Count Raven (SWE)

Παρουσιάσεις, αφιερώματα και συζητήσεις για συγκροτήματα και καλλιτέχνες.
Απάντηση
White Wolf

Count Raven (SWE)

Δημοσίευση από White Wolf »

Η μπαντα ειχε την τυχη να εχει τραγουδιστη που η φωνη του αποκοληθηκε απο αυτην του Οζι οταν ηταν μικρες.
Και λεω τυχη, οχι γιατι ο Οζι εχει και καμια φωνη, αλλα εδω οπως και στους Μπλακ Σαμπαθ τα κομματια ειναι κομενα και ραμενα για αυτη τη χροια.

Αν δεν εχεις ακουσει, το High on Infinity ειναι απο εκει που πρεπει να ξεκινησεις.
Εγω στο βαζω να παιζει απο το Ordinary Loser που ειναι το πιο βατο.
Αλλα και εδω ο δισκος ειναι για ολος μαζι.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Count Raven (SWE)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

σημαντική μπάντα για τον ήχο που έκανε δυναμικό comeback πριν μερικά χρόνια με το πολύ καλό Mammons War
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Count Raven (SWE)

Δημοσίευση από Xstroyer »

Τιτάνες. Αφήνω αυτό εδώ: http://crystal-logic.blogspot.com/2019/ ... count.html
DeletedUser

Count Raven (SWE)

Δημοσίευση από DeletedUser »

Παιζει να ΜΗΝ υπαρχει πιο ΤΕΛΕΙΟ στο αυτι doom αλμπουμ απο το High on Infinity οσο αφορα ηχο/παραγωγη

Φυσικα ειναι το αγαπημενο μου, μετα παλευουν Mammons War/Destruction of the Void

Ακομα θυμαμαι το σοκ στο KIT το 2005, που ειχα μονο το ντεμπουτο και παιζανε τα επη απο το δευτερο/τριτο και ειχα μεινει ΜΑΛΑΚΑΣ, απο τις λιγες φορες που εχω γινει ΟΠΑΔΟΣ μπαντας ακουγοντας λαηβ κομματια για πρωτη φορα

Οι στιχοι ειναι στα ορια της αφελειας συχνα-πυκνα, αλλα παντα εχουν ενα ενδιαφερον, καθως περιστρεφονται γυρω απο σπανια για το metal κοινωνικοπολιτικα θεματα.



Άβαταρ μέλους
Coroner
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2018, 01:00

Count Raven (SWE)

Δημοσίευση από Coroner »

Kostello έγραψε: Σάβ 23 Φεβ 2019, 18:05 Οι στιχοι ειναι στα ορια της αφελειας συχνα-πυκνα, αλλα παντα εχουν ενα ενδιαφερον, καθως περιστρεφονται γυρω απο σπανια για το metal κοινωνικοπολιτικα θεματα.
Επειδη δεν εχω ασχοληθει, με τι θεματα καταπιανονται?
Οφφ-τοπικ, θα χε ενδιαφερον ενα thread που θ αναφερουμε μπαντες με σοβαρους πολιτικους στιχους/concept.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Count Raven (SWE)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Coroner έγραψε: Πέμ 28 Φεβ 2019, 09:50 Οφφ-τοπικ, θα χε ενδιαφερον ενα thread που θ αναφερουμε μπαντες με σοβαρους πολιτικους στιχους/concept.
θα είχε ενδιαφέρον, αν κ πιστεύω τις περισσότερες φορές θα καταλήγαμε ποστάρουμε RAGE AGAINST THE MACHINE :D Άνοιξέ το, κάνε ένα ίντρο κ ακολουθούμε ;) :woohoo:
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συγκροτήματα & Καλλιτέχνες”