Επικά Ποστς US μεταλλουργων στα Σοσιαλ, σχετικα με US εκλογες.

Μπλάκ μέταλ γιόγκα κλπ. κλπ.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Επικά Ποστς US μεταλλουργων στα Σοσιαλ, σχετικα με US εκλογες.

Δημοσίευση από LuciferSteele »

CountRaven έγραψε: Παρ 06 Νοέμ 2020, 02:13 Επίσης παρακαλείται ο @LuciferSteele να μεταφέρει και εδώ το US Metal εκλογικό report του. Αν βαριέται θα το κάνω εγώ, με την άδεια του φυσικά.
έχετε την άδειά μου, το ταπεινό report είναι ένα κοινό αγαθό
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8698
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Επικά Ποστς US μεταλλουργων στα Σοσιαλ, σχετικα με US εκλογες.

Δημοσίευση από Zippo190 »

Στεναχωριέται ο Μπόμπυ Λούκας
Here's a good question: will we as a people be able to come together again? Because the only other scenario I see is Civil War.
Ο Ταβερνιέρ πιο σκληρός
Trump needs to issue executive orders halting covid vaccine development, testing kits, and add back all the red tape and restrictions he lifted to expedite their development. He should recall all the ventilators and ppe his administration has been responsible for and have the supply destroyed. Let the new administration start from scratch.

----

I know which states I will never spend any money in for the next four years.
γενικά απογοήτευση.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Επικά Ποστς US μεταλλουργων στα Σοσιαλ, σχετικα με US εκλογες.

Δημοσίευση από LuciferSteele »

αιμομιξία αγάπη μου
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Επικά Ποστς US μεταλλουργων στα Σοσιαλ, σχετικα με US εκλογες.

Δημοσίευση από rbrigade »

apeitharxos έγραψε: Παρ 06 Νοέμ 2020, 20:29 Λοιπόν αν υπήρχε μια πιθανότητα να σταματήσουν όλα αυτά, αυτό μπορεί να γίνει μόνο με επανεκλογή Τραμπ (όχι Ρεπουμπλικάνων γενικά, Τραμπ ΜΟΝΟ, γιατί είδαμε φαινόμενα γνωστών Ρεπουμπλικάνων να δηλώνουν την υποστήριξή τους στον Μπάιντεν, με πρώτο και καλύτερο the most evil human being, τον Μπους).
Όταν έρθει το εμβόλιο που χρηματοδότησε ο Τραμπ θα το κάνεις;
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Επικά Ποστς US μεταλλουργων στα Σοσιαλ, σχετικα με US εκλογες.

Δημοσίευση από apeitharxos »

rbrigade έγραψε: Σάβ 07 Νοέμ 2020, 20:03
apeitharxos έγραψε: Παρ 06 Νοέμ 2020, 20:29 Λοιπόν αν υπήρχε μια πιθανότητα να σταματήσουν όλα αυτά, αυτό μπορεί να γίνει μόνο με επανεκλογή Τραμπ (όχι Ρεπουμπλικάνων γενικά, Τραμπ ΜΟΝΟ, γιατί είδαμε φαινόμενα γνωστών Ρεπουμπλικάνων να δηλώνουν την υποστήριξή τους στον Μπάιντεν, με πρώτο και καλύτερο the most evil human being, τον Μπους).
Όταν έρθει το εμβόλιο που χρηματοδότησε ο Τραμπ θα το κάνεις;
Ο Τραμπ χρηματοδότησε εμβόλιο; Χρηματοδοτεί κάποια φαρμακευτική η κυβέρνηση των ΗΠΑ; Δεν ξέρω, γι' αυτό ρωτάω.
Στην ερώτησή σου, ο Τραμπ έχει κωλοτουμπιάσει στο θέμα εμβόλιο και είναι από τα λίγα πράγματα για τα οποία διαφωνώ μαζί του. Δεν έχει ξεκαθαρίσει βέβαια την υποχρεωτικότητα του εμβολίου, την στιγμή που οι παγκοσμιοποιητές έμμεσα προς τα εκεί μας πάνε.
Έχω αναφέρει πάλι πως στο συγκεκριμένο εμβόλιο μου βρωμάει γενετική τροποποίηση επειδή είναι εμβόλιο m-RNA (το οποίο πρωτοχρησιμοποιείται στην ιστορία της ιατρικής), οπότε όχι, σε κάθε περίπτωση.
Αν μας πειράζουν τα θύματα του COVID, γιατί δεν μας πειράζουν οι παρενέργειες του εμβολίου ,που ποιος ξέρει σε τι μπορεί να οδηγήσουν, και όλα δείχνουν ότι η συχνότητά τους είναι μεγαλύτερη των θετικών τεστ;
Αν θες να σε βάλω σε μια ομάδα στο fb σχετική, που λέμε εκεί τις απόψεις μας, σχετικά με το θέμα...

