Φεύγει ο Gerrit Mutz από τους BATTLEROAR

Κουβέντες μεταλλικές, απλές και σταράτες...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14658
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Φεύγει ο Gerrit Mutz από τους BATTLEROAR

Δημοσίευση από CountRaven »



Σε καλό κλίμα η αποχώρηση της ιερής καράφλας.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Φεύγει ο Gerrit Mutz από τους BATTLEROAR

Δημοσίευση από Zippo190 »

κρίμα ρε γαμώτο, πάνω που είχαν βρεί κάτι σταθερό. Ελπίζω ο αντικαταστάτης να είναι εξίσου καλός.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Stormbringer7
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 23:33
Τοποθεσία: ATHENS

Φεύγει ο Gerrit Mutz από τους BATTLEROAR

Δημοσίευση από Stormbringer7 »

μακαρι να ξαναγυρισει ο Mark για να ξαναβγαλουν επη αντιστοιχα των παλαιοτερων εποχων...hyrkanian blades are clanging...
Like a man is a mountainside... greatness waits for those who try...none can teach you It's all inside...just climb...
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Φεύγει ο Gerrit Mutz από τους BATTLEROAR

Δημοσίευση από Starman »

Ποτέ μη λες ποτέ. Οι Dexter Ward δεν είναι και πολύ δραστήριοι τελευταία. Θα ήταν ιδανική μια επιστροφή του.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Φεύγει ο Gerrit Mutz από τους BATTLEROAR

Δημοσίευση από LuciferSteele »

με προλάβατε, αυτό ερχόμουν να ποστάρω
δεν θα στεριώσει ποτέ αυτή η μπάντα τελικά...
δεν μπορώ να πω πως δεν το περίμενα, δεν είναι εύκολο να διατηρήσεις σταθερό μέλος σε διαφορετική χώρα από την έδρα σου
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Φεύγει ο Gerrit Mutz από τους BATTLEROAR

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Θα ήθελα η επόμενη φωνή να ειναι μια φωνή στα κυβικά/ύφος του Nemtheanga. Νομίζω κολλάει πολύ στο ύφος που κινήθηκε η μπάντα στο τελευταίο.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Lilith
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:07

Φεύγει ο Gerrit Mutz από τους BATTLEROAR

Δημοσίευση από Lilith »

Αρκετά σημαντικό να είναι καλό το κλίμα και να αποχωρεί ήρεμα αλλά ταίριαζε πολύ ο Mutz στο ύφος της μπάντας.
From the ashes, a fire shall be woken
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken
The crownless again shall be king...
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Φεύγει ο Gerrit Mutz από τους BATTLEROAR

Δημοσίευση από LuciferSteele »

αν φύγει ο άλλος, έφυγε. δε νομίζω να έχει και πολύ σημασία αν παίξανε σφαλιάρες ή φιλήθηκαν σταυρωτά :P
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Lilith
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:07

Φεύγει ο Gerrit Mutz από τους BATTLEROAR

Δημοσίευση από Lilith »

LuciferSteele έγραψε: Δευ 04 Μαρ 2019, 23:13 αν φύγει ο άλλος, έφυγε. δε νομίζω να έχει και πολύ σημασία αν παίξανε σφαλιάρες ή φιλήθηκαν σταυρωτά :P
Χαχα :D Πως δεν έχει σημασία; Μπορεί να ξανασυναντηθούν μελλοντικά πρέπει να είναι στα μαχαίρια τα παιδια;
From the ashes, a fire shall be woken
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken
The crownless again shall be king...
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Re: Φεύγει ο Gerrit Mutz από τους BATTLEROAR

Δημοσίευση από Priamos »

Scrollkeeper έγραψε: Δευ 04 Μαρ 2019, 23:00 Θα ήθελα η επόμενη φωνή να ειναι μια φωνή στα κυβικά/ύφος του Nemtheanga. Νομίζω κολλάει πολύ στο ύφος που κινήθηκε η μπάντα στο τελευταίο.
Scroll παιχταρα μου, για αυτό εσύ είσαι το αφεντικό και εμείς τα ταπεινά τσουτσεκια! :D Μίλησες πιο σοφά κι από τον Κομφουκιο!!
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Φεύγει ο Gerrit Mutz από τους BATTLEROAR

