Αμουσος νεοελληνας λοβερ νεου αμερικανιμου μεταλ κυμματος

Μπλάκ μέταλ γιόγκα κλπ. κλπ.
petpri99
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ 07 Ιούλ 2018, 12:51

Αμουσος νεοελληνας λοβερ νεου αμερικανιμου μεταλ κυμματος

Δημοσίευση από petpri99 »

Καλησπερα,
Ετυχε σημερα να πετυχω το παρακτω βιντεακι στο γιουτιουμπ.Αρχικα το βρηκα ενδοιαφερον ακομα και αν ειδα το λογοτυπο του ροκ οβερντοουζ πανω αριστερα. Μετα απο λιγα λεπτα συνειδητοποιω οτι ο τυπας αρχιζει να αραδιαζει ενα καρο μαλακιες. Κατευθειαν πολλες σκεψεις μπηκαν στο φτωχο μυαλο μου: Μηπως ειναι κουφος; Μηπως τον πληρωσαν για προμοσιον η μηπως τρολαρει???
Μην σας πολυλογω ο φιλος μας αρχισε να λεει περι σαξον οτι ποτε δεν του εκαναν κλικ δηλωνοντας γνησιος μεταλας η οτι δεν γουσταρει NWOBHM αλλα οι μειντεν ειναι απο τις αγαπημενες του μπαντες κλπ .Τελος φτανει στο σημειο να με κανει να κλισω κατευθειαν το βιντεο αναφεροντας, οτι πλεον μετα το ροκγουειβ αγαπημενη του μπαντα ειναι οι βολμπιτ πισω βεβαια απο αβαιντζντ σεβενφολντ και οτι ο μαιλς κενεντι ειναι ο κορυφαιος χαρντ ροκ τραγουδιστης και παταει κατω κοβερντειλ κλπ. Ομολογω πως εκεινο το σημειο το ακουσα 3-4 φορες γιατι νομιζα οτι δεν ακουσα καλα, οι ελπιδες μου ομως κρεμαστηκαν.
Υ.Γ. ΤΟ ΚΑΚΟ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΓΙΟΥΤΙΟΥΜΠ ΚΑΙ ΜΑΣ ΧΑΡΙΖΕΙ ΕΝΑ 45 ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΣ ΜΑΛΑΚΙΑΣ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΤΥΧΟΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΑΝ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΙΑ ΟΠΩΣ ΓΙΑΥΤΟ ΣΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΚΛΠ.....

Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Αμουσος νεοελληνας λοβερ νεου αμερικανιμου μεταλ κυμματος

Δημοσίευση από CountRaven »

ακομα και αν ειδα το λογοτυπο του ροκ οβερντοουζ πανω αριστερα.
Φοβάται πλέον ο κόσμος.... xD
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Αμουσος νεοελληνας λοβερ νεου αμερικανιμου μεταλ κυμματος

Δημοσίευση από Zippo190 »

Ναι και;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Αμουσος νεοελληνας λοβερ νεου αμερικανιμου μεταλ κυμματος

Δημοσίευση από CountRaven »

Zippo190 έγραψε: Παρ 27 Ιούλ 2018, 17:17Ναι και;
Καταθέτει άποψη για αυτό που είδε. Τι απορεις; Έχεις κράξει χειρότερα... Χαχα...
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Αμουσος νεοελληνας λοβερ νεου αμερικανιμου μεταλ κυμματος

Δημοσίευση από Vic »

Τον έχω ξαναδεί, έχουμε ανταλλάξει και κανα-δυο κουβέντες νομίζω στο ρόκιν. Είναι ένας κλασικός οπαδός του μέηνστρημ σκληρού ήχου, δεν περίμενα και τίποτα πολύ διαφορετικό στο βίντεο. Αγαπημένη μπάντα οι A7X, τι ψάχνετε τώρα δηλαδή; Να τα βρείτε στα μουσικά;

