Νέα μέλη συστηθείτε

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Vic »

Να ξέρετε, η Σοφία ακούει πολλά μονδέρνα και μπάσταρδα πράγματα και δεν ψοφάει για γνήσιο, ατόφιο ατσάλι και ήταν 7-8 ετών όταν γίνονταν οι κρυφές επιδρομές, μετά χαλάρωσε η κατάστασις, δεν νομίζω να θυμάται (αν θυμάσαι πες!). Και επειδή εγώ πέρασα τέτοια δύσκολα, πιεστικά χρόνια, απέδειξα την υπερβατική μου ανωτερότητα προσφέροντας απλόχερα τα φώτα μου στις μικρές μου αδερφές, ειδικά στην Σοφάια.

Μα ονοματεπώνυμο ρε Σοφάια; Ούτε λίγο μυστίκ;
Άβαταρ μέλους
sofia.kouroumali
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2018, 12:28

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από sofia.kouroumali »

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και το γέλιο με τις παραγγελιές. Εν ευθέτω χρόνο θα αποκαλύψω αρκετά περί εφηβικής ηλικίας Vic (διαπραγματεύομαι τα δικαιώματα για το βιβλίο ακόμα). Για τα μοδέρνα και τα μπάσταρδα, έχει απόλυτο δίκιο πάντως. Λατρεύω motorhead όμως οπότε αφενός η λέξη μπάσταρδος είναι κοπλιμέντο και αφετέρου μια χαρά είμαι :P

Ας ξεκινήσουμε λέγοντας ότι δεν ήμουν 7-8 όταν ξεκίνησαν οι επιδρομές, ήμανε μικρότερη και συνέχισα την παράδοση διότι ναι μεν, ο Vic μοιραζόταν μαζί μου τις κρυφές ακροάσεις δεν ήταν τόσο ανοιχτός με τη δική του συλλογή... [Ιιιιι τι είπε!] ούτε τόσο εύκολο να τον πείσεις να ακούσετε το μεν ενώ ήθελε να ακούσει το δε [shocking, i know]. Κατά τ'άλλα όμως δεν έχω να καταθέσω πολλά επί του θέματος καθώς δεν γινόταν κάτι συνταρακτικότερο εκτός του ότι υπήρχε ένα άγχος μην το μάθει ο μεγάλος αδερφός.

Στα θετικά οφείλω να πω ότι ήταν ανοιχτός στο να ακούω και να ρωτάω, μ' έμαθε να διαβάζω στίχους (κάτι που είμαι σίγουρη έχει μετανιώσει εκατομμύρια φορές έκτοτε) και να δίνω βάση στα special thanks, ανεχόταν να έχω αποψάρα από τα 10+ (χωρίς βέβαια να μην κατά/επικρίνει όπως και τώρα όταν διαφωνούμε) και με μύησε σε πλήθος μπαντών που παραμένουν αγαπημένες μέχρι σήμερα.

Αγαπημένες στιγμές: Vic να ακούει King Diamond (αν δεν έχεις δει αυτό, δεν έχεις δει τίποτα από το μεγαλείο εκφράσεων αυτού του ανθρώπου).

Vic, το μυστίκ λείπει καθώς έκανα login με φβ νομίζω εξαρχής κι επειδή το φβ μη-πω, έχω πλέον το (υπερήφανο) όνομα μου.

Ας καθαρίσω κάνα σπίτι τώρα γιατί αλλιώς που θα φιλοξενηθείς αν έρθεις? Ε? Πού?

