Νυχτερινή διασκέδαση

Ταινίες, βιβλία, comics, ζωγραφική κλπ.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Νυχτερινή διασκέδαση

Δημοσίευση από CountRaven »

trigger έγραψε: Πέμ 29 Μαρ 2018, 18:28 Στο 4 το ΄χεις ρε μπαγάσα? Καλά είσαι!
Priamos έγραψε: Πέμ 29 Μαρ 2018, 18:44 Ρε δεν είναι ιεραρχική η σειρά! Είναι τυχαία.

Είμαι πράγματι στο σωστό φόρουμ.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Νυχτερινή διασκέδαση

Δημοσίευση από LuciferSteele »

η νοοτροπία των μαγαζιών συνεχίζει ως σήμερα. σεβασμός γιά τον πελάτη δεν υπάρχει ιδιαίτερος και σα να μη φτάνει αυτό, έχεις από πάνω και τη μιζέρια της κρίσης
προσωπικά πλέον περνάω καλά μόνο σε στοχευμένα event που ξέρω και ποιός θα παίξει και ποιοί θα είναι εκεί
δεν έχω ανάγκη πιά τα μαγαζιά γιά τίποτα. είναι εξαιρετικά δύσκολο να μη μου ξυνίσει και να μη μου βρωμίσει ο DJ, να πιώ όσο θέλω δε γίνεται λόγω μπάτζετ οπότε δεν επιδιώκω την έξοδο
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Νυχτερινή διασκέδαση

Δημοσίευση από CountRaven »

(δεν μπορείς να πάρεις μάτι όλο το μαγαζί, έχει κάπως σχήμα ''Π''.
Είναι προσαρμοσμένο στην ηλικία μας, για αυτό!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Lilith
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:07

Re: Νυχτερινή διασκέδαση

Δημοσίευση από Lilith »

Στα Ιωάννινα υπάρχουν πολλά μέρη για όποιον θέλει να βγεί το βράδυ και να πάει να πιεί ένα ποτό αλλά δυστυχώς τα μαγαζιά που παίζουν Rock/Metal είναι ελάχιστα. Το πιο γνωστό είναι το Indian Cafe-Bar στο κέντρο της πόλης. Ωραία διακόσμηση, "For those about to rock" επάνω στον τοίχο και γενικά όποτε και να πάς είτε για καφέ είτε αργα το βράδυ για ποτό, ξέρεις τι μουσική θα ακούσεις.

Δίπλα στο παραλίμνιο υπάρχει το Rasim. Το πρωί μπορείς να πιείς εκει τον καφέ σου και αντίστοιχα το βράδυ θα πάς για το ποτάκι σου. Δυστυχώς μουσικά κινείται στα μονοπάτια που επιτάσει η μόδα οπότε ακούς τα γνωστά Ελληνικά και ξένα σουξεδάκια. Περιστασιακά φέρνει και καλλιτέχνες για κάποιες εμφανίσεις και πέρισυ Απρίλιο αν θυμάμαι καλα είχε φιλοξενήσει τον Joe Lynn Turner μαζί με τον George Gakis and the Troublemakers.

Μιας και αναφέρθηκα στον Γιώργο Γάκη να πω οτι κι αυτός έχει ενα μαγαζί μέσα στην αγορά των Ιωαννίνων το Kαπλάνειο. Απαλή μουσική το πρωί μαζί με τον καφέ και το βράδυ παίζει κλασικά κομμάτια Rock/metal και γενικά φιλοξενεί και αυτός τοπικά και μή γκρουπάκια σε αρκετά events που διοργανώνει στον χώρο του.

Bar Route 66 κι αυτό στο κέντρο και πολύ κοντά στο Indian. Πέτρινο μαγαζί με Vintage διακόσμηση και απο μουσική παίζει Rock που ξεκινά από την δεκαετία του 60 και φτάνει μέχρι και σήμερα. Αρκετά συχνά διοργανώνει lives με γνωστά Ελληνικά και ξένα συγκροτήματα.

Η Disco "Taiga" ενα απο τα πιο ιστορικά μαγαζιά της πόλης άνοιξε φέτος και πάλι τις πύλες του μετα απο πάρα πολλά χρόνια απουσίας. Σε γυρνάει πίσω στα 80ς στην Disco εποχή, με τις ντισκόμπαλες να κρέμονται απο το ταβάνι και όλα τα σχετικά.
From the ashes, a fire shall be woken
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken
The crownless again shall be king...
Άβαταρ μέλους
white_knight
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:33
Επικοινωνία:

Re: Νυχτερινή διασκέδαση

Δημοσίευση από white_knight »

Πω ρε συ τι μου θυμισες με το indian.Το 2007 ειχα παρουσιαστει στο Περαμα ,και καποια εξοδο που ειχαμε πηγα εκει για την παρτη μου και ο ιδιοκτητης να παιζει ολο το battle hymns μιας και τοτε mp3 και playlists ηταν σε πρωιμο σταδιο,και ολη την ωρα να μου αναλυει τα ποδοσφαιρικα τοτε τεκτενομενα .Ωραιες εποχες
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Νυχτερινή διασκέδαση

Δημοσίευση από Priamos »