Πιο πολύ εντύπωση από όλα όσα είπε ήταν α. η εντύπωση που έχει ότι οι Πριστ γίνανε μεγάλοι στην Αμερική τα τελευταία δέκα χρόνια (δείχνει τρομακτική άγνοια αυτό το πράμα) και β. ο ελληναράδικος τρόπος που τα χώνει στην Didi στο τέλος και το μόνο που δεν σχολιάζει είναι το θέμα της ασφάλειας. Κάνει τόσο θέμα που δεν μπορούσε να πλύνει τα χέρια του που ΟΚ, λογικό το αίτημα αλλά η γυναίκα μου από δίπλα σχολίασε "καλά, ούτε εμείς τα κορίτσια δεν κάνουμε έτσι". Το ότι αν γινόταν κάτι θα είχαμε εκατοντάδες νεκρούς ή ότι μπορούσες κάλλιστα να φας τα μούτρα σου στην αποχώρηση από την Ανατολική ούτε καν το θίγει.

Μου έκανε κακή εντύπωση γιατί προλογίζει το σημείο αυτό λέγοντας ότι θα μιλήσει με ονοματεπώνυμο και την ιδιότητα του διευθυντικού στελέχους πολυεθνικής και σαν χρόνια πελάτης της Didi. Θα περίμενα από άτομο που σύμφωνα με τα λεγόμενά του είναι επαγγελματίας και αντιμετωπίζει παράπονα στην δουλειά του να συμπεριφέρεται και να τα καταθέτει όπως θα ήθελε να του τα κάνουν και του ίδιου. Αλλά με το που ξεκινάει αρχίζει τα "μαλάκα Λώρη" και μαλάκα και μαλάκα και αγανάκτηση και τέτοια. Προφανώς δεν με σοκάρει το λεξιλόγιο, απλά μου έκανε πολύ κακή εντύπωση το επίπεδο. Δηλαδή αν συνέχιζε να μιλάει σαν οπαδάρα, ας πει ό,τι θέλει, τα ίδια λέγανε τόσοι και τόσοι. Εφόσον όμως ξεκινάει και καλά να μιλήσει σοβαρά και υπεύθυνα, μου έβγαλε πολύ κακή εικόνα. Έτσι θέλουν να του απευθύνονται αυτού οι πελάτες του; Προφανώς όχι αλλά να η ελληναράδικη νοοτροπία που με ενοχλεί ΠΑΡΑ πολύ.

Και όμως ΑΥΤΟ ακριβώς το σημείο είναι που λαμβάνει όλα τα συγχαρητήρια και "μπράβο ρε φίλε, τα είπες όλα" και τέτοια. Ελληναράδες.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Αμουσος νεοελληνας λοβερ νεου αμερικανιμου μεταλ κυμματος

Δημοσίευση από Priamos »

Ρε φίλε με το συμπαθειο. Με αυτά "σκανδαλιζεστε" και "σοκαρεστε"; Εδώ υπάρχει μέλος του φόρουμ και υποτιθεμενος αφοσιωμένος μεταλλας που παραδέχτηκε ότι κάνει γυμνισμό στην Αντίπαρο, πίνοντας ουζο-ανανα και δεν έχουν ακόμα κυκλοφορήσει αφίσες με τη φάτσα του και υψηλή αμοιβή για το κεφάλι του, και σας πειράζουν αυτά;;!!! Μου φαίνεται κακώς εγκατέλειψα το μεταλλοιεροεξεταστηλικι και πρέπει να επιστρέψω πάραυτα να βάλω κάποια πράγματα στη θέση τους!!!!!
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Αμουσος νεοελληνας λοβερ νεου αμερικανιμου μεταλ κυμματος

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

+1 για τοποθέτηση ΒΙΚ.

