Σύλληψη KARL LOGAN για παιδική πορνογραφία

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Σύλληψη KARL LOGAN για παιδική πορνογραφία

Δημοσίευση από Zippo190 »

Μου κάνει εντύπωση πάντως ότι για τέτοιες κατηγορίες υφίσταται τόσο μικρή εγγύηση. Τι να πω. Αναμένουμε...

Scrollkeeper έγραψε: Πέμ 01 Νοέμ 2018, 00:20 Ρος γύρνα πίσω ή έστω τελεφωνα.

τι Ross ρε σι, David...
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Σύλληψη KARL LOGAN για παιδική πορνογραφία

Δημοσίευση από Xstroyer »

Ανατριχιαστικές οι ελάχιστες λεπτομέρειες. Δεν θέλω να ξέρω τι άλλο μπορεί να υπάρχει εκεί μέσα. Το δικό μου "πρόβλημα" από την αρχή ήταν καθαρά ηθικό από τη πλευρά της μπάντας και στα δικά μου μάτια ήταν ξεκάθαρη προσπάθεια αποσιώπησης του εγκλήματος. Και όχι, δεν είναι όλα ίδια. Δεν είναι το ίδιο να πλακώνεται κάποιος με τη γυναίκα του ή να κλέψει, με το να τον "παίζει" κάποιος μπροστά σε ένα υπολογιστή με 10χρονα παιδάκια...

Παλιότερα στο metaldome υπήρχε σχετικό thread όπου μερίδα των χρηστών προσπαθούσε να διαχωρίσει τον καλλιτέχνη από το έργο, αλλά όλοι είχαν συμφωνήσει ότι κάποιο έγκλημα δεν μπορεί να είναι ίδιο με τα υπόλοιπα. Αυτό ήταν η παιδεραστία.

Προσωπική μου άποψη πως υπάρχουν διαφορετικές γκρίζες και μαύρες σελίδες για τον κάθε καλλιτέχνη, αλλά δεν είναι όλα ίδια, όποιος και να είναι αυτός. Ακόμα και το Heaven and Hell να είχε γράψει, κάτι θα έσπαγε μέσα μου.

Το μόνο που μένει είναι να δούμε που θα καταλήξει η ιστορία. Όσον αφορά τη μπάντα και τις παπάτζες των άπειρων manowarriors, οι πραγματικοί οπαδοί, δεν θέλουμε κανέναν Ροςς κλάιν μάιν Μπός πίσω.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Σύλληψη KARL LOGAN για παιδική πορνογραφία

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Δεν υπάρχει συσχέτιση μεταξύ των πράξεων του Λόγκαν κ του έργο του με τους MANOWAR, από τη στιγμή που το όνομα και το έργο των MANOWAR έχει ονοματεπώνυμο διαφορετικό από αυτό του Λόγκαν. Δεν είναι μπάντα κολεκτίβα και ως εκ τούτου οποιαδήποτε προσπάθεια διαχωρισμού έργου/καλλιτέχνη είναι λίγο άτοπη :)

Ο Λόγκαν όντως εμφανίζεται σαν συντελεστής σε ορισμένα τραγούδια. Από εκεί κ πέρα οι οπαδοί τι πρέπει να κάνουν; Να σταματήσουμε να ακούν τα συγκεκριμένα τραγούδια επειδή έχει γράψει 3 ριφφ; Ας μην ψάχνουμε να βρούμε πρόβλημα εκεί που δεν υπάρχει. Ναι, αρκετοί θα θέλαμε να είχε βγει ο ΝτεΜάιο (παντελονάτα, μιας κ είναι τρου) κ να είχε πει "ο τύπος φαίνεται να έκανε μλκία, τον μπούλο", αλλά από εκεί κ πέρα δεν νομίζω ότι έχει νόημα να μιλάμε για κάτι άλλο σε καλλιτεχνικό επίπεδο σε οτι αφορά τους MANOWAR. Αν στη θέση του Λόγκαν βρίσκονταν ο ΝτεΜάιο, τότε θα άλλαζε το πράγμα.
Xstroyer έγραψε: Πέμ 01 Νοέμ 2018, 11:10 Παλιότερα στο metaldome υπήρχε σχετικό thread όπου μερίδα των χρηστών προσπαθούσε να διαχωρίσει τον καλλιτέχνη από το έργο, αλλά όλοι είχαν συμφωνήσει ότι κάποιο έγκλημα δεν μπορεί να είναι ίδιο με τα υπόλοιπα. Αυτό ήταν η παιδεραστία.
Δεν ξέρω κατα πόσο θα συμφωνήσω σε αυτό αν κ μπορώ να καταλαβαίνω αρκετούς που σκέφτονται έτσι. Για μένα είτε εχεις σκοτώσει, είτε είσαι παιδέρας, είσαι game over και το game over δεν έχει επίπεδα. Δεν είναι ότι έπαιξαν μπουκέτα με κάποιον.

