Sacral Rage (GRE)

Παρουσιάσεις, αφιερώματα και συζητήσεις για συγκροτήματα και καλλιτέχνες.
Απάντηση
White Wolf

Sacral Rage (GRE)

Δημοσίευση από White Wolf »

Μπαντα, που πια, αδιαμφισβητητα, βαζει την Ελλαδα στο χαρτη της μεταλ ελιτ.
Ζωντανα εξολοθρευουν με τον τραγουδιστη να τα δινει ολα. Πραγματικος φροντμαν.
Οι υπολοιποι, ΑΠΛΑ, παιζουν τις καλτσες τους ασταματητα και δεν εχουν ουτε ενα μικροδευτερολεπο να κανουν το "κομματι" τους.

Illusions in Infinite Void

Beyond Celestial Echoes


Λαμπερα αστερια στο γαλαξια του μεταλ.
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Sacral Rage (GRE)

Δημοσίευση από Aphelian »

Οντως φανταστικη μπαντα και παιχταραδες ολοι τους. Ο Ντραμμερ τους ειδικα ειναι απο αλλο γαλαξια το παιδι.

Μου αρεσει πολυ ο τροπος που κινουνται γενικα, χωρις να γνωριζω καποιον, μου φαινονται συμπαθεις και με το κεφαλι κατω για πολύ δουλεια χωρις φανφαρες, που για εμενα ειναι πολυ μεγαλο +
Επισης μου αρεσει πολυ το concept που εχουν φτιαξει με τον χαρακτηρα που ουσιαστικα "διηγειται" τα κομματια τους, το θεωρω πολυ εξυπνο και ταιριαστο στη μουσικη τους.

Μοναδικη μου επιφυλαξη ειναι ο τραγουδιστης. Εχει τις νοτες και φτανει ψηλά αλλα μου κάνουν ολες πολύ ψευτικες και χωρις καμια δυναμη τουλαχιστον για τα γουστα μου. Ταιριαζει στην μουσικη σιγουρα και το συνολο δεν χαλαει, αλλα θα ήθελα περισσοτερα πραγματα στη φωνη.
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 522
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

Sacral Rage (GRE)

Δημοσίευση από asgardlord »

Γκρουπάρα! Σαν μονάδες όπως είπατε είναι ΌΛΟΙ ασύλληπτοι παίχτουρες. Φωνή με υπερφυσικές δυνατότητες από το υπερπέραν και -αυτό που λείπει απ το 99,9% των υπερgeneric τραγουδιστών σήμερα- ΧΑΡΑΚΤΉΡΑ! Γενικά η όλη φάση επιτυγχάνει το περίπου αδύνατο στις μέρες μας : Ακούς ένα κομμάτι Sacral Rage και καταλαβαίνεις αμέσως πως είναι Sacral Rage και όχι ακόμα μια μπάντα του σωρού από όμοιες μπάντες. Αυτό το uniqueness το υποστηρίζουν και σκηνικά, με τα lazer, ζουρλομανδίες και σχετική παράνοια.

Αν συνυπολογίσετε το ότι είναι πολύ εργατικά και προσγειωμένα άτομα, the sky is the limit!

*Φουλ disclaimer : Όλα τα ανωτέρω τελείως αμερόληπτα και ανεξάρτητα με το γεγονός του ότι ο Μήτσος και ο Μάριος είναι καλοί μου φίλοι, καθώς ήμουν οπαδός της μπάντας από τότε που άκουσα το EP και έχασα το φως μου, πολύ πριν τους γνωρίσω*
Iron wields from armored wrists
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Sacral Rage (GRE)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

το να βγάζει η Ελλάδα μπάντα που να κοντράρει στα ίσα US, το λες και πολυτέλεια
πραγματικά σπάνιο σχήμα, προσηλωμένο, με όραμα και απεριόριστες δυνατότητες
το ότι δεν έχουν πάει ψηλότερα οφείλεται αποκλειστικά και μόνο στη χώρα καταγωγής
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Sacral Rage (GRE)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

LuciferSteele έγραψε: Πέμ 14 Φεβ 2019, 18:34 το ότι δεν έχουν πάει ψηλότερα οφείλεται αποκλειστικά και μόνο στη χώρα καταγωγής
Ποιο είναι αυτό το "ψηλότερο" σημείο όμως; Δλδ πότε θα λέγαμε "ναι, αυτή η μπάντα έκανε μεγάλη πορεία" ή "την πορεία που της αξίζει" με σημερινές συνθήκες; (Όχι για τους SCARAL, γενικά ρωτάω).
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Sacral Rage (GRE)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

με το να υπογράψει σε μία από τις λεγόμενες μεγάλες του χώρου
Nuclear Blast ή Metal Blade. ειδικά είναι ΤΑΜΑΜ για Metal Blade αλλά κάποιο κόμπλεξ υπάρχει, δεν εξηγείται αλλιώς
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Sacral Rage (GRE)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

LuciferSteele έγραψε: Παρ 15 Φεβ 2019, 19:21 με το να υπογράψει σε μία από τις λεγόμενες μεγάλες του χώρου
Nuclear Blast ή Metal Blade.
Οι μεγάλες εταιρείες δεν μένουν μόνο στις κυκλοφορίες αυτές καθ αυτές, αλλά ζητάνε κ "ανταλλάγματα" αρκετές φορές (κυκλοφορία κάθε Χ χρόνο, περιοδείες, "δέσιμο" σαππορτ σε άλλες μπάντες του ρόστερ κλπ) οπότε από ένα σημείο και μετά δεν ξέρω αν είναι (μόνο) θέμα κόμπλεξ των εταιρειούχων ή και επιλογής των ίδιων των μπαντών με βαση πάντα τα "θέλω" τους :meh:
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Sacral Rage (GRE)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