Πάμε τώρα στα καίρια ζητήματα (και όχι δεν εννοώ το μέλος του φόρουμ με τον παργαλάτσο έξω στη παραλία γυμνιστών): ο ΓΚΕΡΣ όντως είναι τόσο καλός στα σπαγκάτα;
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Αμουσος νεοελληνας λοβερ νεου αμερικανιμου μεταλ κυμματος

Δημοσίευση από rbrigade »

Αχαχαχα, χτες τον έκραζα τον αμπελοφιλόσοφο, δεν έκατσα να δω το βίντεο γιατί είχαν περάσει ήδη τα τρία πρώτα λεπτά με ακατάσχετο αυνανισμό και λογοδιάρροια χωρίς περιεχόμενο, όλα του τα βίντεο έτσι είναι, ψαρωτικό περισπούδαστο ύφος και περιεχόμενο της πλάκας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rbrigade την Παρ 27 Ιούλ 2018, 21:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Αμουσος νεοελληνας λοβερ νεου αμερικανιμου μεταλ κυμματος

Δημοσίευση από Priamos »

Vic έγραψε: Παρ 27 Ιούλ 2018, 18:17 Τον έχω ξαναδεί, έχουμε ανταλλάξει και κανα-δυο κουβέντες νομίζω στο ρόκιν. Είναι ένας κλασικός οπαδός του μέηνστρημ σκληρού ήχου, δεν περίμενα και τίποτα πολύ διαφορετικό στο βίντεο. Αγαπημένη μπάντα οι A7X, τι ψάχνετε τώρα δηλαδή; Να τα βρείτε στα μουσικά;

Πιο πολύ εντύπωση από όλα όσα είπε ήταν α. η εντύπωση που έχει ότι οι Πριστ γίνανε μεγάλοι στην Αμερική τα τελευταία δέκα χρόνια (δείχνει τρομακτική άγνοια αυτό το πράμα) και β. ο ελληναράδικος τρόπος που τα χώνει στην Didi στο τέλος και το μόνο που δεν σχολιάζει είναι το θέμα της ασφάλειας. Κάνει τόσο θέμα που δεν μπορούσε να πλύνει τα χέρια του που ΟΚ, λογικό το αίτημα αλλά η γυναίκα μου από δίπλα σχολίασε "καλά, ούτε εμείς τα κορίτσια δεν κάνουμε έτσι". Το ότι αν γινόταν κάτι θα είχαμε εκατοντάδες νεκρούς ή ότι μπορούσες κάλλιστα να φας τα μούτρα σου στην αποχώρηση από την Ανατολική ούτε καν το θίγει.

Μου έκανε κακή εντύπωση γιατί προλογίζει το σημείο αυτό λέγοντας ότι θα μιλήσει με ονοματεπώνυμο και την ιδιότητα του διευθυντικού στελέχους πολυεθνικής και σαν χρόνια πελάτης της Didi. Θα περίμενα από άτομο που σύμφωνα με τα λεγόμενά του είναι επαγγελματίας και αντιμετωπίζει παράπονα στην δουλειά του να συμπεριφέρεται και να τα καταθέτει όπως θα ήθελε να του τα κάνουν και του ίδιου. Αλλά με το που ξεκινάει αρχίζει τα "μαλάκα Λώρη" και μαλάκα και μαλάκα και αγανάκτηση και τέτοια. Προφανώς δεν με σοκάρει το λεξιλόγιο, απλά μου έκανε πολύ κακή εντύπωση το επίπεδο. Δηλαδή αν συνέχιζε να μιλάει σαν οπαδάρα, ας πει ό,τι θέλει, τα ίδια λέγανε τόσοι και τόσοι. Εφόσον όμως ξεκινάει και καλά να μιλήσει σοβαρά και υπεύθυνα, μου έβγαλε πολύ κακή εικόνα. Έτσι θέλουν να του απευθύνονται αυτού οι πελάτες του; Προφανώς όχι αλλά να η ελληναράδικη νοοτροπία που με ενοχλεί ΠΑΡΑ πολύ.

