Νέες ανακαλύψεις

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από Priamos »

Ναι ωραία μπάντα οι Defyance. Θα είχα δισκογραφία αν ο γαμιολης που μου κλέψε το Leon είχε την ευγενή καλοσύνη να μου αφήσει το Transitional Forms που είχε μέσα. :evil:
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από trigger »

rbrigade έγραψε: Δευ 22 Οκτ 2018, 17:32 αρκετά καλοί, αργότερα πήραν τον Lance King στα φωνητικά
...κι έγιναν πανμετριοι.
Δεν έχει συζητηθεί γενικά και δεν ξέρω αν είναι γνωστό, αλλά το 2015 κυκλοφόρησαν άλμπουμ με τον καλό τους τραγουδιστή και ήταν αρκετά ικανοποιητικό.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από rbrigade »

Ναι, το είχε αυτό ο Lance King, χωρίς να έχει άσχημη φωνή τα περισσότερα άλμπουμ στα οποία τραγούδησε έχουν πολύ βαρετά φωνητικά. To Rangers ξεχώριζε από τον τελευταίο δίσκο, αλλά όχι αρκετά για να μπει στα best of Tsovolas 2015. Το βρήκα παραπονεμένο και παραπεταμένο στον πιο χαμηλόβαθμο φάκελο με τα καλά του 2015
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από Silenius »

Ancestral Dawn. Μπαντα απο το Περου που παιζει εκπληκτικο europower. Το Souldance ειναι η μοναδικη τους κυκλοφορια και μου εσκασε χθες το cd σαν blind buy, με την παραγγελια απο fighter records. Εδω εχουν προσπαθησει να κανουν μια metal opera με αυμμετοχες σαν τους Fabio Lione, Mark Boals, Amanda Somerville, Ralf Scheepers, Roland Grapow κτλ. Εντυπωση επισης μου κανει η φωναρα του τραγουδιστη τους. Αξιζει να πουμε οτι δυο απο τα μελη τους ειναι πρωην μελη των Nautiluz, των οποιων αν δεν εχετε ακουσει το Leaving All Behind αξιζει να το κανετε.
Power διαμαντακι απο το πουθενα πραγματικα...

Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

Silenius έγραψε: Τετ 24 Οκτ 2018, 23:04 Ancestral Dawn. Μπαντα απο το Περου που παιζει εκπληκτικο europower. Το Souldance ειναι η μοναδικη τους κυκλοφορια και μου εσκασε χθες το cd σαν blind buy, με την παραγγελια απο fighter records. Εδω εχουν προσπαθησει να κανουν μια metal opera με αυμμετοχες σαν τους Fabio Lione, Mark Boals, Amanda Somerville, Ralf Scheepers, Roland Grapow κτλ. Εντυπωση επισης μου κανει η φωναρα του τραγουδιστη τους. Αξιζει να πουμε οτι δυο απο τα μελη τους ειναι πρωην μελη των Nautiluz, των οποιων αν δεν εχετε ακουσει το Leaving All Behind αξιζει να το κανετε.
Power διαμαντακι απο το πουθενα πραγματικα...

ναι ε; τι λες... κάτσε να τσεκάρω...
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

δεν είπε τίποτα το κομμάτι εδω που τα λέμε...
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από Silenius »

Metal_Warrior έγραψε: Πέμ 25 Οκτ 2018, 00:06 δεν είπε τίποτα το κομμάτι εδω που τα λέμε...
Τσεκαρε και κανενα ακομα στο tube. Εβαλα ενδεικτικα το 1ο που βρηκα μπροστα μου γιατι και εγω δεν τον εχω αφομοιωσει ακομα το δισκο. Μια ακροαση εκανα. Εχει σιγουρα καλυτερα κομματια απο αυτο.
Απλα ο συνδυσμος Περου-Power Metal-Guests δεν περιμενα με τιποτα να βγαζει το αποτελεσμα που ακουσα. Εχει πολυ ενδιαφερον ο δισκος
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από rbrigade »

Δυο καλά κομμάτια έχει ο δίσκος, δεν είναι κάτι ιδιαίτερο
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ε όπου ανακατεύεται Boals είμαστε καταδικασμένοι να ακολουθούμε
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

ΟΧΕΝΤΡΑ: Ελληνικό σλαϋεροθρασοπανκ (;;)

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από theBox »

Scrollkeeper έγραψε: Σάβ 27 Οκτ 2018, 23:56 ΟΧΕΝΤΡΑ: Ελληνικό σλαϋεροθρασοπανκ (;;)

O Πρασούλας εγκρίνει???
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

[mention]theBox[/mention] θα πρέπει να διαβάσω το νεοανακαλυφθέν μπλογκ για να απαντήσω αυτή την ερώτηση :D :D :D
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από theBox »

Scrollkeeper έγραψε: Κυρ 28 Οκτ 2018, 02:23 @theBox θα πρέπει να διαβάσω το νεοανακαλυφθέν μπλογκ για να απαντήσω αυτή την ερώτηση :D :D :D

Αα...το έκανα χθές βράδυ...ένα μόνο θα σου πω, άνοιξε ποπκόρν και κατσε να χαζέψεις.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από trigger »

Λινκ ρε παιδιά
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Νέες ανακαλύψεις

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

trigger έγραψε: Κυρ 28 Οκτ 2018, 09:32 Λινκ ρε παιδιά
Enjoy: https://www.forgotten-scroll.net/forum/ ... =30#p18903
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”