Πρόσφατες αγορές

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από CountRaven »

theBox έγραψε: Τρί 14 Αύγ 2018, 08:14 Wow! Σε τι βάθος χρόνου ολα αυτα ρε συ;
Άνοιξη, αρχές καλοκαιριού. Το παλεύω επιλεκτικά και ποιοτικά νοσταλγώντας τις καλές εποχές που οι αγορές ήταν πολλαπλάσιες.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από LuciferSteele »

castledemon έγραψε: Τετ 08 Αύγ 2018, 23:45
LuciferSteele έγραψε: Symmetry - To Divinity μία 90ς private prog προσθήκη
Πολυαγαπημενο!! Απορώ πού το βρήκες και πώς σου ήρθε να το πάρεις. Το έχω λιώσει από τότε που κυκλοφόρησε.
τα κυνηγάω κάτι τέτοια και το είδα στο μαγαζί της Hammerheart φτηνά οπότε έπρεπε!
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από Silenius »

Πολυ χαλαρά έχει πάει ο Αύγουστος γιατί έσκασα πολλά σε προπαραγγελίες που περιμένω από Σεπτέμβρη-αρχές Οκτώβρη

Bright Curse - Before The Shore

Νεανική μπάντα με παλιακό ήχο αλλά φρέσκια αντίληψη. Μια μίξη hard rock, doom metal και ψυχεδέλειας που σε συνδυασμό με το εξαιρετικό εξώφυλλο με έψησαν να επενδύσω άμεσα. Μοναδική παραφωνία η έλλειψη στίχων παρά την ύπαρξη insert.
https://www.discogs.com/Bright-Curse-Be ... se/9465342

Silent Winter - The War Is Here
Τα ξέρετε ήδη. Το θεωρώ από τις κυκλοφορίες της χρονιάς. Ανυπομονώ για full length.

Rhodium - Scream Into The Void
Ευχάριστη έκπληξη το ντεμπούτο των Αθηναίων Rhodium. Πολυ ποιοτικό power/prog, ωραίο εξωφυλλο και γενικά artwork στο digi. Καλές κιθάρες, μια χαρά φωνητικά, γενικά δουλεμένες συνθέσεις. Έχει ήδη πάρει αρκετές ακροάσεις.

Scarblade - The Cosmic Wrath
Το ep που είχαν βγάλει σαν Ruthless Steel το είχα λιώσει. Αναλογικά αυτό εδώ άργησα να το πάρω. Σε πέρασμα από No Remorse έφτασε επιτέλους η ώρα του. Στις πρώτες 1-2 ακροάσεις με πάγωσε λίγο. Κάτι με χάλασε στην παραγωγή. Σε σειρά ακροάσεων όμως έχει πράγματα να πει. Τίμιο.

No Quarter - Songs In Circle
Επανακυκλοφορία σε βινύλιο αυτού του εξαφανισμένου ep από τις αρχές των 80s. Φυσικά ότι είναι 80s δεν είναι χρυσός αλλά αυτοί εδώ είχαν πράγματα να δώσουν. NWOBHM που θυμίζει εξωφθαλμα Maiden, αλλά κανείς δεν μπορεί να τους κατηγορήσει για κλοπή καθώς τα κομμάτια είναι της ίδιας εποχής. Το βινύλιο έχει στίχους και τα καθιερωμένα σε τέτοιες κυκλοφορίες liner notes.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από LuciferSteele »

σε μία εποχή που οι εταιρίες είναι περισσότερες από τις μπάντες, κυκλοφορούν πλέον τα πάντα και έχει χαθεί η ηδονή του private pressing
ευτυχώς κατάφερα να το βιώσω μετά από καιρό αφού πρόλαβα να παραγγείλω από τους Ινδούς Against Evil το All Hail the King στην πρώτη του έκδοση
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από castledemon »

