Primordial κ νιώσιμο

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Primordial κ νιώσιμο

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Παρ 19 Ιαν 2018, 20:08 Δεν ξερω αν "νιωθετε", αλλα οι Primordial βγαζουν νεο αλμπουμ. Το πρωτο βιντεο/κομματι συνοψιζεται ως "η γοητεία της απλότητας".



Δηλώνω όχι απλά ανιωθος αλλά θεωρώ τους Primordial πιο φλωροποζερς και από τους Drive, She said. Βασικά το νέο βίντεο του Τοντ Μάικλ Χωλ είναι deathcore μπροστά τους.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Hot Νέα!!

Δημοσίευση από theBox »

Priamos έγραψε: Παρ 19 Ιαν 2018, 20:08 Δεν ξερω αν "νιωθετε", αλλα οι Primordial βγαζουν νεο αλμπουμ. Το πρωτο βιντεο/κομματι συνοψιζεται ως "η γοητεία της απλότητας".



Εγω μια χαρα "νιώθω"...απλα με το συγκεκριμένο ουτε καν...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Hot Νέα!!

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ποτέ δεν "ένιωσα" με primordial και δε νομίζω να αλλάξει τωρα αυτό
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Priamos »

Κάτσε ρε. Δηλαδή γίνεται να υπάρχει επικομεταλλας που να μην κλαιει μ αυτό;;

Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Κυρ 21 Ιαν 2018, 19:27 Κάτσε ρε. Δηλαδή γίνεται να υπάρχει επικομεταλλας που να μην κλαιει μ αυτό;;

μπορεί να είμαι εγώ ο περίεργος. Το τραγούδι δεν είναι άσχημο αλλά τα φωνητικά είναι άνευρα. Γρυλίζει λες και θα φύγει κλανιά και το όλο αποτέλεσμα μου φέρνει ένα "μισό λεπτό να κοιτάξω τον ορίζοντα για να φαίνομαι δραματικός". Καλό αλλά λείπει το ετοιμοπόλεμικο συναίσθημα που συναντάς σε μπάντες όπως πχ Solstice.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Hot Νέα!!

Δημοσίευση από LuciferSteele »

να το συγκρίνω με τι ρε Πρίαμε? με Domine? Doomsword? Solstice? ή με τη χρυσή Bathory εποχή πάνω στην οποία βασίζεται?
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: Hot Νέα!!

Δημοσίευση από rbrigade »

Εγώ τώρα να πω ότι αυτός ο τρόπος παιξίματος στις κιθάρες κρύβει μια κάποια συνθετική φτώχεια ή θα με πάρετε πάλι με τις ντομάτες;
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Hot Νέα!!

Δημοσίευση από theBox »



Μια τελευταία προσπάθεια να νιώσουν τα παιδια...μην κατηγορηθουμε οτι ιερο-αγελαδιζουμε κιολας...
Αν αυτα τα φωνητικα δεν ειναι "ετοιμοπολεμικα" τοτε δεν ξερω τι ειναι...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Hot Νέα!!

Δημοσίευση από theBox »

rbrigade έγραψε: Κυρ 21 Ιαν 2018, 20:11 Εγώ τώρα να πω ότι αυτός ο τρόπος παιξίματος στις κιθάρες κρύβει μια κάποια συνθετική φτώχεια ή θα με πάρετε πάλι με τις ντομάτες;
Αν συνθετικος πλουραλισμος ειναι οι maiden-ικες δισολιες και τα painkiller-like riffs, τοτε ναι, οι primordial ειναι φτωχοι συνθετικα.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Xstroyer »

Έχω ιδιαίτερη σχέση με τους Primordial. Τους πρωτοάκουσα όταν δεν τους άκουγε κανένας επικάς αφού τους είχα δει από σπόντα στα ξεκινηματά τους, support στους Septic Flesh στη Πάτρα (!) Φυσικά δεν μου άρεσαν και τους παράτησα.
Μετά από χρόνια, ξαφνικά άρχισαν να αλλάζουν ύφος και άρεσαν στους κάθε λογής Πρίαμους, οπότε ξανασχολήθηκα μαζί τους. Ήταν ΟΚ αλλά δεν τρελλάθηκα κιόλας. Τους έδωσα άλλη μια ευκαιρία live (κάπου πριν 7-8 χρονια) σε ένα φεστιβάλ στο An αλλά ηταν μεθυσμένος ο ντράμερ και ήταν κυριολεκτικά χάλια, ενώ έπεσε κράξιμο. Λέω "δε γαμιέστε τωρα" και τους παράτησα πάλι. Μετά από καιρό και αφού μου έπρηζαν τα ούμπαλα όλοι, ξανάκουσα λίγο, αλλά με έπαιρνε ο ύπνος με τον Πρέκα του epic metal και γέλαγα κιόλας με κάτι κείμενα που έγραφε ο Άλαν στο αμερικάνικο Decibel. Τους έδωσα άλλη μια ευκαιρία live πριν μερικά χρόνια, αλλά δυστυχώς για αυτούς, είχαν support τους Agatus. Δεν ξανασχολήθηκα.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: Hot Νέα!!

Δημοσίευση από rbrigade »

Χαχαχαχαχαχα, Xstroyer πρέπει μόλις να έγραψες το πιο απαξιωτικό post για μπάντα ever!
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Zippo190 »

theBox έγραψε: Κυρ 21 Ιαν 2018, 20:16

Μια τελευταία προσπάθεια να νιώσουν τα παιδια...μην κατηγορηθουμε οτι ιερο-αγελαδιζουμε κιολας...
Αν αυτα τα φωνητικα δεν ειναι "ετοιμοπολεμικα" τοτε δεν ξερω τι ειναι...
εδώ είναι το θέμα: ότι προσπάθεια κάνει η μπάντα (στα αυτιά μου πάντα) ο τραγουδιστής μου μοιάζει επιτηδευμένα ζόρικος σαν τις τραγουδίστριες των Arch Enemy. Έχει ένα overacting που χαλάει το αποτέλεσμα. Μου θυμίζει την γάτα μου όταν δέρνει την ηλεκτρική σκούπα...
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Hot Νέα!!

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Γίναμε πολλές, δεν αισθάνομαι πιά τόσο μόνος :D
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Hot Νέα!!

Δημοσίευση από theBox »

Zippo190 έγραψε: Κυρ 21 Ιαν 2018, 20:31 εδώ είναι το θέμα: ότι προσπάθεια κάνει η μπάντα (στα αυτιά μου πάντα) ο τραγουδιστής μου μοιάζει επιτηδευμένα ζόρικος σαν τις τραγουδίστριες των Arch Enemy. Έχει ένα overacting που χαλάει το αποτέλεσμα. Μου θυμίζει την γάτα μου όταν δέρνει την ηλεκτρική σκούπα...
Εκλαψα με την περιγραφη!!!
Ε πες το ετσι... εμενα ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ το overacting ειναι που με καβλωνει, σε συνδιασμο με τη στιχουργικη προσεγγιση, γιατι στο καθαρα μουσικο μερος θα συμφωνησω οτι δεν ειναι και τιποτα ιδιαιτερο (καλυτεροι απο τους Bathory παντως)...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Hot Νέα!!

Δημοσίευση από Priamos »

Αφού δε σας αρέσει, δε σας αρέσει! Μπααα! Τι είμαι βρε; Η μάνα σας που προσπαθεί να σας πείσει να φάτε μπρόκολο με το ζόρι; :D :D
Surreal Killer
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”