Και όμως ΑΥΤΟ ακριβώς το σημείο είναι που λαμβάνει όλα τα συγχαρητήρια και "μπράβο ρε φίλε, τα είπες όλα" και τέτοια. Ελληναράδες.
Το να κάνεις quote σε ποστ του vic είναι επικίνδυνο γιατι μπορεί να ριξει το φόρουμ με τον όγκο του, :D αλλά αναγκάζομαι...
Να μιλήσω λοιπον και γω σοβαρά. Πιστεύω ο καθένας μας βλέπει τα πράγματα από το προσωπικό του πρίσμα κάτι που πολλές φορές δεν τον αφήνει να δει τη συνολική εικόνα. Η ασφάλεια είναι μεν ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΗ, αλλά το γεγονός ότι η διοργάνωση ήταν εχθρικοτατη για άτομα με προβλήματα μπορεί να αφορά λιγότερους, αλλά ο αποκλεισμός είναι ένδειξη έλλειψης πολιτισμού. Πέρα από τα άτομα με κινητικά προβλήματα, που η πρόσβαση ήταν ιδιαιτερως δυσκολη, για ένα άτομο με νόσο του Chron όπως ο υποφαινομενος, η έλλειψη λειτουργικών και αξιοπρεπων τουαλετών δεν είναι ασήμαντη αφορμή για γκρίνια, αλλά ένας από τους δύο ουσιαστικούς λόγους υγείας που απέχω τα τελευταία χρόνια από τις συναυλίες. Για να καταφέρω να είμαι σε αυτή, επειδη γνώριζα πως έχει η κατάσταση, έπρεπε να μείνω εντελως νηστικός για πάνω από 14 ωρες και με το φοβο να καταρρευσω από την ταλαιπωρία (περπάτημα/ορθοστασία/αφαγια). Το δικαίωμα να έχουν όλοι πρόσβαση σε μια συναυλία, μπορεί να φαίνεται δεδομένο για κάποιους αλλά στην πράξη δεν ισχύει. Ειδικά οι συναυλίες στο Terra Vibe είναι από τις πιο εχθρικές για τους "προβληματικόυς" και αυτό πιστεύω ότι δικαιολογεί αρκετούς να γκρινιάζουν . Εγώ προσωπικά δεν βρίσκω νόημα στην γκρίνια (αυτά είναι τα δεδομένα και πράττεις αναλόγως), αλλά μπορώ να καταλάβω -με δεδομένη την κλαψιαρα και γκρινιάρα ιδιοσυγκρασία του Έλληνα- και αυτούς που το κάνουν.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Αμουσος νεοελληνας λοβερ νεου αμερικανιμου μεταλ κυμματος

Δημοσίευση από Vic »

Δεν έχεις άδικο αν και αναφέρθηκα συγκεκριμένα στο μπινελίκι για το νερό και το φαγητό και κουβέντα για την ασφάλεια.

Επίσης, μπορεί να είμαι κακοπροαίρετος αλλά τα περισσότερα σχόλια που άκουσα για ΑΜΕΑ (όχι μόνο στο βίντεο) μου φάνηκαν να έχουμε να λέμε ακόμη να φανούμε και Ευρωπαίοι αγανακτισμένοι, δεν εννοώ εσένα που το ζεις στο πετσί σου προφανώς. Προφανώς και ο αποκλεισμός είναι πολύ κακό πράγμα αλλά το θέμα της ασφάλειας αφορά όλους που βρίσκονται εκεί μέσα και είναι θέμα ζωής και θανάτου.