Για άλλο λόγο όμως μπήκα...
Κοιτάξτε τι σας έχω...Κάποιοι ξεκατινιάζονται...


Σχολιάκια από κάτω:

What's the matter, you can't make decent music anymore so the only way to boost traffic on your page is political shit?

Aaron and Arthur, are you snowflakes triggered? 🤪😂😭 Remember cucks, Biden is still your new president! 😂😂😂 USA! USA! USA!

Το cucks βγαίνει από το cuckservatives, που είναι ένα λογοπαίγνιο του conservatives, χαχαχα!!!

Poor Trumpers letting a dead band hurt their fee-fees.

Shut up

Aaron Samples
Exactly, it's that awkward moment when a metal band starts out their political affiliations to satisfy brainwashed bunch of metalheads.


Aaron Samples need a hug mate?
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Επικά Ποστς US μεταλλουργων στα Σοσιαλ, σχετικα με US εκλογες.

Δημοσίευση από apeitharxos »

Λατρεύουμε βέβαια RB, ανεξαρτήτως χρώματος φανέλας...Θα είναι σαν να είσαι γαύρος και να μην αγαπάς Σαραβάκο, ή βάζελος και να μην σέβεσαι Δεληκάρη...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Επικά Ποστς US μεταλλουργων στα Σοσιαλ, σχετικα με US εκλογες.

Δημοσίευση από rbrigade »

Η κυβέρνηση του Τραμπ χρηματοδότησε εμβόλια (δεν θυμάμαι ποιες συγκεκριμένα εταιρείες, αλλά είναι εύκολο να το βρεις) και άλλωστε μεγάλο μέρος της επιχειρηματολογίας του Τραμπ για να πείσει τους ψηφοφόρους ότι διαχειρίστηκε καλά την κρίση ήταν ότι σύντομα θα έφερνε εμβόλιο στους Αμερικάνους, μάλιστα έλεγε πριν 1-2 μήνες ότι το εμβόλιο θα έβγαινε πριν τις εκλογές και πίεζε καταστάσεις για να εγκριθούν όσα εμβόλια κόντευαν να ολοκληρώσουν τις δοκιμές τους. Σε αυτό αναφέρεται άλλωστε και ο Tavernier στο απόσπασμα που παρέθεσε ο Zippo.

Εγώ όταν αποκτήσω πρόσβαση στο εμβόλιο θα το κάνω, πέρασα τα 40, έχω και κάποια μικροθεματάκια υγείας (χωρίς να ανήκω σε ευπαθή ομάδα), θα προτιμούσα να είμαι θωρακισμένος για κάθε ενδεχόμενο. Δεν έχω φοβίες για τα εμβόλια ούτε πιστεύω ότι θα έβγαζε κάποια εταιρεία εμβόλιο σε μαζική χρήση χωρίς να είναι πεπεισμένη ότι είναι ασφαλές. Και δεν μιλάμε τώρα για εμβόλια που θα τα στείλουν σε κάποια τριτοκοσμική χώρα ώστε να μην τους πολυνοιάζει αν πάει κάτι στραβά (ούτε αυτό πιστεύω ότι συμβαίνει, το αναφέρω απλά επειδή ακούγονται διάφορα για εμβόλια στην Ινδία με παρενέργειες κτλ). Είμαστε Ευρωπαϊκή Ένωση και άμα έρθει εδώ εμβόλιο που δεν είναι σωστό τους σκίζεις τα ράμματα εύκολα. Δεν είναι μαλάκες αυτοί που έχουν τις φαρμακευτικές, λεφτά θέλουν να βγάλουν. Το εμβόλιο παίζει να μην είναι ιδιαίτερα αποτελεσματικό, αλλά όχι να μας κάνει ζημιά. Τώρα βάση στατιστικής ότι θα εμφανιστεί και ένας στις 10.000 ή στις 100.000 που θα κάνει κάποιου είδους αντίδραση/παρενέργεια, αυτό είναι στα πλαίσια του φυσιολογικού και υπάρχει σε όλα τα φαρμακευτικά σκευάσματα/εμβόλια κτλ.
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Επικά Ποστς US μεταλλουργων στα Σοσιαλ, σχετικα με US εκλογες.

