WARLORD (US) - Free Spirit Soar (2024)

The Official WARLORD Discussion Board
Άβαταρ μέλους
Priamos

Re: WARLORD (US) - Free Spirit Soar (2024)

Δημοσίευση από Priamos »

Aphelian έγραψε: Σάβ 09 Δεκ 2023, 00:45
Priamos έγραψε: Παρ 08 Δεκ 2023, 15:42
Aegon έγραψε: Παρ 08 Δεκ 2023, 11:24

Υ.Γ. Μέχρι και το όνομα του δίσκου, μια μαλακία και μισή.
Ήταν τίτλος ακυκλοφόρητης instrumental version παλιοτερου κομματιού του Τσάμη από πρόβα . Τώρα για κάποιο λόγο το θυμάμαι ως "Free spirit roar" στην κασετουλα που το είχα. Δεν ξέρω αν το θυμάμαι λάθος ή το παραλλαξε ο Zonder για να ταιριάζει περισσότερο με την περίσταση.@CountRaven γνωρίζεις/θυμάσαι κάτι περισσότερο;
Free Spirit Soar οντως, ηταν και στην επανεκδοση του Rising.

Ωραίος! Και να σκεφτείς ότι την έχω την επανέκδοση.
Race of Cain, ascend to heaven,
And cast God down upon the earth!
Άβαταρ μέλους
CountRaven

Δημοσίευση από CountRaven »

Priamos έγραψε: Παρ 08 Δεκ 2023, 15:42
Aegon έγραψε: Παρ 08 Δεκ 2023, 11:24

Υ.Γ. Μέχρι και το όνομα του δίσκου, μια μαλακία και μισή.
Ήταν τίτλος ακυκλοφόρητης instrumental version παλιοτερου κομματιού του Τσάμη από πρόβα . Τώρα για κάποιο λόγο το θυμάμαι ως "Free spirit roar" στην κασετουλα που το είχα. Δεν ξέρω αν το θυμάμαι λάθος ή το παραλλαξε ο Zonder για να ταιριάζει περισσότερο με την περίσταση.@CountRaven γνωρίζεις/θυμάσαι κάτι περισσότερο;
Free Spirit Soar ο τίτλος. Υπάρχουν τρία διαφορετικά κομμάτια / demos με αυτόν τον τίτλο.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Pavlos

Δημοσίευση από Pavlos »

Eίναι τρομερό το πώς αντιμετωπίζεται εδώ η κληρονομιά ενός σπουδαίου μουσικού. Ένα δικαιολογημένο "a tribute to..." αφιέρωμα μετατρέπεται τώρα σε money making machine. Δεν θέλω να βλάψω τον Zonder και τους άλλους τεχνίτες, αλλά ο τρόπος που προχωρούν εδώ (και τι κάνουν και λένε) είναι ακριβώς το αντίθετο από αυτό που θα ήταν σωστό. Ντροπή.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

FarCry έγραψε: Παρ 08 Δεκ 2023, 20:32 θεϊκό σχόλιο του Γιώργου και μας τρολλαρει κιόλας ο Ζοντερ η αλεπουδιαρα..

IMG_20231208_202337~2.jpg
Δε μπορεί να μην ξέρει πως ήδη τρώει μπόλικο κράξιμο ακόμα και εκτός σοσιαλ, αλλά στην τιμή που έφτασε το λάδι, σου λει "YOLO κι ότι βγει"
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Bersekeros

Δημοσίευση από Bersekeros »

Advancing Yokeda έγραψε: Σάβ 09 Δεκ 2023, 15:53
FarCry έγραψε: Παρ 08 Δεκ 2023, 20:32 θεϊκό σχόλιο του Γιώργου και μας τρολλαρει κιόλας ο Ζοντερ η αλεπουδιαρα..

IMG_20231208_202337~2.jpg
Δε μπορεί να μην ξέρει πως ήδη τρώει μπόλικο κράξιμο ακόμα και εκτός σοσιαλ, αλλά στην τιμή που έφτασε το λάδι, σου λει "YOLO κι ότι βγει"
Στην πρόσφατη συνέντευξη που παρατέθηκε πρόσφατα σε άλλο τόπικ και διαβάσαμε, ο Zonder ανέφερε ότι είναι ευτυχής κάτοχος μεγάλου αριθμού στούντιο ηχογράφησης, στην Καλιφόρνια, στο Λος Άντζελες (αν θυμάμαι καλά) και μάλιστα είναι κλεισμένα για χρόνια μπροστά.