Τα σέβη μου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Zippo190 »

sofia.kouroumali έγραψε: Πέμ 12 Ιούλ 2018, 19:27

Αγαπημένες στιγμές: Vic να ακούει King Diamond (αν δεν έχεις δει αυτό, δεν έχεις δει τίποτα από το μεγαλείο εκφράσεων αυτού του ανθρώπου).
αυτό δεν μας λέει τίποτα εκτός και αν ακούει KD στο νεκροταφείο ή κάτι τέτοιο.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Vic »

Ναι, έβαζα τα βαμπιρικά μου ρούχα, βαφόμουν και πληροφορούσα τους γονείς μου ότι βγαίνω για λίγο στο νεκροταφείο με την παρέα να ακούσουμε λίγη μουσική. :P

Σοφάια, όταν ξεκίνησαν οι δικές μου επιδρομές στο Ηράκλειο λέω, αυτές γίνονταν συστηματικά όταν είχαμε πάει πια στον Άη-Γιάννη ('92), δεν έπαιζε το πικάπ πριν, τουτέστιν ήσουν 8, μην πω 9. Τις αθηναϊκές επιδρομές (87-89) δεν τις ξέρεις εσύ σίγουρα γιατί φρόντιζα να μην με βλέπει κανείς, ήμανε ένας νίντζα του μέταλ (βούταγα και τα Michael Jackson της Μαρίας πάντως, να τα λέμε και αυτά).

Κατά τα άλλα δεν ήμουν εγώ ανοιχτός και αλτρουιστής με την δική μου συλλογή; Λες και δεν ήξερα ότι την ξέσκιζες! :P

Αυτό με τα σπέσιαλ θενξ το είχα ξεχάσει. Μπράβο μου, ψαγμένα τιπς, αυτά που δεν μαθαίνουν στα σχολεία!
Τα σκεύη μου - και ευχαριστώ για την τακτοποίηση, τα ανήψια σου ευγνωμονούν!
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από LuciferSteele »

αυτό που βλέπω εγώ είναι πως ο Μεγάλος Αδελφός πλανάται ακόμα από πάνω σας σαν σκιά-φόβητρο, ακόμα τον τρέμετε :D
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
LordBelial
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιούλ 2018, 13:44

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από LordBelial »

Καλησπέρα και από μένα, θιασώτης του σκληρού ήχου γενικά σε όλα του τα παρακλάδια. Παρακολουθούσα το forum του metaldome που με βοήθησε να εξερευνήσω και να εκτιμήσω περισσότερο το παραδοσιακό metal, μιας και η αλήθεια είναι ότι η συγκεριμένη σκηνή δεν τύγχανε ιδιαίτερης εκτίμησης στα early to mid '90s που ξεκίνησα την μύηση μου στον κόσμο της μουσικής. Νομίζω ότι και το παρών φόρουμ είναι παραπλήσιο σε θεματολογία οπότε θα διαβάζω περισσότερο για να τσεκάρω τις μουσικές προτάσεις των πιο ειδικών και θα συμμετέχω αραιότερα και τις συζητήσεις. =]
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

LordBelial έγραψε: Τετ 01 Αύγ 2018, 01:15 Καλησπέρα και από μένα, θιασώτης του σκληρού ήχου γενικά σε όλα του τα παρακλάδια. Παρακολουθούσα το forum του metaldome που με βοήθησε να εξερευνήσω και να εκτιμήσω περισσότερο το παραδοσιακό metal, μιας και η αλήθεια είναι ότι η συγκεριμένη σκηνή δεν τύγχανε ιδιαίτερης εκτίμησης στα early to mid '90s που ξεκίνησα την μύηση μου στον κόσμο της μουσικής. Νομίζω ότι και το παρών φόρουμ είναι παραπλήσιο σε θεματολογία οπότε θα διαβάζω περισσότερο για να τσεκάρω τις μουσικές προτάσεις των πιο ειδικών και θα συμμετέχω αραιότερα και τις συζητήσεις. =]
welcome ;)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Aphelian »

Καλησπέρα και από εμένα, μετά την Οδύσσεια του registration νιώθω ήδη πιο ισχυρός και ανίκητος!
Αυτο το Captcha με είχε βάλει σε ενα λαβύρινθο αμφισβήτησης της ικανότητάς μου να ξεχωρίζω αυτοκίνητα και πινακίδες, αλλά με τη βοήθεια του (υποθέτω) Scrollkeeper κατάφερα να βγω σώος μαζί με το πληκτρολόγιο/ποντίκι.