Δημοσίευση από apeitharxos »

rbrigade έγραψε: Κυρ 08 Νοέμ 2020, 02:17 Η κυβέρνηση του Τραμπ χρηματοδότησε εμβόλια (δεν θυμάμαι ποιες συγκεκριμένα εταιρείες, αλλά είναι εύκολο να το βρεις) και άλλωστε μεγάλο μέρος της επιχειρηματολογίας του Τραμπ για να πείσει τους ψηφοφόρους ότι διαχειρίστηκε καλά την κρίση ήταν ότι σύντομα θα έφερνε εμβόλιο στους Αμερικάνους, μάλιστα έλεγε πριν 1-2 μήνες ότι το εμβόλιο θα έβγαινε πριν τις εκλογές και πίεζε καταστάσεις για να εγκριθούν όσα εμβόλια κόντευαν να ολοκληρώσουν τις δοκιμές τους.
Εννοείς την big pharma? Τις 4 μεγάλες φαρμακευτικές εταιρείες;
Τα ξέρω όλα αυτά που λες για τον Τραμπ, σου είπα ότι κωλοτούμπιασε στο θέμα και δεν με βρίσκει σύμφωνο. Άρχισε να το αλλάζει όταν είδε ότι χάνει ψήφους λόγω COVID.

rbrigade έγραψε: Κυρ 08 Νοέμ 2020, 02:17Σε αυτό αναφέρεται άλλωστε και ο Tavernier στο απόσπασμα που παρέθεσε ο Zippo.
O Dean αναφέρει την λέξη halt, που σημαίνει παύω. Α, εννοείς να ακυρώσει όλες αυτές τις διαδικασίες.
Να σου πω κάτι; Χέστηκα ποιος θα βγει, εγώ δεν υποστηρίζω Τραμπ επειδή γεννήθηκα ρεπουμπλικάνος, εγώ υποστηρίζω τα καλά που έκανε, όπως θα υποστήριζα και τον Κένεντυ αν τον άφηναν να αποκτήσει δική της κεντρική τράπεζα οι ΗΠΑ, και να απεξαρτηθεί από την ιδιωτική federal reserve (γι' αυτό άλλωστε και τον δολοφόνησαν).
rbrigade έγραψε: Κυρ 08 Νοέμ 2020, 02:17 Εγώ όταν αποκτήσω πρόσβαση στο εμβόλιο θα το κάνω, πέρασα τα 40, έχω και κάποια μικροθεματάκια υγείας (χωρίς να ανήκω σε ευπαθή ομάδα), θα προτιμούσα να είμαι θωρακισμένος για κάθε ενδεχόμενο. Δεν έχω φοβίες για τα εμβόλια ούτε πιστεύω ότι θα έβγαζε κάποια εταιρεία εμβόλιο σε μαζική χρήση χωρίς να είναι πεπεισμένη ότι είναι ασφαλές. Και δεν μιλάμε τώρα για εμβόλια που θα τα στείλουν σε κάποια τριτοκοσμική χώρα ώστε να μην τους πολυνοιάζει αν πάει κάτι στραβά (ούτε αυτό πιστεύω ότι συμβαίνει, το αναφέρω απλά επειδή ακούγονται διάφορα για εμβόλια στην Ινδία με παρενέργειες κτλ). Είμαστε Ευρωπαϊκή Ένωση και άμα έρθει εδώ εμβόλιο που δεν είναι σωστό τους σκίζεις τα ράμματα εύκολα. Δεν είναι μαλάκες αυτοί που έχουν τις φαρμακευτικές, λεφτά θέλουν να βγάλουν. Το εμβόλιο παίζει να μην είναι ιδιαίτερα αποτελεσματικό, αλλά όχι να μας κάνει ζημιά. Τώρα βάση στατιστικής ότι θα εμφανιστεί και ένας στις 10.000 ή στις 100.000 που θα κάνει κάποιου είδους αντίδραση/παρενέργεια, αυτό είναι στα πλαίσια του φυσιολογικού και υπάρχει σε όλα τα φαρμακευτικά σκευάσματα/εμβόλια κτλ.
Κατ΄αρχάς, σου αναφέρω πάλι την διαφορά m-RNA από τα υπόλοιπα εμβόλια.
Στα κλασικά εμβόλια σου βάζουν έναν εξασθενημένο ιό και αναμένουν από τον οργανισμό σου να παράξει αντισώματα, ώστε να ενεργοποιηθεί το ανοσοποιητικό. Αυτό είναι μέρος της γενετικής σου λειτουργίας.
Στο m-RNA, την εντολή για ενεργοποίηση την δίνει το ίδιο το εμβόλιο, σου επαναπρογραμματίζει δηλαδή το ανοσοποιητικό.
Επαναπρογραμματισμός του ανοσοποιητικού σημαίνει γενετική τροποποίηση (εκτός αν διαφωνείς σε αυτό).

