Ominous Sky - Epic Doom Metal band from Greece

Έχετε συγκρότημα/περιοδικό/εταιρεία/blog? Σπαμάρετε!
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Ominous Sky - Epic Doom Metal band from Greece

Δημοσίευση από CountRaven »

Οι Ominous Sky υπάρχουν από το 2003 και είναι το πνευματικό τέκνο εμένα και του αγαπητού ScrollKeeper. Έχουμε φτάσει στο 2018 έχοντας κάνει λίγα μα σημαντικά πράγματα. Ένα 7" EP με 2 κομμάτια, μια χούφτα live εμφανίσεις -ανοίγοντας για Solitude Aeturnus, Reverend Bizarre και Heir Apparent μεταξύ άλλων- καθώς και ένα σύνολο τραγουδιών που αποτελούν το παρθενικό άλμπουμ μας το οποίο με υπομονή και επιμονή ηχογραφούμε εδώ και καιρό. Ένα πρώτο δείγμα το οποίο δώσαμε στη δημοσιότητα τον Μάρτη του 2016 είναι και το "Desolation" το οποίο το βάζω εδώ για όποιον δεν το έχει ακούσει.

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Ominous Sky - Epic Doom Metal band from Greece

Δημοσίευση από theBox »

Ρε σεις ποιος τραγουδαει? Πολυ ιδιαιτερα (με την καλη εννοια) φωνητικα.


εδιτ : A Mάλιστα..βρηκα ποιος τραγουδαει. Μπράβο ρε Χριστάρα. Εντόπιζω και μια (σχετικά) ανορθόδοξη προσέγγιση τύπου Arch (στο ΠΟΛΥ γενικο). Και το κομμάτι συνολικα ωραίο σαν σύνθεση, μου άρεσε πολύ παρόλο που το doom δεν είναι το φόρτε μου.

εδιτ2 : Kai to demons hurt my silence πολυ καλο...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Ominous Sky - Epic Doom Metal band from Greece

Δημοσίευση από CountRaven »

Εντόπιζω και μια (σχετικά) ανορθόδοξη προσέγγιση τύπου Arch (στο ΠΟΛΥ γενικο).
Κοκκίνισα. Όταν βρεθούμε σου κερνάω όλα τα ποτά. Midnight και Arch 2 πολύ βασικές επιρροές και αγάπες φορ μι.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Ominous Sky - Epic Doom Metal band from Greece

Δημοσίευση από Silenius »

Ωραιο δειγμα. Η φωνη εδω μου καθεται πολυ καλυτερα σε σχεση με τους Afterimage. Με ολο το θαρος αν επιτρεπεται, θα ηθελα μονο να μην εκανες ρε γαμωτο αυτο το "α" στις καταληξεις σου (εδω γενικως παντως το εχεις μειωσει πολυ). Δυνατο και το γυρισμα στα μισα, πολυ ατμοσφαιρικο. Πολυ ωραιο τραγουδι παντως ειλικρινα.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Ominous Sky - Epic Doom Metal band from Greece

Δημοσίευση από Zippo190 »

αναμένουμε σαν την Πηνελόπη τον Οδυσσέα.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
White Wolf

Ominous Sky - Epic Doom Metal band from Greece

Δημοσίευση από White Wolf »

με ζητησε κανεις;
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Ominous Sky - Epic Doom Metal band from Greece

Δημοσίευση από CountRaven »

Με ολο το θαρος αν επιτρεπεται, θα ηθελα μονο να μην εκανες ρε γαμωτο αυτο το "α" στις καταληξεις σου (εδω γενικως παντως το εχεις μειωσει πολυ).
Ότι θέλει ο πελάτης. Χαλάω εγώ χατίρια; Οδυσσέα, το ψαλίδι παιδί μου.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Ominous Sky - Epic Doom Metal band from Greece

Δημοσίευση από Priamos »

Κι εμένα μου άρεσε το δείγμα. Μου θύμισε τους Circle of Elements. Αναμένουμε το υπόλοιπο.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Ominous Sky - Epic Doom Metal band from Greece

Δημοσίευση από CountRaven »

Priamos έγραψε: Τρί 26 Μαρ 2019, 13:59 Κι εμένα μου άρεσε το δείγμα. Μου θύμισε τους Circle of Elements. Αναμένουμε το υπόλοιπο.
Circle και ξερό ψωμί.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
White Wolf

Ominous Sky - Epic Doom Metal band from Greece

Δημοσίευση από White Wolf »