Στα περι κιθαρίστα τώρα, ναι, οι MANOWAR δεν έχουν ανάγκη κανέναν Ροςς, αλλά όλα έχουν να κάνουν με τη προσωπική καύλα κ με την ανάγκη του καθενός για μια τελευταία τζούρα νοσταλγίας πριν πέσει η αυλαία. Δεν μιλάμε για reboot αλλά για farewell και όπως κ να το κάνει κανείς, οι πλειοψηφία του κόσμου έμαθε τους MANOWAR από τα πρώτα τους και είναι λογικό να θέλουν να δουν Ροςς με τη μπάντα για τελευταία φορά. Όσο για τους webwarrios, νο κόμμεντ :P

Τέλος, στα περί μουσικής, ο Λογκαν για μένα είναι ο πιο άχρωμος και κενός ουσίας/χαρακτήρα κιθαρίστας που έχει περάσει από τη μπάντα. Ακόμα κ ο Σανκλ, που σε ότι αφορά τη μουσική αντίληψη είναι άμπαλος, έχει μια κιθαριστική προσωπικότητα την οποία κ βγάζει στο (πλουραλιστικό κ ανούσιο) παιξιμο του. Πάρτε το χαμπάρι, ο μοναδικός κιθαρίστας από όλους που πέρασαν και που μπορούσε να σταθεί μουσικά ήταν ο Μποςς, ανεξάρτητα με το τι έχει κάνει/πει εκτός μπάντας.

Αυτά. Φάιτ! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Σύλληψη KARL LOGAN για παιδική πορνογραφία

Δημοσίευση από theBox »

Scrollkeeper έγραψε: Πέμ 01 Νοέμ 2018, 14:45 Να σταματήσουμε να ακούν τα συγκεκριμένα τραγούδια επειδή έχει γράψει 3 ριφφ;
Έχουν ριφ οι Manowar ?!?!?! :twisted: :twisted: :twisted:
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Σύλληψη KARL LOGAN για παιδική πορνογραφία

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

theBox έγραψε: Πέμ 01 Νοέμ 2018, 15:14
Scrollkeeper έγραψε: Πέμ 01 Νοέμ 2018, 14:45 Να σταματήσουμε να ακούν τα συγκεκριμένα τραγούδια επειδή έχει γράψει 3 ριφφ;
Έχουν ριφ οι Manowar ?!?!?! :twisted: :twisted: :twisted:
τι θες να πεις με αυτό...;

Εικόνα
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Σύλληψη KARL LOGAN για παιδική πορνογραφία

Δημοσίευση από theBox »

Τιποτα, συνεχίστε...κάποια στιγμη θα ανοιξω τοπικ για το τι ορίζουμε ως ριφφ, να βάλουμε κάποια πράγματα στη θέση τους...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Σύλληψη KARL LOGAN για παιδική πορνογραφία

Δημοσίευση από Vic »

Προσωπικά δεν μου αλλάζει απολύτως τίποτα όσον αφορά την σχέση μου με την μουσική των Manowar, θα συνεχίσω να ακούω το Warriors of the World (το μόνο που με ενδιαφέρει από την εποχή Λόγκαν), αλλάζουν τα πάντα στην άποψη που έχω για τον Λόγκαν, από αδιάφορος με αστείο κούρεμα σε διεστραμμένο σίχαμα.

Από εκεί και πέρα, καλό θα είναι να σιωπάμε γενικώς για σοβαρά πράματα μέχρι να ξέρουμε περισσότερα. Και για το μέγεθος του εγκλήματος αλλά και για το τι ξέρανε και δεν ξέρανε οι Manowar, εγώ μπορώ να φανταστώ ότι δεν ξέρανε, δεν θα τους χρεώσω τις εικασίες μου. Όμως:

Η μπάντα ΟΦΕΙΛΕ κατά την γνώμη μου να έχει πολύ καλύτερη ανακοίνωση και απεχθάνομαι τις εξηγήσεις τύπου "είναι brand name και επιχείρηση" που θυμόμαστε όλοι στα δύσκολα τον κυνισμό μας. Κατ'αρχάς οποιοσδήποτε PR τύπος θα έλεγε ότι η ανακοίνωση ήταν για τον πούτσο έτσι κι αλλιώς για damage control (μηδέν damage control) και θα μπορούσαν να κάνουν κάτι πολύ καλύτερο χωρίς να δεσμεύονται. Απλά εκτός τόπου και χρόνου, ο κόσμος καίγεται και οι Manowar πληροφορούν το κοινό ότι η περιοδεία θα γίνει κανονικά. Μπράβο, το σώσατε το brand name, όλα καλά. Κανείς δεν είπε να δώσουν το πτώμα του άλλου στο κοινό για αίμα αλλά και "είναι απασχολημένος τώρα ο άλλος οπότε δεν θα βγει στο τουρ" είναι ΧΟΝΤΡΟΠΕΤΣΙΑ υψίστου βαθμού και ντροπή.