Στο θέμα παρενεργειών: Αφού λοιπόν η συχνότητα είναι 1 στους 10.000 σημαίνει ότι είναι μεγαλύτερη από το ποσοστό θανάτων από κορωναϊό, που έχουμε 650 σήμερα στα 10.εκ. και μάλιστα όχι υγιείς τους περισσότερους στο 90% αυτών (αντίθετα, στα τελευταία τους). Επομένως, το εμβόλιο είναι η λύση; Θα είναι χειρότερη η λύση από το ίδιο το πρόβλημα;
Δεύτερον, τι να το κάνω εγώ που θα τους σκίσω τα ράμματα όταν θα έχω πάθει ζημιά. Τίποτε δεν θα γίνει, και θα έχω πάθει και ζημιά. Τι νομικές διαδικασίες να κινήσει ένα άτομο (και 50 άτομα ακόμα), τι ισχύ έχουν μπροστά σε ένα ολόκληρο κατεστημένο;

Τρίτον: Όλες τις φαρμακευτικές τις χρηματοδοτεί ο Bill Gates σήμερα, και το γνωρίζω αυτό που λες για την Ινδία. Βρήκαν το δίκιο τους; Και τι να το κάνουν που το βρήκαν; Έγινε η ζημιά; Μπες στο site του Ρόμπερτ Κέννεντυ Τζούνιορ να δεις τι γίνεται. Τους ξεμπροστιάζει...
https://childrenshealthdefense.org/
Επίσης, στο instagram του ιδίου...

τέταρτον: Αφήνω στην άκρη τα περί σχεδίων μείωσης του πληθυσμού (θυμάσαι στο metaldome που το συζητούσαμε με τον [mention]DoomSword[/mention] για τις πλάκες της Ατλάντα) εγώ σου λέω ότι και χωρίς παρενέργειες επαναπρογραμματισμός του ανοσοποιητικού ίσον καρκίνος μελλοντικά. Εσύ μπορείς να μου αποδείξεις ότι δεν είναι έτσι;

Πέμπτον: Σήμερα, χωρίς μάσκα δεν μπαίνεις σε ΜΜΜ, δεν μπαίνεις σε κλειστούς χώρους, αύριο χωρίς εμβόλιο τι θα συμβαίνει; Και πώς θα πιστοποιείται ότι το έχεις κάνει; Μήπως θα σε σκανάρει κανά μηχάνημα; Ή θα πρέπει να κουβαλάς συνεχώς χαρτί του ΕΣΥ μαζί σου; Ή μήπως θα μπει η πληροφορία αυτή στις νέες ταυτότητες που θα περιέχουν και βιομετρικά στοιχεία;

Έκτον: Γιατί εκπαιδεύουν τα μωρά παιδιά να φορούν μάσκες (δεν συζητάω καν ότι τα παιδάκια θα σκάσουν φορώντας τες επί 6 ώρες τουλάχιστον); Μήπως θα συνεχίσουν να τις φοράνε και μετά το εμβόλιο; Μήπως θέλουν να δημιουργήσουν έναν τέτοιο κόσμο; Εμείς πες έχουμε μεγαλώσει αλλιώς...Τα παιδιά γιατί εκπαιδεύονται κατ' αυτόν τον τρόπο;

Έβδομον: (ως συνέχεια του έκτου) και αν παρουσιάσουν το εμβόλιο ως το εμβόλιο της γρίππης που ναι μεν προστατεύει αλλά δεν εξασφαλίζει, τι θα γίνει; Θα συνεχίσουμε να φοράμε μάσκες; Γιατί ακούω κάτι περίεργες δηλώσεις από την Παγώνη να ξεχάσουμε το ότι δεν θα φοράμε μάσκα...

Όγδοον: Μήπως με αφορμή τον κορωναϊό, πλέον είμαστε ένα βήμα πριν από παγκόσμιο ολοκληρωτικό καθεστώς; Μήπως δηλαδή όλα αυτά τα μέτρα αποστασιοποίησης θα μείνουν (όπως έλεγα από την πρώτη στιγμή) και θα ζούμε σε κάψουλες (όπως λέει και η Λινού) και υπό περιορισμό;
Γιατί εγώ πρώτη φορά βλέπω ασθένεια να γιατρεύεται με lockdown & πρόστιμα...

