Priamos' collection

Έχετε συγκρότημα/περιοδικό/εταιρεία/blog? Σπαμάρετε!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Priamos' collection

Δημοσίευση από Priamos »

Θα κλεψω αδιαντροπα και ξετσιπωτα την ιδεα του φιλτατου [mention]Heddigan[/mention] :D και θα αρχισω να ποσταρω random item της συλλογης μου με λιγα σχολια/κριτικες. Με δυο σημαντικες διαφορες: πρωτον, δεν θα ειμαι τοσο μερακλης και "ψυχαγωγικος" στα κειμενα που θα συμεριλαμβανω οσο ο προαναφερθεντας. Λιγα λογια επιγραμματικα για καθε κυκλοφορια, ενεκα φυγοπονιας και τεμπελιας. Απο την αλλη, θα ποσταρω και δειγμα. Και δευτερον, το "random" σιγα μην το τηρω ευλαβικα! :D Θα παταω το "random button" στη συλλογη μου στο discogs, μεχρι να βγει κατι ενδιαφερον. Ξηγημενα πραματα. ;)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Priamos την Παρ 15 Νοέμ 2019, 16:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Priamos' collection

Δημοσίευση από Priamos »

Εικόνα

Skyward‎– Opposites Combined
Label:
Not On Label (Skyward (3) Self-released) ‎– none
Format:
Cassette, Single Sided
Country:
Greece
Released:
1995
Genre:
Rock
Style:
Heavy Metal
Tracklist
A1 The Tragedy Of Burning Birds 5:10
A2 Opposites Combined 2:05
A3 Divided It Stands 5:00


Τα πρωτα Euro power βηματα του πασιγνωστου πλεον Bob Katsionis και της παρεας του. Πολυ ευχάριστη και ποιοτικη δουλεια, ειδικα για την εποχή της.



Το δειγμα δεν το θεωρω το καλυτερο του demo.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Priamos' collection

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ρε, με πρόλαβες!
ήθελα να προτείνω να ξεκινήσει ανάλογες παρουσιάσεις όποιο μέλος ενδιαφέρεται και να κάνει εξομολογήσεις χαχαχαχα
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Priamos' collection

Δημοσίευση από Priamos »

LuciferSteele έγραψε: Παρ 15 Νοέμ 2019, 16:44 ρε, με πρόλαβες!
ήθελα να προτείνω να ξεκινήσει ανάλογες παρουσιάσεις όποιο μέλος ενδιαφέρεται και να κάνει εξομολογήσεις χαχαχαχα
Ξεκινα και συ ρε τεμπελοσκυλο! :P
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Priamos' collection

Δημοσίευση από Starman »

Κανόνισε να βάζεις τίποτα Soen, να κόψω τη μουσική και να το ρίξω στο υποβρύχιο μπαλέτο. :D
Priamos έγραψε: Παρ 15 Νοέμ 2019, 16:30 Το δειγμα δεν το θεωρω το καλυτερο του demo.
Divided It Stands. Συνέχισε. ;)
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Priamos' collection

Δημοσίευση από Priamos »

Starman έγραψε: Παρ 15 Νοέμ 2019, 16:56 Κανόνισε να βάζεις τίποτα Soen, να κόψω τη μουσική και να το ρίξω στο υποβρύχιο μπαλέτο. :D
Priamos έγραψε: Παρ 15 Νοέμ 2019, 16:30 Το δειγμα δεν το θεωρω το καλυτερο του demo.
Divided It Stands. Συνέχισε. ;)
α) Δυστυχώς δεν το αγορασα ακόμα γιατί τα υπόλοιπα δεν μου άρεσαν εξίσου... 8-]

β) Ορθόν!!
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Priamos' collection

Δημοσίευση από Starman »

Αν και η αυριανή επιλογή είναι demo της ίδιας εποχής, σημαίνει ότι αναβιώνεις εποχές Singing Swords, οπότε έχεις ελπίδα. Και εμείς μαζί.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Priamos' collection

Δημοσίευση από Priamos »

Starman έγραψε: Παρ 15 Νοέμ 2019, 17:21 Αν και η αυριανή επιλογή είναι demo της ίδιας εποχής, σημαίνει ότι αναβιώνεις εποχές Singing Swords, οπότε έχεις ελπίδα. Και εμείς μαζί.
Χαχα...είπαμε "random"! Όχι εντελώς, αλλά η βασική ιδέα είναι οι επιλογές να βασίζονται στην τυχαιότητα.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Priamos' collection

Δημοσίευση από CountRaven »