Πήρα επιτέλους το Need hegaiamas σε βινύλιο
Μαζί με το Visigoth και το μέτριο τελευταίο khemmis (το πήρα αυθόρμητα γιατί έχω τα άλλα δύο αλλά μουσικά νομίζω δεν αξίζει τα χρήματα μου).
Οι αγορές έγιναν από το grendel.gr που είχε 20% στα βινύλια. Γενικά βγάζει τέτοιες προσφορές κατά καιρούς. Όπως επίσης το floga Records είχε την προηγούμενη βδομάδα 30% στους δικούς της τίτλους και 20% σε όλο τον υπόλοιπο κατάλογο. Ίσως πρέπει να ανοίξουμε ένα post για προσφορές σε δισκαδικα για να μη χάνονται τέτοιες ευκαιρίες.

Τέλος, όποιος θέλει να ξεφορτωθει / χαρίσει 1000 τουλάχιστον cd για να γεμίσω το θηρίο έπιπλο που έφτιαξα προχθές (φωτο) είναι ευπρόσδεκτος να μου τα στείλει :)

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από theBox »

Επιτέλους έχω στα χέρια μου το 2ο necrytis!!! Δίσκος της χρονιάς για μένα μέχρι στιγμής, αν και αναμένονται πολυ δυνατες κυκλοφορίες τωρα το χειμώνα. Ο ΜΟΝΟΣ λόγος που δεν το προμηθεύτικα νωρίτερα, ειναι οτι περίμενα μπάς και το βγάλουν και σε βινύλιο, αλλά και η υπομονή έχει τα ορια της.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από Priamos »

Ασχετο, αλλά το Shadow Keep θα το φέρει κάνεις σε cd τελικά;;

Castledemon δυστυχως έχω μόνο 999 για χάρισμα! :D
Χαχα, χωρίς πλάκα τωρα, μου "περισσεύουν" καμία 400-500 που δεν πολύ ακούω αλλά φιλοδοξω να τα τραμπαρω στο μέλλον, με αντιστοιχο αριθμό πιο ελκυστικών cd.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Παρ 07 Σεπ 2018, 21:02 Ασχετο, αλλά το Shadow Keep θα το φέρει κάνεις σε cd τελικά;;

Castledemon δυστυχως έχω μόνο 999 για χάρισμα! :D
Χαχα, χωρίς πλάκα τωρα, μου "περισσεύουν" καμία 400-500 που δεν πολύ ακούω αλλά φιλοδοξω να τα τραμπαρω στο μέλλον, με αντιστοιχο αριθμό πιο ελκυστικών cd.
Ήρθε και έγινε ανάρπαστο.

Πέθανε γιατί δεν τα ανεβάζεις σιγά σιγά στο discogs;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από LuciferSteele »

φωτογραφίες από έπιπλα cd είναι σαν πορνό
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από Priamos »

Zippo190 έγραψε: Παρ 07 Σεπ 2018, 21:25
Priamos έγραψε: Παρ 07 Σεπ 2018, 21:02 Ασχετο, αλλά το Shadow Keep θα το φέρει κάνεις σε cd τελικά;;

Castledemon δυστυχως έχω μόνο 999 για χάρισμα! :D
Χαχα, χωρίς πλάκα τωρα, μου "περισσεύουν" καμία 400-500 που δεν πολύ ακούω αλλά φιλοδοξω να τα τραμπαρω στο μέλλον, με αντιστοιχο αριθμό πιο ελκυστικών cd.
Ήρθε και έγινε ανάρπαστο.