Ο δε τραγουδιστής από την Αυστραλία, κάνει τον manager σε πλειάδα συγκροτημάτων και για να βρίσκεται μόλις 17 μέρες το χρόνο στο σπίτι του και να γυρνάει όλο τον κόσμο με ένα αεροπλάνο, μάλλον δεν φείδεται χρημάτων.

Οπότε δεν είναι ότι πεινάνε και θέλουν να επιβιώσουν, εμεταλλευόμενοι την κληρονομιά του Tsamis.

Τι να πούμε κι εμείς οι φουκαράδες, οι οπαδοί της μουσικής, που γκρινιάζουμε αν ανέβηκε το βινύλιο 3 ή 4 ή 5 ευρώ και αναλωνόμαστε σε συζητήσεις επί συζητήσεων για το αν το CD είναι πιο προσιτό και πώς μπορούμε να συνεχίζουμε να στηρίζουμε τις μπάντες και την μουσική που αγαπάμε.
Δεν το συζητώ, ότι για να μπούμε σε αεροπλάνο και να πάμε ένα ταξίδι, θα πρέπει να πουλήσουμε κανένα "νεφρό" ή να κάνουμε το σκατό μας παξιμάδι ή μιας και είναι γιορτές, να κάνουμε το σκατό μας μελομακάρονο ή κουραμπιέ.

Ας άλλαζε το όνομα της μπάντας και ας έλεγε ότι προσπαθώ να συνεχίσω το legacy και το όραμα, όσο γίνεται, αλλά με άλλο όνομα.

Δεν είναι όλα ίσιωμα σ'αυτή τη ζωή, μπροστά στο βωμό του κέρδους ή του χρήματος.
Άβαταρ μέλους
asgardlord

Δημοσίευση από asgardlord »

Priamos έγραψε: Παρ 08 Δεκ 2023, 19:28 Εμένα πάντως με ενοχλεί περισσότερο από ονόματα, κληρονομιές, βεβήλωση κλπ ότι ο Zonder δεν έκανε σοβαρή προσπάθεια να συλλέξει μουσικούς που θα μπορούσαν, κάπως, να εγγυηθούν ότι το αποτέλεσμα θα είναι μέσα ή έστω κοντά στο πνεύμα των αυθεντικών Warlord. Η επιλογή μου φαίνεται τυχαρπαστη. Ότι μουσικούς είχα εύκολους, διαθέσιμους , είχαν βύσμα κλπ τους τσίμπησα ίσα για να βγει ένα άλμπουμ ότι να ναι με το όνομα τον Warlord.

Φανταστείτε (εντελώς θεωρητικά γιατί δεν γνωρίζω/αμφιβάλλω αν ήταν εφικτό στην πράξη) το άλμπουμ να έβγαινε με τραγουδιστή τον Λεπτό και κιθαρίστα τον Χρήστο από BSTA ! Τουλάχιστον οι δικές μου ενστάσεις, θα είχαν σε μεγάλο βαθμό καμφθεί. Τώρα έχεις έναν άσχετο (με τον ήχο των Warlord ), μέτριο τραγουδιστή και έναν κιθαρίστα που η πρώτη του απόπειρα να αναπαράγει πιστά ένα έτοιμο , κλασσικό Warlord κομμάτι ήταν τραγωδία. Πόσο πιθανό είναι να καταφέρει να ακούγεται υλικό, πρόχειρο και ανολοκλήρωτο (αμφιβόλου προέλευσης), ως Warlord?
H αλήθεια αυτό μου έκανε περισσότερο εντύπωση και μένα, που δεν τραγουδάει ο Νικόλας, απ' όσο ξέρω είχαν κρατήσει επαφή με τον Zonder.

