Τί ακούτε στο αυτοκίνητο τωρα;

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Τί ακούτε στο αυτοκίνητο τωρα;

Δημοσίευση από castledemon »

Αυτο το διάστημα τί ακούτε στο αυτοκίνητο; Και ποιο μέσο (Mp3, CD, ραδιόφωνο, κινητό/AUX)?

Το δικο μου δεν εχει MP3 οποτε συνηθως γραφω συλλογες ανα μπαντα για να ακούω, και πού και πού ρίχνω κανα οριτζιναλ CD μέσα να το απολαύσω. Πολλές φορές τα ακούω συνεχόμενα μεχρι να τα σιχαθώ. Το τελευταίο διάστημα παίζει Nevermore το Dead Heart
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Τί ακούτε στο αυτοκίνητο τωρα;

Δημοσίευση από Zippo190 »

Συνήθως τα πιο πρόσφατα cd που αγοράζω αλλά και διάφορα αλλά από το κύκλο που γίνεται από την cdθήκη στο σαλόνι.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Τί ακούτε στο αυτοκίνητο τωρα;

Δημοσίευση από Scrollkeeper »



:toothy: :toothy: :toothy: :toothy:

Πέρα από τη πλάκα τώρα, το αμάξι το κουνάω παααρα πολύ σπάνια, οποτε όταν θυμηθώ να πάρω κανα cd πιάνω ότι είναι πάνω πάνω.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Τρί 13 Μαρ 2018, 20:31

Τί ακούτε στο αυτοκίνητο τωρα;

Δημοσίευση από Spyros »

Γενικα παίζει cdakia στο αυτοκίνητο. Αυτή τη βδομάδα έχω μαζί μου
nevermore - this godless endeavor
seasons of the wolf - lost in hell
& gothic knights το πρώτο
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Τί ακούτε στο αυτοκίνητο τωρα;

Δημοσίευση από Silenius »

Cd και εγω. Τσιμπαω κατι απο το σπιτι και οταν παρει 2 ολοκληρωμενες ακροασεις παιρνω το επομενο. Τωρα εχω Machine Head - The Blackening και ψαχνω το λογο που εδωσα 3€ και το αγορασα.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Τί ακούτε στο αυτοκίνητο τωρα;

Δημοσίευση από LuciferSteele »

το οτι πιά δεν οδηγάω αυτοκίνητο μου έχει μειώσει πολύ τις ώρες ακρόασης
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Τί ακούτε στο αυτοκίνητο τωρα;

Δημοσίευση από theBox »

Μπ3 απο το κινητο στο AUX του αυτοκινήτου. Τους τελευταίους μήνες σπαμμάρω το καινούριο Visigoth κυρίως. Είναι ο,τι πρέπει για να μου δώσει το κουράγιο να σφάξω ψηφιακούς δράκους στη δουλειά.

Γενικά στο αυτοκίνητο παίζουν "ευκολά" και πιασάρικα ακούσματα, και μπαίνουν ΑΦΟΥ μου κάνουν "κλικ" στο σπιτικό περιβάλλον πρώτα, μετα απο 3-4 ακροάσεις τουλάχιστον.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Τί ακούτε στο αυτοκίνητο τωρα;

Δημοσίευση από rbrigade »

Όχι ρε παιδιά αυθεντικά cd στο αμάξι, λυπηθείτε τα! Θα τα καταστρέψετε! Ούτε μια φορά! Ή cdr άλμπουμ ή mp3 συλλογούλες. Εδώ και 2-3 χρόνια περιμένω να το πάρω απόφαση να δώσω 100 ευρώ για ραδιοcd με usb να απαλλαγώ και από τον βραχνά να φτιάχνω mp3 συλλογές που στην πορεία το 1/3 των κομματιών δεν μου αρέσουν και τόσο. Όταν το πάρω απόφαση θα γίνει της πουτάνας, θα φορτώσω όλες τις μπάνικες επιλογές από τις μέχρι τώρα συλλογές σε στικάκι και θα ψάχνω αφορμή να βολτάρω. Ήδη σε ένα φιλαράκι φόρτωσα 8giga επιλογές από κλασικομεταλλιές πριν ένα μήνα και ακόμα δεν τις έχει ακούσει όλες. Μεγάλο πλεονέκτημα το usb, μπορείς να ''χτίζεις'' γαμάτες συλλογούλες προσθαφαιρώντας κομμάτια ανάλογα με το τι στα σκάει την ώρα που οδηγάς.