Εντωμεταξύ 2 παραγραφούλες έγραψα, αυτό ούτε για σεντόνι για την κούκλα της κόρης μου δεν κάνει! :P
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Αμουσος νεοελληνας λοβερ νεου αμερικανιμου μεταλ κυμματος

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Παρ 27 Ιούλ 2018, 18:40 Ρε φίλε με το συμπαθειο. Με αυτά "σκανδαλιζεστε" και "σοκαρεστε"; Εδώ υπάρχει μέλος του φόρουμ και υποτιθεμενος αφοσιωμένος μεταλλας που παραδέχτηκε ότι κάνει γυμνισμό στην Αντίπαρο, πίνοντας ουζο-ανανα και δεν έχουν ακόμα κυκλοφορήσει αφίσες με τη φάτσα του και υψηλή αμοιβή για το κεφάλι του, και σας πειράζουν αυτά;;!!! Μου φαίνεται κακώς εγκατέλειψα το μεταλλοιεροεξεταστηλικι και πρέπει να επιστρέψω πάραυτα να βάλω κάποια πράγματα στη θέση τους!!!!!
Ξέχασες τα custom made ginger/lime κοκτέιλ.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Αμουσος νεοελληνας λοβερ νεου αμερικανιμου μεταλ κυμματος

Δημοσίευση από LuciferSteele »

πρώτον αφήστε το ζίππο ήσυχο, στηρίζω μαλαπερδίτο με ούζο ανανά αν και θα προτιμούσα ούζο μπανάνα

άντεξα να ακούσω κανένα δεκάλεπτο, η φάση είναι σα να μιλάει ο Γεωργίου με τον Αλέφαντο και τον Κώστα Τσάκωνα. υπάρχει τρόπος να κάνεις αυτό που κάνει χωρίς να γίνεις καρικατούρα αλλά οκ, προφανώς ο καθένας παρουσιάζει αυτό που μπορεί
κάποια πράγματα που λέει πραγματικά ενοχλούν γιατί φανερώνουν ΒΑΘΙΑ άγνοια και φοβάμαι πως υπάρχει κόσμος που θα τα αναπαράγει σαν αξιώματα όπως γινόταν και παλαιότερα με ατάκες τύπου "οι Manowar παίζουν playback γιατί είδα τα δέρματα του Rhino και δεν κινούνταν"
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Αμουσος νεοελληνας λοβερ νεου αμερικανιμου μεταλ κυμματος

Δημοσίευση από Zippo190 »

LuciferSteele έγραψε: Κυρ 29 Ιούλ 2018, 12:08 πρώτον αφήστε το ζίππο ήσυχο, στηρίζω μαλαπερδίτο με ούζο ανανά αν και θα προτιμούσα ούζο μπανάνα
είσαι ο άνθρωπος μου.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Αμουσος νεοελληνας λοβερ νεου αμερικανιμου μεταλ κυμματος

Δημοσίευση από Zippo190 »

Εγώ είμαι μαζί με Πρίαπο και με Vic στο συγκεκριμένο θέμα: το τελευταίο δεκάλεπτο έχει όλο του ζουμί (τα υπόλοιπα στον βόθρο) αλλά αν θέλεις να τονίσεις τα προβλήματα ενός φεστιβάλ δεν είναι τρόπος αυτός. Όχι τίποτε άλλο αλλά κανείς δεν θα σε πάρει στα σοβαρά. Μου κάνει δε εντύπωση το επίπεδο των σχολιαστώ: αντί να μιλήσουν για τα θέματα τις διοργάνωσης παρακαλάνε για Metallica. Καλά κάνει ο Λώρης και μας γλεντάει τόσα χρόνια.

Πάντως σε γενικές γραμμές είναι αλήθεια ότι το φεστιβάλ δεν είναι καθόλου φιλικό ως προς τον οποιοδήποτε. Πουθενά δεν είδα ράμπες για άτομα με αμαξίδια ή για άτομα με κινητικές δυσλειτουργίες ενώ το θέμα με το φαγητό, νερό και τις τοαλέτες (δεν βάζω τις μπύρες πές οτι είναι πολυτέλεια) είναι πραγματική ξεφτύλα.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
ilias
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2019, 18:33

Αμουσος νεοελληνας λοβερ νεου αμερικανιμου μεταλ κυμματος

Δημοσίευση από ilias »

Αν δεν ειστε σε φορμα και θελετε να γελασετε βαλτε και δειτε το συγκεκριμενο βιντεο
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”