και η συγκεκριμένη μπάντα δεν θα είχε θέμα να το κυνηγήσει όλο αυτό το πακέτο
επίσης δεν μπορείς να ξέρεις αν μια μπάντα μπορεί να το κάνει αν δεν το προτείνεις καν! οπότε ναι, για κόμπλεξ πρόκειται καθαρα
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Sacral Rage (GRE)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

[mention]LuciferSteele[/mention] μα δεν αναφέρομαι στους SACRAL μιας κ δεν τα ξέρω τα παιδιά κ ούτε γνωρίζω πως σκέφτονται. Αν κάποιοι εταιριούχοι σνομπάρουν λόγω κολλήματος με τη χώρα τότε τι να πω, πάσο. Ας πήξει η σκηνή στα ΒΙΒ και στα παρτσακλά ξαδερφάκια των Bolt Thrower που είναι απο "σενιέ" χώρες :)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Sacral Rage (GRE)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Scrollkeeper έγραψε: Πέμ 14 Φεβ 2019, 20:23
LuciferSteele έγραψε: Πέμ 14 Φεβ 2019, 18:34 το ότι δεν έχουν πάει ψηλότερα οφείλεται αποκλειστικά και μόνο στη χώρα καταγωγής
Ποιο είναι αυτό το "ψηλότερο" σημείο όμως; Δλδ πότε θα λέγαμε "ναι, αυτή η μπάντα έκανε μεγάλη πορεία" ή "την πορεία που της αξίζει" με σημερινές συνθήκες; (Όχι για τους SCARAL, γενικά ρωτάω).
Νομίζω ότι μια Metal Blade θα τους υπέγραφε αν φτάνανε σε ένα επίπεδο των WHW λίγο πριν υπογράψουν με την Nuclear blast δηλαδή ένα "μεγάλο" underground όνομα που θα ξεπούλαγε με κάθε κυκλοφορία. Δεν ξέρω αν αυτό είναι δυνατό με τους SR, όχι ότι έχουν κάτι, αντίθετα είναι ίσως η πιο φορμαρισμένη μπάντα της σκηνής με άπειρες προοπτικές αλλά δεν ξέρω κατά πόσο η Underground σκηνή θα μπορεί να τους ωθήσει σε ένα τέτοιο επίπεδο.

Πάντως πιστεύω ότι τα παιδιά πρέπει να προχωρήσουν σε κάποιο mini tour ή κάτι τέτοιο, έχουν κάποιες ημερομηνίες για Γερμανία αλλά πρέπει να τις επεκτείνουν. :vegos:
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Sacral Rage (GRE)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

οι εταιρείες αυτές δεν υπογράφουν μόνο φτασμένα ονόματα με εξασφαλισμένες πωλήσεις αλλά δίνουν ευκαιρίες και σε πάρα πολλούς ανερχόμενους
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6255
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Sacral Rage (GRE)

Δημοσίευση από theBox »

Scrollkeeper έγραψε: Παρ 15 Φεβ 2019, 22:08 @LuciferSteele μα δεν αναφέρομαι στους SACRAL μιας κ δεν τα ξέρω τα παιδιά κ ούτε γνωρίζω πως σκέφτονται. Αν κάποιοι εταιριούχοι σνομπάρουν λόγω κολλήματος με τη χώρα τότε τι να πω, πάσο. Ας πήξει η σκηνή στα ΒΙΒ και στα παρτσακλά ξαδερφάκια των Bolt Thrower που είναι απο "σενιέ" χώρες :)
Αυτό βασικα. Δηλαδή, ειδικα στην ευρώπη το mainstream κινείται σε εντελώς αντίθετο δρόμο απο αυτο που πρεσβεύουν οι SR. Δεν ξέρω αν , ετσί όπως εχει διαμορφωθει η κατάσταση, η μουσική τους ειναι marketable προιόν. Την τελευταια φορα που έγινε κατι τετοιο ήταν με τους Suicidal Angels αν δεν κάνω λάθος, αλλά εκει το timing ηταν ολόσωστο, γιατι πέσανε πάνω στο thrash revival.

Τώρα , για metal blade, ναι, μάλλον έιναι η μονη απο τις μεγάλες που θα μπορούσε να τους μαζέψει. Ισως να περιμένει το τρίτο άλμπουμ, μιας και πρέπει να έχει τα εχέγγυα μιας σταθερής πορείας, ειδικα όταν μιλάμε για "τριτοκοσμικές" (τηρουμένων των αναλογιών, μη βαράτε) χώρες προέλευσης.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Sacral Rage (GRE)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

για τη Nuclear Blast να τον δεχτώ τον mainstream προσανατολισμό αλλά η Metal Blade έχει δείξει διαχρονικά πως δεν έχει τέτοιες αγκυλώσεις
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Sacral Rage (GRE)

Δημοσίευση από rbrigade »

Και γω νομίζω ότι δεν είναι εμπορικά βιώσιμη η μουσική τους. Με όλα αυτά τα Ghost, Sabbaton, Battle Beast και Beast in Black κόλπα στην αγορά δεν πας πουθενά παίζοντας ένα είδος που δεν ήταν της μόδας ούτε καν στα 80's
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Sacral Rage (GRE)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

αν ήταν έτσι τότε θα έβγαιναν ΜΟΝΟ τέτοιες μπάντες
δες όμως τι πανικό έκαναν μπάντες όπως Obscura, Vektor κλπ
τώρα σκέφτηκα ΚΑΙ την Earache που θα μπορούσε άνετα να τους έχει στο ρόστερ της
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συγκροτήματα & Καλλιτέχνες”