Το playlist της εβδομάδας περιλαμβάνει ξεχασμένες κυκλοφορίες του 2017, Jon Steel, Open Burn, PC 69, Unruly Child, Ten, Terry Ilous
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Τί ακούτε στο αυτοκίνητο τωρα;

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

rbrigade έγραψε: Τρί 08 Μάιος 2018, 23:26 Εδώ και 2-3 χρόνια περιμένω να το πάρω απόφαση να δώσω 100 ευρώ για ραδιοcd με usb να απαλλαγώ και από τον βραχνά να φτιάχνω mp3 συλλογές που στην πορεία το 1/3 των κομματιών δεν μου αρέσουν και τόσο. Όταν το πάρω απόφαση θα γίνει της πουτάνας, θα φορτώσω όλες τις μπάνικες επιλογές από τις μέχρι τώρα συλλογές σε στικάκι και θα ψάχνω αφορμή να βολτάρω. Ήδη σε ένα φιλαράκι φόρτωσα 8giga επιλογές από κλασικομεταλλιές πριν ένα μήνα και ακόμα δεν τις έχει ακούσει όλες. Μεγάλο πλεονέκτημα το usb, μπορείς να ''χτίζεις'' γαμάτες συλλογούλες προσθαφαιρώντας κομμάτια ανάλογα με το τι στα σκάει την ώρα που οδηγάς.
Έλα σε έφτιαξα: https://www.skroutz.gr/s/8913659/Akai-FMT-66B.html
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Τί ακούτε στο αυτοκίνητο τωρα;

Δημοσίευση από rbrigade »

Έχω πάρει ήδη δυο τέτοιες μαλακίες αλλά δεν τις δούλεψα, χάλια ήχος, πολύ κάτω σε σχέση με τον ήχο που βγάζει το ραδιcd. Τρώνε και ζόρι με την ζέστη, δεν μου φαίνονται και πολύ βολικά στον χειρισμό (δεν μπορώ να κρατάω τηλεχειριστήριο στο αμάξι)...
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Τί ακούτε στο αυτοκίνητο τωρα;

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Εμένα έκανε δουλειά, ειδικά εκτός κέντρου κλπ. Παλιά είχα κ ένα για το ιστορικό KADETT με κασέτα σε audio jack :D

Έσχατη λύση:

Εικόνα
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Τί ακούτε στο αυτοκίνητο τωρα;

Δημοσίευση από castledemon »


rbrigade έγραψε:Όχι ρε παιδιά αυθεντικά cd στο αμάξι, λυπηθείτε τα! Θα τα καταστρέψετε! Ούτε μια φορά! Ή cdr άλμπουμ ή mp3 συλλογούλες.
Συμφωνώ. Παλιά δεν έβαζα ποτέ γνήσιο. Τώρα ρίχνω κανένα που και που αλλά τα προσέχω με θρησκευτική ευλαβια και τα επιστρέφω σπίτι μετά από λίγες μέρες πάντα.

Το playlist της εβδομάδας περιλαμβάνει ξεχασμένες κυκλοφορίες του 2017, Jon Steel, Open Burn, PC 69, Unruly Child, Ten, Terry Ilous
Ξεχασμενες; ότι είναι μετά το '99 για μένα είναι ακόμα φρέσκο [emoji14]
Πόσο μάλλον του 2017!
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Τί ακούτε στο αυτοκίνητο τωρα;

Δημοσίευση από Zippo190 »

rbrigade έγραψε: Τρί 08 Μάιος 2018, 23:26 Όχι ρε παιδιά αυθεντικά cd στο αμάξι, λυπηθείτε τα! Θα τα καταστρέψετε! Ούτε μια φορά! Ή cdr άλμπουμ ή mp3 συλλογούλες. Εδώ και 2-3 χρόνια περιμένω να το πάρω απόφαση να δώσω 100 ευρώ για ραδιοcd με usb να απαλλαγώ και από τον βραχνά να φτιάχνω mp3 συλλογές που στην πορεία το 1/3 των κομματιών δεν μου αρέσουν και τόσο. Όταν το πάρω απόφαση θα γίνει της πουτάνας, θα φορτώσω όλες τις μπάνικες επιλογές από τις μέχρι τώρα συλλογές σε στικάκι και θα ψάχνω αφορμή να βολτάρω. Ήδη σε ένα φιλαράκι φόρτωσα 8giga επιλογές από κλασικομεταλλιές πριν ένα μήνα και ακόμα δεν τις έχει ακούσει όλες. Μεγάλο πλεονέκτημα το usb, μπορείς να ''χτίζεις'' γαμάτες συλλογούλες προσθαφαιρώντας κομμάτια ανάλογα με το τι στα σκάει την ώρα που οδηγάς.

Το playlist της εβδομάδας περιλαμβάνει ξεχασμένες κυκλοφορίες του 2017, Jon Steel, Open Burn, PC 69, Unruly Child, Ten, Terry Ilous
ε τα προσέχουμε πολύ ρε σι δεν τα αφήνουμε μέσα στο αμάξι.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Τί ακούτε στο αυτοκίνητο τωρα;

Δημοσίευση από rbrigade »

Ρε αναφέρομαι στην τριβή κατά την είσοδο στην cdιέρα, με μερικά βάλε βγάλε το δισκάκι γίνεται χάλια από τις γρατζουνιές
Άβαταρ μέλους
Lilith
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:07

Τί ακούτε στο αυτοκίνητο τωρα;

Δημοσίευση από Lilith »

Radio cd με usb και κάθε φορά βάζω και διαφορετικά άλμπουμς ή απλά φτιάχνω μερικές συλλογές. Αυτη την εβδομάδα..

Final Chapter - The Wizard queen
Medalyon - Visions
Gods of silence - Neverland
From the ashes, a fire shall be woken
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken
The crownless again shall be king...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”