MANOWAR 22/06 RELEASE ATHENS FESTIVAL

Συναυλίες που έγιναν το 2022.
Άβαταρ μέλους
Celephais
Δημοσιεύσεις: 490
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 01:24

Re: MANOWAR 22/06 RELEASE ATHENS FESTIVAL

Δημοσίευση από Celephais »

Πάρα πολύ ωραία κίνηση, προσωπικά με ενθουσιάζει, πιστεύω ο νέος δίσκος θα έχει το κάτι παραπάνω. Επίσης με εντυπωσιάζει ο επαγγελματισμός του De Maio, έρχεται ο ίδιος στην Ελλάδα δεύτερη φορά μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα, καθοδηγεί ο ίδιος το project, προσέχει την κάθε λεπτομέρεια. Δείχνει τεράστια αφοσίωση και πίστη όλο αυτό και δεν το κάνει ο καθένας. Η μπαντα αυτή με τις διάφορες κατά καιρούς παθογένειες της είναι ακόμα εδώ δίπλα μας και δυνατή, προσφέρει, δεν επαναπαύεται και πολλές φορές πρωτοπορεί. Τα άλλα όλα είναι παραμύθια.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Re: MANOWAR 22/06 RELEASE ATHENS FESTIVAL

Δημοσίευση από castledemon »

εγω παλι κρατάω μικρό καλάθι. Πολύ μπλα μπλα βλέπω και με τη μουσική δεν βλέπω να ασχολείται κανείς. Φοβαμαι πως το E.P. (γιατι αποκλειεται να ειναι αλμπουμ) θα έχει 20 λεπτα απαγγελίας, 2 λεπτά a capella του Adams και μισό ριφ
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: MANOWAR 22/06 RELEASE ATHENS FESTIVAL

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Οι συνθήκες για ένα νέο θρίαμβο του ατσαλιού είναι όλες εδώ. Ο Joey καταπιάνεται με επική θεματολογία, λείπει ο Logan, αδιάφορες κιθάρες ντραμς, το βάρος (πρέπει να) πέφτει σε φωνή και μπάσο, σύνθεση και ερμηνεία.

Όλα μοιάζουν επιτέλους να παίρνουν τη σωστή ρότα.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: MANOWAR 22/06 RELEASE ATHENS FESTIVAL

Δημοσίευση από theBox »

castledemon έγραψε: Παρ 19 Νοέμ 2021, 09:06 εγω παλι κρατάω μικρό καλάθι. Πολύ μπλα μπλα βλέπω και με τη μουσική δεν βλέπω να ασχολείται κανείς. Φοβαμαι πως το E.P. (γιατι αποκλειεται να ειναι αλμπουμ) θα έχει 20 λεπτα απαγγελίας, 2 λεπτά a capella του Adams και μισό ριφ
ΩΧ αυτο ειναι οντως μια πιθανοτητα αρκετα σοβαρη που δεν ειχα σκεφτει. Αν θυμαμαι καλα και το sons of odin καπως ετσι δεν ήταν?
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: MANOWAR 22/06 RELEASE ATHENS FESTIVAL

Δημοσίευση από TitusGroan »

Θα εχει μονο απαγγελιες και σολο μπασο γατακια! Ο Αρχηγος θα καθαρισει παλι
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: MANOWAR 22/06 RELEASE ATHENS FESTIVAL

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Αυτό κι αν θα ήταν φετίχ! Μόνο μπάσο, Adams και Καζάκος!
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τετ 12 Ιαν 2022, 18:09

Re: MANOWAR 22/06 RELEASE ATHENS FESTIVAL

Δημοσίευση από nick »

Θελατε μονοημερο εισιτηριο με 45 ευρω? 'Η μηπως θελατε να παρετε την προσφορα διημέρου ειτε με JP ή με Blind Guardian στα 75 ?
Εε λοιπον ξεχαστε το , ολα τα παραπανω πλεον με + 5 ευρω... :mad:
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: MANOWAR 22/06 RELEASE ATHENS FESTIVAL

Δημοσίευση από CountRaven »

nick έγραψε: Δευ 16 Μάιος 2022, 18:45 Θελατε μονοημερο εισιτηριο με 45 ευρω? 'Η μηπως θελατε να παρετε την προσφορα διημέρου ειτε με JP ή με Blind Guardian στα 75 ?
Εε λοιπον ξεχαστε το , ολα τα παραπανω πλεον με + 5 ευρω... :mad:
Δεν το έπιασα αλλά δεν έχω ασχοληθεί και ιδιαίτερα με line up και τιμές. Πρέπει να ανοιχτεί τόπικ μπούσουλας για το φεστιβάλ.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τετ 12 Ιαν 2022, 18:09

