HOW TO: Φτιάξτε το δικό σας «σπιτικό» Spotify

Μπλάκ μέταλ γιόγκα κλπ. κλπ.
Άβαταρ μέλους
SlayerKing
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Πέμ 18 Ιούλ 2019, 16:02

HOW TO: Φτιάξτε το δικό σας «σπιτικό» Spotify

Δημοσίευση από SlayerKing »

Ειναι ανάλογά τι μπάτζετ θες να διαθέσεις και κουτί να πάρεις με τους δίσκους θα ανέβει η τιμή.
Για σπίτι σε κανα WD My cloud αν πας αλλά πάλι το 150ευρο δεν το γλιτώνεις.

Η προταση του scroll ειναι η πιο οικονομική αν θες να κάνεις κάτι τέτοιο.

Επίσης νομίζω οτι το Spotify πάει κανα 20ευρο το χρόνο αν πάρεις family pack και το μοιραστείς με φίλους σου.

Εγω να πω την αλήθεια εχω πάρει 1 μεγάλη sd Card στο κινητό και μια φορα το μηνα προσθέτω νεα άλμπουμ.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

HOW TO: Φτιάξτε το δικό σας «σπιτικό» Spotify

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Είχα πάρει δύο WD My Cloud πριν καμια 10ριά χρόνια και ψόφησαν σχετικά γρήγορα, οπότε δε μου άφησαν καλές εντυπώσεις. Ίσως τώρα να έχει αλλάξει η φάση με το hardware και να αξίζουν τα $$ τους. Με σπότιφάι που την είχα ψάξει όταν πρωτοτσούλησε, είδα πως έλειπαν πολλές κυκλοφορίες και αν ήθελα να ακούσω κάτι δικό μου έπρεπε να το περνάω πάλι με USB κλπ. Χώρια ο ψυχαναγκασμός μου να έχω μόνο μια εφαρμογή για το κάθε τι :D Γενικά λύσεις υπάρχουν για τα πάντα, αλλά αφού προσφέρονται ευκαιρίες για νερντουλίαση, δε θα πω όχι :P
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
SlayerKing
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Πέμ 18 Ιούλ 2019, 16:02

HOW TO: Φτιάξτε το δικό σας «σπιτικό» Spotify

Δημοσίευση από SlayerKing »

My Cloud ειχα παρει 1 για την δουλειά πριν καμια 5ετια, ζει ακόμα. Γενικά οι WD σαν σκληροί εχουν βελτιωθεί αρκετα τα τελευταία χρόνια.
Παλιά μου ειχαν χαλάσει και εμενα αρκετοί.

Spotify true αυτο που λες και εγω το ειχα κοιτάξει τοτε και δεν ειχε ουτε καν δισκογραφία ΜΑΝΟWAR... τραγικη κατασταση.
Πλεον εχει ενα 90% οσων ακούμε και μολις βγαίνει κατι επίσημα ακομα και ΕΡ το βάζουν.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

HOW TO: Φτιάξτε το δικό σας «σπιτικό» Spotify

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

theBox έγραψε: Τρί 10 Μαρ 2020, 07:00 Και δηλαδη ΟΛΟ αυτο ειναι ευκολότερο αποβτο να περασεις τους 5 δισκους που κανεις rotation αυτο τον καιρο με καλωδιο στο κινητο;
εγώ πάντως αυτή τη λύση χρησιμοποιώ ακόμα :)
Άβαταρ μέλους
Vourvachis
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Τρί 26 Ιουν 2018, 09:04

HOW TO: Φτιάξτε το δικό σας «σπιτικό» Spotify

Δημοσίευση από Vourvachis »

rbrigade έγραψε: Τρί 10 Μαρ 2020, 01:54 Πολλές άγνωστες λέξεις μαζεύονται...
Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα :D :D :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”