Πέθανε γιατί δεν τα ανεβάζεις σιγά σιγά στο discogs;
Γιατί να πεθάνω ρε μισανθρωπε; Επειδή δεν είμαι κουλτουριαρης σαν και σένα; :P

Μπα, χρειάζομαι ένα κτήνος αντιστοιχης δυναμικότητας με τον Τραμπ (η έστω με εμένα =] ) για μαζικές ανταλλαγές.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από LuciferSteele »

το autocorrect του Πατρίκ έχει τη δική του προσωπικότητα
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Παρ 07 Σεπ 2018, 22:51
Zippo190 έγραψε: Παρ 07 Σεπ 2018, 21:25
Priamos έγραψε: Παρ 07 Σεπ 2018, 21:02 Ασχετο, αλλά το Shadow Keep θα το φέρει κάνεις σε cd τελικά;;

Castledemon δυστυχως έχω μόνο 999 για χάρισμα! :D
Χαχα, χωρίς πλάκα τωρα, μου "περισσεύουν" καμία 400-500 που δεν πολύ ακούω αλλά φιλοδοξω να τα τραμπαρω στο μέλλον, με αντιστοιχο αριθμό πιο ελκυστικών cd.
Ήρθε και έγινε ανάρπαστο.

Πέθανε γιατί δεν τα ανεβάζεις σιγά σιγά στο discogs;
Γιατί να πεθάνω ρε μισανθρωπε; Επειδή δεν είμαι κουλτουριαρης σαν και σένα; :P

Μπα, χρειάζομαι ένα κτήνος αντιστοιχης δυναμικότητας με τον Τραμπ (η έστω με εμένα =] ) για μαζικές ανταλλαγές.

Ρε δοκίμασε να ανεβάσεις καμια εικοσαριά και θα δείς πως πάει, είναι κρίμα να ψάχνεις για ανταλλαγές ενώ μπορείς να τα δώσεις και να τσιμπήσεις ότι θέλεις.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από LuciferSteele »

γιατί θες να τον ταλαιπωρήσεις τον άνθρωπο στα γεράματα?
να κάτσει τώρα να συνεννοείται με τον κάθε τρελό, να τρέχει στα ταχυδρομεία να στέλνει φάκελα στα 4 σημεία του ορίζοντα και μετά να έχει να διαχειριστεί και το after sales service τύπου "ακομα δεν ήρθε", "δεν το έλαβα ποτέ", "η θήκη έσπασε" κλπ
κουράστηκα και μόνο που τα σκέφτηκα
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από CountRaven »

Fifth Angel - Fifth Angel - Digi Reissue
Fifth Angel - Time Will Tell - Digi Reissue
Open Burn - Divine Intermission - CD
Ragenheart - The Last King - Second Edition CD
Mind"s Eye - Darkly Wise - CD
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Πρόσφατες αγορές

Δημοσίευση από CountRaven »

castledemon έγραψε: Παρ 07 Σεπ 2018, 19:28 Πήρα επιτέλους το Need hegaiamas σε βινύλιο
Μαζί με το Visigoth και το μέτριο τελευταίο khemmis (το πήρα αυθόρμητα γιατί έχω τα άλλα δύο αλλά μουσικά νομίζω δεν αξίζει τα χρήματα μου).
Οι αγορές έγιναν από το grendel.gr που είχε 20% στα βινύλια. Γενικά βγάζει τέτοιες προσφορές κατά καιρούς. Όπως επίσης το floga Records είχε την προηγούμενη βδομάδα 30% στους δικούς της τίτλους και 20% σε όλο τον υπόλοιπο κατάλογο. Ίσως πρέπει να ανοίξουμε ένα post για προσφορές σε δισκαδικα για να μη χάνονται τέτοιες ευκαιρίες.

Τέλος, όποιος θέλει να ξεφορτωθει / χαρίσει 1000 τουλάχιστον cd για να γεμίσω το θηρίο έπιπλο που έφτιαξα προχθές (φωτο) είναι ευπρόσδεκτος να μου τα στείλει :)

Εικόνα
Το επιπλάκι είναι ζηλευτό. Το βλέπω όμως και ακόμα σκέφτομαι πως η πράξη του να πετάξω τα ρούχα από ντουλάπα για να βάλω τα CD που έχω εκεί με κάνει άρχοντα της ευστροφίας και της τάξης.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”