Re: MANOWAR 22/06 RELEASE ATHENS FESTIVAL

Δημοσίευση από nick »

Οι τιμες με τις οποιες ξεκινουσε το φεστιβαλ ηταν οι εξης : 45 ευρω για το μονοημερο εισιτηριο και υπαρχει και η συνδυαστικη προσφορα , π.χ. Manowar + Judas Priest (2 διαφορετικα live), στα 75 ευρω. Αυτο εχει αλλαξει πλεον (χωρις καμια προειδοποιηση) και οι τιμες διαμορφωθηκαν στο 50αρικο για το μονοημερο και στα 80 ευρω αν θες το συνδυαστικο....
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: MANOWAR 22/06 RELEASE ATHENS FESTIVAL

Δημοσίευση από TitusGroan »

Ξερει κανεις αν παιζει παιδικο μειωμενο;
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: MANOWAR 22/06 RELEASE ATHENS FESTIVAL

Δημοσίευση από CountRaven »

nick έγραψε: Παρ 20 Μάιος 2022, 13:56 Οι τιμες με τις οποιες ξεκινουσε το φεστιβαλ ηταν οι εξης : 45 ευρω για το μονοημερο εισιτηριο και υπαρχει και η συνδυαστικη προσφορα , π.χ. Manowar + Judas Priest (2 διαφορετικα live), στα 75 ευρω. Αυτο εχει αλλαξει πλεον (χωρις καμια προειδοποιηση) και οι τιμες διαμορφωθηκαν στο 50αρικο για το μονοημερο και στα 80 ευρω αν θες το συνδυαστικο....
Got it. Thanks.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: MANOWAR 22/06 RELEASE ATHENS FESTIVAL

Δημοσίευση από CountRaven »

TitusGroan έγραψε: Παρ 20 Μάιος 2022, 15:30 Ξερει κανεις αν παιζει παιδικο μειωμενο;
Δεν έχω ιδέα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Re: MANOWAR 22/06 RELEASE ATHENS FESTIVAL

Δημοσίευση από vasilis2112 »

TitusGroan έγραψε: Παρ 20 Μάιος 2022, 15:30 Ξερει κανεις αν παιζει παιδικο μειωμενο;
Φίλε, χωρίς να ξέρω μου κάνει παρα πολύ δύσκολο!
Η κατάσταση είναι τραγική με τις τιμές των εισιτηρίων γενικά στα φετινά live.
Για Maiden κοίταζα που δεν έχω δει ποτέ μου (!!!!!) και δεν ήθελα να δώσω 90! Οι τιμές μου μοιάζουν για να κλείσω σουίτα στις Μαλβίδες!
Και έχω και ένα παλικαράκι φίλο εδώ 25+ χρονων που δουλευει όλη μέρα, έχει 10 CD σύνολο και μου λέει «εγώ θα πάω όσο και να χει, αυτή είναι η διασκέδασή μου!»
Έχουμε φτάσει από το 5 μέρες αγγούρι για το Σάββατο μούρη στο 360 αγγούρι για 5 μέρες μούρη.
Μια απεγνωσμένη προσπάθεια να «ζήσουμε», όσο μας επιτρέπουν, σε ένα απόλυτα εχθρικό περιβάλλον!
Ραβδί και φτύσιμο σε κάθε λογής εισπράκτορες όπως έλεγε και ο σύντροφος Χ.Ξ.!
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Re: MANOWAR 22/06 RELEASE ATHENS FESTIVAL

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Αλλά εντάξει μην τα βλέπουμε κι όλα μαύρα:

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Τετ 12 Ιαν 2022, 18:09

Re: MANOWAR 22/06 RELEASE ATHENS FESTIVAL

Δημοσίευση από nick »

@TitusGroan δε νομιζω πως υπαρχει κατι τετοιο, αλλα μπορεις να επικοινωνησεις με την διοργανωτρια , νομιζω Fuzz Productions (αν δεν κανω λαθος)
@vasilis2112 Βασιλη μπορω να πω οτι συμμεριζομαι απολυτα τον φιλο σου , γιατι κι εγω καπως ετσι το βλεπω , ειδικα μετα απο 2 χρονια κλεισουρας. Θα παω σε οτι live μπορω .
Παρεπιπτοντως δινει ακομα κανεις το 2ημερο του εισιτηριο για Up the Hammers? pm me :)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρχείο 2022”