Trojian από το Uloz

Μπλάκ μέταλ γιόγκα κλπ. κλπ.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Trojian από το Uloz

Δημοσίευση από Zippo190 »

Λοιπόν χτες κατέβασα μουσικές από το γνωστό site ULOZ που ανεβαίνουν σχεδόν τα πάντα. Σε έλεγχο που έκανα με το windows defender σε δύο folders (νέο Eternity's End και ένα ακόμα) μου έβγαλε μήνυμα ότι υπάρχει κακόβουλο λογισμικό και πιο συγκεκριμένα το Trojan:Script/Oneeva.A!m. Σε έλεγχο που έκανα διάβασα ότι πρόκειται για λογισμικό που κάνει τον υπολογιστή ευάλωτο σε επιθέσεις τρίτων. Χρησιμοποίησα το windows defender για να καταργήσω το λογισμικό και έκανε επιτυχής κατάργηση για αυτό που υπήρχε στο folder των Eternity's End αλλά μου γράφει για ελλιπής στο δεύτερο folder (που ήτανε το νέο Corners of Sanctuary) το οποίο όμως δεν είχα προλάβει να ξεζιπάρω. Γενικά από χτες πρέπει να έχω κάνει καμιά σαρανταριά σαρώσεις. χωρίς να βγάλει κάτι. Έχετε υπόψιν τι παίζει;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Trojian από το Uloz

Δημοσίευση από CountRaven »

Εξαφάνισε όλα τα φάκελα που είχαν πρόβλημα. Μετακίνηση στον κάδο και άδειασμα. Αν δεν το έχει κάνει ήδη το defender.

Κάνε νέα σάρωση και αν βγει καθαρή είσαι οκ.

Τσέκαρε και με κάποιο άλλο αντιβιοτικό πχ. το Avast.

Απέφευγε το ULOZ. Metal Tracker βασικά. The only way.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”