Φίλος μου ήδη

Μπλάκ μέταλ γιόγκα κλπ. κλπ.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14599
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Φίλος μου ήδη

Δημοσίευση από CountRaven »



Πουλάκια στο background και μόνο αλήθειες.

Το λέει και ο ίδιος πως όλα τα βίντεο του είναι ενδιαφέρον -ετσι ακριβώς το λεει- μα πρέπει να μπορούμε να τα κατανοήσουμε.

Επίσης ενδιαφέρον είναι αυτό που φέρει τον Δία και Δίας συμβολίζει την νόηση.

Φέρτε τον φόρουμ χτες.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6244
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Φίλος μου ήδη

Δημοσίευση από theBox »

α-ΔΙΑ-νόητο επος.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Φίλος μου ήδη

Δημοσίευση από apeitharxos »

Είδα τα πρώτα 10'. Ένα λάθος που γίνεται με όλους αυτούς τους μαλάκες είναι ότι πρώτον δεν απευθύνονται μόνον σε ανθρώπους που μπορούν να τους καταλάβουν, άρα δεν έχει νόημα να πηγαίνεις απ' ευθείας σε κάτι που μόνο λίγοι μπορούν να κατανοήσουν (και, κατ' επέκταση, να αξιολογήσουν). Πρέπει σιγά σιγά να πηγαίνεις από το ευκόλως αποδεικνυόμενο, στο δύσκολα αντιληπτό.
Άσε που μιλάνε μιλάνε και τίποτα δεν λένε. Λογικό είναι λες συνέχεια ότι εγώ έχω καλύτερη ενσυναίσθηση από εσάς και καταλαβαίνω πράγματα καλύτερα από εσάς, και η μόνη σου επιχειρηματολογία να είναι αυτή, αφού δεν έχεις στοιχεία.
Χαλάνε την πιάτσα όλοι αυτοί οι παπάρες...

Δεν ξέρω αν ο Δίας συνδέεται με την νόηση, ο Αριστοτέλης πάντως έλεγε: 'Αρχή Σοφίας η των ονομάτων επίσκεψης'.
Δηλαδή, η ονομασία θα σε βοηθήσει να ξεκινάς εξηγήσεις κάτι.
Για παράδειγμα, η λέξη ερμητικός, που σημαίνει επτασφράγιστος. Βγήκε από τα Ερμητικά κείμενα, τα κείμενα του Ερμή του Τρισμέγιστου, τα οποία για καιρό παρέμεναν κρυφά από την ανθρωπότητα, και στα οποία, όποιος τα διαβάσει θα δει πολύ μεγάλες ομοιότητες με τον Χριστιανισμό.
Η λέξη Ελευσίνα, σχετίζεται με την Έλευση φυσικά...
Και πολλά άλλα που αυτή την στιγμή δεν μπορώ να θυμηθώ...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 764
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Φίλος μου ήδη

Δημοσίευση από TitusGroan »

ΔΙΑ-δοσται
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8698
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Φίλος μου ήδη

Δημοσίευση από Zippo190 »

Στο repeat απο χτές.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5969
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Φίλος μου ήδη

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

ΔΙΑ-τείνομαι να μεταλαμπαδεύσω τη γνώση αυτού του βίντεο στα πέρατα της οικουμένης
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Φίλος μου ήδη

Δημοσίευση από castledemon »

κλάμα
αντεξα ομως μολις 15 λεπτά μετά απλά μου πήρε τα αυτιά και σταματησε να ειναι αστείο αλλά εγινε εκνευριστικό.
Διαβάστε σχόλια, υπάρχει πολύς καμμένος κόσμος τελικά
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6244
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Φίλος μου ήδη

Δημοσίευση από theBox »

Ναι τα σχολια ειναι εξισου ΔΙΑ-σκεδαστικα.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”