GHOST - Prequelle (2018)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

GHOST - Prequelle (2018)

Δημοσίευση από theBox »

Μέχρι να σκάσει η κριτική του ΚομηΚορακι, αρκεστείτε σε αυτη εδω. Μονο αλήθειες...

http://www.rocking.gr/reviews/album/Gho ... uelle/7891
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

GHOST - Prequelle (2018)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Πολύζος είναι γκρούπι, rejected
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

GHOST - Prequelle (2018)

Δημοσίευση από Zippo190 »

theBox έγραψε: Πέμ 31 Μάιος 2018, 08:24 Να ρωτήσω....πόσο μετριοπαθείς πρέπει να ειναι οι δηλώσεις μας για να μην trigg-αρουμε κάνενα, και να τον κανουμε να δώσει μια αντικειμενική αξιολογηση σε μια από τις αξιολογότερες κυκλοφοριες του 2018, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ στο είδος της (pomp rock με prog προεκτάσεις)?
καθόλου δεν έχει απολύτως νόημα. :toothy:
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

GHOST - Prequelle (2018)

Δημοσίευση από CountRaven »

Πέρα από όλα τα υπόλοιπα -απολαυστικός troll χαβαλές, διαφορετικές απόψεις κτλ κτλ-, αφιερώστε στον δίσκο χρόνο έστω και για μια ακρόαση. Χαμένοι δεν θα βγείτε.

Και αν σας τη δίνει το περιτύλιγμα -για το οποίο έχουμε γράψει τόσα σεντόνια-, αγνοείστε το.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

GHOST - Prequelle (2018)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ο χρόνος είναι πολυτέλεια και δεν προλαβαίνουμε ούτε στο ελάχιστο τη μέταλ παραγωγή, πόσο μάλλον κάτι εκτός αυτής που χωλαίνει κιόλας σε σημαντικούς τομείς
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

GHOST - Prequelle (2018)

Δημοσίευση από rbrigade »

Όχι ρε παιδιά και pomp rock με prog προεκτάσεις οι Ghost... Αοράκι με ψιλογκόθικ ατμόσφαιρα είναι
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

GHOST - Prequelle (2018)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Aor δεν είναι ρε συ, γκόθικ ποπ ροκ ίσως
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

GHOST - Prequelle (2018)

Δημοσίευση από rbrigade »

Δεν είναι αοράκια τα κομμάτια που δημοσίευσαν από τον τελευταίο δίσκο; Και τι είναι, χασαποσέρβικα; Διαφωτίστε με!
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

GHOST - Prequelle (2018)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

κάτσε ρε συ, ότι έχει ένα πιασάρικο ρεφραίν είναι AOR?? δηλαδή ποιά η σχέση των γκόστ με Mark Free, Journey, FM κλπ, μην τρελαθούμε κιόλας και ξεχάσουμε ότι ξέρουμε
δεν μπορούν καν να πλησιάσουν ούτε τους ρετροaor-ποπ Nightflight Orchestra ξερωγω
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

GHOST - Prequelle (2018)

Δημοσίευση από Priamos »

Ρε εβαλα στη γυναικα μου να ακουσει Ghost και μονο "ντι-ντη" που δεν με ειπε. Λιγο ακομα και θα μου λεγε να μαζεψω τα φουστανια της και να φυγω απο το σπιτι.
Τωρα χωρις πλακα, μου υπενθυμισε οτι ο τραγουδιστης ειναι "αντικειμενικα" (;) τοσο αδιαφορος/μετριος που ειναι τραγικος. Απο τους πιο αδιαφορους στην πιατσα. Απορω οι οπαδοι πως διαχειριζεστε και ανεχεστε την "αφωνια" του. Σχεδον σαν τον μουγκο των Tarot (καλα εκεινος ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικος). Εμενα παραδοξως, στο Cirice δε με ενοχλει.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

GHOST - Prequelle (2018)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

τι μου τον θύμισες αυτό τον τύπο από Ταροτ και άρχισα τα σιχτήρια βραδιάτικα!
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

GHOST - Prequelle (2018)

Δημοσίευση από theBox »

rbrigade έγραψε: Παρ 01 Ιουν 2018, 01:07 Όχι ρε παιδιά και pomp rock με prog προεκτάσεις οι Ghost... Αοράκι με ψιλογκόθικ ατμόσφαιρα είναι
Δυο κομμάτια δεν καθιστουν ένα ολόκληρο άλμπουμ last time I checked. Αν μπείς στη διαδικασία να ακούσεις το άλμπουμ, θα βρεις πιστευω και το πομπ και το προγκ (στα δυο ινστρουμενταλ κυριως)
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

GHOST - Prequelle (2018)

Δημοσίευση από theBox »

Priamos έγραψε: Παρ 01 Ιουν 2018, 01:38 Ρε εβαλα στη γυναικα μου να ακουσει Ghost και μονο "ντι-ντη" που δεν με ειπε. Λιγο ακομα και θα μου λεγε να μαζεψω τα φουστανια της και να φυγω απο το σπιτι.
Τωρα χωρις πλακα, μου υπενθυμισε οτι ο τραγουδιστης ειναι "αντικειμενικα" (;) τοσο αδιαφορος/μετριος που ειναι τραγικος. Απο τους πιο αδιαφορους στην πιατσα. Απορω οι οπαδοι πως διαχειριζεστε και ανεχεστε την "αφωνια" του. Σχεδον σαν τον μουγκο των Tarot (καλα εκεινος ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικος). Εμενα παραδοξως, στο Cirice δε με ενοχλει.
Πατε καλα μωρε όλοι με τα φωνητικα? Πρωτα μου βγαζετε σάπιο τον Lunar Shadow, τώρα και τον πάπα? Μια χαρά τιμια φωνη εχουν και οι δύο... :D
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

GHOST - Prequelle (2018)

Δημοσίευση από Zippo190 »

theBox έγραψε: Παρ 01 Ιουν 2018, 03:26
Priamos έγραψε: Παρ 01 Ιουν 2018, 01:38 Ρε εβαλα στη γυναικα μου να ακουσει Ghost και μονο "ντι-ντη" που δεν με ειπε. Λιγο ακομα και θα μου λεγε να μαζεψω τα φουστανια της και να φυγω απο το σπιτι.
Τωρα χωρις πλακα, μου υπενθυμισε οτι ο τραγουδιστης ειναι "αντικειμενικα" (;) τοσο αδιαφορος/μετριος που ειναι τραγικος. Απο τους πιο αδιαφορους στην πιατσα. Απορω οι οπαδοι πως διαχειριζεστε και ανεχεστε την "αφωνια" του. Σχεδον σαν τον μουγκο των Tarot (καλα εκεινος ειναι ιδιαιτερα ενοχλητικος). Εμενα παραδοξως, στο Cirice δε με ενοχλει.
Πατε καλα μωρε όλοι με τα φωνητικα? Πρωτα μου βγαζετε σάπιο τον Lunar Shadow, τώρα και τον πάπα? Μια χαρά τιμια φωνη εχουν και οι δύο... :D
αυτό δείχνει πόσο αντικειμενικοί είμαστε γιατί δεν φοβόμαστε να κράξουμε πιο "δικά" μας ακούσματα.

Επίσης άκουσα την διασκευή στο "It's a sin". Οκ την έφεραν στα μέτρα τους αλλά τους γλεντάει ο Και Χάνσεν. Δείτε εδώ πως γίνεται:

@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

GHOST - Prequelle (2018)

Δημοσίευση από theBox »

Η αληθεια είναι οτι το γκάμμα είναι καλύτερο.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”