Διότι, παράλληλα με τα όσα γίνονται με τα lockdown, γίνονται και πολλά άλλα (εξαιτίας των συνεπειών του) όπως εθνικοποιήσεις αεροπορικών εταιρειών, πατερναλιστική αντιμετώπιση εργαζομένων από το κράτος, ανακοινώσεις από OHE & IMF να ξεχάσουμε τον καπιταλισμό και ότι στο μέλλον θα ζούμε σε σοσιαλιστικές κοινωνίες...Όλα αυτά τα διατηρώ σε αρχείο, δεν τα λέω έτσι στην τύχη...
Επίσης, κάτι νομοσχέδια της ΝΔ για τα ηλεκτροκίνητα αυτοκίνητα, κάτι επιδοτήσεις αγοράς τους...που εξυπηρετούν την περιβαλλοντική ατζέντα...
Για να μην αναφέρω την ιδεολογία των σημερινών δημοκρατικών που είναι αύξηση φόρων, κατάργηση πετρελαίου, περιβαλλοντική ατζέντα (δηλαδή φόροι και ξανά φόροι και μείωση βιομηχανικής παραγωγής), αύξηση ανεργίας κατά συνέπεια, εξάρτηση από το Ελάχιστο Εγγυημένο ΕΙσόδημα στην συνέχεια...

Ο [mention]Vic[/mention] τι λέει για όλα αυτά; Κάποτε, παρά τις διαφωνίες μας στο metaldome περί της Π. Διαθήκης, είχαμε όμως συμφωνήσει σε κάτι...Ότι θα έρθει μια συγεκριμένη εποχή και στιγμή... Μήπως τώρα είναι αυτή η εποχή και στιγμή;

Και στην τελική να σου πω κάτι: Τι πάει να πει 'οι ειδικοί και οι ειδικοί' και μόνο αυτοί ξέρουν...Και ο ηλεκτρολόγος ειδικός είναι, αν τον φωνάξεις σπίτι σου και στο κάψει εσύ τι θα του πεις; Ότι, κοίτα εσύ είσαι ειδικός άρα καλώς μου έκαψες το σπίτι;

Ή επειδή δεν είσαι μουσικός απαγορεύεται να κρίνεις μια οποιαδήποτε μουσική σύνθεση; Αϊ σιχτήρ πια με αυτούς τους μαλάκες...Αν αυτοί είναι ειδικοί, εγώ είμαι ο Eric Adams στη φωνή...ΈΝαν έναν αν τους πάρεις, βάζουν την πολιτική καριέρα πάνω από την επιστήμη τους...

Λινού, ορφανό του Γιωργάκη
Παγώνη, συνδικαλίστρια.
Πατούλης (πρόεδρος του Ιατρικού Συλλόγου Αθηνών που θα στέλνει πειθαρχικό όσους έχουν αντίθετη άποψη): Θα πήγαινε κανείς στον Πατούλη να εξεταστεί;

edit: Και ξαναλέω, η λογοκρισία είναι το ξεκίνημα ενός ολοκληρωτικού καθεστώτος. Όταν κόβουν στον αέρα τον πρόεδρο των ΗΠΑ, όταν τα 'αθώα' facebook & twitter του κατεβάζουν δημοσιεύσεις επειδή πάνε ενάντια στο διεθνιστικό αφήγημα, φαντάσου εμάς τι θα μας κάνουν...Το να μας λογοκρίνουν μόνο, θα είναι καλά...Έχω δει κάτι νόστιμα ΦΕΚ που έχουν ψηφιστεί, που έτσι και αρχίσουν να εφαρμόζονται θα γίνουν πολύ ωραία πράγματα...

edit 2: Να τι εννοώ διεθνιστικό αφήγημα. Τώρα δεν υπάρχει συνωστισμός και μετάδοση του ιού...Αλλά τους πείραζε που ο Τραμπ έβγαλε τη μάσκα και χαιρέτησε στρατιωτικά...




edit 3: Φαντάσου να έλεγε κάτι τέτοιο ο Τραμπ
Ως γνωστόν, ο Μπάιντεν έχει Αλτσχάιμερ και σε κάθε του εμφάνιση κάνει και μια γκάφα...
Εδώ είναι αυτό που λέμε γλώσσα λανθάνουσα γλώσσα αληθής...
Τα ΜΜΕ βέβαια δεν έδειξαν τίποτα, και τρέχει ο Ζούκεμπεργκ να βγάλει false information αυτή την δήλωση μήπως και μαζέψει τα ασυμμάζετα...

Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8698
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Επικά Ποστς US μεταλλουργων στα Σοσιαλ, σχετικα με US εκλογες.

Δημοσίευση από Zippo190 »

να μοιραστώ και εγώ μερικές σκέψεις για τον Ντόναλντ....