Πιθανότατα να ξέρω/έχω γνωρίσει αρκετούς από εδω μέσα κάποια στιγμη σε καποιο live κλπ, και η αλήθεια είναι πως παρακολουθώ το Φορουμ αρκετό καιρό τώρα (και αν δεν εχω γεράσει τόσο πολύ νομίζω ήμουν και στο παλιό με το ίδιο stalker status),οπότε είπα να το κάνω και official.

Hail and Kill
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Aphelian έγραψε: Παρ 03 Αύγ 2018, 14:08 Καλησπέρα και από εμένα, μετά την Οδύσσεια του registration νιώθω ήδη πιο ισχυρός και ανίκητος!
Αυτο το Captcha με είχε βάλει σε ενα λαβύρινθο αμφισβήτησης της ικανότητάς μου να ξεχωρίζω αυτοκίνητα και πινακίδες, αλλά με τη βοήθεια του (υποθέτω) Scrollkeeper κατάφερα να βγω σώος μαζί με το πληκτρολόγιο/ποντίκι.

Πιθανότατα να ξέρω/έχω γνωρίσει αρκετούς από εδω μέσα κάποια στιγμη σε καποιο live κλπ, και η αλήθεια είναι πως παρακολουθώ το Φορουμ αρκετό καιρό τώρα (και αν δεν εχω γεράσει τόσο πολύ νομίζω ήμουν και στο παλιό με το ίδιο stalker status),οπότε είπα να το κάνω και official.

Hail and Kill
Σωστά υποθέτεις ;) Καλωήρθες κ επίσημα! B)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από rbrigade »

Μ' αρέσει που βγάζουμε τα άπλυτά μας στην φόρα (και κάποιοι μέχρι και την μαλαπέρδα συνοδεία ούζου ανανά) ενώ τριγυρίζουν stalkers!

Λοιπόν νέοι... ένας κανόνας και μόνο: Ομερτά! :D :D :D
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Zippo190 »

rbrigade έγραψε: Πέμ 09 Αύγ 2018, 02:55 Μ' αρέσει που βγάζουμε τα άπλυτά μας στην φόρα (και κάποιοι μέχρι και την μαλαπέρδα συνοδεία ούζου ανανά) ενώ τριγυρίζουν stalkers!

Λοιπόν νέοι... ένας κανόνας και μόνο: Ομερτά! :D :D :D
Ούζο-ανανάς είναι το νέο Ούρσους-Σπράιτ, θα το πίνουν όλοι σε λίγο.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Priamos »

Είδα κάτι μπιχλες, γυμνιστές στις βαθρες, στη Σαμοθράκη, και ο ένας , μάλιστα, μας τίμησε με το να κατουρήσει μπροστά μας, και θυμήθηκα εσένα. Μ' άρεσει που τα όρια μεταξύ μεταλλαδων και νεοχιππιδων είναι πλέον δυσδιάκριτα... :P :P
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Πέμ 09 Αύγ 2018, 13:40 Είδα κάτι μπιχλες, γυμνιστές στις βαθρες, στη Σαμοθράκη, και ο ένας , μάλιστα, μας τίμησε με το να κατουρήσει μπροστά μας, και θυμήθηκα εσένα. Μ' άρεσει που τα όρια μεταξύ μεταλλαδων και νεοχιππιδων είναι πλέον δυσδιάκριτα... :P :P
βάστα ρε σι, δλδ όλα ίσα και όμοια, επειδή ένας είναι μπίχλης; Δηλαδή είναι σαν να συγκρίνεις όλους τους μεταλλάδες με κριτήριο τον Μητσάρα τον Μεγκαντέθ της γειτονιάς σας :toothy: .
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από CountRaven »

Ούζο-ανανάς είναι το νέο Ούρσους-Σπράιτ, θα το πίνουν όλοι σε λίγο
Πίνω ούρσους με ρέντ Μπουλ εδώ και αιώνες. Παίζει να γαμάει το ούρσους σπράιτ. Θα δοκιμάσω.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
White Wolf

Νέα μέλη συστηθείτε

Δημοσίευση από White Wolf »

Εμ, καλησπερα... Με λενε Οδυσσεα και ειμαι καλα (σχεδον).
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”