Σε κάθε περίπτωση, μου θυμίζει τη φάση με το Thin Lizzy reboot πριν κάποια χρόνια, όπως τότε έτσι και εδώ προβλέπω το backlash να τους κάνει να αλλάζουν σύντομα όνομα.
Iron wields from armored wrists
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda

Θέλω να πιστεύω πως ο Λεπτός θα είχε αρνηθεί το εν λόγω εγχείρημα και μόνο για λόγους αρχής.
Behold their steel
Black forever
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
FarCry

Δημοσίευση από FarCry »

Screenshot_2023-12-10-18-43-34-360_com.facebook.katana.jpg
Screenshot_2023-12-10-18-43-34-360_com.facebook.katana.jpg (292.61 KiB) Προβλήθηκε 430 φορές
"So much more is planned.." και είμαστε commited κοινώς θα μας τρωτε στη μαπα non stop..
αρχίσανε κι αυτά τα νεομοδατα keepittrue since 19ταδε και est 19τοτε και ίσα που ακούω από μακριά κάποια κόκκαλα να ταρακουνιουνται ασφυκτικά μέσα στο τάφο..
For us there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm..
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda

Μόνο WILLIAM J TSAMIS!!!!!!!!!!!!
Τότε που βγήκε η συγκεκριμένη φωτό, ο Μπίλαρος έπαρνε ζωές, έπαιρνε ψυχές!
Behold their steel
Black forever
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
CountRaven

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Bersekeros

Δημοσίευση από Bersekeros »

Εντάξει, φάγαμε γκολ στο 95'....Τελικά καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς....
Ας αρχίσουμε τις κωλοτούμπες τώρα, για ότι άσχημο / αρνητικό σχόλιο γράψαμε.
Όταν δεν έχεις όλα τα δεδομένα και εκφέρεις άποψη, υπάρχει ο κίνδυνος να εκτεθείς.

Το σωστό και το ''πρέπον'', είναι να παραδεχτείς ότι έκανες λάθος ή είπες ''μ@λακίες''.
Για τον εαυτό μου το λέω.
Αρχικά είχα γράψει αυτό, στις 8 Οκτωβρίου 2023. https://www.forgotten-scroll.gr/forum/v ... 8&start=15
Είχα ένα προαίσθημα, που φαίνεται στα υπογραμμισμένα, αλλά μετά μετά, έριξα κι εγώ το αντίστοιχο ''κράξιμο'' σε σχόλια.
Bersekeros έγραψε: Κυρ 08 Οκτ 2023, 01:48
aorpanos72 έγραψε: Παρ 06 Οκτ 2023, 17:01 Ναι,χωρίς να σας το χαλάσω δεν θα δείτε Warlord αλλά tribute μπάντα
Αυτό που λέει ο aorpanos72. Επειδή μου έκανε εντύπωση η είδηση και είπα να δω τι παίζει,
λένε, ότι οι συναυλίες θα είναι για να τιμήσουν την μνήμη του Τσάμη.
Δεν λένε ότι πρόκειται για κάποιο εγχείρημα, που θα έχει δισκογραφική συνέχεια ή κάτι τέτοιο.

Εγώ τους είδα 2 φορές στη Θεσσαλονίκη, το 2013 με τον Αυστραλό, τον Giles Lavery στα φωνητικά και το 2014, με τον Νικόλα τον Λεπτό.
Αλλά δεν βρίσκω κάτι κακό, να έβλεπα την ''μπάντα'', που θα τιμήσει την μνήμη του Τσάμη, σε κάποιες συναυλίες.

Τώρα αν έχουν κάτι άλλο στο μυαλό τους, για περαιτέρω, αυτό απλά ΔΕΝ θα ήταν Warlord.

Ωστόσο όμως, φανταστείτε, να υπάρχει τίποτα ακυκλοφόρητο υλικό του Bill και να θέλει κάποια στιγμή να το βγάλει ο Zonder.
Ε, δεν θα έλεγα κι όχι....Φυσικά αυτό είναι μια σκέψη που έβγαλα, από το κεφάλι μου.

Νομίζω, ότι οι συναυλίες είναι απλώς ''προς τιμήν'' και τίποτα άλλο, σύμφωνα με αυτά που διάβασα.
Το παρακάτω όμως, τα αλλάζει όλα.
Εικόνα

Οπότε ας κάνουμε, όσοι κράξαμε, μια μεταβολή γύρω από τον άξονά μας, με ελαφρυντικό την καλή προαίρεση που είχαμε,
να μην ''σπιλωθεί'' το όνομα Warlord και η μνήμη του Bill Tsamis, με κάτι που δεν θα ήταν αντάξιο.