Μπορώ να κάνω και ειδικό section "collections" και να έχει ο καθένας τη γωνίτσα του.
Αλλά το ζουμί θα είναι όπως λέει ο Λούσι οι εξομολογήσεις - πέρα δηλαδή από την παρουσίαση κάτι αστείο / συγκινητικό ή ενδιαφέρον που να σχετίζεται με το κάθε item και τον ιδιοκτήτη του.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Priamos' collection

Δημοσίευση από Priamos »

CountRaven έγραψε: Παρ 15 Νοέμ 2019, 19:45 Μπορώ να κάνω και ειδικό section "collections" και να έχει ο καθένας τη γωνίτσα του.
Αλλά το ζουμί θα είναι όπως λέει ο Λούσι οι εξομολογήσεις - πέρα δηλαδή από την παρουσίαση κάτι αστείο / συγκινητικό ή ενδιαφέρον που να σχετίζεται με το κάθε item και τον ιδιοκτήτη του.
Θες και εξομολογησεις! :P Σε εχουν επηρεασει Ζηνες και Τατιανες! :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Priamos' collection

Δημοσίευση από CountRaven »

Priamos έγραψε: Παρ 15 Νοέμ 2019, 19:48
CountRaven έγραψε: Παρ 15 Νοέμ 2019, 19:45 Μπορώ να κάνω και ειδικό section "collections" και να έχει ο καθένας τη γωνίτσα του.
Αλλά το ζουμί θα είναι όπως λέει ο Λούσι οι εξομολογήσεις - πέρα δηλαδή από την παρουσίαση κάτι αστείο / συγκινητικό ή ενδιαφέρον που να σχετίζεται με το κάθε item και τον ιδιοκτήτη του.
Θες και εξομολογησεις! :P Σε εχουν επηρεασει Ζηνες και Τατιανες! :D
Ο [mention]LuciferSteele[/mention] το είπε πρώτος εγώ συμφώνησα για τους λόγους που είπες. Πες μας για τα λεφτά που έστελνες στην εξωτική Παλλήνη -εκεί νομίζω ήταν το σπίτι του Bob όταν αγόραζα τα Mirage-.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Priamos' collection

Δημοσίευση από Priamos »

CountRaven έγραψε: Παρ 15 Νοέμ 2019, 19:51

Ο @LuciferSteele το είπε πρώτος εγώ συμφώνησα για τους λόγους που είπες. Πες μας για τα λεφτά που έστελνες στην εξωτική Παλλήνη -εκεί νομίζω ήταν το σπίτι του Bob όταν αγόραζα τα Mirage-.
Του ειχα παρει συνεντευξη στα Εξαρχεια και παιζαμε την αντιστοιχη ¨τυφλομυγα" του MH και ντρεποταν, γιατι σε ολα επεφτε εξω !! χαχα
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Priamos' collection

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Χαχαχαααχα!
Μπράβο στον [mention]Heddigan[/mention]!
Φαίνεται δε σκεφτομουνα μόνο εγώ να κάνω ένα αντίστοιχο τοπικ! Κάποιοι το κάνανε κιόλας.
[mention]Priamos[/mention] περιμένουμε ωραία πραματα...
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Priamos' collection

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

καλή φάση και ενδιαφέρον 1ο ποστ
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Priamos' collection

Δημοσίευση από Priamos »

Εικόνα


Dammaj ‎– Mutiny
Tracklist
1 Smuggler 4:30
2 Devils & Angels 4:31
3 March Of The Gladiators 5:21
4 Without You 3:12
5 Mutiny 5:53
6 Leather Master 4:52
7 Clashes Of Steel 5:28
8 To The Bitter End 1:36
9 Another Lonely Night
10 March Of The Gladiators
11 Leather Master
12 Metal Rules
13 Devils & Angels

Απο τα πλεον αδικημενα αλμπουμ/συγκροτηματα, ευτυχως μετα θανατον απεκτησε καποιου ειδους αναγνωριση στους underground κυκλους. Clashes of Steel, March of the Gladiators (και φυσικα οχι μονο) στα απολυτα διαμαντια του επικου metal.Το βινυλιο στα early 90ς πουλιοταν με το κιλο στο Rock City, στο 500ρικο.
To tracklist προερχεται απο τη φοβερη επανακυκλοφορια της Skol Records την εποχη που δεν αναλωνοταν σε μπουρδιτσες.



ΥΓ. Πηγα να ανεβασω ως bonus την κριτικη μου απο το 1996 για το Singing Swords #2 , αλλα δεν με αφησε γιατι ηταν λεει πολυ μεγαλη (απο θεμα μνημης) η φωτογραφια [mention]Scrollkeeper[/mention] .
Surreal Killer
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προώθηση”