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Lilith έγραψε: Δευ 04 Μαρ 2019, 23:28
LuciferSteele έγραψε: Δευ 04 Μαρ 2019, 23:13 αν φύγει ο άλλος, έφυγε. δε νομίζω να έχει και πολύ σημασία αν παίξανε σφαλιάρες ή φιλήθηκαν σταυρωτά :P
Χαχα :D Πως δεν έχει σημασία; Μπορεί να ξανασυναντηθούν μελλοντικά πρέπει να είναι στα μαχαίρια τα παιδια;
αν χώρισες μία φορά, θα χωρίσεις και δεύτερη :D
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Φεύγει ο Gerrit Mutz από τους BATTLEROAR

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Priamos έγραψε:
Scrollkeeper έγραψε: Δευ 04 Μαρ 2019, 23:00 Θα ήθελα η επόμενη φωνή να ειναι μια φωνή στα κυβικά/ύφος του Nemtheanga. Νομίζω κολλάει πολύ στο ύφος που κινήθηκε η μπάντα στο τελευταίο.
Scroll παιχταρα μου, για αυτό εσύ είσαι το αφεντικό και εμείς τα ταπεινά τσουτσεκια! :D Μίλησες πιο σοφά κι από τον Κομφουκιο!!
Νομίζω υπερβάλεις. Δεν είμαι δα κ ο Τσοβόλας [emoji28][emoji28][emoji28]
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Φεύγει ο Gerrit Mutz από τους BATTLEROAR

Δημοσίευση από Zippo190 »

LuciferSteele έγραψε: Δευ 04 Μαρ 2019, 23:50
Lilith έγραψε: Δευ 04 Μαρ 2019, 23:28
LuciferSteele έγραψε: Δευ 04 Μαρ 2019, 23:13 αν φύγει ο άλλος, έφυγε. δε νομίζω να έχει και πολύ σημασία αν παίξανε σφαλιάρες ή φιλήθηκαν σταυρωτά :P
Χαχα :D Πως δεν έχει σημασία; Μπορεί να ξανασυναντηθούν μελλοντικά πρέπει να είναι στα μαχαίρια τα παιδια;
αν χώρισες μία φορά, θα χωρίσεις και δεύτερη :D
Γνωμικό σοφίας επιπεδου "οποίος πίνει νερό ξεδιψαει".
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Φεύγει ο Gerrit Mutz από τους BATTLEROAR

Δημοσίευση από Silenius »

Πάντως είναι λίγο περίεργο που αποχωρεί λίγο μετά την κυκλοφορία νέου album. Αν ήταν κάτι που είχε ωριμάσει σα σκέψη σε όλους, δε θα έπρεπε να βγάλουν τον δίσκο με έναν τραγουδιστή που θα μπορούσε να έχει την ανάλογη συνέχεια και υποστήριξη του υλικού; Από εκεί και πέρα κράτησαν όντως αρκετά αυτή τη συνεργασία. Δεν είναι εύκολο για μια μπάντα να έχει μέλη από διαφορετικές χώρες. Σίγουρα την κρατάει πίσω και σε επιπεδο δουλειάς/κυκλοφοριών και σε επίπεδο ζωντανών εμφανίσεων.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3371
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Φεύγει ο Gerrit Mutz από τους BATTLEROAR

Δημοσίευση από Priamos »

Λίγο ότι ένα φιλόδοξο άλμπουμ δεν μπόρεσε να αποτελέσει το "επόμενο βήμα", λίγο το live που δεν είχε την αναμενόμενη προσέλευση, πιθανον να δημιούργησαν μια αρνητική ατμόσφαιρα που έκανε πιο επιτακτική την ανάγκη για αλλαγή.

Εγώ θεωρούσα ότι ο καράφλας δεν μπορούσε μεν να ανταγωνιστεί τον Ιταλό, αλλά είχε δέσει με την μπάντα και η σταθερότητα είναι σημαντικος παράγοντας για να εξελιχθεί κάθε συγκρότημα. Ελπίζω αυτή η αποχώρηση, να είναι τελικά για καλό.
Surreal Killer
Απάντηση

Επιστροφή στο “Heavy metal καταστάσεις...”