I did on my private youtube channel about it, geared more towards people who are not already heavily invested in the metal scene and music things but maybe some of you will enjoy this, if only for seeing me doing some actual work for once.


https://www.facebook.com/rafchild.recor ... 4434764776
Ryghar βινύλιο τον άλλο μήνα!
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Ο Γολγοθάς ενός vinyl pressing

Δημοσίευση από TitusGroan »

IMG_20211111_205512.jpg
IMG_20211111_205512.jpg (882.88 KiB) Προβλήθηκε 1984 φορές
Πως σας φαινεται;
Άβαταρ μέλους
RedSharks
Δημοσιεύσεις: 329
Εγγραφή: Τετ 12 Σεπ 2018, 10:25

Re: Ο Γολγοθάς ενός vinyl pressing

Δημοσίευση από RedSharks »

TitusGroan έγραψε: Πέμ 11 Νοέμ 2021, 20:56
Πως σας φαινεται;
:( :( :( :(

Το περιμένω την επόμενη βδομάδα (preorder απευθείας από την εταιρεία) και τώρα με αυτό μου άναψες φωτιές :~(

Φαντάζομαι έχεις ήδη επικοινωνήσει με τον Enrico. Τι σου είπε;
Άβαταρ μέλους
Panos
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2021, 19:56

Re: Ο Γολγοθάς ενός vinyl pressing

Δημοσίευση από Panos »

vasilis2112 έγραψε: Δευ 01 Νοέμ 2021, 15:17
Scrollkeeper έγραψε: Κυρ 31 Οκτ 2021, 18:36
Wanna know what we did when all those records showed up last week? Here's a video I did on my private youtube channel about it, geared more towards people who are not already heavily invested in the metal scene and music things but maybe some of you will enjoy this, if only for seeing me doing some actual work for once.


https://www.facebook.com/rafchild.recor ... 4434764776
Ryghar βινύλιο τον άλλο μήνα!
Μιας και ανακάλυψα πρόσφατα τους Ryghar, ευχαριστώ για την ενημέρωση. Ήμουν έτοιμος να αγοράσω το CD αλλά πλέον θα περιμένω :toothy:

Εικόνα

Κατευθείαν από Season Of Mist που το (επανα)κυκλοφόρησε.
Το quality control είναι άγνωστος όρος παιδιά τις πρέσες, τα βινύλια τυπώνονται με το κιλό πλέον και γιατί όχι αφού η ζήτηση είναι τεράστια....Τέτοια φαινόμενα, ή όπως η γρατζουνιά παραπάνω, είναι όλο και πιο συχνά σε καινούριους δίσκους. Οι τιμές έχουν ανέβει αλλά δεν μπορούμε να πούμε το ίδιο και για την ποιότητα.
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Ο Γολγοθάς ενός vinyl pressing

Δημοσίευση από TitusGroan »

RedSharks έγραψε: Κυρ 14 Νοέμ 2021, 01:41
:( :( :( :(

Το περιμένω την επόμενη βδομάδα (preorder απευθείας από την εταιρεία) και τώρα με αυτό μου άναψες φωτιές :~(

Φαντάζομαι έχεις ήδη επικοινωνήσει με τον Enrico. Τι σου είπε;
Εχω στειλει 2 email με φωτο εδω και 5 μερες. Απαντηση δεν εχω παρει. Φοβαμαι οτι εχει να κανει με το προβλημα που ειχαν στις πρεσες, ειναι πολυ "τελειο" το σκαψιμο. Σαν να μην εχουν αποτυπωθει στο μπισκοτο ποτε τα αυλακια στο συγκεκριμενο σημειο
Απάντηση

Επιστροφή στο “Vinyl Nerdism”