Ετήσια συνάντηση μελών του forum

Μπλάκ μέταλ γιόγκα κλπ. κλπ.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Ετήσια συνάντηση μελών του forum

Δημοσίευση από Priamos »

Με την ευκαιρία του UTH και την καθοδο-ανοδο επαρχιωτων στην πόλη, πιστεύω οτι ειναι καλη ευκαιρία να κανονίσουμε συνάντηση.

Απλα έχοντας κατα νου την επιτυχια της περσινης διοργανωσης, στην οποια συμμετείχαν 3-4 μέλη + 2 γιαπωνεζοι τουριστες (τους εξαπατησαμε οτι η καφετερια ηταν η Ακροπολη) + 1 Πακιστανος μικροπωλητης (υποσχεθηκαμε οτι θα αγορασουμε το στοκ του) + 1 αστεγος (του υποσχεθηκαμε διαμονη σε ξενοδοχειο 3 αστερων και πανω) + 1 επαιτης χρηστης ναρκωτικων (του υποσχεθηκαμε τυροπιτα) και εχοντας ηδη (σχεδον) εξασφαλισμενη την απουσια των [mention]rbrigade[/mention] (δεν θα κατεβει) [mention]Lilith[/mention] (δεν μπορει-λεει- να με ξανακουει να διηγουμαι πως βοηθησα τον Μιαουλη να καταστρεψει την τουρκικη ναυαρχιδα :D ) [mention]Stormbringer7[/mention] (λογικα θα κοιμαται :D ), δεν εχω το ψυχικο σθενος να αναλαβω εκ νεου μια αμφιβολου επιτυχιας διοργανωση. Ας αναλαβει καποιος νεωτερος και γω θα στηριξω με τη φυσικη μου παρουσια και τις συμβουλες μου.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Ετήσια συνάντηση μελών του forum

Δημοσίευση από Zippo190 »

Δυστυχώς έχει πέσει λίγο παστέλι από την δουλειά + το γεγονός ότι Σαββάτο θα έχω μάθημα (και δεν θυμάμαι αν είναι μέχρι τις 16:00 ή μέχρι τις 20:00). Δεν ξέρω αν και εφόσον θα μπορέσω.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Lilith
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:07

Ετήσια συνάντηση μελών του forum

Δημοσίευση από Lilith »

Priamos έγραψε: Τρί 05 Μαρ 2019, 13:20 @Lilith (δεν μπορει-λεει- να με ξανακουει να διηγουμαι πως βοηθησα τον Μιαουλη να καταστρεψει την τουρκικη ναυαρχιδα
Δεν θέλω μια απλή περιγραφή. Να δείξεις ντοκουμέντα, φωτογραφίες της εποχής και έγγραφα υπογεγραμμένα απο τον ίδιο τον Μιαούλη για να έρθω :D :D
From the ashes, a fire shall be woken
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken
The crownless again shall be king...
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Ετήσια συνάντηση μελών του forum

Δημοσίευση από Priamos »

Lilith έγραψε: Τρί 05 Μαρ 2019, 14:36
Priamos έγραψε: Τρί 05 Μαρ 2019, 13:20 @Lilith (δεν μπορει-λεει- να με ξανακουει να διηγουμαι πως βοηθησα τον Μιαουλη να καταστρεψει την τουρκικη ναυαρχιδα
Δεν θέλω μια απλή περιγραφή. Να δείξεις ντοκουμέντα, φωτογραφίες της εποχής και έγγραφα υπογεγραμμένα απο τον ίδιο τον Μιαούλη για να έρθω :D :D
Σελφι με μένα και το ναύαρχο να κάνουμε duck-face σου κάνει; :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Ετήσια συνάντηση μελών του forum

Δημοσίευση από CountRaven »

Δεν είναι λίγο σουρεαλισμός να ανοίγει τόπικ για μάζωξη που δεν θα γίνει;

ΦΣ μέχρι να σβήσει ο ήλιος. Δεν θα σταματήσω να το λέω:

Είμαι στο σωστό φόρουμ <3
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Lilith
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:07

Ετήσια συνάντηση μελών του forum

Δημοσίευση από Lilith »

Priamos έγραψε: Τρί 05 Μαρ 2019, 14:55
Lilith έγραψε: Τρί 05 Μαρ 2019, 14:36
Priamos έγραψε: Τρί 05 Μαρ 2019, 13:20 @Lilith (δεν μπορει-λεει- να με ξανακουει να διηγουμαι πως βοηθησα τον Μιαουλη να καταστρεψει την τουρκικη ναυαρχιδα
Δεν θέλω μια απλή περιγραφή. Να δείξεις ντοκουμέντα, φωτογραφίες της εποχής και έγγραφα υπογεγραμμένα απο τον ίδιο τον Μιαούλη για να έρθω :D :D
Σελφι με μένα και το ναύαρχο να κάνουμε duck-face σου κάνει; :D
Φωτογραφία προφίλ πρώτα η διάσημη σέλφι. Είπαμε πλέον μόνο ντοκουμέντα :D :iouiou:
From the ashes, a fire shall be woken
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken
The crownless again shall be king...
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Ετήσια συνάντηση μελών του forum

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Εγώ προτείνω να προβούμε σε ίδρυση ΕΞΩΡΑΪΣΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ - ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΜΕΛΩΝ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗΣ ΜΕΤΑΛΛΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ "Ο ΞΕΧΑΣΜΕΝΟΣ ΠΑΠΥΡΟΣ". Θα κόβουμε πρωτοχρονιάτικη πίτα μετά το Πασχα (μην βγούμε μες το καταχείμωνο κ μας θερίσει καμια γρίπη), ενώ θα διοργανώνουμε μονοήμερες εκδρομές στα Καμένα Βούρλα και 3μερες στον Καϊάφα για ιαματικά λουτρά σε τιμές κόστους.

