Dark Quarterer (ITA)

Παρουσιάσεις, αφιερώματα και συζητήσεις για συγκροτήματα και καλλιτέχνες.
White Wolf

Dark Quarterer (ITA)

Δημοσίευση από White Wolf »

Επ' ευκαιριας του επερχομενου λαιβ...
Και επ' ευκαιριας οτι σπερνουν...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος White Wolf την Τετ 12 Δεκ 2018, 22:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Dark Quarterer (ITA)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

DQ χωρίς Φουλμπέρτο, Νουτέλα χωρίς φουντούκι.- :D :D
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
White Wolf

Dark Quarterer (ITA)

Δημοσίευση από White Wolf »

Τι να κανουμε... θα φαμε οτι υπαρχει. Τουλαχιστον εγω δεν το χανω.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6253
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Dark Quarterer (ITA)

Δημοσίευση από theBox »

Ρε παιδια δηλώνω ανιωθος δυστυχώς. Γνωριζω πως ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ δικό μου το προβλημα (σε αντιθεση με judas priest πχ :P ), αλλά μεχρι να βρω λεφτά να πάω σε γιατρό, το πρόβλημα θα παραμένει.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Dark Quarterer (ITA)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

theBox έγραψε: Τετ 12 Δεκ 2018, 21:14 Ρε παιδια δηλώνω ανιωθος δυστυχώς. Γνωριζω πως ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ δικό μου το προβλημα (σε αντιθεση με judas priest πχ :P ), αλλά μεχρι να βρω λεφτά να πάω σε γιατρό, το πρόβλημα θα παραμένει.
Αυτό θα πρέπει να σε κάνει να νιώσεις. Instrumental που γονατίζει δισκογραφία Dream Theater :twisted: :twisted:

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6253
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Dark Quarterer (ITA)

Δημοσίευση από theBox »

Στο τελος θα μου βγει το όνομα του Theater-α εδω μέσα... :D :D :D

Μια χαρά το κομμάτι εννοειται. Δεν ακουσα κατι που να με κανει να σηκωθω να χωρέψω βεβαια, αλλά ηταν πολύ τιμιο.

Υπάχει καποιος άλλος δισκος πλην του ντεμπουτου, να δοκιμάσω την τύχη μου?
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Dark Quarterer (ITA)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

theBox έγραψε: Τετ 12 Δεκ 2018, 21:26 Στο τελος θα μου βγει το όνομα του Theater-α εδω μέσα... :D :D :D
Μα δεν το είπα για σενα αυτό :P Πιο πολύ το αναφέρω γιατί μας έχουν κανει τους DT την επιτομή της σύνθεσης κ δεν μπορείς να αντέξεις τραγούδι τους πάνω από 2 λεπτά :mad: :mad: :mad: :mad:

Από άλλους δίσκους δοκίμασε το 2ο που είναι στο ίδιο μήκος κύματος αλλά με καλύτερη παραγωγή και το "Violence".



(το συγκεκριμένο τραγούδι δεν είναι αντιπροσωπευτικό του δίσκου αλλά δεν βρήκα άλλο στο Tube)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Dark Quarterer (ITA)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
White Wolf

Dark Quarterer (ITA)

Δημοσίευση από White Wolf »

Scrollkeeper έγραψε: Τετ 12 Δεκ 2018, 21:55 Πιο πολύ το αναφέρω γιατί μας έχουν κανει τους DT την επιτομή της σύνθεσης κ δεν μπορείς να αντέξεις τραγούδι τους πάνω από 2 λεπτά :mad: :mad: :mad: :mad:
Συμφωνω, οι DT δεν ειναι η επιτομη της συνθεσης, και για εμενα, η συνθεση δεν ειναι το δυνατο/χαρακτηριστικο τους σημειο.

Ομως, μερικα τραγουδια τους ειναι η επιτομη της ατμοσφαιρας...
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Dark Quarterer (ITA)

Δημοσίευση από Priamos »

Μετά το when dream...μόνο το Space dye vest και το forsaken μου αρέσουν.
Άσχετο... [mention]Corum Jhaelen Irsei[/mention] αγορίνα μου διόρθωσε τον τίτλο του thread (quarter-er) να σε χαρώ, γιατί είμαι ψυχαναγκαστικος και δεν την παλεύω να βλέπω λάθη σε τίτλους. Άιντε παλικάρι μου να χεις την ευχή μου, και να χεις υπομονή με μας τα γεροντια και τις παραξενιές μας...
Surreal Killer
White Wolf

Dark Quarterer (ITA)

Δημοσίευση από White Wolf »

εχεις δικιο, αλλα δεν ξερω, ή δεν μπορω να διορθωσω τον τιτλο του τοπικ... Μαλλον ο [mention]Scrollkeeper[/mention] μπορει.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Dark Quarterer (ITA)

Δημοσίευση από rbrigade »

Βρείτε επειγόντως τον Scrollkeeeper, θα ανεβάσει πίεση ο παππούς!
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3369
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Dark Quarterer (ITA)

Δημοσίευση από Priamos »

rbrigade έγραψε: Τετ 12 Δεκ 2018, 23:21 Βρείτε επειγόντως τον Scrollkeeeper, θα ανεβάσει πίεση ο παππούς!
Άλλος έχει το όνομα κι άλλος τη χαρη, βρε στραβαδι! :P Το φτιάξανε ήδη!
Surreal Killer
White Wolf

Dark Quarterer (ITA)

Δημοσίευση από White Wolf »

Priamos έγραψε: Τετ 12 Δεκ 2018, 23:29
rbrigade έγραψε: Τετ 12 Δεκ 2018, 23:21 Βρείτε επειγόντως τον Scrollkeeeper, θα ανεβάσει πίεση ο παππούς!
Άλλος έχει το όνομα κι άλλος τη χαρη, βρε στραβαδι! :P Το φτιάξανε ήδη!
Η πιεση του Πριαμου παιζει μονο κόφτες...
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Dark Quarterer (ITA)

Δημοσίευση από Zippo190 »

theBox έγραψε: Τετ 12 Δεκ 2018, 21:14 Ρε παιδια δηλώνω ανιωθος δυστυχώς. Γνωριζω πως ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ δικό μου το προβλημα (σε αντιθεση με judas priest πχ :P ), αλλά μεχρι να βρω λεφτά να πάω σε γιατρό, το πρόβλημα θα παραμένει.
δες το susperia και ξανάκουσε τον πρώτο δίσκο, μπορεί να νιώσεις.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συγκροτήματα & Καλλιτέχνες”