Ένα τελευταίο, προφανώς σαν πατέρας το έγκλημα αυτό με ενοχλεί σε βαθμό που δεν νομίζω ότι αντιλαμβάνονται όσοι δεν έχουν παιδιά αλλά από την άλλη με ενοχλούν και οι πρωταθλητισμοί μίσους και τι πρέπει να κάνουμε στον Λόγκαν τώρα (ποιο βασανιστήριο, πόσο να τον βιάσουν στην φυλακή, πόσο πρέπει να υποφέρει κλπ). Μέχρι ενός σημείου κατανοητή η αγανάκτηση αλλά από ένα σημείο και έπειτα βγαίνει μια άρρωστη ικανοποίηση ανάλογη του "τώρα που βρέθηκε μια καλή αφορμή, κλωτσάω το πρεζάκι μέχρι να πεθάνει".
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Σύλληψη KARL LOGAN για παιδική πορνογραφία

Δημοσίευση από Vic »

ΥΓ: Εννοείται ότι ένα farewell tour με τον Ross the Boss έχει πολύ μεγαλύτερη αξία από ότι με τον Shankle.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Σύλληψη KARL LOGAN για παιδική πορνογραφία

Δημοσίευση από theBox »

Επικροτώ ποστ vic.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Σύλληψη KARL LOGAN για παιδική πορνογραφία

Δημοσίευση από Priamos »

Με αφετηρια τη συλλογιστικη του Vic να παω ενα βημα παρακατω. Εγω δικαιολογω την επιθυμια των αμεσα επλεκομενων (θυματων οποιουδηποτε "σοβαρου" εγκληματος) για αυτοδικια, καθως η πραξη του θυτη ειχε μεγαλο αντικτυπο στη ζωη τους με τροπους που εμεις οι απ' εξω δεν μπορουμε να διανοηθουμε.Ομως δεν δικαιολογω τις ψευτοοργισμενες αντιδρασεις του οχλου, που παρα "τη στεναχωρια"," την οργη" και "τη συντριβη τους", ενω ενα δευτερολεπτο πριν ηταν ετοιμοι να λυντσαρουν τον θυτη με "ιερη αγανακτηση", στην επομενη φαση κανουν like σε κωλαρες και η ζωη συνεχιζεται...Η κοινωνικη υποκρισια σε ολο της το μεγαλειο.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Σύλληψη KARL LOGAN για παιδική πορνογραφία

Δημοσίευση από Zippo190 »

Vic έγραψε: Πέμ 01 Νοέμ 2018, 16:28 ΥΓ: Εννοείται ότι ένα farewell tour με τον Ross the Boss έχει πολύ μεγαλύτερη αξία από ότι με τον Shankle.
καμία αξία. Το γεγονός ότι συνέβαλε στην δημιουργία του ήχου δεν σημαίνει κάτι. Ο Ross έχει φύγει αιώνες από την μπάντα, το παίξιμο του είναι παροχημένο και ένα τέτοιο even θα εξυπηρετούσε μόνο τους "πέντε πρώτους" δίσκους αφού το υπόλοιπο υλικό θα έμενε έξω.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Σύλληψη KARL LOGAN για παιδική πορνογραφία

Δημοσίευση από Vic »

Μόνος σου απαντάς αλλά ντάξει! :P Αν και δεν νομίζω ότι θα μένανε μόνο στα 5 πρώτα.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Σύλληψη KARL LOGAN για παιδική πορνογραφία

Δημοσίευση από Zippo190 »

Vic έγραψε: Πέμ 01 Νοέμ 2018, 19:58 Μόνος σου απαντάς αλλά ντάξει! :P Αν και δεν νομίζω ότι θα μένανε μόνο στα 5 πρώτα.
γιατί μπορέι ο Ross να παίξει το υπόλοιπο υλικό;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Σύλληψη KARL LOGAN για παιδική πορνογραφία

Δημοσίευση από Vic »

Σωστά, αυστηρά μέχρι το Kings λοιπόν. Εγώ μέσα. :P
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Σύλληψη KARL LOGAN για παιδική πορνογραφία

Δημοσίευση από Zippo190 »

Vic έγραψε: Πέμ 01 Νοέμ 2018, 20:01 Σωστά, αυστηρά μέχρι το Kings λοιπόν. Εγώ μέσα. :P
ναι ρε φίλε αλλά αυτό δεν είναι farewell tour. Ποτέ δεν μου αρέσουν τέτοιες κινήσεις από μπάντες να αποποιούνται μέρη της δισκογραφίας τους είναι σαν να λένε στον πιστό οπαδό "είσαι μαλάκας που τα σκάς τόσα χρόνια".
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”