Η ζωή έχει ανατροπές....
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Η αλήθεια είναι ότι δεν το βλέπω θετικά παρά τις εξηγήσεις. Δεν είμαι υπερ των tribute bands, και φοβαμαι όσο περνανε τα χρόνια όλο κ πιο πολλά τετοια θα βλεπουμε. Παλιά ξενερώναμε από τις διασκευές και μόνο - θυμαμαι τον Κουφακη να γραφει για Ελληνικό συγκροτημα σε live "θα προτιμούσα παιδιά να παίζατε πιο πολύ δικό σας υλικό και όχι διασκευές που δεν τις χρειάζεστε.." Τώρα όχι μόνο τα δεχόμαστε όλα αυτά, αλλά στηρίζονται ολόκληρα άλμπουμ και περιοδείες σε άλλου ανθρώπου ή γκρουπ ιδέες και μουσική.

Όσο καλές προθέσεις και να έχει κάποιος, εκμεταλλεύεται καλώς ή κακώς ένα brand name. Kαι όλοι ξέρουμε πόσο μεγάλο ρόλο παίζει αυτό. Μπορεί ο Bill να έδωσε την ευχή του αλλά οι άνθρωποι όταν δεν είναι καλά κάνουν διάφορες κινήσεις που δεν είναι λογικές.. Ο Tolki όταν δεν ήταν καλά, τα παρατησε όλα, τους έδωσε και το όνομα και κλείστηκε σε κλινική. Και τώρα είμαι σίγουρος το έχει μετανιώσει. Μπορεί ο Βill να βαρέθηκε ή να κουράστηκε αλλά ένας δικός του άνθρωπος πρέπει να ξέρει πως να χειριστεί κάποια πράγματα. Εμένα αν πεθάνει ένας τόσο δικός μου άνθρωπος το τελευταίο πράγμα που θα εκανα είναι να ψάχνω την μουσική του ένα-δυο χρόνια μετά τον θάνατό του να την ξαναβγάλω. Ας ηρεμήσει η ψυχή του, να σκεφτούν όλοι ψύχραμα τι μπορεί και τι πρέπει να γίνει, και όχι "πάμε να βγάλουμε άλμπουμ και να κάνουμε συναυλίες για τον Bill". Στην τελική πέθανε ένας άνθρωπος σχετικά πρόσφατα, ας σεβαστούμε αυτό.. Δεν είναι όλα μουσική και δίσκοι..

Οι Warlord ήταν το EP και το Cannons.. Kαι μετά ήταν οι Lordian Guard. Oι μετά επανασυνδέσεις για μένα δεν πρόσθεσαν κάτι στον μύθο της μπάντας και δε ξέρω αν ωφέλησαν σε κάτι. Kαι τώρα το συνεχίζουμε υπό άλλη έννοια.. Δηλαδή δεν θα τελειώσει ποτέ αυτό το πράγμα; Θα πεθαίνει κάποιος και θα βρίσκονται άλλοι να παίζουν αυτά που έπαιζε ή να ψάχνουν ακυκλοφόρητα demo;; Δε θα έχουμε καινούργια μουσική και ιδέες από αυτόνομους μουσικούς;;

Λυπάμαι αλλά δεν βάζω το οπαδιλίκι πάνω από όλα.. Aν ερχόταν ο Χρήστος και μας έλεγε, τα βαρέθηκα όλα, κρατήστε εσείς το fs, θα το κάναμε; Θα είχαμε ένα brand name που στηρίχθηκε στις ιδέες κ τη νοοτροπία άλλου; Όσο κ να το ήθελε, δεν το βλέπουμε ότι θα πρέπει να στηριχθούμε στα δικά μας πόδια; θα τον ευχαριστήσουμε που μας έμαθε τη δουλειά, αλλά θα πάμε για άλλα.. και αυτό με τα μισοτελειωμένα τραγούδια, άλλο πάλι.. δηλαδή όταν πεθαίνει ένας ζωγράφος φωνάζουν τους φίλους του να τελειώσουν το έργο, και μάλιστα το πουλάνε;;; δεν πάμε καλά παιδιά….Αυτό είναι το heavy metal;;

Όσο καλή μουσική και να ακουστεί από δω και πέρα, οι Warlord ήταν στα 80s. Ήταν το timing σωστό, ήταν η εποχή, ήταν το κλίμα έτσι.. Τώρα δεν είναι έτσι τα πράγματα. Προτιμω να στηρίξω νέα παιδιά κ μπάντες που τα κάνουν όλα μόνοι τους και ας είναι πιο μέτριο ή άγουρο το υλικό, παρά έμπειρους μουσικούς που έχουν γατζωθει στο παρελθον και το στραγγίζουν όσο δεν πάει..
Άβαταρ μέλους
CountRaven

