GHOST - Love em or hate em?

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
giannis.pantazis
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Τετ 16 Μάιος 2018, 17:37

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από giannis.pantazis »

O Πλιάτσικας του Μεταλ.

ΟΚ για τους ghost είναι ταμαμ. Κι εγώ ακούω το πρικουελ όλη μέρα σήμερα κάνοντας δουλειά στο pc και γουστάρω.
Αλλά να πει το enter sandman με δεύτερες φωνές? ΟΚ
https://vinylom.com | Vinyl Marketplace
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από rbrigade »

Εγώ θέλω επιστημονική εξήγηση πως ο μέσος μεταλλάς που απαξιώνει ανελέητα το AOR ακούει αοριές τύπου Danse Macabre από Ghost, δηλαδή παίζουν οι Ghost καλύτερο AOR από Foreigner, Journey, Boston κτλ;
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από Vic »

LuciferSteele έγραψε: Παρ 15 Ιουν 2018, 18:45 Ρε Βικ, γιατί είσαι τόσο επιεικής? λίγος λέγεται αυτό? ο τύπος απλά δεν μπορεί να τραγουδήσει ούτε γιά να σώσει τη ζωή του. αυτή η μπάντα θα μας πάρει τα σώβρακα κατά τα άλλα. ούτε καραόκε σε κωλόμπαρο η εκτέλεση. ντροπή απλά
Χαχα, εντάξει, είναι πολύ μέτριος, είναι ανθυπομέτριος. Δεν είναι λίγος, είναι ελάχιστος. Πιο κάτω δεν πάω. Βασικά αυτό που μου κάνει την μεγαλύτερη εντύπωση είναι ότι μου ακούγεται χεσμένος, με τρακ, γατάκι.

Κόψε και συ κάτι όμως να βρεθούμε στην μέση γιατί πέφτει και η υπερβολή σύννεφο. Πιαστήκατε από μια λάιβ διασκευή σε μια από τις αντρικότερες φωνές έβερ για να στηρίξετε το παραδοσιακό μένος. Κανείς δεν είπε ποτέ φωνάρα τον πάπα. Ποτέ όμως. Διάβασε και τα σεντόνια μου που λέω ότι στον δίσκο με την παραγωγή του Andy Wallace ακούγονται καραμέλα. Δεν αλλάζει αυτό...
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από LuciferSteele »

πιαστήκαμε από μία στιγμή που ξεχωρίζει τις μεγάλες μπάντες και τους μεγάλους μουσικούς από τους μεθυσμένους καραοκάδες στα μπαράκια
και όταν σφίξανε τα γάλατα λοιπόν, ο τύπος έκλασε μέντες. διότι καλή η προώθηση αλλά όταν γίνεται με το στανιό πρέπει τουλάχιστον να ανήκεις σε άλλη κατηγορία γιά να ανταπεξέλθεις. άμα θες 10 Φουστάνους γιά να σε κάνουν να βλέπεσαι, μάλλον κάτι δεν πάει καλά
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από theBox »

Και ο Roger Waters αν τραγουδαγε το entersandman, σαν μεθυσμένος καραοκάς θα ακουγόταν...ΓΤΠ και αυτός? Το επιχείρημα οτι δεν μπορει καποιος να αποδώσει μια ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικη φωνη, άρα ειναι κακός, δεν στέκει. Και στην τελική, είπε κανείς οτι ο Forge λανσάρει τον εαυτο του ως τραγουδιστάρα? Ως songwriter τον λανσάρει, κι εκεί γλεντάει κόσμο.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από LuciferSteele »

τότε γιατί να κάνει κάτι τέτοιο??? ο Waters δεν θα το έκανε πάντως
αλλά επειδή πρέπει καλά και σώνει να μας τον επιβάλλουν, τον φυτεύουν παντού. σε λίγο παίζει να πει και κανένα Dio και να φύγουνε πύραυλοι εξοσέτ
από songwriters κορυφαίους που μπορούν να τραγουδήσουν κιόλας, άλλο τίποτα! αυτός ούτε τα δικά του (???) κομμάτια δεν μπορεί να τραγουδήσει, μέτριος, άχρωμος, με φωνητικές δυνατότητες ως το μέτριο
εδώ όμως παίζει τάισμα με το ζόρι, σε όλα τα επίπεδα.
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από theBox »