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Πέρα απο τη πλάκα, ενδέχεται να μην μπορέσω για πριν/μετά κ σίγουρα θα χάσω κάποιες μπάντες λόγω δουλειάς.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Ετήσια συνάντηση μελών του forum

Δημοσίευση από Priamos »

CountRaven έγραψε: Τρί 05 Μαρ 2019, 16:23 Δεν είναι λίγο σουρεαλισμός να ανοίγει τόπικ για μάζωξη που δεν θα γίνει;

Γιατί ρε να μη γίνει; Να αναλάβει ένας νεανίας να το φέρει εις πέρας.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Ετήσια συνάντηση μελών του forum

Δημοσίευση από LuciferSteele »

αρχίσατε τις φλωριές πάλι
πονάει ο κώλος μου ο ένας, μου στράβωσε το πι ο άλλος...
ΑΝ ΣΑΣ ΒΑΣΤΑΕΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ Η ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΘΟΔΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ
ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΜΙΛΗΣΑ
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Ετήσια συνάντηση μελών του forum

Δημοσίευση από rbrigade »

Priamos έγραψε: Τρί 05 Μαρ 2019, 13:20 rbrigade (δεν θα κατεβει)
Για όλους τσαχπίνικες περιγραφές και για μένα ένα ξερό ''δεν θα κατέβει''. Εντάξει κύριε Πρίαμε, τις καταλάβαμε τις αδυναμίες σας...

Πάντως άμα θέλετε να κανονίσετε ωραία συνάντηση πρέπει να γίνει στο στυλ της θρυλικής Metaldome Μάσας, δηλαδή μάζωξη για ανελέητο μασομπούκι
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Ετήσια συνάντηση μελών του forum

Δημοσίευση από Priamos »

rbrigade έγραψε: Τρί 05 Μαρ 2019, 18:38
Priamos έγραψε: Τρί 05 Μαρ 2019, 13:20 rbrigade (δεν θα κατεβει)
Για όλους τσαχπίνικες περιγραφές και για μένα ένα ξερό ''δεν θα κατέβει''. Εντάξει κύριε Πρίαμε, τις καταλάβαμε τις αδυναμίες σας...

:D
Η περίπτωση σου δεν προσφερόταν για "λογοτεχνική αξιοποίηση" και προτιμησα να είμαι λιτός για να βοηθήσω το κείμενο να "αναπνεύσει" και να ρέει ευκολότερα. B)
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Ετήσια συνάντηση μελών του forum

Δημοσίευση από rbrigade »

Πάλι θυσιάστηκα στον βωμό της τέχνης...
Άβαταρ μέλους
Stormbringer7
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 23:33
Τοποθεσία: ATHENS

Ετήσια συνάντηση μελών του forum

Δημοσίευση από Stormbringer7 »

Και γω συμφωνώ με την άποψη του [mention]rbrigade[/mention]... Για να αντέξουμε τον 'μαραθώνιο' φαγωμενοι!!! Ομως το θέμα ειναι οτι εκεί κοντά δε νομίζω να έχει τίποτα της προκοπής... Αλλιώς θα ηταν ιδανικά... Επίσης υπάρχει και το πρόβλημα ότι Σάββατο λεω να δοκιμάσω να παω για sanhedrin στις 16.00!!!
Like a man is a mountainside... greatness waits for those who try...none can teach you It's all inside...just climb...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Ετήσια συνάντηση μελών του forum

Δημοσίευση από CountRaven »

rbrigade έγραψε: Τρί 05 Μαρ 2019, 19:08 Πάλι θυσιάστηκα στον βωμό της τέχνης...
Κλαίω.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Ετήσια συνάντηση μελών του forum

Δημοσίευση από rbrigade »

Είπα να το γράψω, αλλά το έκοψα τελικά: Αυτές οι δουλειές δεν γίνονται στα πλαίσια ενός φεστιβάλ. Είναι πολύ δύσκολο να αφιερώσεις από 5 έως 10 ώρες στο φεστιβάλ και κολλητά άλλες 2 για την συνάντηση. Όλες τις μάσες που είχαμε κανονίσει τότε τις είχαμε κάνει στο ξεκάρφωτο, 2 ωρίτσες μπορείς να τις ξετρυπώσεις όσο πολυάσχολος κι αν είσαι. Βέβαια έτσι μένουν απέξω όλοι οι της επαρχίας, αλλά και πάλι όποτε κάποιος κατεβαίνει Αθήνα για οποιονδήποτε λόγο μπορεί να γίνει αφορμή για μάσα ή καφέ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”