Progress_Lost έγραψε: Παρ 15 Δεκ 2023, 06:11 Η αλήθεια είναι ότι δεν το βλέπω θετικά παρά τις εξηγήσεις. Δεν είμαι υπερ των tribute bands, και φοβαμαι όσο περνανε τα χρόνια όλο κ πιο πολλά τετοια θα βλεπουμε. Παλιά ξενερώναμε από τις διασκευές και μόνο - θυμαμαι τον Κουφακη να γραφει για Ελληνικό συγκροτημα σε live "θα προτιμούσα παιδιά να παίζατε πιο πολύ δικό σας υλικό και όχι διασκευές που δεν τις χρειάζεστε.." Τώρα όχι μόνο τα δεχόμαστε όλα αυτά, αλλά στηρίζονται ολόκληρα άλμπουμ και περιοδείες σε άλλου ανθρώπου ή γκρουπ ιδέες και μουσική.

Όσο καλές προθέσεις και να έχει κάποιος, εκμεταλλεύεται καλώς ή κακώς ένα brand name. Kαι όλοι ξέρουμε πόσο μεγάλο ρόλο παίζει αυτό. Μπορεί ο Bill να έδωσε την ευχή του αλλά οι άνθρωποι όταν δεν είναι καλά κάνουν διάφορες κινήσεις που δεν είναι λογικές.. Ο Tolki όταν δεν ήταν καλά, τα παρατησε όλα, τους έδωσε και το όνομα και κλείστηκε σε κλινική. Και τώρα είμαι σίγουρος το έχει μετανιώσει. Μπορεί ο Βill να βαρέθηκε ή να κουράστηκε αλλά ένας δικός του άνθρωπος πρέπει να ξέρει πως να χειριστεί κάποια πράγματα. Εμένα αν πεθάνει ένας τόσο δικός μου άνθρωπος το τελευταίο πράγμα που θα εκανα είναι να ψάχνω την μουσική του ένα-δυο χρόνια μετά τον θάνατό του να την ξαναβγάλω. Ας ηρεμήσει η ψυχή του, να σκεφτούν όλοι ψύχραμα τι μπορεί και τι πρέπει να γίνει, και όχι "πάμε να βγάλουμε άλμπουμ και να κάνουμε συναυλίες για τον Bill". Στην τελική πέθανε ένας άνθρωπος σχετικά πρόσφατα, ας σεβαστούμε αυτό.. Δεν είναι όλα μουσική και δίσκοι..

Οι Warlord ήταν το EP και το Cannons.. Kαι μετά ήταν οι Lordian Guard. Oι μετά επανασυνδέσεις για μένα δεν πρόσθεσαν κάτι στον μύθο της μπάντας και δε ξέρω αν ωφέλησαν σε κάτι. Kαι τώρα το συνεχίζουμε υπό άλλη έννοια.. Δηλαδή δεν θα τελειώσει ποτέ αυτό το πράγμα; Θα πεθαίνει κάποιος και θα βρίσκονται άλλοι να παίζουν αυτά που έπαιζε ή να ψάχνουν ακυκλοφόρητα demo;; Δε θα έχουμε καινούργια μουσική και ιδέες από αυτόνομους μουσικούς;;

Λυπάμαι αλλά δεν βάζω το οπαδιλίκι πάνω από όλα.. Aν ερχόταν ο Χρήστος και μας έλεγε, τα βαρέθηκα όλα, κρατήστε εσείς το fs, θα το κάναμε; Θα είχαμε ένα brand name που στηρίχθηκε στις ιδέες κ τη νοοτροπία άλλου; Όσο κ να το ήθελε, δεν το βλέπουμε ότι θα πρέπει να στηριχθούμε στα δικά μας πόδια; θα τον ευχαριστήσουμε που μας έμαθε τη δουλειά, αλλά θα πάμε για άλλα.. και αυτό με τα μισοτελειωμένα τραγούδια, άλλο πάλι.. δηλαδή όταν πεθαίνει ένας ζωγράφος φωνάζουν τους φίλους του να τελειώσουν το έργο, και μάλιστα το πουλάνε;;; δεν πάμε καλά παιδιά….Αυτό είναι το heavy metal;;