1. Ο Τράμπ είναι κλόουν σε βαθμό που δεν καταλαβαίνεις αν είναι τελείως ηλίθιος ή αν τρολλάρει αφάνταστα. Σε κάθε περίπτωση όμως αυτό αφορά μόνο το επικοινωνιακό επίπεδο. Ο Τράμπ είναι ο πρόεδρος που λοιδορήθηκε περισσότερο από κανέναν άλλο (τουλάχιστον από όσο έχω δει). Θυμίζω ότι την ημέρα ψηφοφορίας του έγινε πόλεμος στους δρόμους και όλα αυτά από μια ατάκα και τον χαρακτηρισμό ως σεξιστή. Ακόμα και αργότερα η απεικόνιση του από τα media δεν ήταν η καλύτερη: οι επιλεγμένες φώτο ήταν πάντα γελοίες πόζες και να θυμίσω την τακτική του CNN "dehumanising" που τον εμφανίζουν πιο πορτοκαλί (όπως και τον Μπέρνι Σάντερς πιο μώβ). Προφανώς ο Τράμπ ενοχλούσε και δεν μιλάω για τα "σεξιστικά" σχόλια, αυτά περιορίζονται στις όμορφες ακτιβίστριες των μικρών καφέ του Ώστιν.

2. Ο Τράμπ καλώς η κακώς προσπάθησε να εφαρμόσει μεγάλο μέρος της προεκλογικής του ατζέντας: απομόνωση της αμερικής, μείωση φόρων εσωτερικά, επανεκκίνηση της βιομηχανίας, λιγότερο κράτος. Αδυνατώ να καταλάβω ποιον ενοχλεί αυτό, τουλάχιστον στους αυτοαποκαλούμενους αριστερούς: ότι κάποιος πήγε κόντρα στην επεκτατική οικονομική πολιτική της Κίνας (μιας χώρας με σωρεία παραβιάσεων των ανθρωπίνων δικαιωμάτων, που δεν αποδέχεται τις ευρασιτεχνίες, που ασκεί επεκτατική πολιτική στα γύρω κράτη, που έλεγε συνέχεια ψέμματα για τον κορωνοϊο και που σαν τελευταία λύση προβάλλουν το "race card" σε κάθε διαμάχη). Να θυμίσω ότι μια φούξια παράταξη της Ελλάδας έλεγε περίπου τα ίδια: έξοδος από τις παγκόσμιες συμμαχίες, απομόνωση κ.α). Επίσης να θυμίσω συνθήματα όπως "φονιάδες των λαών κ.α.", τέσσερα χρόνια που η Αμερική δεν έπαιξε το ρόλο του world police μας χάλασαν πολύ;

3. Στα περί BLM, είναι εμφανές ότι υπάρχει πολιτική ατζέντα από πίσω με το πρόσχημα του ρατσισμού. Αδιαφορώντας για τους θανάτους των αφροαμερικανών ή οποιουδήποτε άλλου πολίτη από οτιδήποτε άλλο πέραν του λευκού αστυνομικού (παραπέμπω σε ανακοίνωση για τον θάνατο του Τζώρτζ Φλόυντ, από γνωστή εταιρεία κατασκευής ντράμς όπου αναφέρει για τρεις λευκούς, ο κινέζος πήγε περίπατο) , το "κίνημα" στράφηκε άμεσα εναντίων του Τράμπ. Θάνατοι αφροαμερικανών από λευκούς υπήρχαν πάντα αλλά για κάποιο λόγο ο Ομπάμα σε κάθε τέτοιο γεγονός έκανε αντιπολίτευση στον εαυτό του αντί για αυτοκριτική. Θεωρώ βέβαια λάθος του Τράμπ το γεγονός ότι αντί να κατευνάσει τα πνεύματα σε κάτι κοινωνική αναταραχή φρόντιζε να ρίχνει λάδι στην φωτιά με εριστικές δηλώσεις. Θα μπορούσε (θα έπρεπε) να ήταν πιο ενωτικός, ουδέτερος και γενικά να φρόντιζε να δείχνει μεγαλύτερη συμπάθεια, χωρίς απαραίτητα να "γλύφει" κάποιες κοινωνικές ομάδες που ούτως η άλλως τον σιχαίνονται.

