Κόντρες στη παραλιακή 1994

Μπλάκ μέταλ γιόγκα κλπ. κλπ.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14599
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Κόντρες στη παραλιακή 1994

Δημοσίευση από CountRaven »



[mention]apeitharxos[/mention] σίγουρα ήταν χωμένος.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Κόντρες στη παραλιακή 1994

Δημοσίευση από apeitharxos »

Δεν ανεβαίνω στη μηχανή ούτε για 50 μέτρα, δεν έχω ανέβει πάνω από 5 φορές στη ζωή μου, όσοι μου λένε 'έλα ανέβα μη φοβάσαι' απλώς τρώνε το βρισίδι της ζωής τους, γιατί αν συμβεί κάτι συνήθως ο συνοδηγός την πληρώνει, εκτός των άλλων.
Ούτε τρέχω γενικώς με το αυτοκίνητο, μέχρι 120 χλμ/ώρα το πάω σε δρόμους μετά την Βάρκιζα π.χ. που είναι ανοιχτός, και που με αυτή την ταχύτητα ούτε που καταλαβαίνεις ότι τρέχει τόσο το αυτοκίνητο.
Όποιον βλέπω και κολλάει πίσω μου, κάνω πιο δεξιά, σχεδόν σταματάω, και τον αφήνω να με προσπεράσει από το να μου πρήζει τα ούμπαλα.
Βλέπω και κάτι σούπερ μαλάκες με κάτι αμάξια που τα 250 χλμ/ώρα τα έχουν για πλάκα να έρχονται κατά πάνω μου πολλές φορές, ερχόμενοι από πίσω (ειδικά τα Σάββατα τα βράδυα, μην κυκλοφορείτε παραλιακή διότι ο κάθε πικραμένος παίρνει το αυτοκίνητό του και όποιον πάρει ο χάρος, τις άλλες ημέρες είναι οκ), και λέω μακάρι να ήμουν τροχαία τώρα να τους έπαιρνα το δίπλωμα.
Πάντως, κόντρες ακόμα γίνονται, ειδικά τώρα με τα κλειστά μπαρ μετά τις 12 δεν έχει ο κόσμος πού να ξεσπάσει και διαγωνίζονται στη μαλακία...
Γενικώς, το να τρέχεις με το αυτοκίνητο ή τη μηχανή δεν το καταλαβαίνω αυτό το χούι, τι ευχαρίστηση βρίσκουν...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8698
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Κόντρες στη παραλιακή 1994

Δημοσίευση από Zippo190 »

Εδώ στο Νίκαια τρέχουν και στα στενά. Γενικά μιλάμε για εγκεφαλική αναπηρία όσων τρέχουν με 200 μέσα σε κατοικημένη περιοχή. Και γενικά ο Ελληνάρας δεν μασάει από κώδικες οδικής κυκλοφορίας, κανόνες ασφαλούς οδήγησης, οδηγική συμπεριφορά κ.α.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Κόντρες στη παραλιακή 1994

Δημοσίευση από apeitharxos »

Zippo190 έγραψε: Τετ 16 Σεπ 2020, 17:34 Εδώ στο Νίκαια τρέχουν και στα στενά. Γενικά μιλάμε για εγκεφαλική αναπηρία όσων τρέχουν με 200 μέσα σε κατοικημένη περιοχή. Και γενικά ο Ελληνάρας δεν μασάει από κώδικες οδικής κυκλοφορίας, κανόνες ασφαλούς οδήγησης, οδηγική συμπεριφορά κ.α.
Ακόμα και προτεραιότητα αν έχεις σε αυτά τα στενά, πας με ευλαβική προσοχή γιατί ο μαλάκας που θα πεταχτεί δεν καταλαβαίνει από προτεραιότητες και τα σχετικά όπως σωστά λες...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Κόντρες στη παραλιακή 1994

Δημοσίευση από rbrigade »

Σήμερα διάβαζα στο FB σχόλιο τυπά που έλεγε ότι ο γιος του είναι 8 χρονών και περιμένει να πάει 9-10 να ψηλώσει κάνα 20άρι πόντους (για να φτάνει τα πεντάλ) για να του μάθει να οδηγάει... Καμία ελπίδα για το παιδάκι... Επίσης δικυκλιστής=αυτόχειρας και δικυκλιστής χωρίς κράνος=σούπερ ντούπερ μαλάκας αυτόχειρας. Δυστυχώς η ηλικία από 18 έως 35 είναι πολύ επίφοβη στο τιμόνι, και γω που δεν τρέχω γενικώς βλέπω διαφορά στο πως οδηγάω τώρα.
Άβαταρ μέλους
alexandros
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Σάβ 15 Αύγ 2020, 15:00

Κόντρες στη παραλιακή 1994

Δημοσίευση από alexandros »

Απλά και όμορφα. Π*ύτσα και ξύλο για τους μάγκες του δρόμου. Πρέπει σαν λαός να φτάσουμε να βλέπουμε τροχαία και να τρέμουμε, αλλά και ο ρόλος της τροχαίας να είναι ουσιαστικός και όχι ''κάνω πιάτσα στο γνωστό σημείο τη γνωστή ώρα''. Αν και εγώ είμαι προσεκτικός στην οδήγηση και δεν κάνω μαλακίες, νιώθω πολύ τυχερός που καναδυό βραδιές επιπολαιότητας δεν σκοτώθηκα και ΚΥΡΙΩΣ δεν σκότωσα.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Κόντρες στη παραλιακή 1994

Δημοσίευση από rbrigade »

Στην FΒ συζήτηση που προανέφερα (αφορούσε την χρήση ειδικών καθισμάτων στα αυτοκίνητα για παιδιά ως 12 ετών) διατυπώθηκαν και άλλες όμορφες απόψεις, όπως ότι αυτές οι νομοθεσίες μας κάνουν ντιντίδες και παρατηρήθηκε χρήση του επιφωνήματος ''μπεεεεεε'' προς κάποιον που επικροτούσε το μέτρο. Δεν μπορούσα να μην κάνω κάποιες αναλογίες στο μυαλό μου με το θέμα με τις μάσκες...
Άβαταρ μέλους
Celephais
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 01:24

Κόντρες στη παραλιακή 1994

Δημοσίευση από Celephais »

Θρυλική εκπομπή επ' αυτοφόρω του Κακαουνάκη...θυμάμαι επίσης επεισόδιο για τους ταξιτζήδες με Κακαουνάκη να είναι σε αμάξι με κάμερα και να σκάει δίπλα σε φανάρι σε ταρίφα και να τον ρωτάει "γιατί ρυπαίνεις?", το ταξί έβγαζε τρελό καπνό.....τι να λέμε τώρα για εκείνες τις φοβερές στιγμές της τηλεόρασης.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”