Lilith θα ήταν χρήσιμος ο guide σου για τη νυχτερινή ζωή της πόλης, μια που είναι να περάσω σύντομα οικογενειακώς από την πόλη, αλλά κατά τη διάρκεια των διακοπών οι νυχτερινές δραστηριότητες περιορίζονται στο (6). Μήπως σας έχει μείνει τουλαχιστον κάνα δισκάδικο με σπάνιο υλικό ξεχασμένο μέσα;(τα παλιά χρόνια σε όποια πόλη πήγαινα, όλο και κάτι τσιμπουσα από τα τοπικά δισκάδικα)
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: Νυχτερινή διασκέδαση

Δημοσίευση από rbrigade »

θα το κάψεις πάλι ρε μπαγάσα!
Άβαταρ μέλους
Lilith
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:07

Re: Νυχτερινή διασκέδαση

Δημοσίευση από Lilith »

Priame τις καλές εποχές σε κάθε γωνία της πόλης υπήρχε και ενα δισκάδικο. Μετά μόλις έγινε το μεγάλο μπάμ έκλεισαν όλα αλλά το Giorgio υπάρχει ακόμα και βρίσκεται μέσα στην στοά Ορφέα κοντά στο μέγαρο της αστυνομίας. Για ξεχασμένο και σπάνιο υλικό δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά εφόσον θα έρθεις στην πόλη μου μπορείς να κάνεις μια βόλτα και απο εκει.

https://www.facebook.com/musicshopgiorgio/
From the ashes, a fire shall be woken
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken
The crownless again shall be king...
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Νυχτερινή διασκέδαση

Δημοσίευση από Priamos »

Lilith έγραψε: Πέμ 29 Μαρ 2018, 22:30 Priame τις καλές εποχές σε κάθε γωνία της πόλης υπήρχε και ενα δισκάδικο. Μετά μόλις έγινε το μεγάλο μπάμ έκλεισαν όλα αλλά το Giorgio υπάρχει ακόμα και βρίσκεται μέσα στην στοά Ορφέα κοντά στο μέγαρο της αστυνομίας. Για ξεχασμένο και σπάνιο υλικό δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά εφόσον θα έρθεις στην πόλη μου μπορείς να κάνεις μια βόλτα και απο εκει.

https://www.facebook.com/musicshopgiorgio/
Συνηθως αγοραζω οτι να ναι, πραγματα που λιβανιζα χρονια και δεν το αποφασιζα, απλα για να εχω τη χαρα οτι κατι αγορασα. Οποτε θα περασω μια βολτα, thanx.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Νυχτερινή διασκέδαση

Δημοσίευση από Priamos »

rbrigade έγραψε: Πέμ 29 Μαρ 2018, 22:29 θα το κάψεις πάλι ρε μπαγάσα!
Οι διακοπες θα ειναι καθαρα βουκολικες...
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

Re: Νυχτερινή διασκέδαση

Δημοσίευση από trigger »

Priamos έγραψε: Πέμ 29 Μαρ 2018, 22:19 κατά τη διάρκεια των διακοπών οι νυχτερινές δραστηριότητες περιορίζονται στο (6).
Ενώ το 4 θα ανέβει στο 2 ρε ατιμούλη, ε? Στο 4 πάντως πολύ ψηλά το έβαλες για τυχαία :D
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Νυχτερινή διασκέδαση

Δημοσίευση από Priamos »

trigger έγραψε: Πέμ 29 Μαρ 2018, 23:26
Priamos έγραψε: Πέμ 29 Μαρ 2018, 22:19 κατά τη διάρκεια των διακοπών οι νυχτερινές δραστηριότητες περιορίζονται στο (6).
Ενώ το 4 θα ανέβει στο 2 ρε ατιμούλη, ε? Στο 4 πάντως πολύ ψηλά το έβαλες για τυχαία :D
Όχι ρε εννοώ στη δραστηριότητα νο 6=ύπνος. Πάντως πολύ εύκολα σκανδαλιζεστε για μεταλλαδες! Λίγο να κλείσει κάποιος το μάτι, και γίνεται χαμός! :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Νυχτερινή διασκέδαση

Δημοσίευση από CountRaven »

Μόνο κλάμα!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Νυχτερινή διασκέδαση

Δημοσίευση από CountRaven »

Μήπως σας έχει μείνει τουλαχιστον κάνα δισκάδικο με σπάνιο υλικό ξεχασμένο μέσα;(τα παλιά χρόνια σε όποια πόλη πήγαινα, όλο και κάτι τσιμπουσα από τα τοπικά δισκάδικα)
.

Και βουκολικές διακοπές, και το 4 σε άνοδο και θα φύγει και με μερικά test pressings Graven Image. Αυτές δεν θα είναι διακοπές, όνειρο θα είναι! Ούτε ο Λούσι στις Μπαχάμες δεν πέρασε τόσο πένα!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Νυχτερινή διασκέδαση

Δημοσίευση από Priamos »

CountRaven έγραψε: Παρ 30 Μαρ 2018, 00:32
Και βουκολικές διακοπές, και το 4 σε άνοδο και θα φύγει και με μερικά test pressings Graven Image. Αυτές δεν θα είναι διακοπές, όνειρο θα είναι! Ούτε ο Λούσι στις Μπαχάμες δεν πέρασε τόσο πένα!
Τι graven και κουραφεξαλα! Εδώ και το xfactor μπορεί να αγοράσω για να μη φύγω με άδεια χέρια!
Surreal Killer
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal κουλτούρα”