MARTIN TURNER (ex-WISHBONE ASH) @ Κύτταρο, Αθήνα, 22/02

Rock/AOR συναυλίες που έγιναν το 2019.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

MARTIN TURNER (ex-WISHBONE ASH) @ Κύτταρο, Αθήνα, 22/02

Δημοσίευση από Zippo190 »



θα ξεκινήσω την γκρίνια. Δεν αντιλέγω ότι πέρυσι ο Turner έπαιξε υπερτίμια 2+ ώρες ή ότι το εισιτήριο δεν είναι σούπερ. ΑΛΛΑ πέρυσι ήμασταν 700+ άτομα μέσα, γινόταν το αδιαχώρητο, φούλ κάπνα και γενικά μια δυσάρεστη αποπνικτική ατμόσφαιρα. Αφού αναμένεται να επαναληφθεί η περσινή επιτυχία γιατί δεν γίνεται σε κάποιο άλλο μεγαλύτερο χώρο έστω και με ένα εισιτήριο λίγο πιο ακριβο;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
White Wolf

MARTIN TURNER (ex-WISHBONE ASH) @ Κύτταρο, Αθήνα, 22/02

Δημοσίευση από White Wolf »

Επειδη ημουνα περσι. Δεν θυμαμαι, ουτε το αδιαχωρητο, ουτε την αποπνικτικη ατμοσφαιρα. Μαλλον επειδη στεκομουν πισω;
Μια χαρα θα ξαναπαω παντως και σε ευχαριστω που το ποσταρες.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

MARTIN TURNER (ex-WISHBONE ASH) @ Κύτταρο, Αθήνα, 22/02

Δημοσίευση από rbrigade »

Ο Zippo θέλει να πιάνει πάντα κάγκελο αλλά να έχει και αρκετό χώρο για να απολαμβάνει την φρουτοσαλάτα του, γι' αυτό γκρινιάζει
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

MARTIN TURNER (ex-WISHBONE ASH) @ Κύτταρο, Αθήνα, 22/02

Δημοσίευση από Zippo190 »

Και εγώ πίσω ήμουν. Μια χαρά τίγκα ήταν και φούλ καπνός.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Coroner
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2018, 01:00

MARTIN TURNER (ex-WISHBONE ASH) @ Κύτταρο, Αθήνα, 22/02

Δημοσίευση από Coroner »

Ηταν αρκετα στριμωγμενα περισυ, αλλα δε το θυμαμαι και τοσο χαλια οσο τα περιγραφει ο zippo. Λογικα και φετος θα παω, παντα παιζει παρα πολυ καλα και με καλες επιλογες κομματιων
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

MARTIN TURNER (ex-WISHBONE ASH) @ Κύτταρο, Αθήνα, 22/02

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ΟΧΙ ΑΛΛΕΣ ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ ΘΕΕ ΜΟΥ!!! :P
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
White Wolf

MARTIN TURNER (ex-WISHBONE ASH) @ Κύτταρο, Αθήνα, 22/02

Δημοσίευση από White Wolf »

Αυριο θα ειμαι εκει!
Θα ειναι κανεις αλλος απο εδω να μυριστουμ... να γνωριστουμε;

Επισης, σε συνεχεια του σχολιου του Πριαμου σε αλλο τοπικ, οτι στου Τατε ηταν συμμαθητες της Μπουμπουλινας,
εδω αναμενεται (και απο την περσινη εμπειρια) να δουμε συγγενεις πρωτου βαθμου του Καιν και του Αβελ.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

MARTIN TURNER (ex-WISHBONE ASH) @ Κύτταρο, Αθήνα, 22/02

Δημοσίευση από Priamos »

Corum Jhaelen Irsei έγραψε: Πέμ 21 Φεβ 2019, 18:50
Επισης, σε συνεχεια του σχολιου του Πριαμου σε αλλο τοπικ, οτι στου Τατε ηταν συμμαθητες της Μπουμπουλινας,
εδω αναμενεται (και απο την περσινη εμπειρια) να δουμε συγγενεις πρωτου βαθμου του Καιν και του Αβελ.
Ή αν είσαι φίλος της εξέλιξης και των επιστημων, θα συναντήσεις αρχανθρωπους. Εγώ δεν έρχομαι, γιατί αν ήθελα συναναστροφές με συνομηλίκους μου καθόμουν και στο ΚΑΠΗ που έχει βραδιά Αττίκ.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

MARTIN TURNER (ex-WISHBONE ASH) @ Κύτταρο, Αθήνα, 22/02

Δημοσίευση από CountRaven »

Πρέπει να τον δω κάποια στιγμή.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
White Wolf

MARTIN TURNER (ex-WISHBONE ASH) @ Κύτταρο, Αθήνα, 22/02

Δημοσίευση από White Wolf »

Ο θειος Μαρτιν (με τη μπαντα του) επαιξε 2,5 ωριτσες.
Το πρωτο μισο του λαιβ ηταν απλα καταιγιστικο και το δευτερο (μετα απο 10 λεπτα διάλειμμα για να κανει τσιγαρο) πολυ συνασθηματικο.

Πραγματικα θρυλος, ακομα αψογος στο μπασο. Η φωνη του ηταν λιγο κουρασμενη στη μεση της φασης, αλλα μετα επανηλθε.
Ο Ντραμερ με ενθουσιασε! Ηταν εκρηκτικος και ανεβασε τα δυνατα κομματια και ευαισθητος και απεδωσε εξαιρετικα τα πιο συναισθηματικα.
Το ευρος των δυναμικων οσο και της τεχνικης του ηταν εντυπωσιακο.

Δισολιες της καριολας και θα σχολιαζα και για τους κιθαριστες αλλα δεν ειμαι ειδικος.

Παρα πολυ ωραια βραδια!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρχείο 2019”