4. Ο Μπάιντεν είναι επαγγελματίας πολιτικός με παρουσία στην Αμερικάνική πολιτική σκηνή σχεδόν 50 χρόνια. Η Καμάλα Χάρις είναι pro-police και γενικά όχι ιδιαίτερα προοδευτική, θεωρώ δλδ ότι θα επανέλθουμε σε περιόδους Obama/George Bush με την Αμερική να ξαναγίνεται world police και να βάζει το χεράκι της όπου βρει. Είμαστε ευχαριστημένοι με αυτό; Αναφορικά με τον τρόπο αντιμετώπισης του covid, θεωρώ ότι ο Τράμπ έκανε λάθος κινήσεις, ήταν εγκληματικός ο τρόπος αντιμετώπισης αλλά σε κάθε περίπτωση οι ενέργειες του κόσμου δείχνουν ότι οι περισσότεροι από εμάς δυσκολεύονται να αντιμετωπίσουν μια κρίση αν δεν έχουν τον προσωπικό αστυνομικό πάνω από το κεφάλι τους, να τους κόβει πρόστιμα.

5. Τα περί νοθείας των εκλογών τα αφήνω ασχολίαστα. Αφήνω ένα ενδεχόμενο να έχει όντως γίνει νοθεία με τις επιστολικές ψήφους (με βάσει πάντα αυτά που διάβασα) αλλά προτιμώ να μην μπω στην δίνη της συνομοσιολογίας.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Επικά Ποστς US μεταλλουργων στα Σοσιαλ, σχετικα με US εκλογες.

Δημοσίευση από LuciferSteele »

τρείς μέρες πριν το τελευταίο ποστ του Joshua

Rudy Guiliani..... is FIGHTING for our lives as the corrupt & criminal city of Philadelphia known for voter fraud, has suddenly found 120,000 BIDEN ballots overnight since the Dems needed them to win. These BS ballots instantly appeared at 3am while everyone was asleep, and just turned a TRUMP win over to CREEPY JOE BIDEN since the Dems have tried for 4 years to throw our president out of office. Republican officials were not allowed to see these ballots, as the DEMONSHIT officials stopped them from looking at these mysterious ballots. We then used "BINOCULARS" to look at these ballots, so the Sneaky Dems took the binoculars away. We are NOT ALLOWED TO EVEN OBSERVE THE FAKE PAPER BALLOTS that showed up over night. This has happened in all the other states TRUMP was winning at 2am. This CRAP has been going on for "FOUR LONG YEARS". The DEMONCRAP "COUP" against President Donald J. Trump. The criminal Leftist Demoncruds who run this nation have prepared to demolish it with Marxist Socialism. I will never understand how millions of Christians have no care about this fraudulent take-over whatsoever, when this president was the only man in the American political system to fight for the unborn right to life and worship of our Lord.
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6244
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Επικά Ποστς US μεταλλουργων στα Σοσιαλ, σχετικα με US εκλογες.

Δημοσίευση από theBox »

Δυνατος!!!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8698
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Επικά Ποστς US μεταλλουργων στα Σοσιαλ, σχετικα με US εκλογες.

Δημοσίευση από Zippo190 »

τέτοιους θέλουμε!
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6244
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Επικά Ποστς US μεταλλουργων στα Σοσιαλ, σχετικα με US εκλογες.

Δημοσίευση από theBox »

Που ειναι το ποστ του Λουσι ρε σεις;?;?
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8698
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Επικά Ποστς US μεταλλουργων στα Σοσιαλ, σχετικα με US εκλογες.

Δημοσίευση από Zippo190 »

theBox έγραψε: Κυρ 08 Νοέμ 2020, 13:32 Που ειναι το ποστ του Λουσι ρε σεις;?;?
μιλάμε για την καλύτερη ανασκόπηση των αμερικάνικων εκλογών έβερ...

@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Επικά Ποστς US μεταλλουργων στα Σοσιαλ, σχετικα με US εκλογες.

Δημοσίευση από apeitharxos »

Πολύ σωστά τα όσα είπε ο [mention]Zippo190[/mention] συμφωνώ σχεδόν σε κάθε γραμμή.
Για το ότι τον μισούν επειδή έδωσε δουλειά στον λαό του (και μάλιστα χωρίς να διεξάγει ιμπεριαλιστικούς πολέμους) είναι επειδή η παγκοσμιοποίηση προϋποθέτει πολίτες-πένητες-προλετάριους. Δηλαδή υψηλοί φόροι και αφαίρεση ιδιοκτησίας (που είναι η ατζέντα των δημοκρατικών).

Απολογιστικά, έτσι ευεργέτησε ο Τραμπ τον λαό του και την ανθρωπότητα:

• Εξάρθρωσε την δράση του ISIS στην Συρία, σε συνεργασία με τον Πούτιν, σταματώντας έτσι τον εμφύλιο μέσα σε σχεδόν ένα χρόνο. Τον ISIS τον είχαν χρηματοδοτήσει, προμηθεύσει με όπλα και γιγαντώσει οι νταβάδες Ομπάμα, Κλίντον, με σκοπό να ανατρέψουν τον Άσαντ, στα πλαίσια της Αραβικής Άνοιξης (ήταν ο τελευταίος Άραβας ηγέτης που απέμεινε να ανατρέψουν μετά τον Σαντάμ, τον Μπεν Αλί στην Τυνησία, τον Καντάφι, και τον Μουμπάρακ στην Αίγυπτο).