LuciferSteele έγραψε: Σάβ 16 Ιουν 2018, 23:24 τότε γιατί να κάνει κάτι τέτοιο???
Εδω έχεις ενα ποιντ. Κι εγώ θα προτιμούσα να μην το είχε κάνει. Ισως να το εκανε στα "πλαίσια προώθησης" του αλμπουμ του. Φάουλ όπως και να χει.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από Zippo190 »

κοίτα και το songwriting δεν είναι κορυφαίο. Απλά πατάει προσεκτικά πάνω σε ήδη έτοιμες φόρμες τις οποίες πλασάρει σε ένα ευρύ κοινό που δεν έχει διάθεση να αναζητήσει το αυθεντικό. Σαν τον Ταραντίνο δηλαδή: όλοι λάτρεψαν τον Pai Mei στο "Kill Bill" κανένας δεν μπήκε στην διαδικασία να δει το "Master Killer"

@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από theBox »

Zippo190 έγραψε: Κυρ 17 Ιουν 2018, 09:53 Απλά πατάει προσεκτικά πάνω σε ήδη έτοιμες φόρμες τις οποίες πλασάρει σε ένα ευρύ κοινό που δεν έχει διάθεση να αναζητήσει το αυθεντικό.
Περιγράφεις το 95% της μουσικής τουλάχιστον από το 18ο αιώνα κι έπειτα...μακάρι να ήταν μόνο οι γκοστ που δεν ανήκουν στο 5%...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από theBox »

rbrigade έγραψε: Σάβ 16 Ιουν 2018, 13:22 Εγώ θέλω επιστημονική εξήγηση πως ο μέσος μεταλλάς που απαξιώνει ανελέητα το AOR ακούει αοριές τύπου Danse Macabre από Ghost, δηλαδή παίζουν οι Ghost καλύτερο AOR από Foreigner, Journey, Boston κτλ;
Δεν την έχω. Ή μάλλον την έχω, αλλά η κουβέντα ειναι μεγάλη και λιγο-πολύ γνωστή. Εγώ μπορώ να απολαμβάνω best of both worlds?
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από Zippo190 »

theBox έγραψε: Κυρ 17 Ιουν 2018, 11:19
rbrigade έγραψε: Σάβ 16 Ιουν 2018, 13:22 Εγώ θέλω επιστημονική εξήγηση πως ο μέσος μεταλλάς που απαξιώνει ανελέητα το AOR ακούει αοριές τύπου Danse Macabre από Ghost, δηλαδή παίζουν οι Ghost καλύτερο AOR από Foreigner, Journey, Boston κτλ;
Δεν την έχω. Ή μάλλον την έχω, αλλά η κουβέντα ειναι μεγάλη και λιγο-πολύ γνωστή. Εγώ μπορώ να απολαμβάνω best of both worlds?
όσο σου αρέσουν οι Necrytis παίρνεις λευκή επιταγή, ακούς ότι θέλεις.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από rbrigade »

Να απολαμβάνεις ότι θες, αλλά αν μιλάμε για Best of both worlds οι Ghost δεν εμπίπτουν σε κάνενα best από τα δύο
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Αν κ μακριά από τη πραγματικότητα το ποστάρω γιατί ξέρω ότι κάποιοι θα το διασκεδάσουν μόνο στην ιδέα ότι είναι η πραγματικότητα :P

Εικόνα
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από rbrigade »

Χαχαχαχαχαχα, έπος!
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Ghost - Love em or hate em?

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Αυτό είναι pop κύριοι. Ισοπεδώνει κάτι απόπειρες Avantasia για πλάκα :D :D :D :toothy:

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”