Όσο καλή μουσική και να ακουστεί από δω και πέρα, οι Warlord ήταν στα 80s. Ήταν το timing σωστό, ήταν η εποχή, ήταν το κλίμα έτσι.. Τώρα δεν είναι έτσι τα πράγματα. Προτιμω να στηρίξω νέα παιδιά κ μπάντες που τα κάνουν όλα μόνοι τους και ας είναι πιο μέτριο ή άγουρο το υλικό, παρά έμπειρους μουσικούς που έχουν γατζωθει στο παρελθον και το στραγγίζουν όσο δεν πάει..
Βασικά διαφωνώ στα περισσότερα, απλά απαντάω για να πω το εξής:

Μακάρι μια νέα κυκλοφορία του σήμερα να μου έδινε τη μαγεία αυτού του άλμπουμ.

Αντίστοιχη χαρά πήρα από το Heavy Load και αυτό κάτι λέει.

Τέλος πάντων. Ότι θέλει ο καθένας πράττει. Δεν θα χαλάσουμε τις καρδιές μας για τους Warlord.
Άβαταρ μέλους
Aegon

Δημοσίευση από Aegon »

''So much more is planned" έγραψαν οι ''Warlord'' παραπάνω...κατά την ταπεινή μου γνώμη λοιπόν, ας μην βιαστούμε να πάρουμε πίσω τα όποια αρνητικά (δικαίως θεωρώ) ειπώθηκαν. Ας σιωπήσουμε καλύτερα, ας απολαύσουμε το νέο δίσκο που απ'ότι φαίνεται, είχε την έγκριση του Bill και ας δούμε τι επιφυλάσσει το μέλλον. Αν τον κλείσουν τον κύκλο σύντομα, καλώς και μπράβο τους. Αν συνεχίσουν με ''so much more is planned'', νέες κυκλοφορίες κλπ, δεν βρίσκω λόγο να πάρω πίσω τίποτα από τα λεγόμενά μου, που στην τελίκή, εγώ προσωπικά, ήπια τα εξέφρασα...
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda

Aegon έγραψε: Παρ 15 Δεκ 2023, 09:24 ''So much more is planned" έγραψαν οι ''Warlord'' παραπάνω...κατά την ταπεινή μου γνώμη λοιπόν, ας μην βιαστούμε να πάρουμε πίσω τα όποια αρνητικά (δικαίως θεωρώ) ειπώθηκαν. Ας σιωπήσουμε καλύτερα, ας απολαύσουμε το νέο δίσκο που απ'ότι φαίνεται, είχε την έγκριση του Bill και ας δούμε τι επιφυλάσσει το μέλλον. Αν τον κλείσουν τον κύκλο σύντομα, καλώς και μπράβο τους. Αν συνεχίσουν με ''so much more is planned'', νέες κυκλοφορίες κλπ, δεν βρίσκω λόγο να πάρω πίσω τίποτα από τα λεγόμενά μου, που στην τελίκή, εγώ προσωπικά, ήπια τα εξέφρασα...
η τελευταία πρόταση του Τσάμη στο mail, κάνει legit και το so much more is planned. Αυτό αφήνεται να εννοηθεί.

Από χθες τη νύχτα είμαι έντονα διχασμένος. Από τη μια είναι η απώλεια του Τσάμη (που ακόμα δεν έχω φτάσει στο σημείο της αποδοχής) που με κάνει να συμφωνώ 100% με τον @Progress_Lost Από την άλλη είμαι τόσο sucker για τους Warlord, κυριολεκτικά θα αγόραζα δίσκο μόνο επειδή τα πλήκτρα μου θυμίζουν Warlord, που δαγκώνω τη γλώσσα μου να περιμένω να δω τί είναι αυτό που θα δώσουν.
Όλα αυτά γίνονται ακόμα πιο έντονα από τη στιγμή που ο @CountRaven δηλώνει πως το album τον συγκινεί όπως το φετνό Heavy Load και τηρεί αυθεντική Warlord ατμόσφαιρα.

Για να δούμε λοιπόν...
Behold their steel
Black forever
The sorcery of death
Απάντηση

Επιστροφή στο “Warlord Battle Choir MMXXIV”