• Ως εκ τούτου, απέτρεψε τον Γ’ Παγκόσμιο Πόλεμο, καθώς μετά την εκλογή Τραμπ ευθαρσώς ο Πούτιν δήλωσε πως αν κέρδιζε η Χίλαρυ θα πηγαίναμε σε Γ’ΠΠ, διότι ο Πούτιν δεν ήταν και δεν είναι διατεθειμένος να παραιτηθεί των συμφερόντων που είχε και έχει στην Συρία, εξ ου και η στήριξή του στον Άσαντ. Ας μην ξεχνάμε πως ο Βλαδίμηρος σταμάτησε τους το Βαθύ Κράτος δύο φορές: Μία φορά στην Κριμαία, στον ουκρανικό πόλεμο, και μία δεύτερη στην Συρία, όταν και έθεσε βέτο στον ΟΗΕ για τον βομβαρδισμό της Συρίας το 2012 (https://www.nytimes.com/.../syria-homs- ... ll-said-to... )

• Ανέστειλε την σύναψη εμπορικής συμφωνίας μεταξύ Ευρώπης και Αμερικής, γνωστή ως TTIP (Transatlantic Trade and Investment Partnership), η οποία ήταν συμφωνία εμπορικής ένωσης Ευρώπης-Β. Αμερικής, και έδινε δικαίωμα στις πολυεθνικές να μηνύουν κράτη.

• Επέβαλλε δασμούς στις εισαγωγές των γερμανικών αυτοκινήτων από το Μεξικό προς τις ΗΠΑ.

• Επέβαλλε δασμούς στην εισαγωγή χάλυβα, κάτι που έβλαψε και Γερμανούς και Κινέζους, αλλά έδωσε δουλειά στον δικό του λαό με αυτόν τον τρόπο.

• Δεν υπέγραψε την συμφωνία των Παρισίων για το κλίμα, η οποία θα επέβαλλε ανώτατο όριο στις εκπομπές διοξειδίου του άνθρακα, κάτι που θα σήμαινε μείωση της εργοστασιακής παραγωγής, άρα απολύσεις για τον λαό του.

• Ψήφισε μειώσεις φόρων.

• Ως εκ τούτου, έφτασε την ανεργία στις ΗΠΑ μόλις στο 4%, πριν τον κορωναϊό.

• Ζήτησε από την Γερμανία της Μέρκελ να συνεισφέρει στις αμυντικές δαπάνες του ΝΑΤΟ όσο και οι άλλες χώρες, επί του ΑΕΠ της. Οι γνωστοί μπαταχτσήδες Γερμανοί, πλήρωναν λιγότερο από το 2% του ΑΕΠ τους για αμυντικές δαπάνες του ΝΑΤΟ, σε αντίθεση με την Ελλάδα, για παράδειγμα.

• Απέσυρε μεγάλο μέρος των αμερικάνικων στρατευμάτων από την Γερμανία, κάτι που δυσαρέστησε τους Γερμανούς. Ως γνωστόν, μετά τον β’ππ η Δυτική Γερμανία έγινε προτεκτοράτο των ΗΠΑ και δεν έχει δικό της στρατό. Με την πτώση του τείχους του Βερολίνου, έφυγαν τα σοβιετικά στρατεύματα από την Α. Γερμανία το 1989, και έτσι έμειναν μόνο οι αμερικάνοι στρατιώτες για την Ενωμένη Γερμανία.

• Σκόπευε να απαλλάξει την Ευρώπη από την ηγεμονία της Γερμανίας, δημιουργώντας νέες συμμαχίες και δίνοντας τα ηνία της Κεντροανατολικής Ευρώπης στην Πολωνία (διάβασε https://www.triklopodia.gr/%CE%B1%CF%80 ... NuCTBap23E).

• Απέσυρε τα αμερικάνικα στρατεύματα από την Μέση Ανατολή και το Αφγανιστάν. Σχεδόν πουθενά πλέον οι ΗΠΑ δεν έχουν πλέον στρατό κατοχής.

Εξέθεσε το οικονομικό πρόγραμμα των Δημοκρατικών: Είπε χαρακτηριστικά ότι οι ‘δημοκρατικοί θα μετατρέψουν τις ΗΠΑ σε μια Βενεζουέλα με στεροειδή’.
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”