CountRaven έγραψε: Τρί 26 Μαρ 2019, 12:05
Με ολο το θαρος αν επιτρεπεται, θα ηθελα μονο να μην εκανες ρε γαμωτο αυτο το "α" στις καταληξεις σου (εδω γενικως παντως το εχεις μειωσει πολυ).
Ότι θέλει ο πελάτης. Χαλάω εγώ χατίρια; Οδυσσέα, το ψαλίδι παιδί μου.
Το προβλημα ειναι οτι εγω θελω περισσοτερο αααα στις καταληξεις...
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Ominous Sky - Epic Doom Metal band from Greece

Δημοσίευση από Silenius »

Corum Jhaelen Irsei έγραψε: Τρί 26 Μαρ 2019, 16:38
CountRaven έγραψε: Τρί 26 Μαρ 2019, 12:05
Με ολο το θαρος αν επιτρεπεται, θα ηθελα μονο να μην εκανες ρε γαμωτο αυτο το "α" στις καταληξεις σου (εδω γενικως παντως το εχεις μειωσει πολυ).
Ότι θέλει ο πελάτης. Χαλάω εγώ χατίρια; Οδυσσέα, το ψαλίδι παιδί μου.
Το προβλημα ειναι οτι εγω θελω περισσοτερο αααα στις καταληξεις...
Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα όπως λέει και ο σοφός λαός! Είπα απλά τη γνώμη μου!
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Ominous Sky - Epic Doom Metal band from Greece

Δημοσίευση από rbrigade »

Silenius έγραψε: Τρί 26 Μαρ 2019, 10:52 Ωραιο δειγμα. Η φωνη εδω μου καθεται πολυ καλυτερα σε σχεση με τους Afterimage. Με ολο το θαρος αν επιτρεπεται, θα ηθελα μονο να μην εκανες ρε γαμωτο αυτο το "α" στις καταληξεις σου (εδω γενικως παντως το εχεις μειωσει πολυ). Δυνατο και το γυρισμα στα μισα, πολυ ατμοσφαιρικο. Πολυ ωραιο τραγουδι παντως ειλικρινα.
Τα λέει ο μάνατζερ ράγκμπι Τσοβόλας, αλλά ποιος τον ακούει...
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Ominous Sky - Epic Doom Metal band from Greece

Δημοσίευση από Priamos »

rbrigade έγραψε: Τρί 26 Μαρ 2019, 16:54
Silenius έγραψε: Τρί 26 Μαρ 2019, 10:52 Ωραιο δειγμα. Η φωνη εδω μου καθεται πολυ καλυτερα σε σχεση με τους Afterimage. Με ολο το θαρος αν επιτρεπεται, θα ηθελα μονο να μην εκανες ρε γαμωτο αυτο το "α" στις καταληξεις σου (εδω γενικως παντως το εχεις μειωσει πολυ). Δυνατο και το γυρισμα στα μισα, πολυ ατμοσφαιρικο. Πολυ ωραιο τραγουδι παντως ειλικρινα.
Τα λέει ο μάνατζερ ράγκμπι Τσοβόλας, αλλά ποιος τον ακούει...
Για λιγο χαρηκα εκ μερους των admin μας, οτι θα τους θαψει ο Τσοβολας και θα ανεβουν οι πωλησεις, αλλα εδω διακρινω απο τα συμφραζομενα, συνολικα, μια επιδοκιμασια . Λιγο προσοχη ρε παιδια. Δεν παιζουν μ αυτα τα πραματα. Συγκροτηματα καταστραφηκαν για πιο ασημαντους λογους! :D :D
Surreal Killer
White Wolf

Ominous Sky - Epic Doom Metal band from Greece

Δημοσίευση από White Wolf »

Εγω εχω αρχισει να μπερδευομαι. Δεν καταλαβαινω ποτε ο Τσοβολας επιδοκιμαζει ή αποδοκιμαζει.
Βασικα, η επιδοκιμασια του Τσοβολα μοιαζει σαν συγκεκαλυμενη αποδοκιμασια, και πολλες φορες, απλα σαν αποδοκιμασια.
Η αποδοκιμασια του Τσοβολα... well... ειναι σαν να πιανεις βυζι φεμινιστριας εχοντας φαλλοκρατικο υφος...
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Ominous Sky - Epic Doom Metal band from Greece

Δημοσίευση από rbrigade »

Corum Jhaelen Irsei έγραψε: Τρί 26 Μαρ 2019, 17:07 σαν να πιανεις βυζι φεμινιστριας εχοντας φαλλοκρατικο υφος...
αυτό ακούγεται σαν το άκρον άωτον του θάρρους... Δεν θα το δοκίμαζα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προώθηση”