Holy Mother

Παρουσιάσεις, αφιερώματα και συζητήσεις για συγκροτήματα και καλλιτέχνες.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Holy Mother

Δημοσίευση από Zippo190 »

Δεν ξέρω αν τους θυμάται κανείς, πρόκειται για την μπάντα με την οποία έγινε ευρύτερα γνωστός ο Mike Tirelli (γνωστός επίσης για τις live συμμετοχές του στους Riot και σε κάποιους δίσκους του Jack Starr) η οποία μεγαλούργησε στα 90'ς πρίν διαλυθεί ώστε να συνεχίσει ο Tirelli στους επίσης πολύ καλούς Messiah Kiss. Ξεκίνησαν σαν heavy/rock μπάντα με πολλά poser στοιχεία (τα δύο πρώτα) για να εξελιχθούν σε μια πολύ δυναμική heavy metal μπάντα.

Εικόνα

Η πρώτη απο τις τρείς καλύτερες κυκλοφορίες τους όπου η μπάντα ξεκινάει να δείχνει τις πραγματικές δυνατότητες. Το στύλ τους είναι σαφέστατα πιο heavy λιγότερο μελωδικό και πιο speedάτο. Ξεχωρίζει ο ύμνος "The river"


Εικόνα

Ίσως η καλύτερη σαν σύνολο κυκλοφορία τους, ένας heavy/power σούπερνόβα με τον Τιρέλι να δίνει τον καλύτερο εαυτό του.



Εικόνα

Λίγο κατώτερο του προηγούμενου αλλά με πολύ δυνατές στιγμές όπως το "The Itch" ή το ομώνυμο.



Επίσης να αναφέρω ότι ψοφάω για τα καρτούν εξώφυλλα που θυμίζουν Σαββατιάτικο καρτούν (και λίγο Toxic Avenger). Μακάρι να επιστρέψουν μια μέρα αλλά πολύ αμφιβάλω....
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Holy Mother

Δημοσίευση από Starman »

Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες. Μπάντα δεύτερης κατηγορίας όσον αφορά το εμπορικό της εκτόπισμα αλλά τίμια που έδρασε σε μια πραγματικά δύσκολη εποχή για το παραδοσιακό μεταλ και συχνά πυκνά με θέματα υγείας των μελών τους, αν θυμάμαι καλά. Για μένα καλύτερό τους το Toxic Rain από τα τρία που ανέφερες και έχω. Από τα υπόλοιπα δεν έχω ακούσει νότα.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Holy Mother

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ο ζίππο παλεύει χρόνια για Holy Mother και τον στηρίζω
έχουν πολύ καλές στιγμές αλλά αυτό που μου αρέσει το λιγότερο είναι το άλμπουμ που έβγαλαν σαν N.O.W.
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Holy Mother

Δημοσίευση από rbrigade »

Για βάλτε καμιά από τις ποζεριές τους
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Holy Mother

Δημοσίευση από Zippo190 »

rbrigade έγραψε: Πέμ 08 Νοέμ 2018, 01:09 Για βάλτε καμιά από τις ποζεριές τους
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Holy Mother

Δημοσίευση από Zippo190 »

LuciferSteele έγραψε: Τετ 07 Νοέμ 2018, 18:38 ο ζίππο παλεύει χρόνια για Holy Mother και τον στηρίζω
έχουν πολύ καλές στιγμές αλλά αυτό που μου αρέσει το λιγότερο είναι το άλμπουμ που έβγαλαν σαν N.O.W.
Εικόνα

Δεν το ξέρω αυτό το N.O.W. για δώσε info.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Holy Mother

Δημοσίευση από LuciferSteele »

We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Holy Mother

Δημοσίευση από Priamos »

Σαπιλα οι Holy Mother. Η πιο βαρετή, μέτρια ανούσια μπάντα εβερ. Τουλάχιστον έτσι μου είχε φανεί με βάση τα 2-3 κομμάτια που άκουσα την εποχή που είχαν ψευτοκανει ντόρο. Υπάρχει εστω ΕΝΑ κομματι που θα με κάνει να αναθεωρήσω;

Υγ. Το River δεν είναι κακό...
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Stormbringer7
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 23:33
Τοποθεσία: ATHENS

Holy Mother

Δημοσίευση από Stormbringer7 »

αδιαφοροι....
Like a man is a mountainside... greatness waits for those who try...none can teach you It's all inside...just climb...
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Holy Mother

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Πέμ 08 Νοέμ 2018, 17:06 Σαπιλα οι Holy Mother. Η πιο βαρετή, μέτρια ανούσια μπάντα εβερ. Τουλάχιστον έτσι μου είχε φανεί με βάση τα 2-3 κομμάτια που άκουσα την εποχή που είχαν ψευτοκανει ντόρο. Υπάρχει εστω ΕΝΑ κομματι που θα με κάνει να αναθεωρήσω;

Υγ. Το River δεν είναι κακό...
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Holy Mother

Δημοσίευση από rbrigade »

Το ένα χειρότερο από το άλλο όσα κομμάτια έβαλα να ακούσω. Οι Messiah's Kiss είχαν κάποιες κομματάρες
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

Holy Mother

Δημοσίευση από trigger »

Priamos έγραψε: Πέμ 08 Νοέμ 2018, 17:06 Σαπιλα οι Holy Mother. Η πιο βαρετή, μέτρια ανούσια μπάντα εβερ. Τουλάχιστον έτσι μου είχε φανεί με βάση τα 2-3 κομμάτια που άκουσα την εποχή που είχαν ψευτοκανει ντόρο. Υπάρχει εστω ΕΝΑ κομματι που θα με κάνει να αναθεωρήσω;

Υγ. Το River δεν είναι κακό...
+5
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συγκροτήματα & Καλλιτέχνες”